Socialiniai tinklai

Vaikams ir tėvams

Svarbiausios taisyklės įrenginėjant mažą paauglio kambarį

Avatar

Paskelbta

data

Patogiai įrengti mažą erdvę yra pakankamai sudėtinga užduotis – ypač tuo atveju, jei šis kambarys yra skirtas paaugliui. Visgi, net ir tuomet galima sukurti jaukią ir stilingą erdvę – pasak Pigu.lt ekspertų, užtenka žinoti pagrindines taisykles, kurios padės visapusiškai išnaudoti kiekvieną kambario centimetrą.

 1. Daugiausiai dėmesio skirkite kokybiškam poilsiui. Kad ir kiek vietos būtų jaunuolio kambaryje, pagrindinis Jūsų tikslas – užtikrinti jog šioje erdvėje jis galėtų tinkamai pailsėti. Tuomet reikės pasirūpinti patogia, optimalaus dydžio lova – šiuo atveju nevertėtų rinktis mažo baldo, kadangi greitu metu ir vėl teks jį pakeisti nauju. Komfortą gali garantuoti ir čiužiniai, pigiau parduodami internetu – atidžiau susipažinę su jų privalumais ir įvertinę paauglio miegojimo įpročius, lengvai surasite jam tinkamiausią variantą.
 2. Pasirūpinkite patogiu daiktų sandėliavimu. Tai svarbu ne tik dėl bendros tvarkos, bet ir dėl jaunuolių privatumo – jiems dažniausiai prireikia bent kelių uždarų stalčių ir lentynėlių, tad tikrai nepavyks išsiversti be komodos. Norint maksimaliai išnaudoti visą turimą erdvę, vertėtų rinktis kampines spintas (jos taip pat gali būti su lentynėlėmis) bei nepamiršti sienų – čia galėtų atsidurti bent kelios lentynos. Kai kiekvienas daiktas turės savo vietą, pavyks išvengti chaoso, tad paauglio kambarys atrodys ir erdvesnis, ir jaukesnis.
 3. Teikite prioritetą funkcionaliems baldams. Visuomet stenkitės rinktis baldus, kurie gali atlikti kelias funkcijas (pavyzdžiui, komodos viršų galima paversti televizoriaus ar kitų įrenginių staliuku) – tai pati paprasčiausia vietos taupymo taisyklė. Šiuo atveju bene geriausias sprendimas yra sofa lova, kaina iš tiesų atitinkanti kokybę: naktį paauglys ant šio baldo deramai išsimiegos, o dieną čia pat galės pasikviesti ir draugų. Mažose erdvėse retai turime galimybę įsigyti abu šiuos baldus, tad galimybė praplėsti kambario paskirtį turėtų patikti kiekvienam jaunuoliui.
 4. Nesusikoncentruokite į stalo pasirinkimą. Daugelis tėvų daro esminę klaidą manydami, jog paaugliui reikia didelio rašomojo stalo. Visgi, kad ir kaip sunku pripažinti, paaugliai dažniausiai mokymuisi pasirenka kitas vietas, todėl šis baldas tiesiog dulkės ir užims pakankamai daug vietos kambaryje. Tad verčiau nupirkite mažesnį, lengvai perkeliamą kompiuterio staliuką – jis taip pat bus patogus, tačiau pareikalaus gerokai mažiau ir taip nedidelio kambario erdvės.
 5. Įsigilinkite į paauglio poreikius. Tiek rinkdami tinkamus baldus, tiek svarstydami apie jų dizainą, turėtumėte atsiklausti paauglio nuomonės – galbūt visų norų išpildyti nepavyks, tačiau tam tikras tendencijas ar stilistinius elementus tikrai galėsite įtraukti. Svarbiausia šiuo atveju išlaikyti proporcingumą: jei jaunuolis nori didelės lovos, teks rinktis mažesnę spintą bei staliuką ar atitinkamai paieškoti kitų kompaktiškų sprendimų.
 6. Atsakingai rinkite spalvas. Visgi, aklai paauglių nuomone pasitikėti nereikėtų – ypač tuomet, jei šiuo metu jie susižavėję itin ryškiomis spalvomis, kurios mažą kambarį vizualiai gali dar labiau sumažinti. Tokiais atvejais reikėtų pasiūlyti jiems alternatyvą ir mėgstamas spalvas keliose skirtingose vietose panaudoti kaip akcentus – taip sukursite šiuolaikišką interjerą ir išvengsite chaoso.

Maža erdvė – toli gražu ne nuosprendis, tad pasitelkę kūrybiškumą ir atkreipę dėmesį į šias taisykles, drauge su paaugliu lengvai galėsite įrengti jam patiksiantį, šiuolaikišką ir funkcionalų kambarį.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Vaikams ir tėvams

Kaip teisingai parinkti lovą vaikui

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Vaikų baldai – reikalingi, to nepaneigs niekas. Pirkti suaugusiojo lovą vaikui – kiek neišmintinga ir galbūt net švaistūniška, o miegas ant čiužinio ar paprastos išskleidžiamos sofos gali nemenkai pakenkti vaiko stuburui, miego komfortui, savijautai ryte. Dėl šios priežasties yra konstruojamos vaikiškos lovytės bei lovos vaikams. Jos kiek skiriasi nuo įprastos konstrukcijos suaugusiųjų lovų. Vaikiškos lovos žaismingesnės iš dizaino pusės, mažesnės bei labiau pritaikytos mažiesiems namų gyventojams, dėl kurių tėveliai tikrai negaili nei laiko nei pinigų.

Galima ir per daug neišlaidaujant bei protingai parinkti vaikišką lovą, kuri tarnaus jūsų atžalai bei padės komfortiškai ir patogiai išsimiegoti ar leisti laiką. Pateiksime keletą patarimų, kuriais vadovaudamiesi, tinkamai parinksite lovą savo vaikui(-ams) bei per daug nepaploninsite piniginės. Kai kurie tėvai leidžia sau vaiko lovą keisti kas keletą metų, tačiau optimaliausias ir mažiausiai vargo keliantis sprendimas yra iškart pirkti didesnę lovą ir ją keisti, tik kai ji sulūžta ar pasidaro nebepatogi. Tam reikės septynerių, gal net keliolikos metų, tad vaikas spės užaugti su lova, galbūt net jos ir nekeis… Tačiau kaip pasirinkti tą, geriausią lovą?

Pradėkime nuo paprasčiausio aspekto – lovos dydžio. Jeigu vaikas yra vienas ir neplanuojate šeimos pagausėjimo, galite drąsiai rinktis vienvietę lovą. Kūdikiams ir mažyliams pakaks ir kūdikio lovelių, tačiau jau kiek ūgtelėjusiai atžalai gerai būtų turėti ir savo guolį. Vaikų psichologai teigia, kad prisirišimas prie tam tikrų baldų yra gan svarbus vaiko raidos aspektas. Tai sudaro namų jaukumo visumą, todėl vaikui norėsis grįžti namo, išsimiegoti ant jo lovos, sudarys didesnį stimulą būti kambaryje.

Dviaukštė lova bus kiek brangesnis sprendimas, tačiau jis idealiai tinka bute ar mažesniuose namuose bei tada, kai dviem ar daugiau vaikų reikia dalintis vienu kambariu. Tarp jų būna savotiška sveika konkurencija dėl viršutinio arba apatinio aukšto, tokia lova skatina komunikaciją ir bendradarbiavimą tarp jaunėlių dar mažame amžiuje. Tiesa, dauguma dviaukščių lovų yra pritaikytos tik jaunesnio amžiaus vaikams, didesnieji tiesiog rizikuotų įgriūti…. Be abejo, yra ir dviaukščių lovų paaugliams, bet jos jau kainuoja gerokai daugiau. Dviaukštės lovos turėtų būti komplektuojamos su papildomomis sienelėmis, kad vaikai neiškristų miego metu.

Kalbant apie piniginės patuštėjimą – pasiruoškite triženklėms išlaidoms. Be abejonės, galite rasti ir sprendimą už mažiau nei šimtą eurų, tačiau tokio tipo lovytėms gali trūkti funkcionalumo, pavyzdžiui, nesu apsauginių sienelių nuo iškritimo. Prie kainos gali prisidėti ir čiužinys, kurie šiais laikais kainuoja taip pat nemažai. Kai kurios lovos jau parduodamos tokios konstrukcijos, kad čiužinys – sudedamojo lovos dalis. Tačiau labai kreipkite dėmesį į medžiagą, kuria lova padengta – ar ji nekaupia dulkių, nešvarumų, pūkelių. Svarbu ir ar nedirgina odos bei ar spyruoklės, esančios po čiužiniu – tvirtos bei ilgaamžės.

Pirkite lovą šiek tiek „ant išaugimo“ ir atsižvelkite į tai, kad vaikui reikės paaugti. Sakoma, kad lovos ilgis turėtų būti bent 10-15 cm didesnis už vaiko ūgį, tad turėkite rezervą omenyje. Taip pat, svarbi detalė – aštrių kampų nebuvimas. Rekomenduojame rinktis modelį, kuris keltų kuo mažesnę grėsmę mažajam jūsų namų gyventojui užsigauti.

Plotis ir galimybė išskleisti ar kažką laikyti po lova – papildomi ir svarbūs pasirinkimui įtaką darantys aspektai. Po lova esančioje ertmėje lengvai tilps net keli į vakuuminius maišus sudėti patalynės komplektai, kiti vaiko daiktai.

Pagal b-a.eu

Skaityti daugiau

Vaikams ir tėvams

6 gebėjimai, kuriuos lavina LEGO kaladėlės

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Jūsų vaikai, kaip ir dauguma kitų, tikriausiai turi ne vieną LEGO dėlionę. O ar kada susimastėte, kad LEGO kaladėlės ir LEGO žaidimai gali labai gerai lavinti įvairius jūsų vaiko gebėjimus. Štai 6 pagrindiniai (be abejo, jų yra ir daugiau) gebėjimai, kuriuos, žaisdamas su LEGO, ugdosi vaikas.

 1. Motorika

LEGO kaladėlės puikiai padeda vystyti vaikų motoriką. Juk paimti tokias mažytes detales ir jas sudėti kartu patiems mažiausiems yra ką veikti. Vaikai mėgsta statyti, kurti, griauti ir vėl statyti… Ir jie gali tai daryti valandų valandas. Ir būtent taip stiprėja rankų raumenys, dėl ko vėliau gali būti daug lengviau išmokti piešti ar rašyti.

 1. Vaizduotė

Kas čia? Paklausite savo vaiko, kai jis jums rodys LEGO kaladėles, sulipdytas į neaiškią krūvą. Čia piratų laivas, plaukiantis per jūra, išdidžiai atrėš mažylis. LEGO žaidimai gali padėti sukurti pačias įvairiausias istorijas, kartais net labai kasdieniškas. Pavyzdžiui, mašinų plovyklą, pilną putų, parką, kuriuo į mokyklą keliauja vaikai, virtuvę, kurioje gaminami patys skaniausi tortai… Laisvė vaizduotei!

 1. Pasitikėjimas savimi

LEGO kaladėlės vaikui gali padėti ateityje pasiekti karjeros aukštumų! Kaip gi, paklausite? Vaikai, iš LEGO kaladėlių sukonstravę namą ar kitokį statinį, tuoj bėgs pas jus parodyti, ką padarė. Ir, žinoma, jūs juos pagirsite, kaip gražiai jie padirbėjo, bei paraginsite tęsti darbą. Toks vaikų pagyrimas ir skatinimas nebijoti kurti ugdo jų pasitikėjimą savimi. O juk pasitikėjimas savimi ir savo atliktu darbu – vienos reikalingiausių sėkmingų žmonių savybių.

 1. Nebijojimas suklysti

LEGO žaidimai kartais gali sudaužyti širdį. Ypač, kai pats didžiausias bokštas sugriūna vos ne taip pastačius vieną LEGO kaladėlę. Vaikai, kurie nuolat žaidžia su LEGO, išmoksta tokią nesėkmę priimti labai natūraliai. Vietoj to, kad pradėtų verkti ar nusimintų, jie sako: „Gerai, pastatysiu dar kartą, tik šįkart dar aukštesnį.“

Vėliau, patyrus nesėkmę darbe ar sporte, tokiems vaikams bus daug lengviau priimti pralaimėjimą ir, greitai atsitiesus, dirbti toliau.

 1. Loginis mąstymas

Nesvarbu, ar vaikas naudojasi instrukcija, ar visiškai pasikliauja vaizduote – jis sprendžia galvosūkį. Juk reikia gerai pagalvoti, kaip iš didelio LEGO kaladėlių chaoso padaryti tvarką: pastatyti lėktuvą, namą ar kitą statinį. LEGO kaladėlės – tai ne tik žaidimas, tai kaskart vis naujas iššūkis protui!

 1. Mokslinės ir technologinės žinios

Kaip padaryti, kad LEGO kaladėlės virstų tiltu? Vaikai greitai išsiaiškina, kad plonas tiltas, pastatytas be įtvirtinimų, greitai sugriūna. Tuomet kyla tvirti, kelių kolonų, didingi tiltai. O dar vėliau piramidės ar net Eifelio bokštai. Ir gal kažkada LEGO žaidimas virs architekto ar mokslininko profesija…

Pačios įvairiausios LEGO kaladėlės ir LEGO žaidimai – internetinėje parduotuvėje pigu.lt. Kai kuriems jų dabar taikoma net 30 % nuolaida!

Ir pabaigai, kad dar labiau padidintume jūsų susidomėjimą LEGO kaladėlėmis, keletas šmaikščių faktų:

 

 1. Jei į liniją viena šalia kitos sudėtumėte pernai metais pagamintas 340 milijonų LEGO kaladėles, gautumėte 7,900 kilometrų. Tai kaip atstumas nuo Londono iki Pekino.
 2. LEGO žaidimai pradėti gaminti 1958-aisiais – maždaug prieš 60 metų. Ir visos LEGO kaladėlės, pagamintos seniai ir dabar gali susidėti kartu.
 3. LEGO kaladėlės žmogeliukai yra didžiausia „populiacija“ – 4 bilijonai per visą pasaulį. Ir ji sparčiai auga…
 4. Kalėdų laikotarpiu parduodami 28 LEGO žaidimai kiekvieną SEKUNDĘ.
 5. Vidutiniškai, kiekvienas žmogus žemėje turi 86 LEGO kaladėles.
 6. LEGO yra didžiausia ratų gamintoja pasaulyje.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi