Socialiniai tinklai

Londone

Prie Bekingemo rūmų įtaisyti antiteroristiniai užtvarai

anglija.today

Paskelbta

data

Nauji geltoni užtvarai buvo įtaisyti prie Bekingemo rūmų, siekiant sustabdyti teroristų išpuolius, kai automobiliu yra rėžiamasi į žmonių minią.

Ryškūs geltoni arkiniai apsauginiai užtvarai buvo įtaisyti centriniame Londone po to, kai praėjusią savaitę prie Parlamento rūmų įvyko teroro išpuolis, nusinešęs 4 žmonių gyvybes.

Stiprūs metaliniai užtvarai yra sukurti apsaugoti nuo atakų, kai užpuolikas automobiliu rėžiasi tiesiai į žmonių minią. Tokio pobūdžio išpuolius Europoje pastaraisiais metais organizuoja ISIS teroristai, įskaitant įvykius Berlyne ir Nicoje.

Užtvarai turėjo būti įtaisyti tik gegužės mėnesį, tačiau dėl praėjusios savaitės įvykių buvo sumontuoti šešiomis savaitėmis anksčiau.

Betoniai užtvarai taip pat pasirodė ir prie Vindzoro pilies.

Antiteroristinės policijos pareigūnų teigimu, tokie užtvarai neleidžia automobiliui pravažiuoti pro vartus.

“Daugelį metų rūpinomės, kaip apsisaugoti nuo bombų, paslėptų lengvuosiuose automobiliuose ir sunkvežimiuose, tačiau neturėjome įtaisų, kurie apsaugotų pėsčiuosius”, teigė David Videcette, buvęs antiterorizmo policijos pareigūnas.

Londone

JK pareigūnai degančiame autobuse surakino deportuojamus migrantus

anglija.today

Paskelbta

data

Skelbia

Deportuojamus migrantus į lėktuvą gabenęs autobusas užsidegė šių metų vasario 14 d. Londoną juosiančiame M25 greitkelyje. Kilusios panikos metu migrantus lydėję pareigūnai iš degančio autobuso juos išleido tik po to, kai jie buvo surakinti antrankiais – toks pareigūnų elgesys pažeidė JK Vidaus reikalų ministerijos taisykles ir Europos žmogaus teisių konvenciją. JK Vidaus reikalų ministerijos tvarką pažeidę pareigūnai – šiai ministerijai pagal kontraktą dirbantys apsaugos kompanijos „Tascor“ darbuotojai.

Aštuoni sulaikytieji vėliau davė interviu britų dienraščiui „The Guardian“, kuriame papasakojo, jog juos lydintis pareigūnas pradėjo dalinti antrankius savo kolegoms užsidegus autobusui ir likus kelioms minutėms iki sprogimo. Pareigūnai neišleido migrantų, kol jie nebuvo visi surakinti, o išleistus migrantus išrikiavo už 12 metrų nuo degančio autobuso, kuris netrukus sprogo. Tiesa, iš pradžių sulaikyti migrantai buvo išrikiuoti už 6 metrų nuo degančio autobuso, tačiau jiems pradėjus nuogąstauti, jog stovi per arti, jiems buvo leista pasitraukti toliau.

„The Guardian“ išsiaiškino, jog autobusu iš Harmondsworth imigrantų sulaikymo centro buvo gabenami deportuojami prieglobsčio prašytojai ir migrantai, kurie turėjo būti susodinti į iš Londono Stanstedo oro uosto į Pakistaną skrendantį lėktuvą. Iš viso autobusu buvo gabenama 10 migrantų.

Pabrėžtina, jog kilus gaisrui, užuot kuo greičiau evakavę žmones, juos surakinę pareigūnai rizikavo visų autobuse esančių žmonių gyvybėmis. Kad migrantus gabenantis autobusas patirs avariją buvo galima įtarti dar prieš kelionę, nes į Harmondsworth imigrantų sulaikymo centrą atvykusio autobuso variklis leido alyvą, nors pareigūnai teigė, jog neaišku, ar alyva nutekėjo iš vėliau užsidegusio autobuso, ar iš kito automobilio.

Šiuo metu visi incidente dalyvavę migrantai toliau laikomi Harmondsworth centre, kur laukia kito deportacijos skrydžio.

Skaityti daugiau

Londone

Nuo Londono oro miršta daugiau žmonių nei nuo peilių, automobilių ir savižudybių kartu sudėjus.

anglija.today

Paskelbta

data

Skelbia

Beveik 95 proc. londoniečių gyvena vietovėse, kur oro užterštumo lygis viršija leidžiamą normą 50 proc. ir daugiau. Beveik kiekvienoje Londono dalyje ir netoli Londono esančiuose miestuose aptinkama žmogaus sveikatai itin kenksmingų dalelių.

Pasaulio sveikatos organizacijos (WHO) duomenimis, PM2,5 dalelių lygis visur gerokai viršija žmogaus sveikatai saugią normą – nuo Londono Oxford Street gatvės iki Readingo miesto. Centriniame Londone šių dalelių metinė norma netgi dvigubai viršija WHO nustatytą normą.

Į žmogaus organizmą smulkios kietosios dalelės patenka kvėpuojant. Stambesnes daleles sulaiko nosis ir gerklė, PM10 (iki 10 mikronų skersmens) dalelės gali nusėsti plaučiuose, sukeldamos čiaudulį ir kosulį. Tuo tarpu mažesnės nei 2,5 mikronų dulkės (PM2,5), patenkančios į plaučius ir kraujotakos sistemą, gali sukelti astmą, alergiją, infarktą ir net priešlaikinę mirtį. Ilgalaikis buvimas šiomis dalelėmis užterštoje aplinkoje didina plaučių vėžio tikimybę.

Vien Londone dėl užteršto oro kasmet miršta 5 900 žmonių – tai daugiau nei per automobilių avarijas (2016 m. avarijose žuvo 2 092 londoniečiai), nužudytų peiliais (2016 m. žuvo 60 londoniečių) ar nuo savižudybių (2016 m. nusižudė 109 londoniečiai).

Londono mero Sadiqo Khano teigimu, pasibaisėtina, jog nei vienas Londono rajonas neatitinka WHO sveikatos standartų ir, jog 95 proc. Jungtinės Karalystės sostinės taršos norma viršijama mažiausiai 50 proc.

2019 m. ketinama įvesti ultra žemų emisijų zonas (angl. ultra low emissions zone; ULEZ) siekiant apriboti oro taršą, tačiau iki tol londoniečiams patariama kuo mažiau būti lauke ir vengti kelių su intensyviu eismu.

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi