Socialiniai tinklai

Pasaulis

Norėtumėte dirbti Elonui Muskui? Štai kaip atrodo įsidarbinimo procedūra „Tesla“ kompanijoje.

technologijos

Paskelbta

data

Elonas Muskas garsėja kaip darboholikas, griežtas, bet kartu ir motyvuojantis vadovas. Tai, aišku, kelia žmonių susidomėjimą – „Tesla“ darbuotojus gali rinktis iš labai didelės žmonių masės. Tai kaip tai vyksta? Kaip įsidarbinti šioje sėkmingoje kompanijoje?

Marissa Peretz anksčiau dirbo „Tesla“ žmogiškųjų resursų skyriuje. Darbas jai patiko, tačiau jame netrūko iššūkių. Nemažai jų buvo susiję ne tik su kompanijos augimu, bet ir paties Musko charakteriu. Tol, kol kompanijoje dirbo Peretz Muskas pats turėjo patvirtinti kiekvieną darbuotoją. Atrodo neįtikėtina, tačiau jis asmeniškai tvirtino kiekvieną valytoją, valgyklos virėją, surinkimo linijos darbininką ar, juo labiau, inžinierių. Toks pedantiškas požiūris į darbuotojų atranką, žinoma, yra geras, tačiau sulėtindavo procesą ir apkraudavo personalą. Peretz pamena, kaip įmonė stengėsi įdarbinti 2000 naujų žmonių – jai tai buvo košmaras, o Muskas nuo savo principų nesitraukė nei per žingsnį.

Peretz „Tesla“ dirbo iki 2015 metų, kuomet kompaniją paliko norėdama steigti savo verslą. Todėl procedūros, kurias ji atsimena, nėra visiškai šviežios. Kita vertus, iš ne tokių senų liudijimų matyti, kad pagrindiniai darbuotojų atrankos principai išliko.

1. Pirminė atranka. Kiekvienai pozicijai atrenkami 5-15 žmonių. Jų skaičius mažinamas paprastais pokalbiais telefonu, kurių metų bandoma išsiaiškinti jų patirtį, nustatyti karjeros galimybes ir techninį mąstymą.

2. Interviu su darbuotojų atrankos vadybininku. Atrinkti kandidatai turi pereiti dar vieną pokalbį, kurio metu dar giliau žvelgiama į jų išsilavinimą, išprusimą ir asmenines savybes. Šioje stadijoje jau užduodami ir kultūriniai klausimai. Taip pat išsiaiškinama, ar žmogus turėtų problemų darbo pradžioje – ar jam reikėtų kraustytis ar kitaip prisitaikyti.

3. Pokalbis „Tesla“ būstinėje. Atrinktieji pakviečiami į „Tesla“ administraciją, kur toliau yra kamantinėjami. Čia jų laukia visa pokalbių ir testų diena. Kandidatai turėtų pasikalbėti su keliais vadybininkais, išlaikyti techninius egzaminus, pasikalbėti su didesne darbuotojų grupe. Visą dieną kandidatai būtų stebimi ir neformalioje aplinkoje, kur būtų ieškoma jų silpnybių ir problemų sprendimo įgūdžių.

4. Musko įvertinimas. Muskas pokalbiuose vertino ne visus darbuotojus – daugelį patvirtindavo peržvelgęs jų dokumentus ir atrankos specialistų paruoštus aprašymus. Tai Peretz ir kėlė didžiausią stresą, nes Muskas dažnai keldavo klausimų ne tik dėl kandidatų, bet ir dėl atrankos – jam buvo svarbu, kad visi svarbiausi klausimai būtų atsakyti dar prieš jam pradedant svarstyti potencialų darbuotoją. Priimdamas sprendimą Muskas kartais pasikonsultuodavo ir su savo komandos nariais – jų nuomonė verslininkui yra labai svarbi, jei tik ją jie gali išsakyti argumentuotai. Tuomet Muskas naujus darbuotojus patvirtindavo asmeniškai, nepriklausomai nuo to, ar buvo priimamas naujas valytojas ar skyriaus vadovas.

Ši griežta, sudėtinga ir atsargi darbuotojų atranka labai primena ir kitą Musko įmonę – „SpaceX“, apie kurios įdarbinimo procedūrą jau rašėme.

Pasaulis

Peterborough mieste kraupi žmogžudystė įvykdyta lietuvių šeimoje

anglija.today

Paskelbta

data

Skelbia

Ankstyvą antradienio rytą Peterborough miesto ramų rajoną sukrėtė kraupi žmogžudystė. Kaip jau naujienų portalas Anglija.today rašė, incidento metu nužudyta moteris, sužeistas devynmetis berniukas ir dar viena moteris. Naujienų portalas „The Sun“ paskelbė, kad nelaimė įvyko lietuvių šeimoje.

