„Žalgirį“ palaužė netaiklūs metimai ir keisti teisėjų sprendimai – 74:87

Lukas Lekavičius ir Kevinas Pangosas žaidė geriausias savo Eurolygos rungtynes karjeroje, tačiau pirmoje mačo dalyje neišnaudotos progos Kauno „Žalgiriui“ (1-3) kainavo pergalę prieš Tel Avivo „Maccabi“ (2-2) – 74:87 (16:21, 16:22, 25:21, 17:23). Tai buvo dešimtasis iš eilės „Žalgirio“ pralaimėjimas prieš „Maccabi“ Eurolygos varžybose.

Eurolyga | „Žalgiris“ – „Maccabi“ 74:87

Kaunas Kauno klubo krepšininkai labai prastai sužaidė pirmąją mačo dalį, pramesdami pirmuosius dešimt tritaškių. Iš viso per pirmuosius du ketvirčius tikslą pasiekė tik du tolimi metimai iš 13-os.

„Žalgirį“ gelbėjo įspūdinga kova dėl kamuolių puolime – jie vieną po kito kūrėsi antruosius ir net trečiuosius šansus. Tik tai leido „Maccabi“ nenutolti itin daug.

Kaip jau tampa įprasta, geriausiai kauniečiai žaidė trečiajame ketvirtyje, kurį taikliais tritaškiais pradėjo L.Lekavičius ir E.Ulanovas. Vis dėlto kauniečius ne kartą iš vėžių mušė keisti teisėjų sprendimai ir jų pačių klaidos.

Priekinės linijos žaidėjams nesisekė tvarkytis su Devinu Smithu, o svarbiausiais momentais puikiai žaidė Sonny Weemsas ir Andrew Goudelockas. Šie trys amerikiečiai ir lėmė „Maccabi“ pergalę.

Belieka pasidžiaugti tik pagaliau prabilusiu Kevinu Pangosu ir Luku Lekavičiumi. Abu krepšininkai sužaidė savo karjeros rungtynes Eurolygoje.

Ypač žibėjo L.Lekavičius, pakartojęs savo pelnytų taškų (16 tšk.) ir rezultatyvių perdavimų (6 rez. perd.) rekordus bei pasiekęs atkovotų kamuolių (8 atk. kam.) ir naudingumo balų (+21) rekordus.

„Žalgiris“: L.Lekavičius (8 atk. kam., 6 rez. perd.) 16, K.Pangosas (3/5 trit.) 11, L.Westermannas (7 rez. perd.), B.Motumas (7 atk. kam., 3 per. kam.) ir E.Ulanovas po 9, R.Javtokas ir A.Milaknis (2/8 trit.) po 6.

„Maccabi“: A.Goudelockas (5 kld.) 18, D.Smithas (5/8 dvit.) 17, S.Weemsas (5/7 dvit., 2 per. kam.) 16, D.J.Seeley 11, C.Iversonas 10.

Rungtynių eiga: Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 74:87 (16:21, 16:22, 25:21, 17:23) 39 min. Paskutinį šansą užsikabinti vėjais paleido A.Milaknis. Po nepavykusio prasiveržimo į priekį vienas pabėgęs S.Weemsas galingu dėjimu sudrebino krepšį ir nulėmė nugalėtoją – 72:85. 38 min. A.Goudelocko tritaškis (68:83) dar šeimininkų nepalaužė. Kauniečiai atsakė 4 taškais iš eilės. 37 min. Vienas mačo lyderių K.Pangosas dėl penktosios pražangos baigė savo pasiordymą. 36 min. K.Pangosas įmetė jau trečiąjį savo tritaškį – laikas spurtui arba rungtynes bus galutinai paleistos. Po D.J.Seeley baudų iš toli pataikė ir B.Motumas – 68:79. 35 min. Pora padrikų „Žalgirio“ atakų baigėsi didžiausia „Maccabi“ persvara rungtynėse. Eilinis D.Smitho metimas per rankas ir skirtumas išaugo iki 15-os – 62:77. 33 min. Kauniečiai turėjo tris pakartotinius šansus pelnyti taškus, tačiau nė vienas žaidėjas nesugebėjo pataikyti.

32 min. Įsiaudrinęs Š.Jasikevičius gavo techninę pražangą. Laikas tikrai blogas, nes M.Zirbesui buvo užfiksuota pražanga puolime ir kamuolys būtų buvęs kauniečių. Technine nubaustas ir L.Westermannas – 58:71. 31 min. A.Goudelockas ketvirtį pradėjo tritaškiu ir netrukus „Maccabi“ vėl nutolo – 58:69. L.Westermannas netrukus metė apskritai pirmuosius „Žalgirio“ baudų metimus rungtynėse. Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 57:64 (16:21, 16:22, 25:21) 30 min. R.Javtokas ir B.Motumas dviem dvitaškiais sumažino skirtumą iki 57:61, tačiau prieš pertrauką leido D.J.Seeley įmesti dvitaškį su pražanga. 29 min. Antras iš eilės K.Pangoso tritaškis! 53:57 28 min. D.Smithas smeigė tritaškį per R.Javtoko rankas, tačiau į tai tuo pačiu atsakė pagaliau pataikęs K.Pangosas – 50:57. 27 min. Trečiasis taiklus kauniečių tritaškis šiame ketvirtyje – įmetė A.Milaknis. Įspūdinga, bet L.Lekavičius orieš tai atkovojo jau 8-ąjį atšokusį kamuolį! 25 min. Labai reikalinga „Žalgirio“ atkarpa. E.Ulanovas pataikė iš toli, o kitoje aikštės pusėje idealiai vienas prieš vieną apsigynė prieš S.Weemsą. Greita ataka ir L.Westermanno taškai iš po krepšio. „Žalgirio“ arena siaučia, o skirtumas mažėja iki šešių – 42:48. 24 min. Puiki L.Lekavičiaus atkarpa. Pataikytas tritaškas ir puikiai užsiimta pozicija, taip išprovokuojant pražangą puolime.

22 min. S.Weemsas galingai sudrebino krepšį dėjimu, o „Žalgirio“ arena paplojo buvusiam saviškiui – 34:48. 21 min. Svečiai smeigė tritaškį, o L.Lekavičius pelnė 9-ąjį savo tašką.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 32:43 (16:21, 16:22) 19 min. Tritaškiai nekrito fatališkai. Tolimas A.Milaknio metimas tiesiog išsisuko iš krepšio – 30:41. 17 min. A.Milaknis – trys taškai! Jau 21-osios rungtynės iš eilės Eruolygoje, kai snaiperis pataiko bent vieną tritaškį. 16 min. Netrukus Lukas turėjo dar vieną gerą šansą iš toli, bet nepataikė, o D.Smithas smeigė tritaškį per P.Jankūno rankas ir „Maccabi“ persvara pasiekė dviženklę ribą – 27:37.

15 min. Pagaliau – 11-asis kartas nemeluoja. L.Lekavičius įmetė tritaškį – 27:34. 14 min. K.Pangosui ir toliau niekas nesisekė – trečioji asmeninė pražanga. Po akimirkos kanadietis visiškai laisvas neįmetė tritaškio. „Žalgiris“ jau prametė visus devynis tritaškius. 12 min. Puikus E.Ulanovo prasiveržimas, kurį pasaugojo B.Motumas. Tačiau australas netrukus itin prastai gindamasis praleidžia D.Smitho dvitaškį su pražanga – 20:24. 11 min. Kauniečiai antrą ketvirtį pradėjo dviem puolime atkovotais kamuoliais. A.Kavaliauskas gynyboje vėl puikiai susitvarkė su M.Zirbesu, išprovokavęs šio pražangą puolime.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 16:21 10 min. Ketvirtąjį savo tašką pelnė L.Lekavičius, tapęs kol kas vieninteliu daugiau nei 2 taškus turinčiu žalgiriečiu. Vis dėlto greitas krepšinis buvo parankesnis svečiams – 16:21. 8 min. Nepilnas dvi minutes sužaidęs A.Lima nepatenkintas sėdo ant suolo. Įpykęs Š.Jasikevičius brazilui pirštu parodė į rūbinę.

7 min. Teisėjas ir vėl įsiutino sirgalius, kurie jau skandavo „F*** you referee“. Šįkart supykdė D.J.Seeley gynyba prieš L.Lekavičių, išprovokavusi žingsnius – 14:17. 6 min. Greitoje atakoje A.Milaknis vietoj tolimo metimo pasirinko prasiveržimą, tačiau poziciją spėjęs užsitikrinti varžovas išprovokavo pražangą puolime. „Žalgirio“ arena tiesiog sprogo iš nepasitenkinimo, tačiau pakrtojimas aiškiai parodė – teisėjas teisus. 4 min. S.Weemsas savo pasirodymą pratęsė antru tritaškiu, o rezultatą persvėrė D,Smitho dvitaškis. „Maccabi“ ir toliau tvirtais žingsniais skuodė pirmyn. Po greitos atakos dvitaškį su pražanga pataikė C.Iversonas – 8:13. 2 min. Puikiai po krepšiu prasiveržė R.Seibutis, tačiau netrukus buvo pakeistas L.Westermannu. Pirmąjį mačo tritaškį įmetė S.Weemsas – 6:5. 1 min. Fantastiška kauniečių ataka. Baudos aikštelėje kamuolį gavęs P.Jankūnas atliko puikų perdavimą įkertančiam R.Javtokui, kuris pelnė lengvus taškus iš po krepšio – 4:0. Rungtynių pradžią sutrukdė techninės problemos. „Maccabi“ atkovojo ginčo kamuolį, tačiau jų ataka buvo sustabdyta – nepavyko paleisti mačo laikrodžio. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo su Robertu Javtoku, Pauliumi Jankūnu, Edgaru Ulanovu, Renaldu Seibučiu ir Kevinu Pangosu.