Socialiniai tinklai

Kine

Prieš JAV prezidento rinkimus – dokumentinis filmas apie abu kandidatus

Avatar

Paskelbta

data

lapkričio 8-ąją, Amerika rinks 45-ąjį savo prezidentą. Galingiausio pasaulyje šalies vadovo rinkimų išvakarėse LRT TELEVIZIJA kviečia žiūrėti neseniai sukurtą amerikiečių dokumentinę juostą „Amerikos pasirinkimas“ (The Choice, 2016, JAV).

Apdovanojimų pelniusios televizijos laidos PBS FRONTLINE kūrėjai pristato 2016-aisiais Amerikai iškilusį iššūkį: išrinkti Jungtinių Valstijų prezidentą iš dviejų radikaliai besiskiriančių asmenybių – nuosekliai savo tikslo siekiančios politikos veteranės Hillary Clinton ir jokios politinės patirties neturinčio, bet ambicingo verslo magnato Donaldo Trumpo.

Žiūrovams pristatomos abiejų kandidatų biografijos, perteiktos geriausiai juos pažįstančių žmonių – draugų, artimųjų, patarėjų ir oponentų – lūpomis.

Rašytojai, žurnalistai ir politikos žinovai taip pat nuodugniai nagrinėja abiejų kandidatų šaknis, lyderystės gebėjimus ir pastangas užimti vieną svarbiausių pasaulyje postų. Šie rinkimai gali lemti istorinius Amerikos ir viso pasaulio politikos pokyčius.

Dokumentinis filmas „Amerikos pasirinkimas“ (The Choice, 2016, JAV) – lapkričio 7 d. 22.30 per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.

Kine

PRASIDĖJO 17-ASIS LENKŲ KINO FESTIVALIS

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

„Kino tūzai. Vaizduotės žaidimas prasideda”, skelbia 17-asis Lenkų kino festivalis Lietuvoje.

Spalio 5 d. Vilniaus kine “Multikino“ vyko 17-ojo Lenkų kino festivalio atidarymas. Susirinkusius svečius sveikino Lenkijos instituto Vilniuje direktorius Marcin Łapczyński bei Lenkijos Respublikos ambasadorės pavaduotojas Grzegorz M. Poznański. Atidaryme dalyvavo 300 svečių.

Festivalį atidarė intriguojantis filmas „Jūsų Vincentas”. Tai pirmas pasaulyje pilno metro tapytas animacinis filmas. Kiekvienas iš 65 000 filmo kadrų buvo nutapytas vieno iš 125 profesionalių dailininkų. Taip iš Vincento van Gogo paveikslų pažystamas pasaulis atgijo ekrane. Filme atskleidžiamos paslaptingos menininko mirties aplinkybės. Sukurti scenarijų įkvėpė tapytojo laiškai, o pasakojimo ašimi tapo pokalbiai su daugiau nei šimto menininko paveikslų veikėjais. Filmas pristatomas bendradarbiaujant su Vilniaus kino festivaliu „Kino pavasaris“.

Iškilmingai inauguruotas festivalis vyksta spalio 5-15 d. penkiuose LIetuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Nemenčinėje. Festivalį organizuoja Lenkijos institutas Vilniuje.

Šių metų festivalio leitmotyvas – „kino tūzai“. Žiūrėdami lenkų filmus, dažnai žavimės meistriška aktorių vaidyba, puikia scenografija, nuostabia muzika, stipriu scenarijumi ar režisieriaus darbu. Susipažįstame su daugiau ar mažiau žinomų personažų, tarp kurių pasitaiko tikrų herojų, istorijomis. Lenkų kine netrūksta meistrų – tikrų KINO TŪZŲ, gebančių įaudrinti viso pasaulio žiūrovų vaizduotę. Tai liudija ir tarptautiniuose festivaliuose lenkų kino kūrėjų skinami laurai.

17-asis Lenkų kino festivalis – tai 10 dienų išskirtinio kino, kuriame apstu kino tūzų – geriausių lenkų režisierių, scenaristų, aktorių ir jų sukurtų filmų. Juliusz Machulski, Karolina Gruszka, Bartłomiej Topa, Janusz Gajos, – tai tik kelios pavardės iš šių metų kino festivalio pagrindinės programos.

„Šiemet, mūsų festivalyje priminsime ir iškilias lenkų kino asmenybes. Specialioji programa bus skirta Vilniuje savo ilgametę karjerą pradėjusiai šviesios atminties aktorei Danutai Szaflarskai. Rengiantis minėti 100-ąsias Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo metines, pristatysime neeilinę asmenybę – bene garsiausią tarpukario kino ir kabareto žvaigždę Eugeniuszą Bodo. Ekranuose taip pat išvysime Marią Skłodowską-Curie – šiemet minime 150-ąsias jos gimimo metines, o taip pat lenkų animacijos legendas – Reksą bei Lioleką ir Boleką iš Bielsko-Białos animacinių filmų studijos Taigi, teprasideda vaizduotės žaidimas su lenkų kino tūzais!.“, sakė Lenkijos instituto direktorius, Lenkijos Respublikos ambasados patarėjas Marcin Łapczyński.

Pagrindinėje programoje žiūrovų lauks 11 naujausių ir verčiausių dėmesio lenkų filmų, tarp jų, Lenkijoje 2017 m. lankomumo rekordus gerinęs Marios Sadowskos „Meilės menas“, didysis kino meistro Juliuszo Machulskio sugrįžimas – „Volta” bei kritikų ir žiūrovų įvertinti filmai „Aš žudikas“, „Dievo tarnai“, „Konvojus“, „Marija Kiuri“, „Pasaulio laimė“, „Silpnoji lytis“, „Teisuolis“ bei „Bodo“.

Šių metų festivalio specialioji programa skirta metų pradžioje mus palikusiai Danutai Szaflarskai – lenkų kino ir teatro legendai, aktorės karjerą pradėjusiai Vilniaus Pohulankos teatre. Spalio 6-10 d. „Skalvijos“ kino centre priminsime, o galbūt supažindinsime su geriausiais ir žinomiausiais jos vaidmenimis filmuose „Uždraustos dainos“, „Laikas mirti“ ir kt. Filmą apie Danutą Szaflarską pristatys jo kūrėjai: režisierė Dorota Kędzierzawska ir operatorius Artur Reinhart. Specialiosios programos filmus anonsuos LRT žurnalistas Tadeusz Tomaszewski.

17-ąjį Lenkų kino festivalį globoja Polski Instytut Sztuki Filmowej (Lenkų kino meno institutas). Pagrindinis rėmėjas – Orlen Lietuva ir Stop Cafe . Rėmėjas – Lenkijos avialinijos LOT. Festivalio partneriai: reklamos agentūra AllCaps, Filmoteka Narodowa-Instytut Audiowizualny (Nacionalinė filmoteka – Audiovizualinis institutas), Clear Channel Lietuva. Žiniasklaidos partneriai: LRT, 15min.lt, IQ, IQ Life, radijo stotis Znad Wilii, interneto portalas zw.lt, L24.lt, Wilnoteka.lt, Bernardinai.lt, Kinas, Lietuvos žinios, lzinios.lt. Festivalio filmai bus rodomi: Multikino, Kino teatras Paska, Kino Skalvija, Kauno kino centras Romuva, Klaipėdos Kultūros fabrike, Mažeikių kultūros centre, Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre.

17-ojo Lenkų kino festivalio programa: www.lenkukinas.lt.

Skaityti daugiau

Kine

Į „Pasakos“ kino ekranus atkeliauja prestižinio prancūzų teatro „Comédie-Française“ klasikos pastatymai

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Šį sezoną kino teatras „Pasaka“ džiugins ne tik gero kino, bet ir teatro mylėtojus. Klasikos gerbėjų laukia net penki XVII a. pabaigoje įkurto, prestižiškiausiu Prancūzijos teatru laikomo „Comédie-Française“ klasikinių pjesių pastatymai, filmuojami realiu laiku ir transliuojami į pasirinktus kino teatrus visame pasaulyje.  

Spalio 7 d. prieštaringų jausmų, emocijų ir dramos kupiną sezoną pradės genialiojo anglų poeto ir dramaturgo Williamo Shakespeare‘o tragedija „Romeo ir Džiuljeta“.

Viena populiariausių Shakespeare‘o dramų, statyta ir įvairiai interpretuota daugybę kartų, pasakoja jaunuolių iš priešiškai nusiteikusių šeimų meilės istoriją. Puikiai įvertinto spektaklio režisierius Éricas Rufas lieka ištikimas originaliam tekstui, tačiau atskleidžia ne tik visiems gerai žinomą romantiškąją pjesės liniją, bet ir tamsius bei sudėtingus istorijos aspektus.

Lapkričio 4 d. žiūrovų laukia vienos žinomiausių legendinio prancūzų dramaturgo Molière‘o pjesės „Mizantropas“ pastatymas. Papročių komedija demaskuoja Prancūzijos artistokratijos veidmainiškumą. Aštuoni, socialinį mikrokosmą sudarantys pjesės veikėjai įkurdinami ne jaukioje svetainėje, o atviroje erdvėje, šalia renovuojamo dvaro. Scena tampa dinamiška erdve, virstančia paties teatro repertuaro metafora. Tokio, koks ji turėtų būti, pasak spektaklio režisieriaus Clémento Hervieu-Légero  – „nuolat kintantis, aktualus šiai dienai, besisemiantis įkvėpimo iš praėjusių amžių ir vizionieriškai žvelgiantis į ateinančius.“

Sausio 6 d. ekrane žibės charizmatiškasis ilganosis poetas, dramaturgas ir romanistas Sirano de Beržerakas. Pasak spektaklio režisieriaus Deniso Podalydèso šis, „Sirano de Beržerako“ pastatymas yra „menų ir žanrų lydinys: komiška opera, tragedija, romantinė drama, simbolistinė poezija ir moljeriškas farsas.“

Dar viena Molière‘o pjesė – aktualiai ir šmaikščiai neišvengiamus vaikų bei tėvų konfliktus atskleidžianti komedija „Skapeno klastos“ – bus parodyta vasario 10 d., o balandžio 21 d. sezoną uždarys Pierre‘o de Marivaux, vieno reikšmingiausių Prancūzijos XVIII a. dramaturgų pjesių – „Perauklėtas dabita“. Laiko išbandymus puikiai atlaikęs kūrinys apie jauno, paviršutiniško paryžiečio puošeivos Rosimondo transformaciją atskleidžiamas brėžiant paraleles tarp šiuolaikinių mados fanatikų ir anų dienų dabitų.

„Comédie-Française“ į Lietuvos kino ekranus atkeliauja bendradarbiaujant su „Pathé Live“ ir Prancūzų institutu Lietuvoje. Mokytojai su mokiniais galės užsisakyti pakartotines spektaklių peržiūras „Pasakoje“ bei pasinaudoti išsamia „Pathé“ paruošta pedagogine medžiaga, kurioje pateikiamas pjesių istorinis kontekstas, spektaklių scenų analizė bei klausimai diskusijoms. Visi spektakliai bus rodomi prancūzų kalba, su angliškais subtitrais.

Skaityti daugiau

Reklama

Reklama

Skaitomiausi