Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vartotojų teisių gynimo centras pradėjo tyrimą dėl „Bitė Lietuva“ reklamų

Avatar

Paskelbta

data

Gavęs vartotojų pranešimų dėl mobiliojo ryšio operatoriaus „Bitė Lietuva“ mobiliojo interneto reklamos, Vartotojų teisių gynimo centras pradėjo tyrimą. Bus siekiama nustatyti, ar operatoriaus reklamos teiginiai, kad „Bitė Lietuva“ mobilusis internetas yra greičiausias Lietuvoje, neklaidina vartotojų.

Vartotojų teisių gynimo centras dėl mobiliojo 4G interneto matavimų kreipėsi į bendrovę „TelcoQ“, kuri visame pasaulyje teikia interneto greičio matavimo paslaugą „Rotten WiFi“. Jos greičio matavimo metodika leidžia lyginti mobiliojo interneto greitį visoje Lietuvos teritorijoje. Visų operatorių internetas tuose pačiuose taškuose bei tuo pat metu vertinamas naudojant tuos pačius mobiliuosius įrenginius. Prieš 1,5 metų „Rotten WiFi“ jau tyrė Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių interneto greitį.

„Mobilusis internetas šiandien tapo daugeliui vartotojų ypač svarbia paslauga, todėl žmonėms svarbu gauti tikslią informaciją apie paslaugas. Gavome vartotojų prašymų ištirti, ar reklamos teiginiai yra tikslūs, ir tai padarysime padedami šios srities ekspertų „Rotten WiFi“. Įvertinsime ekspertizės rezultatus ir, jei tam bus pagrindo, kreipsimės į atsakingas valstybės institucijas bei prašysime operatoriaus sustabdyti reklamos transliacijas“, – sako Vartotojų teisių gynimo centro pirmininkas Paulius Mereckas.

Pasak jo, verslo pastangos pristatyti Lietuvos vartotojams pažangias paslaugas yra labai sveikintinos, tačiau labai svarbu, kad gyventojus pasiektų tiksli informacija. „Mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis naudojasi kiekvienas, ir jų reklamos yra labai matomos, nes telekomunikacijų bendrovės yra vieni didžiausių reklamdavių Lietuvoje. Todėl labai svarbu, kad ryšio operatoriai pateikdami informaciją klientams laikytųsi aukščiausių skaidrumo standartų ir įstatymų reikalavimų. Tikimės, kad pradedamas tyrimas atsakys į visus vartotojams kylančius klausimus, ir padės operatoriams informaciją vartotojams pateikti dar aiškiau“, – sako P. Mereckas.

„Bitė Lietuva“ praėjusį mėnesį paskelbė ir vėliau visoje šalyje transliuotos reklamos priemonėmis plačiai pristatė teiginį, kad „tarptautinių nepriklausomų ekspertų „Speedtest.net“ („Ookla“) surinktais 2015 metų II ir III ketvirčio duomenimis, „Bitės“ 4G mobiliojo ryšio tinklas pagal duomenų išsiuntimo ir parsiuntimo spartą (naudojantis 4G įrenginiais su 4G SIM kortelėmis) yra greičiausias 4G mobilusis tinklas Lietuvoje“.

Vartotojų teisių gynimo centras prašo interneto greičio ekspertų atsakyti į klausimą, ar „Bitė Lietuva“ reklama apie greičiausių Lietuvoje 4G mobiliojo interneto tinklą yra tiksli ir neklaidina vartotojų.

Nors visoje Lietuvoje transliuojamoje reklamoje teigiama, kad operatoriaus 4G internetas yra greičiausias šalyje, jis nėra prieinamas didelėje dalyje šalies teritorijos. Remiantis paties operatoriaus „Bitė Lietuva“ skelbiamu interneto padengimo žemėlapiu, 4G interneto paslaugos nėra teikiamos bent jau Akmenės, Ignalinos, Kelmės, Lazdijų, Kupiškio, Skuodo, Šakių, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Pasvalio rajonų ir Kazlų Rudos bei Rietavo savivaldybių teritorijose.

Vartotojams taip pat kyla klausimų dėl teiginio apie greičiausią 4G internetą korektiškumo. „Bitė Lietuva“ savo reklamose kalba apie praėjusių metų II-III ketvirčių matavimų duomenis, tuo tarpu Ryšio reguliavimo tarnyba 2015 m. gruodžio 21 d. paskelbė kitokį rezultatą parodžiusį savo 4G interneto greičio tyrimą. Jo duomenimis, „Bitė Lietuva“ 4G (LTE) tinklo aprėptis esant silpnam ryšio signalui yra 20-25% Lietuvos teritorijos. Tuo tarpu kitų operatorių šis rodiklis yra 80-85% ir 70-75% Lietuvos teritorijos.Vartotojų teisių gynimo centras

Nuogąstaujama, kad tokie rezultatai prieštarauja „Bitė Lietuva“ paskelbtiems tyrimo teiginiams. Ryšių reguliavimo tarnyba skelbdama savo tyrimą nurodė, kad jam pasitelktas Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos patvirtintas ITU-R P. 525 bei Deygout 94 difrakcijos modelis, o jo derinimui atlikta daugiau nei pusė milijono matavimų, ir rezultatai atspindi tikėtinus LTE atraminio signalo (RSRP) lygius 1,5 m aukštyje virš žemės paviršiaus. Tuo tarpu „Bitė Lietuva“ savo naudojamos metodikos nedetalizuoja ir nenurodo, keliais ir kuriuose Lietuvos miestuose atliktais matavimais remiamasi, o tai riboja vartotojų galimybę vertinti reklamos teiginių pagrįstumą.

Asociacija Vartotojų teisių gynimo centras buvo įsteigtas 2000 metais. Centras yra nevyriausybinė organizacija, kuri užsiima vartotojų teisių gynimu visoje Lietuvoje, gina viešąjį interesą ir ekonominius vartotojų interesus. Centras atstovauja vartotojų interesams Standartizacijos taryboje, teikia pasiūlymus dėl naujų vartotojų teises bei pardavėjų ir paslaugų teikėjų pareigas reglamentuojančių teisės aktų projektų, informuoja vartotojus kaip silpnesnę sutarties šalį telefonu per televiziją radiją bei spaudą. Į Centrą kreipiasi vartotojai, ieškantys teisinės pagalbos.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentaras

Kam naudingi visuomenės klaidinimai istorijos tiesa?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Taip jau įprasta gyvenime, kad kiekvienas dirba ten, kur jaučiasi savo srities žinovu ir profesionalu. Negali žmogus nebaigęs chemijos pilstyti mėginius į menzūrėles, neišmanantis architektūros rengti detaliuosius sklypų planus.

Profanai moderatoriai ir komentatoriai.

Viešojoje erdvėje sutinkame informacijos perteklių ir tik mūsų selektyvus protas ir neužteršta sąmonė sugeba atskirti pelus nuo grūdų. Viskuom tikėti yra naivu ir beprasmiška.

Fb platformoje prikurta daug grupių, puslapių, kurie deklaruoja patriotiškumo, vienybės, žinių pasidalijimo idėjas. Tačiau čia itin dažnai sutiksime gal tik kelis puslapius pervertusius savamokslius, kurie dedasi išmanantys visas temas, problemas, randa atsakymus.  Tokią piliečių kategoriją aš vadinu profanais. Asmenys, kurie neturi kvalifikacijos, bazinio išsilavinimo, užsiimantys demagogijos ir klaidinimo procesu.

Stinga rimtų akademinės bendruomenės narių įsitraukimo į viešas diskusijas, polemikas, neaišku kodėl jie užėmę pasyvios stebėsenos būseną.

Istorijos marginalizavimas- žala jaunajai kartai?

Istorija kaip bet kuri tarpdisciplininė šaka irgi reikalauja aiškumo,  tikslumo, preciziškumo, nuoseklumo. Tu negali bėgioti po temas nežinant chronologijos, įvykių eigos, konjuktūros.

Dabar atvirai ypač ultrapatriotai, savę laikantys viršenybe ir elitu tiražuoja klaikią nesąmonę, kad Vytautas buvo karaliumi ir prieš jo vardą visa Europa privalo lenktis.

Bet kuris paskaitęs netgi klasikinį Šapokos vadovėlį sužinos, jog 1429m.Lucko suvažiavimas sprendė jo karūnacijos klausimą, tačiau klastingas pusbrolis pasistengė pagrobti vežamą karūną ir regalijas karieta. Taip už jo nuopelnus kultūrai, pagalbą kovoje su Ordinu  net čekai, vengrai titulavo jį karaliumi, bet de jure tai nebuvo užanstpauduota, juridiškai apiforminta. Mindaugas išliko vieninteliu teisėtu mūsų karaliumi.

Kitas absurdas publikuojamas netgi garsiųjų mūsų portalų, kuriuos valdo užsienio kapitalas, esą baltai- seniausia Europos valstybė?? Norisi paklausti kokia yra šios valstybės sostinė, lokalizavimas, egzistavimo tarpsnis?

Baltai- lietuviai, latviai, prūsai. Mes valstybę sukūrėme valdant Mindaugui 1253.07.06.aktu, latviai iki pat 20a pr. kentėjo vokiškos hegemonijos priespaudą, prūsai kaip etninė gentis išnyko sulyg Herkaus Manto sukilimo numalšinimu. Tik vėliau Mažvydas, Kleinas tyrinėjo jų kalbą, gramatiką, išliks archeologinis paveldas- bet tai nieko bendro neturi su šia gentimi.

5a.šaltiniai mini gotus,  Kijevą, 500m. ant  Vakarų  Romos imperijos griuvėsių kuriasi frankų imperija-  dabartinė  Prancūzija. Kokius miestus ir valdovus Jūs žinote baltų žemėse iš šio tarpsnio?

Netgi Palemono  legenda  yra tik  insinuacijos ir nedaugiau.

 Baisus žmonių kiršinimas yra gyventojus,  kurie išpažysta evangelikų liuteronų tikėjimą vadinti prūsais, mano krašte stovi jų bažnyčia.

Piliečiai, tik gyvena šios karingos genties žemėse,  bet nieko bendro neturi nei su praeitimi, nei baltų mitologija, pagonybe.

 Viliuosi, kad į šį visuomenės klaidinimo projekto stabdymą įsikiš profesoriai, docentai, magistrai, rengs debatus, kurs draugijas šviesti tautą garbingo istorijos suvokimo dvasia.

 Foto Žydrūno Stančiko. Lietuva nusėta piliakalniais, kalvelėmis. Neapgynus istorinės atminties istorijos klastotojai čia pristeigs naujų Trojų, Herkalanumų. Savo lemiamą žodį, komunikuodami su visuomene, savanorystės pagrindu burdami iniciatyvines grupes tars mokslo tyrinėtojai.

Skaityti daugiau

Politika

Savivaldos rinkimuose triumfavo pataikūnų patronai ir duonpelnėliai.

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Pagirioja sostinė, bedarbystės bastionas Jurbarkas, liberalų gūžta Klaipėda ir visi miestai, kur žmonių smegenėlės išplautos pažadais, kad tuoj bus kisieliaus upės, Jurbarke 35 gamyklos. Aerodromas, stotis su 5400 vietų kino sale.

 Graudu… Jau ir politologai pareplikavo, kad totaliai nėra žmonių mąstymo apie ateitį.

 Senukams nuvežta dovanėlių, paglostyti ir vėl miestą 4 metus varys neviltin absoliutūs ablaūchai.

Ir šiandien išlindo fb erdvėje toks Vaidukas- didysis Jurbarko krepšinio treneris ir ekspertas, kur į akis nusilenkia, už nugaros konsoliduojasi su komentatoriais lojikais. Šiame mieste tokie yra pagarboje, gauna postus, indulgencijas, čia nereikia savarankiško mąstymo, nuomonės, savanorystės, leisti apsiskaičiusiam drąsiam žmogui imtis iniciatyvos.

Čia nebandyk pakritikuoti valdžią, sporto politiką, užstoti paprastą žmogų, fb lazdavojamą odontologę – būsi kaip Putinas, persona non grata. Jurbarke man jau uždarytos durys spaudoje ir kitoje protinio darbo sferoje, nes aš kitoks, nes turiu argumentus, nesu užpakallaižys iš SC, savivaldybės.

Dieve, negaila, garbinkit jūs tą smuikininkiuką 1000 metų, komentarai  Pileckų spaudikėje parodo kiek žmonės patenkinti didžiausia bedarbyste šalyje, kur man būnant meru gėda būtų kavos užeiti kavinėn atsigerti, bet šiame dvėsmiestyje tokios savybės negalioja.

Šitų pridurkų dėka pensininkai neturi ką valgyt, privatininkai neranda adresų benešant pinigus, kompensuos skripačius gastritus, opas, Raudonėje pasityčiojimui nepasiturinčiam mėnesiui konservų dezute, sausų pusryčių davinys, nuokurio šikna užsiklijuos.

Štotis yra atvira landynė ir latrų gūžta, nieko nepadaryta ją sutvarkant. Nesureguliuotas eismas, parkavimai, aplankykit turgų, kokia danga, estetinė būklė, kiek pastatų tuoj užgrius ant galvų, neliks bankų, šiukšlės brangsta, vanduo brangsta, miškai pilni išvartų, bet kur tau senukams atvežti malkų.

 Skersąąąąą dedu forever ant šio miesto, kuris atvirai išsityčiojo iš manęs ir laimingas radęs nišą kitur ir visus protingus specialistus paraginu venkite Jurbarkšūdžių kaip žydai arabų.

Skaityti daugiau

TavoWEB reklama

Jūsų reklama čia

Skaitomiausi