Socialiniai tinklai

Mokslas

Norvegų fizikas automatu šovė į save po vandeniu

Avatar

Paskelbta

data

Norvegų fizikas Andreas Wahl televizijos kanale ;NRK Viten atliko eksperimentą, po vandeniu šaudamas į save iš automato. Norvegas baseine stovėjo iki kaklo vandenyje. Automatas SIG SG 550 buvo įtaisytas ant specialaus trikojo, o gaiduką eksperimentatorius patraukė virvele. Wahlis nuo šūvio nenukentėjo.

Šaunamasis ginklas buvo už trijų metrų nuo fiziko. Tokią išvadą galima padaryti, palyginus automato ilgį su liniuote tarp SG 550 ir Valio. Ginklo ilgis su buože – 998 milimetrai. Po šūvio 5,56 milimetrų kalibro kulka po vandeniu nuskriejo kiek mažiau nei 1,5 metro.

Įprasti šaunamieji ginklai šaudymui po vandeniu netinka dėl kelių priežasčių. Dėl aerodinaminės formos kulkos trajektorija darosi nenuspėjama; šaudmuo gali rikošetuoti šilto ir šalto vandens sandūroje. Be to, dėl didesnio vandens tankio kulka sparčiai lėtėja, prarasdama kinetinę energiją.

Dėl didesnio už orą tankio, šaunamieji ginklai negali užsitaisyti naujam šūviui. Medžiagos, iš kurių gaminami automatai ir pistoletai, nenumatytos eksploatavimui po vandeniu: jos arba greitai surūdija arba suyra nuo šūvio sukeltų hidrodinaminių smūgių.

Šaudymui po vandeniu skirti specialūs ginklai. Jie gaminami iš tvirtesnių ir atsparesnių vandeniui medžiagų. Tokiuose ginkluose naudojami specialūs šaudmenys, su ilgesnėmis, strėliškomis kulkomis. Tokia forma geriau tinka šaudymui po vandeniu.

Povandeniniai šautuvai prastai tinka šaudydami sausumoje. Pavyzdžiui, povandeninis automatas APS po vandeniu gali atlikti 2000 šūvių, o sausumoje – vos 180. Penkių metrų gylyje efektyvus šaudymo nuotolis ~30 metrų, 40 metrų gylyje — dešimt metrų. Sausumoje šūvio nuotolis – 100 metrų.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kosmosas

Mokslinis darbas apie pažengusios civilizacijos kosminius laivus, kuriuos varytų mažos juodosios skylės ir juos būtų galima surasti su Fermi teleskopu

technologijos

Paskelbta

data

Skelbia

Norėdami aptikti svetimas civilizacijas, astronomai turi mąstyti originaliai ir daryti tam tikras prielaidas, kaip tos kitos gyvybės formos galėtų atrodyti bei kokius technologinius pėdsakus galėtų palikti po savęs.

Naujausias ir net šiek tiek šokiruojantis Kanzaso valstijos universiteto matematiko mokslinis darbas yra turbūt geriausias pavyzdys ką reiškia „think out of the box“ (mąstyti kitaip, kūrybiškai, originaliai ir netradiciškai).

Mokslininkas daro prielaidą, kad pakankamai pažengusi svetima civilizacija greičiausiai gali sukurti tokius kosminius laivus, kuriuos varytų mažos juodosios skylės.

Taip, mažos juodosios skylės galėtų būti tokių kosminių laivų energijos šaltinis ir mokslininkas teigia, kad astronomai, pasinaudoję aplink Žemę skriejančiu Fermi teleskopu, stebinčiu dangų gama spindulių ruože, galėtų užfiksuoti tokių erdvėlaivių judėjimą.

Pagrindinė idėja, pasak matematiko Louis’o Crane’o, yra ta, kad juodosios skylės energija varomas erdvėlaivis paliks išskirtinį gama spindulių pėdsaką.

Louis’as teigia, kad astronomai galėtų šiuos erdvėlaivių paliktus gama spindulius aptikti pasinaudoję aplink Žemę skriejančiu Fermi teleskopu.

„Jei kuri nors pažangi civilizacija jau turi tokio tipo erdvėlaivius, dabartiniai [labai didelės energijos] gama spinduliuotės teleskopai gali juos aptikti iki 100-1000 šviesmečių atstumų“, – sakė Crane’as. „Juos (tokių erdvėlaivių paliktus gama spindulių pėdsakus aut. past.) būtų galima atskirti nuo natūralių šaltinių, kadangi per metus ir dešimtmečius jie [erdvėlaivių gama pėdsakai] keistųsi.“

Crane’as taip pat provokuojamai teigia manantis, jog astronomai jau iki šiol galėjo pastebėti keletą gama spinduliuotės šaltinių, „kuriems nebuvo surastas natūralus paaiškinimas“.

Mokslininkas taip pat svarsto ką reikštų civilizacijai sukurti dirbtinę juodąją skylę ir tai skamba dar egzotiškiau.

„Norint pagaminti dirbtinę juodąją skylę, mes turėtume sutelkti milijardo tonų gama spinduliuotės lazerį į atominio dydžio objektą“, – sakė Crane’as. „Tai lyg bandymas padaryti tiek aukštųjų technologijų branduolinių bombų, kiek Žemėje yra automobilių. Mastas yra už dabartinių pasaulio ekonomikos ribų. Tik civilizacija, visiškai įvaldžiusi Saulės sistemą, turėtų pakankamus išteklius [sukurti dirbtinę juodąją skylę].“

Skaityti daugiau

Kosmosas

„SpaceX“ „Starship“ variklis pralenkė Rusijos variklius, kurie mušė rekordus dvejus dešimtmečius

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

„SpaceX“ generalinis direktorius Elonas Muskas sako, kad bendrovės „Raptor“ variklis, skirtas „Starship“ ir „Super Heavy“ valdymui, viršijo Rusijos mokslininkų sukurtų raketų rekordą, išlaikytą daugiau nei du dešimtmečius.

Žinomas kaip degimo kameros slėgis, Raptor pranešė, kad jis viršijo šiuolaikišką Rusijos variklį RD-180, pasiekdamas jėgą lygiavertę vienam „Tesla“ modeliui 3, subalansuotą kiekviename „Raptor“ degimo kameros kvadratiniame colyje, o aparatūra tiesiogiai greta raketų variklio varpinės formos antgalis.

Vis dar per anksti karūnuoti Raptor kaip naują oficialų rekordo laužytoją. Nuo 2000 m. RD-180 patikimai skraido su ULA „Atlas V“ raketomis, kurių kameros slėgis yra aukštas ~ 257,5 baro (3735 psi), o „Raptor“ atlieka integruotą bandymą maždaug du metus , o visiškai integruotą bandymą – mažiau nei Septynias dienas. Taigi faktas, kad „Raptor“ pasiekė apie 269 barus (3900 psi), yra beveik neįtikėtinai įspūdingas pasiekimas.

Skaityti daugiau

TavoWEB reklama

Jūsų reklama čia

Skaitomiausi