Socialiniai tinklai

Twitter

Prisidirbo visam gyvenimui? „Twitter“ specialistas standartinės procedūros metu išjungė Donaldo Trumpo paskyrą, o tada prasidėjo tikra velniava – tenka slėpti net ir draugų nuotraukas.

technologijos

Paskelbta

data

Lapkričio 2 dieną maždaug 11 minučių neveikė JAV prezidento Donaldo Trumpo „Twitter“ paskyra. Šiame socialiniame tinkle politikas yra labai aktyvus, dalinasi savo asmeninėmis įžvalgomis ir kontraversiškais pastebėjimais. Tikriausiai todėl dingusi paskyra buvo taip greitai pastebėta. Dabar anksčiau „Twitter“ dirbęs specialistas, kuris ir išjungė Trumpo paskyrą, atskleidė, kodėl taip pasielgė.

Donaldo Trumpo aktyvumas „Twitter“ ne vieną jo priešininką erzina. Jo pranešimai dažnai cituojami kaip oficiali pozicija, o žmonės, kurie nemėgsta dabartinio JAV prezidento aktyviai atsakinėja į jo žinutes. „Twitter“ jau anksčiau pašalino ne vieno dešiniųjų žurnalisto paskyrą (nuo tokios cenzūros nukentėjo Milo Yiannopoulos bei Ben Shapiro), todėl iš socialinio tinklo dingęs Trumpas ne vienam sukėlė malonius jausmus.

Oliver Bullough, britų žurnalistas tuo metu paskelbė – „Ne visi superherojai nešioja apsiaustus“ (užuomina į Supermeno ar Betmeno aprangą), o buvęs Kongreso narys Davidas Jolly teigė, kad už tai reikėtų skirti Nobelio taikos premiją. Tačiau paskyros ištrynimą inicijavęs Bahtiyaras Duysakas, tuo metu buvęs laisvai pasamdytu „Twitter“ rangovu, nenori šios garbės – įvyko klaida.

Duysakas dirbo savo paskutinę dieną „Twitter“, kai gavo pranešimą, kokių sulaukdavo daugybę – vienas naudotojas pranešė apie taisykles pažeidžiantį, įžeidų pranešimą. Duysakas inicijavo procedūrą ir per daug nesigilino į tai, ką padarė. Jis manė, kad Donaldas Trumpas, kaip naujienų agentūroms vertinga asmenybė, socialiniame tinkle turi specialų statusą, todėl jo ištrinti neįmanoma. Tačiau greitai paaiškėjo, kad išjungta paskyra priklausė būtent jam. Džiaugsmo bangą kairiame politinio spektro gale sukėlęs veiksmas buvo atstatytas jau po 11 minučių. Kai kurie Trumpo priešininkai ir, aišku, visi gerbėjai lengviau atsipūtė – nereikia pritarti prezidento mintims, tačiau jis turi teisę jas išsakyti.

Duysakas iki šiol išgyvena dėl aplaidumo. Padaryta žala minimali, o ir didvyriu jį laikančių žmonių nuomonė jam nerūpi, tačiau specialistas mano, kad dabar įsidarbinti bus kur kas sunkiau.

Taip yra ir dėl didžiulio žiniasklaidos dėmesio. Iš asmeninių savo paskyrų Duysakas turėjo pašalinti nuotraukas, kuriose jis matomas su draugais, nes žiniasklaidos atstovai surasdavo ir juos, bandydami išklausinėti apie Duysako ryšius ir politinę veiklą.

Blogiausia tai, kad Duysakas nepadarė nieko blogo. Tai buvo standartinė procedūrą, kurią jis sekė apie tai per daug negalvodamas. Specialistas nenaudojo tų funkcijų, kurios jam nebuvo priskirtos. Todėl ir „Twitter“ jam priekaištų neturi. Visgi, socialinis tinklas svarbiausias savo paskyras dabar apsaugojo nuo netyčinio užblokavimo.

Socialiniai tinklai

„Twitter“ gimtadienį temdo susirūpinimas dėl jo ateities

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Socialinis tinklas „Twitter“ pirmadienį mini savo įkūrimo 10-ąsias metines, bet daugeliui šis projektas atrodo nelabai vykęs: nors ir tapęs pajėgia komunikavimo priemone, jis nesugebėjo pritraukti daug vartotojų ir tapti pelningu.
Po tviskančio debiuto prieš dešimtmetį „Twitter“ tapo beveik privaloma priemone žurnalistams, aktyvistams ir garsenybėms, bet nesugebėjo pademonstruoti, kad turi potencialo plėsti už prisiekusių šio socialinio tinklo vartotojų rato ribų ir tapti visų naudojamu įrankiu.
Internautams gali būti sunku įsivaizduoti ateitį be „Twitter“, bet jį valdanti San Fransiske įsikūrusios bendrovės akcijų vertė smuko, vadovas pasitraukė, o personalas buvo sumažintas.
„Twitter“ rūpesčius padidino faktas, kad šiais metais bendrovės akcijų vertė pasiekė visų laikų žemumas ir buvo beveik perpus mažesnė negu 2013 metais, kai jos akcijomis buvo pradėta prekiauti biržoje. Kompanija vis dar neišbrenda iš nuostolių, nors jos pajamos didėja.
2015 metų pabaigoje „Twitter“ aktyvių vartotojų bazė tebebuvo apie 320 milijonų. Nors tai didelis pasiekimas, „Twitter“ nesugebėjo žengti koja kojon su savo sparčiai augančiais varžovais ir pritraukti daug naujų vartotojų.
Dėl šių nesklandumų „Twitter“ buvo priverstas sugrąžinti vieną iš savo įkūrėjų Jacką Dorsey į generalinio direktoriaus postą, bet tas žingsnis nenutildė gandų apie tikėtiną bendrovės pardavimą arba prijungimą.
„Jis dar nemiręs“, – „Twitter“ padėtį komentavo konsultacinės bendrovės „Enderle Group“ nepriklausomas analitikas Robas Enderle.
„Stebint visus rodiklius, matosi, kad jų padėtis smarkiai neblogėja, bet ji taip pat neatrodo gerėjanti“, – pridūrė jis.
Kai kurių nuomonė, „Twitter“ tapo savo sėkmės auka: šiame tinkle skelbiama tiek daug informacijos, kad joje tampa sunku susigaudyti.
„Twitter“ tebėra neįtikėtinai aktualus, kai tai susiję su dideliais kultūros renginiais, svarbiomis naujienomis – dalykais, kuriuos žmonės aptarinėja visame pasaulyje“, – sakė bendrovės „eMarketer“ analitikė Debra Aho Williamson.
„Vis dėlto kiekvienas, kuris seka vos porą šimtų žmonių, gali būtų lengvai užtvindytas informacijos kiekio, – pridūrė ji. – Tai tampa darbu, o ne pramoga.“
Tačiau kai kurie analitikai įsitikinę, kad „Twitter“ tikrąją vertę demonstruoja JAV prezidento rinkimų kampanija, ypač respublikonų favorito Donaldo Trumpo atveju.
„Prieš aštuonias savaites būčiau sakęs, kad „Twitter“ dienos suskaičiuotos; dabar to nebesakyčiau“, – bendrovės „Global Equities Research“ analitikas Tripas Chowdhry sakė naujienų agentūrai AFP.
Pasak analitiko, D.Trumpas pademonstravo, kokiu pajėgiu įrankiu gali tapti „Twitter“ tiems, kas aktyviai juo naudojasi.
„Manau, kad blogiausias „Twitter“ laikotarpis jau baigėsi, teigė T.Chowdhry. – Ši platforma turi kojas.“
T.Chowdhry taip pat argumentavo, kad Indijos premjeras Narendra Modi taip pat veiksmingai naudojosi „Twitter“ per savo rinkimų kampaniją, o pažangiųjų technologijų bendrovės „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas supurtė automobilių pramonę, padedant šiai trumpųjų žinučių platformai.

Skaityti daugiau

Socialiniai tinklai

„Twitter“ sustabdė daugiau kaip 125 tūkst. paskyrų dėl terorizmo

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

„Twitter“ pranešė sustabdžiusi daugiau kaip kaip 125 tūkst. paskyrų, kuriose nuo 2015-ųjų vidurio buvo grasinama teroristiniais išpuoliais arba buvo skleidžiama juos skatinanti informacija.

Kaip skelbia BBC, JAV įsikūrusi bendrovė pranešė, kad šios paskyros „visų pirma susijusios su IS“ (teroristine grupuote „Islamo valstybė“ ).

„Mes smerkiama socialinio tinklo naudojimą platinant terorizmą“, – skelbiama „Twitter“ pranešime ir priduriama, kad buvo padidinta pranešimų stebėjimo komanda, kad galima būtų į tokius atvejus sureaguoti greičiau.

„Twitter“ paskyras turi 500 mln. žmonių visame pasaulyje.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi