Socialiniai tinklai

Komentaras

Visvaldas Matijošaitis atrėžė Vytauto Landsbergio anūkui

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvos politinių dvikovų arenoje aštrius sąmojų ragus surėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir Kauno meras, visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ įkūrėjas Visvaldas Matijošaitis.

Veržli jaunystė prieš solidžią patirtį. „Grynoji“ politika prieš verslininkišką politiką. Tokia jau artėjančiais Seimo rinkimais pakvipusi Lietuva: anūkai auklėja senelius ir atvirkščiai.

Pirmasis kandžiais žodžiais smogė G.Landsbergis. Praėjusį šeštadienį Kaune vyko TS-LKD tarybos posėdis, kurio metu buvo pristatytas konservatorių kandidatų 2016 metų Seimo rinkimuose sąrašas. Kandidatuoti Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje nusprendė ir G.Landsbergis.

Vertindamas politinę padėtį šalyje TS-LKD pirmininkas įgėlė Kauno merui V.Matijošaičiui.

„Kaunas iš tiesų nusipelnė gyventi geriau, turėti geresnį merą, nei mokesčius mokėti vengiantį verslininką, kuris važinėja gatvėmis prabangiu raudonu automobiliu, dar užsidėjęs žmones niekinančius numerius“, – sakė G.Landsbergis, turėdamas galvoje nešvankiai iššifruojamas V.Matijošaičio automobilio numerio raides BBD. Šie žodžiai buvo skirti kauniečiams rinkėjams. Ar jie juos išgirdo, nežinia, bet pats V.Matijošaitis išgirdo tikrai. Ir šį trečiadienį išplatino viešą atsakymą G.Landsbergiui, signataro, Atkuriamojo Seimo pirmininko, buvusio europarlamentaro Vytauto Landsbergio anūkui.

Čia pateikiamas visas viešas V.Matijošaičio atsakymas G.Landsbergiui. Jame teigiama, kad V.Matijošaitis yra geras Kauno meras, nors ir važinėja raudonu automobiliu, pažymėtu numeriu BBD:

Turiu du anūkus. Kai jie ko nors nesupranta ar nežino, pasisodinu ant kelių ir visada jiems paaiškinu tai, ko jie nesupranta. Bet ką daryti, jei kažko nežino ir tą savo nežinojimą viešai demonstruoja žinomiausias Lietuvos anūkas?

Išsilavinusiam žmogui, juo labiau europarlamentarui, turėtų būti gėda nežinoti, kad Europos Sąjungoje kiekvienas mokesčius moka toje šalyje, kurioje dirba. Įdomu, ar europarlamentaras nepamiršo, kam mokesčius moka patys Europos Parlamento nariai, gaunantys šimtatūkstantinius atlyginimus? Perfrazuodamas žinomiausią Lietuvos anūką, leisiu sau paklausti – galbūt lietuviai nusipelnė geresnių ir daugiau išmanančių europarlamentarų?

Bet jeigu jau užsiminėte, p. Gabrieliau, kad kauniečiai nusipelnė geresnio mero, priminsiu Jums, kiek tų pačių kauniečių sumokėtų mokesčių būtų iššvaistyta, jeigu viskas Kaune toliau vyktų pagal senąją konservatorišką tvarką.
Jeigu viskas po praėjusių rinkimų toliau būtų vykę pagal konservatorišką tvarką, niekas nebūtų su kelininkais nusiderėjęs gatvių tvarkymo įkainių (30 proc.) ir niekas nebūtų vien iš to miestui sutaupęs beveik 1 mln. eurų. Jeigu Kaune po rinkimų niekas nebūtų pasikeitę, galiu lažintis – niekas nebūtų pradėjęs mažinti per dvi kadencijas išsipūtusio biurokratinio savivaldybės aparato, kas miestui kasmet leis sutaupyti mažiausiai po 2 mln. eurų.

Jeigu Kaune viskas toliau vyktų pagal konservatorišką tvarką, ar kas nors būtų suinteresuotas, kad „Kauno energija“ pati galėtų gaminti daugiau šilumos, taip apribodama privačių katilinių apetitą (primenu – nuo praėjusių metų spalio šildymas atpigo 23 proc., o tokia ekonomija per metus sudarys daugiau kaip 10 mln. eurų sutaupytų kauniečių pinigų).

Jeigu Kaune viskas toliau būtų vykę pagal konservatorišką tvarką, ar kas nors būtų sustabdęs žinomiausio Lietuvos anūko žmonos „verslo planą“, kai ši savo privačiam darželiui už pusdykį norėjo išsinuomoti tos pačios „Kauno energijos“ patalpas?

Galėčiau vardinti ir toliau, p. Gabrieliau, bet gal nereikia. Nuo balandžio Kaune konservatorišką tvarką pakeitė nauja komanda, miesto reikalus tvarkanti racionaliau, efektyviau ir skaidriau.

Komentaras

Ar CTL. apžvalgininkas Ruslanas Baranauskas nustatė skundikus savo adresu?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tik debilai ir idiotai išsiduoda ką yra suplanavę ir žaidžia atviromis kortomis, nesislapsto, savo veiksmais parodo tikrąjį veidą, dar labiau suteikia peno mano populiarumui, iškelia podiumui.Dirbu savo darbus istorijos srityje ir nesiekiu tapti žvaigždūnu- man to nereikia…Tačiau dvasios liumpenai patys to nežinodami daro iš savęs pajuoką, manę savo pačių baimės įkaitu.Jie gyvena netoli -mano Skirsnemunės miestelyje .Žiemą laikydami klešnėse kišeninio biliardo rutuliukus, absoliučiai dėję skersą ant užpustyto pagrindinio kelio, sustojo pieninės aptarnavimas, laidotuvių procesijos, žmonės neapsikentę komentavo rajoninėje spaudoje- dabar pradėjo pabusti iš komytės.Buvo ir smėlio, žvyro, pajėgų atlikti visiems darbams, bet esant ūkvedžiu tokiam Juozuliui, kuris prie ruselio srutukes traktoriuku stumdė- dabar tapo ministeriu, muštruojančiu pašalpinius-kam to reikia? Pūslaitės ant delnų užaugs nuo fizinės veiklos.Jurbarke jau didžiausia bedarbystė šalyje ,Skirsnemunėje nėra vaistinės ,kirpyklos, viešo toleto, nieko, seniūnijoje murksoma bele valdiškai prastumti dieną ir namo. Trūkus kantrybei kreipiausi į Jurbarko administraciją ir miestelio Stachanoviečiai sukruto prieš rinkimus kaip reikalas, barstyta, atsirado grederiukas prie Juozulio traktoriuko. Bet Skirsnemunės seniūnija herojų nepamiršo, skundo autorius gmailu žinomas darbo spartuoliams ir ūkinių prekių parduotuvėje Juozuliukas pasiteiravo kas man moka, užsako skundus.Juozukas nenešioja kostiumuko ir kortelės ant švarko, profesoriams tai nelygis, o miestelyje yra visų dirbančių už pašalpos pajuokos subjektu, taip lazdavojamo žmogaus nemačiau, nes neturi nei tolerancijos nei etinių postulatų.Tad galimai aišku ,kas po mano fb skelbimo dėl rašto darbų per fake anketą man ėmė grasinti, bauginti prisidengus teismo sekretorės pavarde. Gordijaus mazgą man nesunku išrišti.

Skaityti daugiau

Komentaras

Kam naudingi visuomenės klaidinimai istorijos tiesa?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Taip jau įprasta gyvenime, kad kiekvienas dirba ten, kur jaučiasi savo srities žinovu ir profesionalu. Negali žmogus nebaigęs chemijos pilstyti mėginius į menzūrėles, neišmanantis architektūros rengti detaliuosius sklypų planus.

Profanai moderatoriai ir komentatoriai.

Viešojoje erdvėje sutinkame informacijos perteklių ir tik mūsų selektyvus protas ir neužteršta sąmonė sugeba atskirti pelus nuo grūdų. Viskuom tikėti yra naivu ir beprasmiška.

Fb platformoje prikurta daug grupių, puslapių, kurie deklaruoja patriotiškumo, vienybės, žinių pasidalijimo idėjas. Tačiau čia itin dažnai sutiksime gal tik kelis puslapius pervertusius savamokslius, kurie dedasi išmanantys visas temas, problemas, randa atsakymus.  Tokią piliečių kategoriją aš vadinu profanais. Asmenys, kurie neturi kvalifikacijos, bazinio išsilavinimo, užsiimantys demagogijos ir klaidinimo procesu.

Stinga rimtų akademinės bendruomenės narių įsitraukimo į viešas diskusijas, polemikas, neaišku kodėl jie užėmę pasyvios stebėsenos būseną.

Istorijos marginalizavimas- žala jaunajai kartai?

Istorija kaip bet kuri tarpdisciplininė šaka irgi reikalauja aiškumo,  tikslumo, preciziškumo, nuoseklumo. Tu negali bėgioti po temas nežinant chronologijos, įvykių eigos, konjuktūros.

Dabar atvirai ypač ultrapatriotai, savę laikantys viršenybe ir elitu tiražuoja klaikią nesąmonę, kad Vytautas buvo karaliumi ir prieš jo vardą visa Europa privalo lenktis.

Bet kuris paskaitęs netgi klasikinį Šapokos vadovėlį sužinos, jog 1429m.Lucko suvažiavimas sprendė jo karūnacijos klausimą, tačiau klastingas pusbrolis pasistengė pagrobti vežamą karūną ir regalijas karieta. Taip už jo nuopelnus kultūrai, pagalbą kovoje su Ordinu  net čekai, vengrai titulavo jį karaliumi, bet de jure tai nebuvo užanstpauduota, juridiškai apiforminta. Mindaugas išliko vieninteliu teisėtu mūsų karaliumi.

Kitas absurdas publikuojamas netgi garsiųjų mūsų portalų, kuriuos valdo užsienio kapitalas, esą baltai- seniausia Europos valstybė?? Norisi paklausti kokia yra šios valstybės sostinė, lokalizavimas, egzistavimo tarpsnis?

Baltai- lietuviai, latviai, prūsai. Mes valstybę sukūrėme valdant Mindaugui 1253.07.06.aktu, latviai iki pat 20a pr. kentėjo vokiškos hegemonijos priespaudą, prūsai kaip etninė gentis išnyko sulyg Herkaus Manto sukilimo numalšinimu. Tik vėliau Mažvydas, Kleinas tyrinėjo jų kalbą, gramatiką, išliks archeologinis paveldas- bet tai nieko bendro neturi su šia gentimi.

5a.šaltiniai mini gotus,  Kijevą, 500m. ant  Vakarų  Romos imperijos griuvėsių kuriasi frankų imperija-  dabartinė  Prancūzija. Kokius miestus ir valdovus Jūs žinote baltų žemėse iš šio tarpsnio?

Netgi Palemono  legenda  yra tik  insinuacijos ir nedaugiau.

 Baisus žmonių kiršinimas yra gyventojus,  kurie išpažysta evangelikų liuteronų tikėjimą vadinti prūsais, mano krašte stovi jų bažnyčia.

Piliečiai, tik gyvena šios karingos genties žemėse,  bet nieko bendro neturi nei su praeitimi, nei baltų mitologija, pagonybe.

 Viliuosi, kad į šį visuomenės klaidinimo projekto stabdymą įsikiš profesoriai, docentai, magistrai, rengs debatus, kurs draugijas šviesti tautą garbingo istorijos suvokimo dvasia.

 Foto Žydrūno Stančiko. Lietuva nusėta piliakalniais, kalvelėmis. Neapgynus istorinės atminties istorijos klastotojai čia pristeigs naujų Trojų, Herkalanumų. Savo lemiamą žodį, komunikuodami su visuomene, savanorystės pagrindu burdami iniciatyvines grupes tars mokslo tyrinėtojai.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi