Socialiniai tinklai

Verslas

Trinkeles dedanti kauniečio įmonė – per metus nuo mažyčių projektų iki darbo Vyriausybei

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją savo paskolą 2013-aisiais pasiėmęs vyras nuo to laiko taip ir nenustojo plėstis. Kaip jam tai pavyksta ir kokius privalumus jaunam verslui šiandien įžvelgia kaunietis?

Planavo trinkeles gaminti, o galiausiai nusprendė jas kloti

UAB „Statybų komanda“ direktorius A. Neteckis savo sėkmės istoriją papasakoti sutinka džiugiai. Ir ne todėl, jog laikytų ją ypatinga, o greičiau priešingai – vyras pasakoja, jog jį labai stebina šalies gyventojų įsivaizdavimas, kad versle pasiseka tik išimtinais atvejais.

„Man be galo keistas žmonių Lietuvoje požiūris į verslą. Taip, mes neturime tiek pinigų kiek Vakarų šalys, tai faktas. Taip, pragyvenimo lygis ir atlyginimai šalyje nėra aukšti. Bet kad vystyti verslo neįmanoma – netikiu. Priešingai, naujų verslo idėjų atsiradimas labai skatinamas ir paremiamas. Pats esu to pavyzdys“, – pasakoja vyras. A. Neteckis paskolą 2013-aisiais pasiėmė trinkelių gamybos veiklai pradėti. Pirmuosius jo prašymus bankai atmetė, o galiausiai reikiamas finansavimas buvo gautas su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) 80 proc. garantija už verslininko prašomą paskolos sumą.

„Juokinga tai, kad kai jau gavome pinigus ir pradėjome dirbti, supratome, jog gerokai didesnė ne trinkelių gamybos, o jų klojimo paklausa, tad galiausiai tiesiog pakeitėme veiklos kryptį“, – teigia vyras.

Plėstis planuoja ir toliau

Nepaisant to, jog pirminis planas ir jo įgyvendinimas praktikoje kiek prasilenkė, pirmajai A. Neteckio įmonei darbai sekėsi puikiai. Pradėjusi nuo kapų ir kitų smulkių objektų, per metus įmonė rinkoje įsitvirtino taip, kad galiausiai buvo pakviesti trinkelėmis iškloti net Vyriausybės kiemą.

„Šiais metais įmonei UAB „Statybos komanda“ iš kredito unijos paėmėme „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020“, finansuojamo iš Europos socialinio fondo, paskolą. Tokiu būdu gavome galimybę pasinaudoti ir darbo užmokesčio išlaidų kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“. Būtent tai man ir leidžia toliau sėkmingai vystyti verslą. Žinoma, buvo klaidų, buvo prastų sprendimų, tačiau juk tai kiekvieno naujoko dalia. Dabar tų klaidų jau darome mažiau ir labai džiaugiamės, jog tuomet mūsų idėja buvo patikėta net kelis kartus“, – džiaugiasi verslininkas.

Ragina pardavinėti „orą“

Kaip pakartoti tokią sėkmės istoriją? A. Neteckis atvirauja, jog nuo pat pradžių jam pavyko rasti patikimų darbuotojų ir patenkintų klientų ratą, kuris padėjo ne tik pergalvoti pradinę idėją, bet ir vėliau ją sėkmingai vystyti.

„Mano paslaptis yra atidžiai analizuojama rinka. Verslui niekada nereikėtų pradėti nuo skolinimosi ir įrangos pirkimo, o pirma ieškoti klientų parduodant „orą“ – produktą, kurio realiai dar neturi. Interneto ir rinkodaros kompanijų laikais galima už kelis šimtus eurų sužinoti, ar verta investuoti kelis tūkstančius“, – patarimu dalijasi „Statybos komanda“ vadovas.

Aplankykite UAB „Statybų komanda“ tinklalapį!

https://www.statybukomanda.lt

Dienraščio „Kauno diena“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Verslas

Kam reikalingas verslo vertinimas?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Plėtojant savo verslą susiduriama su daugybe įvairių iššūkių, kuriems įveikti reikalingi specifiniai gebėjimai, bet jei verslas yra vykdomas teisingai, komanda visuomet sugeba susidoroti su esamomis problemomis ir net gauti iš to naudos. Net jei viskas klostosi gera linkme, visuomet ateina momentas, kai norima apibendrinti nuveiktus darbus, apžvelgti ne tik metinį pelną, bet ir suprasti, ko yra vertas verslas šių dienų dinamiškoje aplinkoje. Ir jei visai nesunkiai galime įvertinti gryną pelną per tam tikrą laikotarpį ar įmonei priklausantį materialųjį turtą, daug sunkiau būna, kai norime įvertinti nematerialųjį turtą, kaip licencijas, patentus ar prekės ženklus. Žinoma, būna atvejų, kad jei nenorite būti apgauti, turtą įvertinti tiesiog būtina.

Visų pirma, būtina suprasti, ką suteikia išsamus verslo vertinimas. Atlikę verslo vertinimą, sužinosite, kiek yra vertas verslas konkrečiu momentu. Kartais atrodo, kad per pusmetį beveik niekas nepasikeitė verslo viduje, bet jo rinkos vertę gali stipriai įtakoti įstatymų pakeitimai, sektoriaus nuosmukis, naujų rinkų įvedimas, gauti patentai ar vystymosi planai. Nors materialaus turto pokytis nėra labai didelis, stipri įtaka vertei gali būti padaryta dėl vidinių ar išorės veiksnių. Tik įvertinę visų veiksnių visumą, nepriklausomi vertintojas.lt vertintojai pateikia išsamų vertinimą, kiek verslas vertas konkrečiu metu. Žinoma, kartais sudėtinga įvertinti net ir seniai turimą turtą, tokį kaip nekilnojamasis turtas, nes aplinka keičiasi, galbūt šalia įmonės įsikūrė stipri tarptautinė kompanija, o gal atsirado potvynio ar kitas pavojus, visa tai turi būti įvertinta.

Atvejų, kada reikalingas vertinimas gali būti įvairių. Dažniausiai vertinimas reikalingas, kai planuojami dideli savininkų, bendrasavininkių pasikeitimai, verslas planuojamas parduoti ar laukia stiprūs pokyčiai. Stambaus ar smulkaus verslo vertinimas yra griežtai apibrėžtas ir vertintojai tos metodikos laikosi, bet kiekvienas verslas, kaip ir kiekvienas iš mūsų, kad ir turi panašumų su kitais, bet yra visiškai individualus ir nepakartojamas. Juk nerasime dviejų tokių pačių verslų, kurie niekuo nesiskirtų. Vertintojų komanda teikia įvairias paslaugas. Gali būti atliktas turto vertinimas Kaune, Vilniuje ir visoje Lietuvoje bei užsienyje.

Galima tik palinkėti, kad visuomet pelnas augtų, plėstųsi stipri profesionalų komanda, problemos pasitaikytų išsprendžiamos, atmosfera įmonės viduje būtų darbinga, o aplinka palanki. Jei viskas seksis ir vyks palankiai, tai verslo vertinime tikrai atsispindės. Deja, kartais būna ir nenumatytų atvejų, tais momentais svarbiausia nepasimesti.

Skaityti daugiau

Verslas

„Lidl Lietuva“ suteiktas pasaulyje pripažintas geriausio darbdavio sertifikatas

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Geriausio darbdavio apdovanojimą prekybos srityje 2017 m. pelniusi „Lidl Lietuva“ sulaukė dar vieno pripažinimo. Ši kartą bendrovei suteikti prestižiniai „Top Employer 2019 Lietuva“ ir „Top Employer 2019 Europe“ sertifikatai, kuriuos reglamentuoja „Top Employers Institute“. Geriausio darbdavio sertifikatai suteikiami vieneriems metams.

„Top Employer“ sertifikatus bendrovės gauna už aukštus žmogiškųjų išteklių standartus bei išskirtinai geras darbo sąlygas organizacijoje. Sertifikatas ne tik suteikia svertą organizacijų prekiniam ženklui bei stiprina įvaizdį, bet ir leidžia gerąja praktika dalintis su kitomis sertifikuotomis ir įvertintomis organizacijomis. Šiuo metu „Top Employers Institute“ savo pasauline sertifikavimo programa vienija geriausias 1500 organizacijų daugiau nei 118 pasaulio šalių.

„Džiaugiamės šiuo įvertinimu, nes tai reiškia, jog augame ir tobulėjame teisinga linkme. Vertingiausias mūsų įmonės turtas yra darbuotojai, kuriems suteikiame galimybes siekti profesinio ir asmenybės augimo. Mums svarbiausia, kad darbuotojai jaustųsi įvertinti ir turėtų galimybes tobulėti. Stengiamės sukurti draugišką ir profesionalią aplinką, investuojame į darbuotojų gerovę. Šis sertifikatas tik dar labiau paskatina tęsti praktiką, kurią sėkmingai vykdome nuo pat pirmos savo veiklos pradžios dienos Lietuvoje“, – sako „Lidl Lietuva“ direktorius Radostin Roussev-Peine.

Šis sertifikatas tik dar labiau paskatina tęsti praktiką, kurią sėkmingai vykdome nuo pat pirmos savo veiklos pradžios dienos Lietuvoje

Organizacijoms – aukščiausi atrankos standartai

„Top Employers Institute” yra nepriklausoma Nyderlanduose įsikūrusi organizacija, kuri nominuoja geriausius darbdavius visame pasaulyje. „Top Employer“ sertifikatą gali gauti tik tos kompanijos, kurios savo darbuotojams, nepriklausomai nuo pareigybių statuso, suteikia geriausias darbo bei tobulėjimo sąlygas. Visos sertifikuojamos bendrovės yra vertinamos pagal aukščiausius tarptautinius „HR Best Practices Survey“ standartus.

„Mes tikime, kad 2019 metais sertifikuotos organizacijos demonstruoja išskirtines sąlygas darbuotojams ir skatina šios praktikos augimą, daugiausiai dėmesio skiriant žmonėms. Šios kompanijos padeda praturtinti darbo rinką savo išskirtiniu požiūriu žmogiškųjų išteklių valdymo kokybei ir būtent todėl jos yra pripažįstamos kaip geriausias darbdavys“, – teigė „Top Employers Institute“ vadovas Davidas Plinkas.

Tyrime dalyvaujančios įmonės turi atitikti griežtus talentų valdymo strategijų kūrimo, darbuotojų poreikio planavimo, naujų darbuotojų integravimo, mokymosi ir tobulėjimo programų, atlyginimų bei priedų sistemų sudarymo ir lyderystės ugdymo sritims taikomus kriterijus.

„Top Employers Institute” ypač aukštai įvertino „Lidl Lietuva“ talentų valdymo strategiją, darbuotojų poreikių planavimą, darbuotojams sudaromas karjeros sąlygas ir lyderystės projektus. Iš kelių etapų sudaryta pažangi „Lidl Lietuva“ talentų ugdymo programa užtikrina nuolatinį darbuotojų tobulėjimą. 2018 metais net 15 proc. „Lidl Lietuva“ darbuotojų buvo pakelti į aukštesnes pozicijas.

Darbuotojų gerovės užtikrinimui – išskirtinis dėmesys

Siekdamas ir toliau išlaikyti geriausio darbdavio statusą bei palankiausias sąlygas savo darbuotojams, „Lidl“ nuo Naujųjų metų reikšmingai padidino atlyginimų biudžetą bei pristatė kitas naujoves, skirtas darbuotojų motyvacijai ir gerovei užtikrinti. Nuo sausio 1 d. visų pardavėjų ir logistikos centro darbuotojų – ne vadovų – algos pakilo 7 proc., nepriklausomai nuo darbo stažo. Maža to, visi „Lidl“ darbuotojai turi galimybę kilti karjeros laiptais įmonės viduje arba siekti tarptautinės karjeros užsienyje.

„Lidl“ savo darbuotojams suteikia ir kitas motyvuojančias privilegijas. Nuo sausio mėnesio „Lidl“ visus savo darbuotojus apdraudė papildomu sveikatos draudimu. Šis papildomas, įmonės lėšomis apmokamas sveikatos draudimas, suteikia galimybę apdraustiems darbuotojams naudotis privačių sveikatos priežiūros įstaigų paslaugomis: gydytis pasirinktose klinikose, lankytis pas gydytojus specialistus, atlikti įvairius tyrimus, pirkti vaistus, naudotis kitomis sveikatos stiprinimo paslaugomis. Itin darbuotojų sveikata besirūpinantis „Lidl“ kasmet kviečia darbuotojus nemokamai skiepytis nuo gripo, pasirūpina arbata ir vaisiais darbo vietoje, suteikia galimybes sportuoti.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi