Socialiniai tinklai

Sostinėje

R. Šimašius kreipėsi į prokuratūrą dėl neskaidrių statybų

Avatar

Paskelbta

data

Vilniaus meras Remigijus Šimašius prašo Generalinės prokuratūros įvertinti, ar vietoj komercinių pastatų statomi daugiabučiai nepažeidžia viešojo intereso.

Savivaldybė teigia nustačiusi 12 objektų, kuriems per pastaruosius trejus metus išduoti komercinės ar rekreacinės paskirties statybos leidimai, tačiau patalpos šiuo metu vis dar parduodamos kaip butai.

„Tokiu būdu apeinama visa eilė reikalavimų: ar dėl saulės patekimo į patalpas, dėl parkavimo aikštelių, vaikų žaidimo aikštelių, ar dėl kitos infrastruktūros. Mūsų manymu, toks veikimas nepateisinamas, tam turi ateiti galas ir tą galą norime padaryti, dėl to kreipėmės į prokuratūrą, kad būtų ištirta, ar toks veikimas neprieštarauja viešajam interesui, ar nėra tame sukčiavimo požymių“, – žurnalistams savivaldybėje pirmadienį kalbėjo meras.

R. Šimašius taip pat žada kreiptis į teismą, kad būtų kompensuoti galbūt patirti aplinkinių gyventojų nuostoliai – galima žala būtų skaičiuojama pagal tai, kokią infrastruktūrą nekilnojamojo turto vystytojai būtų privalėję įrengti, jei tai būtų įregistruota kaip gyvenamoji statyba.

Savivaldybės Miesto plėtros departamento tyrimas nustatė, kad įvairios komercinės, gamybos, poilsio patalpos reklamuojamos kaip gyvenamosios ir vadinamos butais. Daugiausia tai yra vadinamieji „viešbučiai“, kurie, jau gavus leidimą ir ėmus juos statyti, tapo daugiabučiais.

Anot savivaldybės vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, daugiabučiai vadinami viešbučiais daugiausia dėl to, kad tame pačiame sklype statant komercinį statinį galima padidinti jo plotą.

„Todėl vystytojams apsimoka tokiu būdu bandyti apgaudinėti žmones. Taip pat viešbučiams taikomi visai kiti reikalavimai: tiek automobilių stovėjimo, tiek insoliacijos, tai yra kiek valandų saulė turėtų švieti į kambarį. Viešbučiams nereikia vaikų žaidimų aikštelių, daug mažesni želdynų plotai. Realiai gyventojams tos infrastruktūros vis tiek reikia, ir taip išeina, kad jie naudojasi kitų gyventojų lėšomis ar savivaldybės lėšomis sukurta infrastruktūra. Tai yra apgaudinėjimas“, – spaudos konferencijoje sakė M.Pakalnis.

Anot jo, tokie statiniai projektuojami kaip viešbučiai, t.y. būstai iš esmės primena bendrabučius.

Meras sakė įžvelgiantis pirmiausia pačių nekilnojamojo turto vystytojų kaltės.

„Kai kur yra ir architektų kaltė. Nes jei vieni atvejai yra tokie, kurie gali būti ir viešbutis, ir gyvenamasis namas (…), kai kur akivaizdžiai yra architektų kaltė. Mano supratimu, yra įvairių kaltės formų ir aspektų. Neatmesčiau ir to, kad yra visos politinės sistemos ir administracijos kaltė“, – sakė R. Šimašius.

R. Šimašius pabrėžia, kad pagal anksčiau išduotus leidimus vykstančių statybų savivaldybė nebeturi galimybių kontroliuoti ir tai turėtų vertinti Teritorijų planavimo ir statybų inspekcija, į patalpų specifiką galėtų atsižvelgti ir jas kaip butus registruojantis Registrų centras.

R. Šimašius sako, kad į prokuratūrą kreipiamasi „siekiant pastatyti sistemą nuo galvos ant kojų“. Jis sutinka, kad tokių pažeidimų jau būta ir prieš dešimtmetį, bet negalėjo atsakyti, kas bus daroma dėl tokių projektų.

R. Pakalnis sako, kad kai kuriais atvejais savivaldybė gali užkirsti tam kelią, jei mato, jog projektas akivaizdžiai pritaikytas ne viešbučiui, o butams – savivaldybė per pastarąjį pusmetį, anot jo, yra neišdavusi iki 10-ies leidimų tokioms statyboms.

Savivaldybės prokurorams pateiktame sąraše – 12 objektų, kuriems statybos leidimus savivaldybė išdavė daugiausia 2014-2015 metais, tik vienam iš jų – 2014-aisiais. Tai – bendrovės „Mortaga“ statinys Giedraičių g., „Statybos ir projektų“ pastatas Kalvarijų g., du „Delta projektų“ ir „Zeta projektų“ statiniai Ozo parke, du „GSD Baltic“ projektai A.Mickevičiaus bei Vytauto gatvėse, „Tarp pušų“ pastatas Turniškių g., „Orme investicijos“ vadinamasis „viešbutis“ Aguonų g., „Mažųjų apartamentų“ pastatas Mindaugo g., Pilaitės kotedžai Varnės g. ir „Neufeld Bau“ ir „Karolinos turto“ pastatai Sausio 13-osios gatvėje.

Aktualijos

Dėl geležinkelio remonto darbų penktadienį ir šeštadienį galimi traukinių vėlavimai

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Penktadienį ir šeštadienį (liepos 27 ir 28 d.) dėl ruože Paneriai-Lentvaris vykdomų sudėtingų kelio remonto darbų galimi traukinių vėlavimai.

Ruožas Paneriai – Lentvaris – viena pagrindinių geležinkelio transporto arterijų. Šiuo metu čia vykdomi didelės apimties remonto darbai, todėl traukinių eismas vyksta tik vienais bėgiais. Dėl šios priežasties penktadienį ir šeštadienį galimi kelių traukinių maršrutų vėlavimai: Vilnius – Kaunas – Vilnius, Vilnius -Klaipėda – Vilnius, Vilnius – Marcinkonys – Vilnius, Vilnius – Trakai – Vilnius.

„Lietuvos geležinkeliai“ deda visas pastangas, kad remonto darbai būtų baigti kuo greičiau ir traukinių eismas vyktų pagal grafiką. Atsiprašome keleivių už galimus nepatogumus.

www.litrail.lt

Skaityti daugiau

Eismas

Keičiasi traukinių tvarkaraštis: aktualu keliaujantiems maršrutu Vilnius-Kaunas

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Efektyvesnis traukinių eismo organizavimas bei miestus aplenkiantys krovininiai traukiniai – tai tik dalis tikslų, kurie bus pasiekti baigus Vilniaus aplinkkelio Pušynas–Paneriai antrojo kelio statybą.

Praėjusiais metais gerokai anksčiau užbaigę dalį Kauno aplinkkelio ruožo Jiesa-Rokai rekonstrukcijos, šiemet „Lietuvos geležinkeliai“ apsukų mažinti neketina – pradedamas naujas infrastruktūros remonto etapas.

„Organizuodami traukinių eismą remonto darbų metu siekėme atsižvelgti į nuolatinių mūsų keleivių poreikius ir palikti didžiausių srautų sulaukiančius traukinius. Pavyzdžiui, traukinių Vilnius-Kaunas-Vilnius tvarkaraščiai liks pritaikyti prie vykstančiųjų į darbą ar iš jo abiem kryptimis, tad rytais žmonės galės patogiai pasiekti kelionės tikslą, o vakarais – grįžti namo“, – pasakoja Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

Dienos metu išliks galimybė nuvykti į Vilnių ar Kauną, tačiau keičiami išvykimo-atvykimo laikai. Taip pat dalyje reisų didinamas sustojimų kiekis, tad didžiuosius miestus saugiai ir patogiai galės pasiekti ir keleiviai, įlipantys tarpinėse stotelėse.

Su naujais traukinių tvarkaraščiais, kurie galios iki liepos 8 d., galima susipažinti stotyse, interneto svetainėje bei informacijos telefonu 8 700 55111.

Nuo liepos 9 d. iki liepos 22 d. vyks kitas remonto darbų etapas, dėl kurio taip pat bus koreguojami traukinių tvarkaraščiai.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi