Socialiniai tinklai

Sporto legendos

Prezidentas Valdas Adamkus: „Bėgimas yra visa ko pagrindas“

Avatar

Paskelbta

data

Prezidentas Valdas Adamkus

Futbolas, krepšinis, lengvoji atletika, Pasaulio lietuvių žaidynės, Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus sako, kad jo gyvenime sportas visuomet buvo ir yra labai svarbus. Šių metų gruodžio 17 d. sostinėje vyksiančio „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ globėju tapęs prezidentas sako, kad į sportą verta žiūrėti kaip į šventę ir tikina, kad bėgimas yra visa ko pagrindas.

Iki 1960 m. aktyvią sportinę karjerą jaunystėje plėtojęs Jo Ekscelencija ne kartą atstovavo Lietuvai įvairiose tarptautinėse varžybose, taip pat entuziastingai būrė sporto mylėtojus, steigė klubus Amerikoje, organizavo Pasaulio lietuvių žaidynes. Savo laiku yra pasiekęs rekordų: 100 m nubėgo per 10,8 sekundės, į tolį nušoko 7,20 metrus.

„Sportas visada buvo ir liks didele mano gyvenimo dalimi. Žaidžiau futbolą, krepšinį, aktyviai dalyvavau lengvosios atletikos varžybose, organizavau aktyvumą skatinančius renginius, sporto žaidynes. Bėgimas yra visa ko pagrindas. Sveikinu visus, kurie aktyviai sportuoja visus metus ir kviečiu sezono pabaigą atšvęsti „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“, – sako Prezidentas Valdas Adamkus.

Bėgimo didžiausių metų švenčių laikotarpio tradicija Lietuvoje viena ilgiausių. Pirmosios varžybos, 1976 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Atgavus Nepriklausomybę, bėgimo laikas dažnai sutapdavo su Kalėdomis, todėl ilgainiui prigijo Kalėdinio bėgimo pavadinimas.

„Prezidentas Valdas Adamkus ne tik savo pavyzdžiu, bet ir skatinimu įkvepia žmones didžiausias metų šventes pasitikti aktyviai ir šventinį periodą pradėti būtent bėgimo žingsneliu. Mums garbė sulaukti jo palaikymo“, – sako „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ organizatorius Darius Mikulis.

Jam antrina ir pagrindinio renginio rėmėjo, įmonės „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė, pasak kurios šis bėgimas vis didesniam ratui žmonių tampa neatsiejama Kalėdinio laikotarpio švente.

„Žinome pavyzdžių, kai planuodami, kada parskristi pas Lietuvoje gyvenančius giminaičius, kitose šalyse apsistoję lietuviai prisiderina skrydžius pagal tai, kada vyks Kalėdinis bėgimas. Ši šventė skatina gyventi sveikai ir rūpintis gera savijauta visus metus, net ir per šventes. Kalėdiniame bėgime sau tinkantį atstumą randa tiek profesionalūs bėgikai, tiek šeimos su vaikais, kolegos su bendradarbiais ir draugai“, – sako I. Damulienė.

Šiemet tai jau 42-ąjį kartą vyksiantis bėgimas. Kviečiama pasirinkti 3 km, 6km ar 12km distancijas. Mažųjų bėgikų laukia 200 m. „Etno Nykštukų bėgimas“. Šiais metais „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ prisideda prie iniciatyvos Sveikučiai už judančius, sveikus ir linksmus vaikus“, kuriame 6-11 metų vaikai kviečiami bėgti skatinant mažinti vaikų antsvorį ir nutukimą.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Andrius Gudžius diską numetė į auksą!

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Andrius Gudžius

Andrius Gudžius šeštadienio vakarą Londone sugrąžino į mūsų šalį auksą. 26-erių metų lietuvis pasaulio lengvosios atletikos čempionate, geriausiu – antruoju bandymu nusviedė diską 69 m 21 cm. Andrius Gudžius, ne tik pagerino asmeninį rekordą, bet ir iškovojo kol kas ryškiausią pergalę karjeroje!

„Nebuvau įsitikinęs šimtu procentų, kad galiu laimėti pasaulio čempionato auksą, tačiau apie medalį tikrai galvojau“, – po pergalės kalbėjo planetos čempionas A.Gudžius.

Sidabro medalį iškovojo lietuviui į nugarą alsavęs švedas Danielis Stahlis – 69 m 19 cm. Bronza pasipuošė JAV metikas Masonas Finley – 68 m 03 cm.

Andrius Gudžius pasaulio čempiono sostą perima iš Piotro Malachowskio – 34-erių. Lenkas šį kart liko penktas.

Paskutinį kartą Lietuva pasaulio čempionato medalį disko metimo sektoriuje buvo iškovojusi prieš 12 metų.

Tuomet, 2005 m. pirmenybėse Helsinkyje, Virgilijus Alekna taip pat iškovojo auksą.   Atrankos varžybose penktadienį Andrius Gudžius jau pirmuoju bandymu įrankį numetė 67 m 1 cm ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64 m 50 cm).

 „Jaučiuosi nuostabiai, ari visus metus, dirbi kiekvieną dieną ir galop – yra!”,

– džiūgavo A.Gudžius, beveik valandą dalijęs interviu žiniasklaidai iš viso pasaulio.

 

Galutinė rikiuotė:

 1. Andrius Gudžius (Lietuva) – 69 m 21 cm
 2. Danielis Stahlis (Švedija) – 69 m 19 cm
 3. Masonas Finley (JAV) – 68 m 03 cm
 4. Federickas Darcresas (Jamaika) – 65 m 83 cm
 5. Piotras Malachowkis (Lenkija) – 65 m 24 cm
 6. Robertas Hartingas (Vokietija) – 65 m 10 cm
 7. Robertas Urbanekas (Lenkija) – 64 m 15 cm
 8. Travesas Smikle’as (Jamaika) –  64 m 04 cm
 9. Lukas Weisshaidingeris (Austrija) – 63 m 76 cm
 10. Apostolos Parellis (Kipras) – 63 m 17 cm
 11. Simonas Petterssonas (Švedija) – 60 m 39 cm
 12. Gerdas Kanteris (Estija) – 60 m 00 cm
Skaityti daugiau

Sportas

Disko metikui A. Gudžiui – pasaulio čempionato auksas!

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Andrius Gudžius

Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate iškovojo aukso medalį.

26-erių metų lietuvis finale šeštadienį diską numetė 69 m 21 cm, pagerino asmeninį rekordą ir antrąją vietą užėmusį švedą Danielį Stolą (Daniel Stahl) aplenkė 2 cm. Sėkmingiausias buvo antrasis A. Gudžiaus metimas. Pirmuoju mėginimu jis įrankį numetė 67 m 52 cm, trečiuoju – 63 m 43 cm, penktuoju – 63 m 98 cm, šeštuoju – 67 m 89 cm, o ketvirtasis bandymas nebuvo įskaitytas.

Bronzą pelnė amerikietis Meisonas Finlis (Mason Finley, 68 m 3 cm).

Estas Gerdas Kanteris diską numetė 60 m ir užėmė 12-ąją vietą.

Atrankos varžybose penktadienį A. Gudžius jau pirmuoju bandymu įrankį numetė 67 m 1 cm ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64 m 50 cm).


Pasaulio čempionas A. Gudžius: iki paskutinio metimo nebuvau ramus

Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate iškovojo aukso medalį.

„Jaučiuosi nuostabiai, ari visus metus, dirbi kiekvieną dieną ir galop yra!“, – džiūgavo A. Gudžius.

26-erių metų lietuvis diską numetė 69 m 21 cm, pagerino asmeninį rekordą ir antrąją vietą užėmusį švedą Danielį Stolą (Daniel Stahl) aplenkė 2 cm. Sėkmingiausias buvo antrasis A. Gudžiaus metimas. Pirmuoju mėginimu Vaclovo Kidyko auklėtinis įrankį numetė 67 m 52 cm, trečiuoju – 63 m 43 cm, penktuoju – 63 m 98 cm, šeštuoju – 67 m 89 cm, o ketvirtasis bandymas nebuvo įskaitytas.

Paklaustas, ar po antrojo savo metimo jau tikėjo tapęs čempionu, A. Gudžius teigė, kad jaudulį jautė iki pat paskutinės akimirkos.

„Kad viskas? Ne, galvojau, kad to metimo turėtų užtekti medaliui, bet iki pat paskutinio metimo nebuvau užtikrintas, – sakė Lietuvos disko metikas. – Pergalę gali lemti ir antri geriausi bandymai, ir taip būna. Koks skirtumas, ar vienas centimetras, ar du metrai, ar dešimt. Neplanavau spalvos, bet medalio tikėjausi. Nežinau, ką pasakyti, pačiam dar sunku suprasti viską, kas atsitiko“.

„Su varžovais kalbėjome, kad varžybos buvo sudėtingos – šalta, kūnas vargo. Kaip ir aš – antru metimu viską padariau labai gerai, galima sakyti, kaip iš vadovėlio, o trečiu bandymu bandžiau dar pagerinti rezultatą, tačiau labai stipriai suskaudo kelią. Matėte, kaip du sekančius bandymus sekėsi, koja neatsigavo iki paskutinio metimo. Tada pasijutau geriau ir emocijos padėjo tą skausmą nuimti. Žvėriškai buvo sudėtinga padaryti savo geriausius techninius ir fiziškus dalykus, – teigė pasaulio čempionas, kuris po didžiausios savo pergalės spinduliavo ramybe. – Net nežinau, ramiai gavosi. Nesistengiau ramus būti, bet kažkaip visą laiką per varžybas toks būnu. Viduje be galo džiaugiuosi, rytoj gal skraidysiu, rėkausiu, žviegsiu viešbutyje atsistojęs, bet šiandien nėra tokio oho. Mėgstu pasidžiaugti savyje, pasidžiaugti su draugais, o tada džiaugtis su visais“.

2005 metais pasaulio čempionato auksą iškovojo Virgilijus Alekna, o po 12 metų šį pasiekimą pakartojo A. Gudžius.

„Kažkaip negalvojau, kaip viskas dėliojasi istoriškai, dar reikia pačiam suprasti, kas atsitiko. Be galo džiaugiuosi, kad bendras darbas mano, trenerio, kineziterapeuto, federacijos ir visos lengvosios atletikos bendruomenės, prisidėjusių prie mūsų darbo, stovyklų, atsipirko“, – kalbėjo A. Gudžius.

Atostogoms naujasis pasaulio čempionas laiko neturės.

„Negaliu sau leisti ilgai ilsėtis, rugsėjo pirmąją laukia Deimantinės lygos finalas, bus ne ką lengvesnės varžybos, nes susirinks visi tie patys konkurentai. Kaip juokavau, šiemet jau turėjau tris pasaulio čempionatus, o šis ketvirtas, dėl to, kad buvo trys Deimantinės lygos etapai ir visuose dalyvavo tie patys žmonės, kurie dabar pasidalijo medalius. Tad buvo truputį treniruočių šitoms varžyboms, – sakė A. Gudžius. Pasak jo, tai, kad su tais pačiais varžovais teko ne kartą kovoti Deimantinėje lygoje, pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis. – Žinoma, jaučiausi daug ramiau, kai žinai, kokie konkurentai, kas jie per žmonės, kokie sportininkai. Kitaip su jais jautiesi, nes varžybose esame konkurentai, bet už sektoriaus – draugai“.

Bronzą pelnė amerikietis Meisonas Finlis (Mason Finley, 68 m 3 cm).

Estas Gerdas Kanteris diską numetė 60 m ir užėmė 12-ąją vietą.

Atrankos varžybose penktadienį A. Gudžius jau pirmuoju bandymu įrankį numetė 67 m 1 cm ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64 m 50 cm).

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi