Socialiniai tinklai

Pasaulis

Picos į namus – įsileiskite dalelę italų virtuvės

Avatar

Paskelbta

data

Iš spalvingosios Italijos kilusi pica šiandien žinoma visame pasaulyje. Tai gardus ir sotus užkandis, kuris, priklausomai nuo ingredientų, atlieps į kiekvieno ja besimėgaujančio skonį. Nenuostabu, jog picos į namus yra vienas populiariausių į namus pristatomų patiekalų.

Žiupsnelis picų istorijos…

Šiandien pica yra kone visame pasaulyje žinomas, mėgiamas ir labai populiarus maistas. Tik ar esate girdėję, jog Italijoje, iš kurios ji kilo, kadaise tai buvo neturtingųjų maistas? Anuomet ji buvo traktuojama kaip skanus ir drauge nebrangus užkandis. Ir tikrai, picos, kepamos krosnyse, savikaina buvo itin maža. Juo labiau kad ingredientus kiekvienas galėjo rinktis pagal savo kišenę ir norus.

„Picos“ sąvoka pirmą kartą buvo paminėta 997 metais, o mums puikiai pažįstamą pavidalą įgavo tik viduramžiais. Laikui bėgant pica tobulėjo – ją imta gardinti šviežiais bazilikais, alyvuogių aliejumi, dideliu atradimu picos istorijoje buvo mocarelos gamyba. O Europą pasiekus pomidorams pastarieji tapo neatsiejamu picos ingredientu.

1889 metai laikomi klasikinės „Margaritos“ picos atsiradimo data, kuomet šiuo vargšų patiekalu susižavėjo po Italiją keliaujanti karalienė Margarita. Asmeniškai karalienei picas kepęs virėjas pagamino ypatingą, pomidorais, šviežiais bazilikais ir mocarela gardintą picą. Pastaroji pelnė karalienės simpatijas ir buvo pavadinta karalienės Margaritos garbei.

XX amžiuje italų emigrantai picas išpopuliarino po visą pasaulį. Tiesa, virtuvių šefai savo picų receptus akylai saugo. Taip yra todėl, kad būtent maišomų ingredientų santykis suponuoja, koks bus picos padas. O pastarasis – visos picos pagrindas ir sėkmės garantas.

Šiandien turime itin plačias galimybes rinktis

Labai platus picų pasirinkimas leidžia kiekvienam atrasti tai, kas geriausiai atitinka konkrečius norus. Picerijos Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose klientams siūlo pavydėtinai platų asortimentą: nuo klasikinių iki gurmaniškų, nuo mažų iki didelių, o kur dar vegetariškos, veganiškos, vaikiškos ir kt. Net išrankiausias picų mėgėjas nesunkiai atras jo skonio receptoriams artimiausią sprendimą.

Picoms naudojamų ingredientų spektras labai platus – tai ir lemia daugybės skirtingų skonių galimybes. Neabejingi mėsai renkasi picas su kumpiu, saliamiu, vištiena, gurmanus masina picos su jūros gėrybėmis, pavyzdžiui, krevetėmis, midijomis, žuvies gerbėjai prioritetą teikia picai su tunu ar lašiša. Dažnu vegetarų pasirinkimu tampa picos su grybais, taip pat pasižyminčios sūrių įvairove: mocarela, fetos ar ožkos pieno sūriu. Aštrių skonių mėgėjai irgi nenusivilia – jalapenas ar čili pipirai picoms suteikia taip reikiamo aštrumo.

Pica į namus – platus pasirinkimas skirtingiems skoniams

Skirtingos picerijos Vilniuje, kurių lengvai suskaičiuotume kelias dešimtis, siūlo picomis mėgautis ne tik maitinimo įstaigoje, bet ir užsisakyti į namus. Pačios įvairiausios picos į namus kasdien keliauja dideliais srautais į namus, biurus, šventes ir kt. Tai patogus sprendimas šeimos vakarienei, draugų susibūrimui, kolegų pasisėdėjimui ar tiesiog tada, kai kažką gaminti neturime nei noro, nei laiko.

Sostinėje veikianti picų kepyklėlė „PIZZART picų menas“ siūlo beveik trisdešimt gardžių picų variantų. Švieži ingredientai, gausiai nugulantys ant tobulai iškepto pado, sukuria tikrą skonių bei

aromatų harmoniją. Picos į namus pristatomos operatyviai, tad jas gausite dar šiltas ir išlaikiusias geriausias savo savybes.

Pica į namus – paprastas, patogus ir greitas būdas į savo namus įsileisti dalelę svajingosios Italijos ir begalo gardžios jos virtuvės

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pasaulis

Peterborough mieste kraupi žmogžudystė įvykdyta lietuvių šeimoje

anglija.today

Paskelbta

data

Skelbia

Ankstyvą antradienio rytą Peterborough miesto ramų rajoną sukrėtė kraupi žmogžudystė. Kaip jau naujienų portalas Anglija.today rašė, incidento metu nužudyta moteris, sužeistas devynmetis berniukas ir dar viena moteris. Naujienų portalas „The Sun“ paskelbė, kad nelaimė įvyko lietuvių šeimoje.

Policijai apie įtartinus įvykius kaimynystėje pranešta apie 6 val. 42 min., kaimynai tikina, kad iš namo buvo girdėti moters riksmas, o vėliau pažiūrėjus per langą jie pamatė bėgantį vaiką, kuriam buvo stipriai sužeista ranka.

Atvykę policijos pareigūnai pradžioje gražiuoju paprašė atidaryti namų duris, o to nepadarius – įsilaužė į vidų. Žmogžudyste ir dviejų žmonių sužalojimu įtariamas vyras buvo užsibarikadavęs galiniame namo kieme ir grasino nusižudyti.

Kaimynai patvirtino, kad žudikas ir auka buvo pora, o sužeistas devynmetis – jų bendras sūnus.

Cambridgeshire policijos pareigūnai patvirtino, kad nelaimė įvyko lietuvių šeimoje.

„Mačiau, kaip apie 9 val. 30 min. iš namo išvedinėjo vyrą, kurį lydėjo trys policijos pareigūnai, o jo veidas buvo uždengtas švarku. Kaip supratome moteris, kuri buvo jo gyvenimo partnerė, buvo nužudyta, o jų sūnus – stipriai sužeistas peiliu. Labai liūdna. Gimiau šiame rajone ir jame gyvenu jau 43 metus, bet niekada šioje gatvėje nebuvo jokių rūpesčių ar panašių nusikaltimų“, – kalbėjo kaimynas Waseemas Amwaras.

„Pradžioje tai atrodė tarsi narkotikų reidas, kol sužinojome, kas įvyko. Gyvenu netoliese, išgirdau triukšmą, todėl nuėjau pasidomėti, kas įvyko. <…> Visa gatvė užtverta, o joje vaikščiojo policijos pareigūnai su šunimis. Vaizdas atrodė šiurpiai, mes labai išsigandome. Buvome lauke, kai išgirdome, kai pareigūnams per raciją pranešama, kad jis galiniame kieme, sodo namelyje. Kaip supratome, jis grasino atimti sau gyvybę, bet po kelių valandų pareigūnams pavyko jį išsivesti. Šeima, manau, buvo iš Rytų Europos ir gyveno čia maždaug apie metus laiko, o gal net mažiau“, – vienas po kito kalbėjo liudininkai.

Skaityti daugiau

Pasaulis

Šiaurės Korėjos programišiai vagia milijardus dolerių ir taip finansuoja šalies branduolinę programą

technologijos

Paskelbta

data

Skelbia

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-unas didžiuojasi šia elitine programišių komanda, kuri dar yra žinoma, kaip „APT 38“. Ir to priežastis gana paprasta – per praėjusius metus jiems pavyko iš internetinių bankų ir kriptovaliutų keityklų pavogti 1 milijardą dolerių.

Kaip skelbia „Wired“, ši profesionalų komanda sėkmingai vagia pinigus iš skaitmeninių valiutų sistemų ir šiuos pinigus nukreipia į Šiaurės Korėjos karinės pramonės stiprinimą.

O jei kalbant dar tiksliau – branduolinės programos vystymą.

Siekdamos užkirsti Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų vystymą, daugelis pasaulio šalių įvedė įvairias sankcijas ir apribojo importą į šią šalį. Reaguodami į tokius veiksmus, Š. Korėjos „APT 38“ programišiai pradėjo intensyviai įsilaužti į bankus, turinčius silpną apsaugą, ir taip vogti skaitmeninę valiutą bei papildyti kariuomenės iždą.

„[Kibernetinio] saugumo specialistai vieningai pripažįsta, kad APT 38 pavogtos lėšos yra reikšminga Šiaurės Korėjos BVP dalis, nukreipiama į raketų ir branduolinės plėtros programas“, – „Wired“ teigė anonimu norėjęs išlikti saugumo ekspertas.

Š. Korėjos „APT 38“ įsilaužėliai kibernetinius nusikaltimus pakėlė į naują lygį ir dabar tai nėra vien tik paprastų pavogtų dolerių klausimas, bet atsiranda tikimybė, kad naujos branduolinės grėsmės gali būti finansuojamos patiklių ir savęs tinkamai nesaugančių kriptovaliutų investuotojų.

„Turime savęs paklausti. Kai Šiaurės Korėja kitą kartą išbandys raketą, ar tai yra tikrai gerai, kad ji už tai susimokėjo bitkoinais?“, – sakė dar vienas kibernetinio saugumo ekspertas.

Skaityti daugiau

Reklama

Reklama

Skaitomiausi