Socialiniai tinklai

Komentaras

„Respublika“ klasteris Vitas Tomkus vengia mane paskelbti Kgb agentu.

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Neseniai į portalą „Respublika.lt“ parašiau prašymą, kad būčiau paskelbtu slaptuoju  Kgb agentu. Nesvarbu, kad man 43metai, prasidėjus  Atgimimui paauglys pilnai galėjo stukalinti   SSRS  struktūroms.

Reakcija – nulinė.

 Nes  Vitas Tomkus yra gudragalvis žiniasklaidininkas ir puikiai žino prie ko prikibti, kas jo nedomina….

Neseniai  Kgb agentu apšaukė garsųjį redaktorių –  Aurimą Drižių.Pavadino redaguoti bulvarinį „Vakaro žinios“ dienraštį, atsisakė, nes „Laisvas laikraštis“ turi rimtesnę susidomėjimo amplitudę, negu beverčiai niekalai.

  Tomkus yra kerštingas tipas, aha, paniekinai mano alternatyvą, še viešai patriotiniame savaitraštyje kliauzė, kad  Drižius – Kgb agentas.

Bus įdomu sekti civiline proceso tvarka teisminius niuansus.

Įdomiai mąsto direktorė – Diana Veleckienė, pateikusi  kaligrafiją L.L.

Nieko blogo neatsitiko, liustracijos procesas – ydingas, absurdiškas, pasirinktas feljetonas pagal konvenciją – saviraiškos forma.

Žodžiu mokantis suprasti potekstės kontekstą supras, kad netgi paskelbus Drižių – islamo fundamentalistu, viskas būtų nurašyta humoro, baikos forma.

Bet tada vadovaukimės liaudies posakiu „būkime biedni – bet teisingi“ .Kai vienas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys suabejojo partizanų vado –  Ramanausko – Vanago nuopelnais, skrido laukan iš kėdės.

Konservatoriai priėmę nutarimą, kad būk tai šmeiši disidentus, tremtinius- iki 4 metai cypės nusimato, nesvarbu, kad pateiksi dokumentus, liudininkų parodymus, viskas buvo teisėta, mažų vaikų sudeginimai, kolūkio pirmininkų įvyniojimai į spygliuotas vielas ir pan.

Kad Tomkus deda skersą ant betko, įrodo youtube medžiaga, kaip jis buvo svarstomas žurnalistų etikos ir leidėjų komisijoje. Jau prieš posėdį mandras kaip kalakutas įrodinėjo savo tiesas visiems, prieš fotoaparato blyksnes  demonstratyviai paišė tušiniu savo leidžiamo laikraščio viršelį, tuo parodydamas, kad tiek man svarbi  leidyba, kultūra.

Vitas Lingys buvo nužudytas prie namų Fabijoniškėse – Stanevičiaus g. 1993m, kai studijavau VPU IF. Dabar mankurtų valstiečių dėka ši mokymo įstaiga paskendo sujungimo su KVDU  reformoje. Jau tada visi fakultete buvo neramiais veidais, budinčioji nuolatos sekė tv žinias, nebuvo dar nei interneto, c gates, palydovinių kanalų.

Jau tada plaukiojo insinuacijos, kad „brigadinia“ istebuklingai greitai atsekė, kas viešina jų darbelius ir redakcijoje atrado kaltininką.

Labai greitai susirūpinta saugumu, ditirambai prie kapo duobės, tariamas gedulas ir  Tarailos – „Pirmadienis“ skaitalai.

Kodėl kolektyvą paliko senbuvis – Zdramys??? Kiek laisva savo sprendimuose buvo Ramunė Vaičiulytė, nes vyr. redaktore tapo virš 20metų būdama, kas iš esmės yra keistoka, nes tu privalai turėti įdirbį, kad taip greitai kiltum karjeros prasme.

Tomkus itin piktinosi norvegų paskelbta info, kad „Respublika“   dvelkia nevisai švaraus skaidrumo skraiste. Tačiau net ir samdęsis teisininkus, to paneigti nesugebėjo, nes perdaug šie turi savo portalų, įtakos mūsų žiniasklaidai.

Tomkui kito žmogaus išklausymas, naujos temos yra bereikšme fraze, kiek siūliausi rašyti sporto metodikos tematika, rezultatas- bevertis, geriau copy paste tai, kas žinoma ir vaizduoti leidiniu, turbūt pranokusi ir žymų –  SPIEGELĮ

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentaras

Ar CTL. apžvalgininkas Ruslanas Baranauskas nustatė skundikus savo adresu?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tik debilai ir idiotai išsiduoda ką yra suplanavę ir žaidžia atviromis kortomis, nesislapsto, savo veiksmais parodo tikrąjį veidą, dar labiau suteikia peno mano populiarumui, iškelia podiumui.Dirbu savo darbus istorijos srityje ir nesiekiu tapti žvaigždūnu- man to nereikia…Tačiau dvasios liumpenai patys to nežinodami daro iš savęs pajuoką, manę savo pačių baimės įkaitu.Jie gyvena netoli -mano Skirsnemunės miestelyje .Žiemą laikydami klešnėse kišeninio biliardo rutuliukus, absoliučiai dėję skersą ant užpustyto pagrindinio kelio, sustojo pieninės aptarnavimas, laidotuvių procesijos, žmonės neapsikentę komentavo rajoninėje spaudoje- dabar pradėjo pabusti iš komytės.Buvo ir smėlio, žvyro, pajėgų atlikti visiems darbams, bet esant ūkvedžiu tokiam Juozuliui, kuris prie ruselio srutukes traktoriuku stumdė- dabar tapo ministeriu, muštruojančiu pašalpinius-kam to reikia? Pūslaitės ant delnų užaugs nuo fizinės veiklos.Jurbarke jau didžiausia bedarbystė šalyje ,Skirsnemunėje nėra vaistinės ,kirpyklos, viešo toleto, nieko, seniūnijoje murksoma bele valdiškai prastumti dieną ir namo. Trūkus kantrybei kreipiausi į Jurbarko administraciją ir miestelio Stachanoviečiai sukruto prieš rinkimus kaip reikalas, barstyta, atsirado grederiukas prie Juozulio traktoriuko. Bet Skirsnemunės seniūnija herojų nepamiršo, skundo autorius gmailu žinomas darbo spartuoliams ir ūkinių prekių parduotuvėje Juozuliukas pasiteiravo kas man moka, užsako skundus.Juozukas nenešioja kostiumuko ir kortelės ant švarko, profesoriams tai nelygis, o miestelyje yra visų dirbančių už pašalpos pajuokos subjektu, taip lazdavojamo žmogaus nemačiau, nes neturi nei tolerancijos nei etinių postulatų.Tad galimai aišku ,kas po mano fb skelbimo dėl rašto darbų per fake anketą man ėmė grasinti, bauginti prisidengus teismo sekretorės pavarde. Gordijaus mazgą man nesunku išrišti.

Skaityti daugiau

Komentaras

Kam naudingi visuomenės klaidinimai istorijos tiesa?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Taip jau įprasta gyvenime, kad kiekvienas dirba ten, kur jaučiasi savo srities žinovu ir profesionalu. Negali žmogus nebaigęs chemijos pilstyti mėginius į menzūrėles, neišmanantis architektūros rengti detaliuosius sklypų planus.

Profanai moderatoriai ir komentatoriai.

Viešojoje erdvėje sutinkame informacijos perteklių ir tik mūsų selektyvus protas ir neužteršta sąmonė sugeba atskirti pelus nuo grūdų. Viskuom tikėti yra naivu ir beprasmiška.

Fb platformoje prikurta daug grupių, puslapių, kurie deklaruoja patriotiškumo, vienybės, žinių pasidalijimo idėjas. Tačiau čia itin dažnai sutiksime gal tik kelis puslapius pervertusius savamokslius, kurie dedasi išmanantys visas temas, problemas, randa atsakymus.  Tokią piliečių kategoriją aš vadinu profanais. Asmenys, kurie neturi kvalifikacijos, bazinio išsilavinimo, užsiimantys demagogijos ir klaidinimo procesu.

Stinga rimtų akademinės bendruomenės narių įsitraukimo į viešas diskusijas, polemikas, neaišku kodėl jie užėmę pasyvios stebėsenos būseną.

Istorijos marginalizavimas- žala jaunajai kartai?

Istorija kaip bet kuri tarpdisciplininė šaka irgi reikalauja aiškumo,  tikslumo, preciziškumo, nuoseklumo. Tu negali bėgioti po temas nežinant chronologijos, įvykių eigos, konjuktūros.

Dabar atvirai ypač ultrapatriotai, savę laikantys viršenybe ir elitu tiražuoja klaikią nesąmonę, kad Vytautas buvo karaliumi ir prieš jo vardą visa Europa privalo lenktis.

Bet kuris paskaitęs netgi klasikinį Šapokos vadovėlį sužinos, jog 1429m.Lucko suvažiavimas sprendė jo karūnacijos klausimą, tačiau klastingas pusbrolis pasistengė pagrobti vežamą karūną ir regalijas karieta. Taip už jo nuopelnus kultūrai, pagalbą kovoje su Ordinu  net čekai, vengrai titulavo jį karaliumi, bet de jure tai nebuvo užanstpauduota, juridiškai apiforminta. Mindaugas išliko vieninteliu teisėtu mūsų karaliumi.

Kitas absurdas publikuojamas netgi garsiųjų mūsų portalų, kuriuos valdo užsienio kapitalas, esą baltai- seniausia Europos valstybė?? Norisi paklausti kokia yra šios valstybės sostinė, lokalizavimas, egzistavimo tarpsnis?

Baltai- lietuviai, latviai, prūsai. Mes valstybę sukūrėme valdant Mindaugui 1253.07.06.aktu, latviai iki pat 20a pr. kentėjo vokiškos hegemonijos priespaudą, prūsai kaip etninė gentis išnyko sulyg Herkaus Manto sukilimo numalšinimu. Tik vėliau Mažvydas, Kleinas tyrinėjo jų kalbą, gramatiką, išliks archeologinis paveldas- bet tai nieko bendro neturi su šia gentimi.

5a.šaltiniai mini gotus,  Kijevą, 500m. ant  Vakarų  Romos imperijos griuvėsių kuriasi frankų imperija-  dabartinė  Prancūzija. Kokius miestus ir valdovus Jūs žinote baltų žemėse iš šio tarpsnio?

Netgi Palemono  legenda  yra tik  insinuacijos ir nedaugiau.

 Baisus žmonių kiršinimas yra gyventojus,  kurie išpažysta evangelikų liuteronų tikėjimą vadinti prūsais, mano krašte stovi jų bažnyčia.

Piliečiai, tik gyvena šios karingos genties žemėse,  bet nieko bendro neturi nei su praeitimi, nei baltų mitologija, pagonybe.

 Viliuosi, kad į šį visuomenės klaidinimo projekto stabdymą įsikiš profesoriai, docentai, magistrai, rengs debatus, kurs draugijas šviesti tautą garbingo istorijos suvokimo dvasia.

 Foto Žydrūno Stančiko. Lietuva nusėta piliakalniais, kalvelėmis. Neapgynus istorinės atminties istorijos klastotojai čia pristeigs naujų Trojų, Herkalanumų. Savo lemiamą žodį, komunikuodami su visuomene, savanorystės pagrindu burdami iniciatyvines grupes tars mokslo tyrinėtojai.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi