Socialiniai tinklai

Technologijos

Oficialiai startuoja „Wi-Fi“ technologijos „WPA3” saugumo standartas. Kokie pasikeitimai, lyginant su dabar naudojamais saugumo standartais

Avatar

Paskelbta

data

„WPA“ arba „Wi-Fi Protected Access“ yra standartas, sukurtas belaidžių įrenginių autentifikavimui, naudojant pažangiojo šifravimo standarto (AES) protokolą ir skirtas užkirsti kelią įsilaužimui į bevielius duomenis.

Tačiau praėjusių metų pabaigoje saugumo tyrėjai atskleidė rimtą dabartinio „WPA2″ protokolo trūkumą, pavadintą „KRACK“ (Key Reinstallation Attack), kuris leido užpuolikams užgrobti, iššifruoti ir net manipuliuoti „WiFi“ tinklo srautu.

Nors dauguma įrenginių gamintojų ištaisė savo įrenginius nuo KRACK atakų, „WiFi Alliance“ daug nelaukdama skubėjo užbaigti ir paleisti „WPA3″, siekdama spręsti WPA2 techninius trūkumus iš pagrindų.

Kas yra „WPA3″? Kokius naujus saugumo elementus siūlo „WPA3″?

„WPA3″ saugumo standartas pakeis esamą „WPA2″, kuris buvo sukurtas maždaug prieš 15 metų ir kasdien naudojamas milijardų įrenginių.

Naujasis saugumo protokolas suteikia keletą didelių „Wi-Fi“ naudojančių  įrenginių konfigūravimo, autentifikavimo ir šifravimo patobulinimų, todėl įsilaužėliams bus sunkiau įsilaužti į „Wi-Fi“ tinklą ir jame sekti „vaikštančius“ duomenis .

Pirmadienį „Wi-Fi Alliance“ pristatė du naujausius saugumo protokolus – „WPA3-Personal“ ir „WPA3-Enterprise“ – asmeniniams, verslo ir IoT belaidžiams tinklams.

Štai keletas pagrindinių naujojo protokolo funkcijų:

  • Apsauga nuo brute-force Attacks

„WPA3″ užtikrina didesnę apsaugą nuo neprisijungus veikiančių „brutal-force“ žodynų atakų, todėl įsilaužėliams sunkiau nulaužti „Wi-Fi“ slaptažodį, net jei pasirinksite mažiau sudėtingus slaptažodžius ar naudodosite dažniausiai naudojamus slaptažodžius.

  • WPA3 Forward Secrecy

„WPA3″ naudoja „SAE“ („Simultaneous Authentication of Equals – Vienalaikio autentiškumo lygių“) saugumo priemonę, apsaugančią nuo užpuolikų iššifravimo jau užfiksuotą srautą, net jei jie kada nors sužinotų tinklo slaptažodį.

  • Viešųjų / neapsaugotų „Wi-Fi“ tinklų apsauga

„WPA3″ sustiprina vartotojų privatumą atvirame tinkle naudojant individualų duomenų šifravimą – funkciją, kuri šifruoja bevielį srautą tarp jūsų įrenginio ir „Wi-Fi“ prieigos taško, siekiant sušvelninti „Man-in-the-Middle“ (Multi-M) išpuolių riziką. Siekiant užkirsti kelią tokioms pasyvios atakoms, „WPA3″ gali pridėti palaikymą „Opportunistic Wireless Encryption“ (OWE).

  • Stiprus kritinis tinklų šifravimas

Naudodami WPA3 Enterprise, svarbūs „Wi-Fi“ tinklai, tvarkantys slaptą informaciją (pvz., Vyriausybės, pramoninės organizacijos), gali apsaugoti savo „Wi-Fi“ ryšius 192 bitų šifravimu.

Wi-Fi Easy Connect

Be „WPA3″ „WiFi Alliance“ taip pat paskelbė naują funkciją, vadinamą „Wi-Fi Easy Connect“, kuri supaprastina protingų namų įrenginių (kurie neturi ekrano) susiejimą su jūsų maršrutizatoriumi.

„Wi-Fi Easy Connect“ yra „Wi-Fi Protected Setup“ (WPS), kuri laikoma nesaugi, pakaitalas.

„Easy Connect“ palaikymo tarnybai galėsite suporuoti savo protingą mini programą su maršrutizatoriumi tiesiog nuskaitydami QR kodą naudodami savo išmanųjį telefoną, kad „Wi-Fi“ įgaliojimai būtų automatiškai siunčiami į naują išmanųjį įrenginį.

Reikėtų pažymėti, kad „WPA3” ir „Wi-Fi Easy Connect“ iš karto nepaplis. Tiesą sakant, tai bus daugelį metų trukantis procesas, kurio reikia kad WPA3 palaikytų nauji maršrutizatoriai ir kiti protingi įrenginiai.

Todėl „WPA“ tikrai nenustos veikti, o įrenginiai su „WPA3″ palaikymu vis tiek galės prisijungti prie įrenginių, kurie naudoja „WPA2″, kad galėtų naudotis savo įtaisais, tačiau prielaida auga, kad „WPA3″ palaikymas bus privalomas.

Pasak „WiFi Alliance“, „WPA3″ bus išleistas kitais metais ir tikimasi, kad jis taps masiškai pritaikomas 2019 m. pabaigoje, kai jis galų gale taps reikalavimu, kad prietaisas būtų laikomas sertifikuotu „Wifi Allianc’o”.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google

Google maps smogė vėl!

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Nemunas anglų kalboje pagal google maps vadinasi „Neman“.

Googe nuoroda: https://www.google.lt/maps/@54.8901142,23.9074165,15.63z?hl=en norint įsitikinti reikia atsidaryti naršyklėje…

Skaityti daugiau

Technologijos

5 patarimai, kurie gali gerokai pagerinti jūsų „Wi-Fi“ ryšį

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Kampe ar, dar blogiau, spintoje laikomas senas maršrutizatorius, nustatytas veikti tankiai užimtame kanale – tai dažniausios silpno „Wi-Fi“ signalo ir lėto interneto namuose priežastys. Anot specialistų, pastebimai pagerinti situaciją galima atlikus vos kelis paprastus pakeitimus.

„Wi-Fi“ ryšio kokybei ir greičiui įtakos turi daug veiksnių, pradedant įrenginio amžiumi, jo palaikomomis technologijomis ir baigiant fizine maršrutizatoriaus buvimo vieta. Be to, daug žmonių Lietuvoje gyvena butuose, kur papildomų sunkumų gali sukelti kaimynų naudojami įrenginiai. Jei jūsų „Wi-Fi“ nepateisina lūkesčių, metas imtis priemonių“, – sako „Telia“ interneto sprendimų ekspertas Mantas Ažondenis.

Jis pateikia penkis receptus, kaip pagerinti „Wi-Fi“ ryšio kokybę, interneto spartą ir saugumą namuose.

Išrinkite tinkamą vietą.

 „Yra posakis, kad būsto vertei didžiausią įtaką turi trys faktoriai: tai vieta, vieta ir vieta. Tas pat pasakytina ir apie „Wi-Fi“ signalą: kuo geresnę vietą parinksite maršrutizatoriui, tuo geriau namuose veiks belaidis internetas“, – sako M. Ažondenis.

Jis pataria maršrutizatorių laikyti ne buto ar namo pakraštyje, o kuo arčiau centro, kadangi signalas nuo jo sklinda tarsi burbulas, į visas puses. Jei gyvenate bute, geriau maršrutizatoriaus nelaikyti prie sienos, už kurios gyvena kaimynai – jei už jos stovi jų maršrutizatorius, jie vienas kitam tik trukdys.

Pašalinkite kliūtis.

 „Wi-Fi“ ryšiui naudojamos aukšto dažnio radijo bangos, todėl jas gali slopinti net, atrodytų, nedidelės kliūtys. Nelaikykite maršrutizatoriaus spintelėje, tarp sienų ar kolonų. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad signalą atspindi metaliniai paviršiai, veidrodžiai.

Jei gyvenate itin erdviame bute ar name ir kuriame nors kambaryje ryšys yra itin silpnas, problemą gali išspręsti ryšio kartotuvai – į maršrutizatorius panašios, tik mažesnės, dėžutės, skirtos išplėsti ryšio zonas.

Gal metas atsinaujinti?

 Jei jūsų maršrutizatorius yra senesnis nei 5 metai, vertėtų pagalvoti apie jo atnaujinimą. Ypač jei namuose naudojatės itin sparčiu šviesolaidiniu internetu – jo privalumus pajaustumėte ne tik prisijungę laidu, bet ir „Wi-Fi“ ryšiu.

„2013 metais buvo išleistas iki šiol naudojamas 802.11ac standartas, palaikantis dešimteriopai didesnę ryšio spartą nei ankstesnis 802.11n. Viena svarbiausių jo naujovių buvo tai, kad belaidžiam internetui iki tol naudotą 2,4 GHz dažnį papildė naujas, 5 GHz dažnis. Jis užtikrina patikimesnį ir spartesnį interneto ryšį“, – paaiškina M. Ažondenis.

Pasirūpinkite saugumu.

 Kaip telefonams ar kompiuteriams, taip ir ryšio įrangai derėtų skirti dėmesio – atsiųsti programinės įrangos atnaujinimus, atnaujinti slaptažodžius ir, bent retsykiais, tiesiog perkrauti. Adresą, kuriuo valdomi maršrutizatoriaus nustatymai, dažniausiai rasite ant paties įrenginio arba jo instrukcijose, kurias turėjote gauti jį pirkdami. Svarbiausia, nepalikite numatytųjų prisijungimo duomenų (pvz., vartotojas admin, slaptažodis admin, 1234 ar 0000), jais gali pasinaudoti piktavaliai.

Išsirinkite laisvesnį kanalą.

 Šis punktas aktualus gyvenantiems butuose, kur veikia daug kaimyninių „Wi-Fi“ stotelių ir jos vienos kitoms gali trukdyti. Sužinoti, kokiuose kanaluose veikia jūsų ir kaimyninės „Wi-Fi“ stotelės, galite į telefoną atsisiuntę programėlę „WiFi Master“. Jei matote, kad jūsų ir kaimyniniai „Wi-Fi“ tinklai susigrūdę tame pačiame ar gretimuose kanaluose, nors kitur yra laisvos erdvės, prisijunkite prie savo maršrutizatoriaus nustatymų ir rankiniu būdu pakeiskite naudojamą kanalą – tai atlikus internetas veiks stabiliau ir patikimiau, gali šiek tiek padidėti ir jo sparta.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi