Socialiniai tinklai

Pasaulis

Prieš ataką Sirijoje – trileris jūroje: britų povandeninį laivą persekiojo rusai

LRT

Paskelbta

data

Teigiama, kad rusų pajėgos buvo arti kovinio britų laivo. Persekiojimas vyko dvi dienas. „The Times of London“ citavo savo šaltinius kariuomenėje, kurie atskleidė, kad tai įvyko antrąją balandžio savaitę.

Tuo metu britų ministrė pirmininkė Theresa May svarstė, ar prisijungti prie planuojamų atakų prieš Siriją.

Rašoma, kad Th.May buvo įsakiusi britų povandeniniams laivams prie Sirijos priartėti per raketos nuotolį.

A klasės Jungtinės Karalystės povandeninis laivas buvo persekiojamas vieno arba dviejų Rusijos povandeninių laivų. Pasak „The Times“, vieno iš jų pavadinimas buvo „Juodoji skylė“.

Pasak Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos A klasės povandeniniai laivai yra „didžiausi, labiausiai pažengę ir stipriausi atakoje, kokius tik yra turėjęs Karališkasis laivynas.“

Pasak „The Times“, britų povandeninis laivas manevravo, siekdamas priartėti prie Sirijos.

Manoma, kad prie persekiojimo greitai prisidėjo ir dvi Rusijos fregatos bei povandeniniams laivams medžioti skirti lėktuvai.

Teigiama, kad britų povandeninis laivas užtruko keletą dienų, kad išsisuktų nuo persekiotojų. Britų povandeninį laivą saugojo JAV laivyno „P-8 Poseidon” lėktuvai.

Britų ir Rusijos laivynų pajėgos Europoje susiduria ne pirmąjį kartą, tačiau manoma, kad toks „susitikimas“ ir paskatino Jungtinę Karalystę apsispręsti dėl atakos prieš Siriją.

„The Times“ nurodė, kad minimas britų povandeninis laivas prie atakos neprisidėjo.

Pasaulis

Šiaurės Korėjos programišiai vagia milijardus dolerių ir taip finansuoja šalies branduolinę programą

technologijos

Paskelbta

data

Skelbia

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-unas didžiuojasi šia elitine programišių komanda, kuri dar yra žinoma, kaip „APT 38“. Ir to priežastis gana paprasta – per praėjusius metus jiems pavyko iš internetinių bankų ir kriptovaliutų keityklų pavogti 1 milijardą dolerių.

Kaip skelbia „Wired“, ši profesionalų komanda sėkmingai vagia pinigus iš skaitmeninių valiutų sistemų ir šiuos pinigus nukreipia į Šiaurės Korėjos karinės pramonės stiprinimą.

O jei kalbant dar tiksliau – branduolinės programos vystymą.

Siekdamos užkirsti Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų vystymą, daugelis pasaulio šalių įvedė įvairias sankcijas ir apribojo importą į šią šalį. Reaguodami į tokius veiksmus, Š. Korėjos „APT 38“ programišiai pradėjo intensyviai įsilaužti į bankus, turinčius silpną apsaugą, ir taip vogti skaitmeninę valiutą bei papildyti kariuomenės iždą.

„[Kibernetinio] saugumo specialistai vieningai pripažįsta, kad APT 38 pavogtos lėšos yra reikšminga Šiaurės Korėjos BVP dalis, nukreipiama į raketų ir branduolinės plėtros programas“, – „Wired“ teigė anonimu norėjęs išlikti saugumo ekspertas.

Š. Korėjos „APT 38“ įsilaužėliai kibernetinius nusikaltimus pakėlė į naują lygį ir dabar tai nėra vien tik paprastų pavogtų dolerių klausimas, bet atsiranda tikimybė, kad naujos branduolinės grėsmės gali būti finansuojamos patiklių ir savęs tinkamai nesaugančių kriptovaliutų investuotojų.

„Turime savęs paklausti. Kai Šiaurės Korėja kitą kartą išbandys raketą, ar tai yra tikrai gerai, kad ji už tai susimokėjo bitkoinais?“, – sakė dar vienas kibernetinio saugumo ekspertas.

Skaityti daugiau

ES

“Brexito” šalininkai rengia didelę akciją – sunkvežimiai užblokuos greitkelius

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Europos Sąjungos šalių politikai ketvirtadienį aptars Europos Taryboje su „Brexitu“ susijusius klausimus. Didžiosios Britanijos išėjimas iš ES gali būti atidėtas, todėl “Brexito” šalininkai paskelbė didelę protesto akciją. Jei streikas prasidės, vežėjai ir jų sunkvežimių vairuotojai turi tikėtis didelių sunkumų.

27 valstybių ar vyriausybių vadovai rytoj susitiks Europos Taryboje ir aptars naujausius įvykius, susijusius su Jungtinės Karalystės ketinimu išeiti iš Europos Sąjungos. Jei susitikimo dalyviai nuspręs atidėti “„Brexitą”, kovo 22 d. Britanijos išėjimo iš ES šalininkai pradės protestą.

„Brexito“ šalininkai organizuojasi per grupes socialinėje žiniasklaidoje ir rengia didelio masto protesto veiksmus. Jį sudarys, tarp kitko, lėtas žygiavimas ir pagrindinių kelių ir miesto centrų blokavimas.

Protesto palaikymas

Protestą paskelbė taip pat ir sunkvežimių vairuotojai. Jie užblokuos pagrindinius greitkelius – M4 ir M5. Jie taip pat planuoja blokuoti kitus svarbius maršrutus: M1, M6, M25, M62, A1, A55, M5, M4, M42, M55, M61, A66.

trans.info

Skaityti daugiau

Skaitomiausi