Policijai apie įtartinus įvykius kaimynystėje pranešta apie 6 val. 42 min., kaimynai tikina, kad iš namo buvo girdėti moters riksmas, o vėliau pažiūrėjus per langą jie pamatė bėgantį vaiką, kuriam buvo stipriai sužeista ranka.

Atvykę policijos pareigūnai pradžioje gražiuoju paprašė atidaryti namų duris, o to nepadarius – įsilaužė į vidų. Žmogžudyste ir dviejų žmonių sužalojimu įtariamas vyras buvo užsibarikadavęs galiniame namo kieme ir grasino nusižudyti.

Kaimynai patvirtino, kad žudikas ir auka buvo pora, o sužeistas devynmetis – jų bendras sūnus.

Cambridgeshire policijos pareigūnai patvirtino, kad nelaimė įvyko lietuvių šeimoje.

„Mačiau, kaip apie 9 val. 30 min. iš namo išvedinėjo vyrą, kurį lydėjo trys policijos pareigūnai, o jo veidas buvo uždengtas švarku. Kaip supratome moteris, kuri buvo jo gyvenimo partnerė, buvo nužudyta, o jų sūnus – stipriai sužeistas peiliu. Labai liūdna. Gimiau šiame rajone ir jame gyvenu jau 43 metus, bet niekada šioje gatvėje nebuvo jokių rūpesčių ar panašių nusikaltimų“, – kalbėjo kaimynas Waseemas Amwaras.

„Pradžioje tai atrodė tarsi narkotikų reidas, kol sužinojome, kas įvyko. Gyvenu netoliese, išgirdau triukšmą, todėl nuėjau pasidomėti, kas įvyko. <…> Visa gatvė užtverta, o joje vaikščiojo policijos pareigūnai su šunimis. Vaizdas atrodė šiurpiai, mes labai išsigandome. Buvome lauke, kai išgirdome, kai pareigūnams per raciją pranešama, kad jis galiniame kieme, sodo namelyje. Kaip supratome, jis grasino atimti sau gyvybę, bet po kelių valandų pareigūnams pavyko jį išsivesti. Šeima, manau, buvo iš Rytų Europos ir gyveno čia maždaug apie metus laiko, o gal net mažiau“, – vienas po kito kalbėjo liudininkai.

Skaityti daugiau

Pasaulis

Šiaurės Korėjos programišiai vagia milijardus dolerių ir taip finansuoja šalies branduolinę programą

technologijos

Paskelbta

data

Skelbia

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-unas didžiuojasi šia elitine programišių komanda, kuri dar yra žinoma, kaip „APT 38“. Ir to priežastis gana paprasta – per praėjusius metus jiems pavyko iš internetinių bankų ir kriptovaliutų keityklų pavogti 1 milijardą dolerių.

Kaip skelbia „Wired“, ši profesionalų komanda sėkmingai vagia pinigus iš skaitmeninių valiutų sistemų ir šiuos pinigus nukreipia į Šiaurės Korėjos karinės pramonės stiprinimą.

O jei kalbant dar tiksliau – branduolinės programos vystymą.

Siekdamos užkirsti Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų vystymą, daugelis pasaulio šalių įvedė įvairias sankcijas ir apribojo importą į šią šalį. Reaguodami į tokius veiksmus, Š. Korėjos „APT 38“ programišiai pradėjo intensyviai įsilaužti į bankus, turinčius silpną apsaugą, ir taip vogti skaitmeninę valiutą bei papildyti kariuomenės iždą.

„[Kibernetinio] saugumo specialistai vieningai pripažįsta, kad APT 38 pavogtos lėšos yra reikšminga Šiaurės Korėjos BVP dalis, nukreipiama į raketų ir branduolinės plėtros programas“, – „Wired“ teigė anonimu norėjęs išlikti saugumo ekspertas.

Š. Korėjos „APT 38“ įsilaužėliai kibernetinius nusikaltimus pakėlė į naują lygį ir dabar tai nėra vien tik paprastų pavogtų dolerių klausimas, bet atsiranda tikimybė, kad naujos branduolinės grėsmės gali būti finansuojamos patiklių ir savęs tinkamai nesaugančių kriptovaliutų investuotojų.

„Turime savęs paklausti. Kai Šiaurės Korėja kitą kartą išbandys raketą, ar tai yra tikrai gerai, kad ji už tai susimokėjo bitkoinais?“, – sakė dar vienas kibernetinio saugumo ekspertas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi