Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pavojaus signalas „Apple“: tokių dalykų nebuvo jau 13 paskutinių metų

Avatar

Paskelbta

data

Neįtikėtina „Apple“ pinigų uždirbimo mašina „iPhone“ galiausiai ėmė lėtėti. Antradienį technologijų milžinas pranešė, kad per paskutinį praėjusių metų ketvirtį pardavė 74,8 mln. „iPhone“ telefonų. Tai – įspūdingas pasiekiamas žiūrint pagal bet kurios bendrovės standartus, išskyrus „Apple“, skelbia mashable.com.

„iPhone“ pardavimai augo nuo 2007 metų, o paskutinio ketvirčio duomenys rodo mažiausią – vos 0,4 proc. prieaugį, lyginat su paskutiniu 2014 m. ketvirčiu.

Be to „Apple“ prognozuoja, kad pardavimai kitą šių metų ketvirtį kris iki 50–53 mlrd. dolerių nuo 58 mlrd. analogišką praėjusių metų ketvirtį. Tai būtų pirmas „Apple“ pardavimų smukimas per 13 metų.

Atrodo, kad 500 mlrd. dolerių verta bendrovė gali būti pasiekusi augimo ribą.

Antradienį telekonferencijoje kalbėdamas su analitikais „Apple“ vadovas Timas Cookas pripažino, kad augimo sulėtėjimas susijęs su iššūkiais Kinijoje.

„Mes pradėjome pastebėti ekonominio minkštumo ženklus Kinijoje, daugiausiai Honkonge“, – aiškino T.Cookas ir pridūrė, kad į plėtros planus šalyje vis dar žiūrima labai rimtai.

Nors „Apple“ kuria naujus produktus – antrą „Apple Watch“ versiją, didesnį „iPad“ ir elektrinį automobilį, ji pirmiausiai yra išmanių telefonų bendrovė, ir jei „iPhone“ perkami, „Apple“ sekasi.

Per šventinį 2014 m. ketvirtį bendrovė pardavė 74,5 mln. „iPhone“ telefonų – po „iPhone 6” ir po „iPhone 6 Plus” pristatymo. Tačiau po „iPhone 6s” ir po „iPhone 6s Plus” sėkmė buvo kur kas mažesnė.

Kitoms svarbioms „Apple“ produktų linijoms sekasi ne ką geriau – šį šventinį laikotarpį bendrovė pardavė 16,1 mln. „iPad“, palyginus su 21, 4 mln. dar ankstesniu ketvirčiu, tad planšetinių kompiuterių smukimo nesustabdė nė naujas „iPad Pro“.

„Apple Watch“ pardavimas greičiausiai auga, tačiau „Apple“ skaičių vis dar neatskleidžia.

Atsinaujinusios baimės dėl pagrindinio „Apple“ produkto augimo sulėtėjimo ir susirūpinimas dėl ekonominės padėties Kinijoje, kur „Apple“ ateityje mato plėtrą, dalį investuotojų privertė nusigręžti nuo jos akcijų. „Apple“ rinkos vertė vos per keletą pirmųjų 2016 m. savaičių, bendrovės „FactSet“ skaičiavimu, sumažėjo 30 mlrd. dolerių (5,5 proc.)

 

Komentaras

Tuščių, bet pelningų amžinų etatų peryklos Lietuvoje

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tūkstančiai jaunuolių baigę universitetus laimės ieško svetur, nes čia  diktatorių valstiečių ir verslo lobistų šalelėje, kur tik dėdulių ir tetulių vaikai turi gūžteles irštvoje laisvės kvėpuoti nėra ir nebus, pasyvi mūsų visuomenė, bijo streikuoti, mitinguoti.

Prikurta tokių kontorų, kur tik prastumti dienelę be kokybės, kaštų, naudos, o valstybė ar milijardierė yra, kad meta pinigus balon?

1.LRS. 141  narys kiek priima įstatymų, gerina realią situaciją? Sąskaitų suvedimai tik vyksta seimo rūmuose, revanšas- o žmonių interesai nusispjaut, kas trukdo visuomenininkams rinkt parašus ir šios institucijos nereikia, teisi viena jurbarkietė, šveicarams gana 7atstovų, belgai vėl renkasi tik priimti nutarimus, prieškaryje į posėdžius pas mus rinkdavosi agronomai, mokytojai,teisininkai, tik siekia pasipinigauti mūsų ponai su patarėjų tuntais. Kai išgirdau, kad  Krivickas siūlomas žemės ūkio ministru net aiktelėjau, tai aš privalau būti 7universitetų rektoriumi tada?

2.Užimtumo tarnyba. Kavos plampimas ir nesiskaitymas su bedarbiais, paskirtomis aptarnavimo valandomis, jokio individualaus darbo, jei paskirtas laikas 8val. nebūk tikras, kad ir 10val. prieisi, kad šiandien nebus konsultantės nereikia informuoti el.paštu, paskambinti, prie durų prikabinti lapelį- teisūs kraštiečiai tau reik juk darbo-ne jiems, tu ir lankstykis, o į el.laiškus negali atsakinėti, jie siunčiami automatiškai. Kur įdarbinimo procentai, protinio darbo alternatyvos, pasiunčia darbdavys skelbimą, kad reik darbuotojų apatinių gamyboje sutik, kad ir baigei  VDU- KITAIP SKRENDI LAUKAN, DARBO VIETŲ KŪRIMAS INTELEKTUALINĖJE SFEROJE LIETUVOJE NEĮMANOMA MISIJA.

3.LGGRCT.  Suveikė liustracijos įstatymai, kiek jaunų kadrų įdarbinta, praktikantų, atsiprašyta viešai apdergto Sladkevičiaus, Banionio, kur jų viešos ataskaitos, darbai- palikti kaip padalinį prie istorijos instituto- bet ne pastatas su šitokiu išlaikymu už nulinius rezultatus.

4.URM. Jeigu olandai mus laiko latviais, o graikai nežino apie valdovus pasako, kad diplomatija neatlieka savo darbo, kur šalies įvaizdžio koncepcija/?

5.LRT.LT. Jokios demokratijos nerasta, nuomonių pliuralizmo, mokomųjų laidų apie profesinį parengimą, užsienio šalių patirtį, laidų kokybė yra klaikuma.

 6.LKF. Sabonis yra didis krepšininkas- bet tik tiek, nėra portalo atnaujinimo, mokinių rengimo programų, perspektyvų, į rinktines imami treneriai senos pažinties, atviras nusistatymas prie kai kuriuos krepšininkus, kur sporto metodikos leidiniai?

7.LFF. Niekinė kontora su graudumu ir korupcijos neskaidriu kvapuku, kur pinigai stadionui išplauti per šokoladinius batonėlius ir visokius kitokius fintus, per šitiek metų nepapulti į jokį tarptautinį turnyrą yra gėda ir šitas konglomeratas turi būti išardytas   Liubinskui įsikišus rimtai.

Skaityti daugiau

Švietimas

Priminimas tėveliams iš Darbo inspekcijos – dėl Rugsėjo 1-osios šventės

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena tėveliams, kad tėvai auginantys vaikus iki 14-os metų, gali pasinaudoti viena iš Darbo kodekse numatytų garantijų.

Šiemet Rugsėjo 1-oji (Mokslo ir žinių diena) bus sekmadienį, tai šia galimybe tėvai galės pasinaudoti rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, į kurį nukeliama mokslo metų pradžios šventė.

Tėvams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo (paruošiamoji klasė prieš mokyklą), pradinio ugdymo (nuo 1 iki 4 klasės) ir pagrindinio ugdymo (nuo 5 iki 10 klasės) programas. Pirmąją mokslo metų dieną, suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant vidutinį darbo užmokestį.

Ši garantija netaikoma darbuotojams, jau turintiems teisę į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“ (t.y. auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų).

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi