Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pavojingiausia pasaulio valstybė gamins naujus branduolinius ginklus: „Padėtis labai bloga … Prasidėjo nauja jos fazė“

Avatar

Paskelbta

data

Šiaurės Korėjos urano sodrinimo galimybės per pastaruosius dvejus metus padvigubėjo, perspėjo Jungtinių Tautų atominės energetikos priežiūros agentūros vadovas.

Pasaulyje didėjant įtampai dėl Pchenjano plečiamos branduolinių ginklų programos, Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) vadovas Yukiya Amano laikraščiui „The Wall Street Journal“ sakė, kad ši izoliuota valstybė didina savo branduolinius pajėgumus.

„Padėtis labai bloga … Prasidėjo nauja jos fazė, – šią savitę paskelbtoje ataskaitoje sako Y. Amano. – Visi požymiai rodo, kad Šiaurės Korėja daro pažangą, kaip jie ir skelbė.“

Tarptautinės bendrijos nerimas dėl Pchenjano karinių ambicijų padidėjo po virtinės raketų paleidimų ir branduolinių bandymų praėjusiais metais. Anksčiau šį mėnesį Šiaurės Korėja paleido keturias raketas ir pavadino tai treniravimųsi atakuoti Jungtinių Valstijų karines bazes Japonijoje.

Be kita ko, Šiaurės Korėja praeitą savaitgalį, Azijoje lankantis JAV valstybės sekretoriui Rexui Tillersonui, išbandė galingą naują raketų variklį. Pchenjanas seniai trokšta pasigaminti raketų, galinčių nešti branduolinius užtaisus ir smogti žemyninei JAV daliai.

Nesėkmingas startas

Trečiadienio rytą dar viena raketa buvo paleista iš oro pajėgų bazės rytiniame Vonsano uostamiestyje, bet šis bandymas, kaip manoma, buvo nesėkmingas, sakoma Pietų Korėjos gynybos ministerijos pranešime. Ministerija pridūrė analizuojanti, kokio tipo raketą mėginta paleisti.

JAV kariškiai nurodė, kad raketa sprogo tuojau po starto.

„JAV Ramiojo vandenyno štabas užfiksavo, ką mes vertiname kaip nesėkmingą Šiaurės Korėjos mėginimą paleisti raketą … Kalmos apylinkėse. Atrodo, kad raketa sprogo kelios sekundės po starto“, – sakė kariškių atstovas Davidas Benhamas.

Raketos buvo paleistos vykstant Seulo ir Vašingtono kasmet rengiamoms didelėms bendroms karinėms pratyboms, visada pakurstančiomis Pchenjano įtūžį. Šiaurės Korėja tuos manevrus laiko invazijos repeticija.

Sekmadienį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas asmeniškai stebėjo ir pagyrė „sėkmingą“ naujo raketos variklio bandymą.

Pasak Seulo, šis eksperimentas žymi Šiaurės Korėjos raketų pajėgumų „reikšmingą pažangą“.

Analitikai nesutaria, kokios yra šios neturtingos valstybės raketų technologijų tikrosios galimybės, bet daugelis sutinka, kad per kelerius pastaruosius metus Pchenjanas padarė nemenką pažangą.

Atsako galimybės

Panašu, kad sekmadienį atlikto variklio bandymo laikas buvo specialiai priderintas prie naujojo JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono pirmosios kelionės į Aziją. Amerikos diplomatijos vadovas perspėjo, kad įtampa šiame regione yra pasiekusi „pavojingą lygį“.

Praėjusią savaitę lankydamasis Pietų Korėjoje, R. Tillersonas pareiškė, kad Vašingtonas atsisakys „nepasiteisinusio strateginės kantrybės“ požiūrio į Pchenjaną, ir perspėjo, jog kariniai JAV veiksmai prieš Šiaurės Korėją yra galimi. Šis pareiškimas labai skyrėsi nuo Kinijos, ilgametės Pchenjano globėjos, atkaklių raginimų problemą spręsti diplomatinėmis priemonėmis.

Šią savaitę Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA pareiškė, kad R. Tillersonas „pripažino nesėkmę“ JAV pastangose priversti Pchenjaną atsisakyti branduolinių ginklų.

Pchenjanas tvirtina, kad branduolinis arsenalas jam reikalingas apsiginti nuo „agresyvių priešų“, tokių kaip Pietų Korėja ir jos sąjungininkės Jungtinės Valstijos.

Tačiau Šiaurės Korėja dar nėra išbandžiusi tarpžemyninės balistinės raketos, galinčios perskristi Ramųjį vandenyną.

Šios šalies turimos didelio nuotolio raketos „Musudan“ teoriškai gali nuskrieti 2,5–4 tūkst. kilometrų. Taigi, jos neabejotinai galėtų smogti taikiniams visoje Pietų Korėjos ir Japonijos teritorijoje, taip pat galbūt JAV karinėms bazėms Guame.

Praeitais metais buvo atlikti aštuoni šių raketų bandymai, bet tik vienas jų buvo sėkmingas. Visais kitais atvejais raketos sprogdavo ore tuojau po starto.

Pernai birželį iš Korėjos pusiasalio rytinės pakrantės paleista „Musudan“ nuskrido 400 kilometrų. Tąsyk Kim Jong Unas pareiškė, kad šis bandymas įrodo Šiaurės Korėjos galimybes smogti JAV bazėms „Ramiojo vandenyno veiksmų teatre“.

Dienraštis „The New York Times“ anksčiau šį mėnesį pranešė, kad vadovaujant ankstesnio prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijai Jungtinės Valstijos suintensyvino kibernetines atakas prieš Šiaurės Korėją, mėgindamos sutrikdyti šios šalies raketų elektronines sistemas prieš pat startą arba joms kylant.

Korupcija

Aferos tapo lietuvaičių prestižo reikalu

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Kadangi pats prezidentas   Nausėda nėra patenkintas tokio  niekinio ministro kaip Kukuraitis darbu, nes  per 2 metus absoliučiai niekas nepasistūmėjo į priekį užimtumo, darbo vietų kūrimo prasme- kita vertus pastatyk įmonei vadovauti kokį krepšelių pynėją-kiek jis bus efektingas, maždaug tokios kompetencijos yra valstiečių deleguoti ministrai.                Nenuostabu, kad interneto platybėse veisiasi visokios pseudo įdarbinimo grupės, paskolų teikėjai, motyvuotojos kaip Monika Sveikataitė, kuri prieš paskirdama laiką susitikti užblokuoja interesantą. Pelnosi iš žmonių patiklumo, nusivylimo įsidarbinimo galimybėmis verteivos, nes jų kontrolė yra beorėje erdvėje, prikurti paskyrų gali ir tarybinio ūkio zooinžinierius.               Būkite budriais…                    Štai 1 merginos istorija duoda peno apmąstymams, kad  visokie aferistai itin stipriai įsisavinę manipuliavimo žmonėmis niuansus.              Fb buvo skelbimas, kad siūlomas darbelis už 400 eurų fiksuotą atlygį ir gali būti kaip papildomu, pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu.              Tačiau atsakymai, kas, kaip pateikti tik po 2parų, kilo įtarimų dvokelis, jeigu tiek daug susidomėjusių-kodėl neatsakyti iš karto, kas glaistoma?             Trafaretinis paaiškinimas, kad reikia administruoti sistemą, komunikavimas su potencialiais klientais.              Grafikas- laisvas,  kad ir 2/3val.parai, bųtinas el.parašas, atsakingas darbas su pinigais, susirgimo atveju niekas nesikeičia-pavaduoja kitas vadybininkas, ar kaip čia apiforminti pareigybes?               Nesistebėti jų darbo metodika, klausimai užduoti kaip kvotėjo kabinete: turite paskolų, reikalų su anstoliais, privaloma registracija ir el.parašas.                                           

Su minėta mergina susisieks kolegė, liepė nurodyti kontaktus, telefoną ir primygtinai bruko el.parašo susikūrimo neišvengiamumą- matomai turėjo planiuką visokius dokumentukus copy paste, kaišioti?             Redakcija sveikina guvius, pragmatiškus piliečius ir šaunu, kad mergina nepasimovė ant intrigų jauko, neatskleidė duomenų savo mokumą, koks skirtumas dėl jos paskolų, kreditingumo ir pan. Beto jau kitą vakarą naglai siūlytoja rašė, ar turite el.paštą, kada registruositės?             – Per kur tikrinsite mano įsiskolinimus ir pan?              Atsiuntė streenchotą su SB lizingo langu, per kurį kiekvienas gali savę pasitikrinti, persižiūrėti?            Numykė dėl paklausimo, o kokia yra ponia  Jūsų įmonė, internetinis puslapis, rekvizitai.            Dirbame pagal pažymas ,prekes užsakome iš užsienietiškų firmų  Wish, Ebay.            Didelio mokslo pačiam šias prekes užsisakyt nereikia.           Ir kategoriškai atsisakius šios avantiūros- nuoroda,,seen“ kas suponavo faktą, jog visa šita  košelė virta ,,fake“ anketos principu.            Esu pats įspėjęs viešai live metu nepasimaukite ant Monikos Sveikataitės reklamos, kitam poste ji bus gal Akušeraitė, Kaune pirdavo  pinigus nusukęs toks Šurkus, Šarkis- fb ten su visokiais neaiškios orientacijos idiotais puikuojasi.           Kova su tokiais-  pinigų mėtymas į balą , nes privačia tvarka ginti savo teises reik pinigų gana didelių kupiūrų pavidalu.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Penktadienį liepos 26d. – Kaune didelis oro užterštumas

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Penktadienį Kaune fiksuojamas didelis užterštumas kietosiomis dalelėmis. Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, dėl šių priežasčių darželius ir mokyklas lankantys vaikai neturėtų būti vedami į lauką. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, kietųjų dalelių KD10 koncentracija Petrašiūnų oro kokybės matavimo stotelėje siekia 53,5 mikrogramo kubiniame metre. Didesnė nei 50 mikrogramų kubiniame metre koncentracija laikoma aukšta ir lauke rekomenduojama būti tik visiškai sveikiems žmonėms. Likusioje Lietuvoje fiksuojamas žemas ar labai žemas oro užterštumas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi