Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pavojaus signalas „Apple“: tokių dalykų nebuvo jau 13 paskutinių metų

Avatar

Paskelbta

data

Neįtikėtina „Apple“ pinigų uždirbimo mašina „iPhone“ galiausiai ėmė lėtėti. Antradienį technologijų milžinas pranešė, kad per paskutinį praėjusių metų ketvirtį pardavė 74,8 mln. „iPhone“ telefonų. Tai – įspūdingas pasiekiamas žiūrint pagal bet kurios bendrovės standartus, išskyrus „Apple“, skelbia mashable.com.

„iPhone“ pardavimai augo nuo 2007 metų, o paskutinio ketvirčio duomenys rodo mažiausią – vos 0,4 proc. prieaugį, lyginat su paskutiniu 2014 m. ketvirčiu.

Be to „Apple“ prognozuoja, kad pardavimai kitą šių metų ketvirtį kris iki 50–53 mlrd. dolerių nuo 58 mlrd. analogišką praėjusių metų ketvirtį. Tai būtų pirmas „Apple“ pardavimų smukimas per 13 metų.

Atrodo, kad 500 mlrd. dolerių verta bendrovė gali būti pasiekusi augimo ribą.

Antradienį telekonferencijoje kalbėdamas su analitikais „Apple“ vadovas Timas Cookas pripažino, kad augimo sulėtėjimas susijęs su iššūkiais Kinijoje.

„Mes pradėjome pastebėti ekonominio minkštumo ženklus Kinijoje, daugiausiai Honkonge“, – aiškino T.Cookas ir pridūrė, kad į plėtros planus šalyje vis dar žiūrima labai rimtai.

Nors „Apple“ kuria naujus produktus – antrą „Apple Watch“ versiją, didesnį „iPad“ ir elektrinį automobilį, ji pirmiausiai yra išmanių telefonų bendrovė, ir jei „iPhone“ perkami, „Apple“ sekasi.

Per šventinį 2014 m. ketvirtį bendrovė pardavė 74,5 mln. „iPhone“ telefonų – po „iPhone 6” ir po „iPhone 6 Plus” pristatymo. Tačiau po „iPhone 6s” ir po „iPhone 6s Plus” sėkmė buvo kur kas mažesnė.

Kitoms svarbioms „Apple“ produktų linijoms sekasi ne ką geriau – šį šventinį laikotarpį bendrovė pardavė 16,1 mln. „iPad“, palyginus su 21, 4 mln. dar ankstesniu ketvirčiu, tad planšetinių kompiuterių smukimo nesustabdė nė naujas „iPad Pro“.

„Apple Watch“ pardavimas greičiausiai auga, tačiau „Apple“ skaičių vis dar neatskleidžia.

Atsinaujinusios baimės dėl pagrindinio „Apple“ produkto augimo sulėtėjimo ir susirūpinimas dėl ekonominės padėties Kinijoje, kur „Apple“ ateityje mato plėtrą, dalį investuotojų privertė nusigręžti nuo jos akcijų. „Apple“ rinkos vertė vos per keletą pirmųjų 2016 m. savaičių, bendrovės „FactSet“ skaičiavimu, sumažėjo 30 mlrd. dolerių (5,5 proc.)

 

Kaune

„Kautra“ traukiasi iš maršrutinių taksi verslo

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Nuo liepos 1 dienos Kaune nebeliks maršrutinių taksi. Bendrovei „Kautra“ pranešus apie nuostolingos veiklos nutraukimą, miestas pasiruošė maršrutinių taksi pakeitimui mažais ir dideliais autobusais. Į juos persėdę kauniečiai keliauti po miestą galės kur kas pigiau.

„Dirbome mieste 5 metus, turėdami didelį norą, viziją Kaune keleivius vežti moderniai ir šiuolaikiškai. Vis tik pamatėme, kad teikdami socialinę paslaugą negalime tikėtis komercijos ir patiriami nuostoliai yra per dideli. Dėkojame keleiviams, kurie iki šiol rinkosi maršrutinius taksi kelionėms mieste. Miestas viešąjį transportą puikiai vysto savarankiškai, perkami nauji autobusai, troleibusai. Jaučiamės, kad mūsų misija yra atlikta ”, – teigė bendrovės „Kautra“ direktorius Linas Skardžiukas.

Anot Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Kero, įstatymai neleidžia savivaldybei subsidijuoti nuostolingos maršrutinių taksi paslaugos. Todėl siekiant kuo mažesnių nepatogumų kauniečiams, maršrutinius taksi Kauno gatvėse pakeis nauji autobusų maršrutai, kiti bus dažninami arba pratęsiami.

Mobilizuotos pajėgos

„Atsižvelgdami į  padidėjusias paslaugų apimtis dirbantiems vairuotojams atostogas planuojame taip, kad būtų užtikrintas visokeriopas keleivių aptarnavimas bei būtų patenkinti vairuotojų atostogų poreikiai“, – sakė bendrovės „Kauno autobusai“ Transporto eksploatacijos direktorius Rimas Stankaitis.

Maršrutinių taksi vairuotojais taip pat bus pasirūpinta – dalis jų pereis dirbti į “Kauno autobusų” įmonę, dalis liks dirbti „Kautros“ tarpmiestiniuose maršrutuose.

R. Stankaičio teigimu, nuo rugsėjo keleivius Kauno gatvėmis pakvies keliauti naujais mažos talpos autobusais. Juose galios visos lengvatos, kuriomis šiuo metu naudojasi autobusų ir troleibusų keleiviai.

Siekiant užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei išlaikyti maršruto reguliarumą, naujieji mažos talpos autobusai keleivius įlaipins ir išlaipins tik stotelėse.  Rinkdamiesi šiai dienai įprastą galimybę per 30 min. nuo kelionės pradžios persėsti į kitą transporto priemonę, keleiviai į visas viešajam transportui priklausančias transporto priemones (troleibusus, didelės ir mažos talpos autobusus) per 30 min. galės persėsti nemokamai. Viešojo transporto tinkle likus vieningai bilietų rūšių ir kainų sistemai, visame viešajame transporte bus taikoma dabar veikianti lengvatų sistema.

Svarbi informacija

Nuo birželio 15 d. iš pardavimų išimamas terminuotas maršrutinių taksi bilietas, tad turintys terminuotą bilietą juo galės naudotis iki liepos 1 d. Pinigų suma turima kortelėje galės būti išnaudota žymėti bilietus autobusuose ir troleibusuose.

Daugiau informacijos apie naujus maršrutus ir tvarkaraščius nuo liepos 1 d. kviečiame ieškoti interneto svetainėse: www.kaunoautobusai.lt, www.kvt.lt bei www.stops.lt/Kaunas Informaciją nemokamu telefonu 8 800 20 000 teiks kauniečių aptarnavimo centras „Mano Kaunas“.

Skaityti daugiau

Komentaras

Ar CTL. apžvalgininkas Ruslanas Baranauskas nustatė skundikus savo adresu?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tik debilai ir idiotai išsiduoda ką yra suplanavę ir žaidžia atviromis kortomis, nesislapsto, savo veiksmais parodo tikrąjį veidą, dar labiau suteikia peno mano populiarumui, iškelia podiumui.Dirbu savo darbus istorijos srityje ir nesiekiu tapti žvaigždūnu- man to nereikia…Tačiau dvasios liumpenai patys to nežinodami daro iš savęs pajuoką, manę savo pačių baimės įkaitu.Jie gyvena netoli -mano Skirsnemunės miestelyje .Žiemą laikydami klešnėse kišeninio biliardo rutuliukus, absoliučiai dėję skersą ant užpustyto pagrindinio kelio, sustojo pieninės aptarnavimas, laidotuvių procesijos, žmonės neapsikentę komentavo rajoninėje spaudoje- dabar pradėjo pabusti iš komytės.Buvo ir smėlio, žvyro, pajėgų atlikti visiems darbams, bet esant ūkvedžiu tokiam Juozuliui, kuris prie ruselio srutukes traktoriuku stumdė- dabar tapo ministeriu, muštruojančiu pašalpinius-kam to reikia? Pūslaitės ant delnų užaugs nuo fizinės veiklos.Jurbarke jau didžiausia bedarbystė šalyje ,Skirsnemunėje nėra vaistinės ,kirpyklos, viešo toleto, nieko, seniūnijoje murksoma bele valdiškai prastumti dieną ir namo. Trūkus kantrybei kreipiausi į Jurbarko administraciją ir miestelio Stachanoviečiai sukruto prieš rinkimus kaip reikalas, barstyta, atsirado grederiukas prie Juozulio traktoriuko. Bet Skirsnemunės seniūnija herojų nepamiršo, skundo autorius gmailu žinomas darbo spartuoliams ir ūkinių prekių parduotuvėje Juozuliukas pasiteiravo kas man moka, užsako skundus.Juozukas nenešioja kostiumuko ir kortelės ant švarko, profesoriams tai nelygis, o miestelyje yra visų dirbančių už pašalpos pajuokos subjektu, taip lazdavojamo žmogaus nemačiau, nes neturi nei tolerancijos nei etinių postulatų.Tad galimai aišku ,kas po mano fb skelbimo dėl rašto darbų per fake anketą man ėmė grasinti, bauginti prisidengus teismo sekretorės pavarde. Gordijaus mazgą man nesunku išrišti.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi