Socialiniai tinklai

Futbolas

Lietuvos futbolininkai žada kovoti garbingai, bet ginklų prieš anglus neturi.

Avatar

Paskelbta

data

Ne pačius geriausius laikus išgyvenanti Lietuvos futbolo rinktinė pergalės skonio nepatyrė jau beveik metus. Ketvirtadienį atrankoje į pasaulio čempionatą Rusijoje, lietuviai nesugebėjo įveikti F grupės autsaiderės Maltos. Sekmadienį rungtynėmis su anglais mūsų šalies futbolininkai užbaigs atrankos ciklo varžybas ir žada tai padaryti garbingai.

Anglų pranašumas – akivaizdus

Maltoje favoritais buvo laikomi lietuviai, tačiau šios etiketės jiems pateisinti nepavyko. Daugiau nei pusę rungtynių Lietuva atsiliko nuo varžovų ir tik įspūdingas Lietuvos rinktinės saugo Vykinto Slivkos įvartis atnešė mūsų šalies futbolininkams tašką.

Sekmadienio mače su anglais laukia atvirkštinė situacija – nenuginčijamais dvikovos favoritais laikomi anglai. „Betsafe“ lažybų bendrovės vertinimu, lietuvių šansai iškovoti pergalę – vos 10,5 proc. Lygiųjų tikimybė taip pat nėra didelė – 18,6 proc. Tuo tarpu šansai, kad tris taškus iš Lietuvos išsiveš grupės lyderiai – beveik 71 proc.

Visgi, motyvacijos trinktelėti durimis, lietuviams netrūksta.  „Norisi gražia nata pabaigti šį atrankos ciklą. Šiuo atveju žaidžiame ne dėl vietos, o dėl kitų dalykų – sirgalių, žaidimo tobulinimo. Anglų rinktinė yra labai aukšto lygio, bet mes nebijome nė vieno varžovo“, – tvirtino futbolininkas.

Futbolo komentatorius Paulius Jakelis abejoja, kad lietuviai gali kuo nors nustebinti Anglijos komandą, kuri yra visa galva pranašesnė. „Jie žaidžia greitai, intensyviai. Anglų meistriškumas ir patirtis kalba už juos pačius“, – sakė P. Jakelis.

Žais dėl garbės

Primesti savojo žaidimo anglams, lietuviai šansų beveik neturi. Norint bent jau mesti iššūkį varžovams, reikės maksimalaus susikaupimo kiekviename epizode. „Disciplina gynyboje bus svarbiausias akcentas. Neturime resursų žaisti su anglais atviro futbolo. Turime pabandyti anglus įklampinti į lėtą futbolą ir suteikti jiems kuo mažiau erdvių, kuriose jie lengvai turėtų pranašumą dėl savo reaktyvinio greičio“, – tvirtino sporto komentatorius.

Lietuviai atrankos ciklą uždarys savame stadione, prie savų žiūrovų. Tiesa, po lygiųjų Maltoje, rinktinė užsitraukė gerbėjų įtūžį, kurie dėl prasto mačo reiškė nepasitenkinimą. Patys futbolininkai to nesureikšmina. „Toks yra sportininko gyvenimas. Vieną dieną tu esi aukštumoje, kitą – visi aiškina, koks esi nevykėlis“, – sakė V. Slivka.

Nepaisant to, kad futbolininkams po mačo su Malta teko išgirsti ir keiksmų, ir saugotis nuo į juos skriejančių daiktų, sportininkai paskutiniame atrankos mače laukia sirgalių palaikymo. „Palaikymas visuomet svarbus, ypač tada, kai esi duobėje“, – kalbėjo įvarčio prieš Maltą autorius V. Slivka.

Problemos – tiek puolime, tiek gynyboje

Pasak P. Jakelio, pasibaigus atrankos varžyboms, rinktinė turės, apie ką pagalvoti. „Turime didelių problemų tiek puolime, tiek gynyboje. Taisyti reikia viską. Kaip pavyzdį galiu išskirti rinktinės klaidas lygiose vietose. Pavyzdžiui, niekas nespaudžia, o komanda atlieka netikslius perdavimus. Ir tokių klaidų labai daug“, – sakė P. Jakelis.

Lietuviai F grupėje su 6 taškais per 10 mačų rikiuojasi penktoje vietoje. Nei žemiau nukristi, nei aukščiau pakilti komanda šansų jau nebeturi. Per devynis mačus mūsų šalies rinktinė pergale džiaugėsi tik kartą, pasiekė 3 lygiąsias ir 5 kartus pripažino varžovų pranašumą. Pirmame tarpusavio mače su Anglija Lietuva svečiuose pralaimėjo 0:2.

Futbolas

Ištraukti LFF taurės šešioliktfinalio burtai

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) būstinėje Vilniuje buvo ištraukti 2018 metų LFF taurės antrojo etapo burtai, kurie suvedė 32 komandas į 16 porų.

Burtų ceremonijoje dalyvius padėjo išaiškinti futbolo entuziastas ir mėgėjų klubo FK „Prelegentai“ puolėjas Linas Zareckas „Choras“.

Antrojo etapo rungtynės bus žaidžiamos gegužės 24–28 dienų laikotarpiu.

II-ojo etapo porų sąrašas:

17. Tera (Vilnius) – Versmė (Elektrėnai)

18. Banga (Gargždai) – Pramogos-SC (Gargždai)

19. Hegelmann Litauen (Kaunas) – Kupiškis (Kupiškis)

20. Minija (Kretinga) – Žalgiris (Vilnius)

21. Atlantas (Klaipėda) – Vytis (Vilnius)

22. Utenis (Utena) – Viltis (Vilnius)

23. Stumbras (Kaunas) – Kėdainiai (Kėdainiai)

24. Dainava (Alytus) – Saned (Joniškis)

25. Top Kickers (Vilnius) – Kauno Žalgiris (Kaunas)

26. Sakuona-Rūgpienių kaimas (Plikiai) – Nevėžis (Kėdainiai)

27. Panerys (Vilnius) – Trakai (Trakai)

28. Šilas (Kazlų rūda) – Pakruojis (Pakruojis)

29. Saulininkas (Šiauliai) – Jonava (Jonava)

30. Šiauliai (Šiauliai) – Sūduva (Marijampolė)

31. Panevėžys (Panevėžys) – Palanga (Palanga)

32. Babrungas (Plungė) – Sveikata (Kybartai)

Skaityti daugiau

Futbolas

Lietuvoje pristatytas 2018 m. pasaulio futbolo čempionato kamuolys „Telstar 18“.

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Šiomis dienomis visame pasaulyje pristatomas naujasis 2018 m. pasaulio futbolo čempionato (FIFA World Cup), vyksiančio Rusijoje, kamuolys – adidas „Telstar 18“. Iškart po to, kai jį išvydo pasaulis, oficialus kamuolio pristatymas šiandien, lapkričio 10 d., įvyko ir Lietuvoje, „Sportland“ parduotuvėje, „Panoramoje“, Vilniuje.

Renginyje Vilniuje – „Telstar 18“ iš arti

Renginį vedė profesionalus sporto komentatorius Paulius Jakelis ir futbolo entuziastas Paulius Ambrazevičius. Į naujojo kamuolio pristatymą susirinko daug futbolo aistruolių ir žinomų veidų, kurie turėjo galimybę pirmieji išbandyti naujojo kamuolio galimybes.

Renginio metu buvo apžvelgta pasaulio futbolo čempionatų kamuolių istorija nuo 1970 m., kai adidas sukūrė pirmąjį oficialų čempionato kamuolį. Nuo to laiko adidas kamuoliais žaidžiama visuose pasaulio futbolo čempionatuose. Naujojo „Telstar 18“ kamuolio kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš pirmojo „Telstar“ kamuolio varianto, kuriuo buvo žaidžiama 1970 m. Meksikoje.

Renginio svečiai galėjo pirmieji iš arti įvertinti naujojo kamuolio dizainą, kuriame susijungia praeitis ir ateitis. Originalus „Telstar“ pavadinimas kilo iš to, kad jis buvo traktuojamas kaip „Star of television“ (televizijos žvaigždė). Pirmasis kamuolys buvo dekoruotas juodos spalvos elementais, o jo raštas sukurtas taip, kad išsiskirtų tuometiniame nespalvotame televizoriaus ekrane. Šie dizaino sprendimai visiems laikams pakeitė FIFA pasaulio futbolo čempionato kamuolių dizainą.

 „Telstar 18“ – šiuolaikiška pirmojo „Telstar“ interpretacija

„Telstar 18“ – atnaujinta klasikinio „Telstar“ versija su visiškai nauju kamuolio elementų dizainu ir naujausių technologijų integracija. Naujasis kamuolys turi visiškai naują korpusą, kuris išlaiko geriausias Brazuca, oficialaus 2014 m. pasaulio futbolo čempionato kamuolio, savybes, o jame įdiegtos technologijos padės žaidėjams pasiekti geriausių rezultatų.

Palyginti su ankstesnių oficialių čempionatų kamuoliais, pažangus ir visiškai naujas kamuolio elementų dizainas pasižymi metališka spauda ir grafiniu tekstūros efektu, užtikrinančiu patvarumą ir ilgaamžiškumą tiek stadione, tiek gatvėje. Ypatingas dėmesys skirtas kamuolio tvarumui – „Telstar 18“ gamyboje buvo naudotos perdirbtos medžiagos.

Siekiant, kad kamuolys tenkintų geriausių pasaulio futbolininkų poreikius, jis buvo intensyviai bandomas. Kamuolį testavo nacionalinių Argentinos, Kolumbijos, Meksikos futbolo komandų ir „Manchester United“, „Juventus“, „Real Madrid“ ir „Ajax“ klubų žaidėjai.

Novatoriškiausias futbolo kamuolys per visą čempionatų istoriją

Šis kamuolys turi įmontuotą inovatyvų NFC lustą, kuris suteikia skaitmeninės sąveikos su vartotoju galimybę. Tai pirmas kartas istorijoje, kai šis lustas yra panaudotas oficialiam futbolo čempionato kamuoliui – taip „Telstar 18 tampa pačiu inovatyviausiu iš visų iki šiol buvusių Pasaulio taurės kamuolių.

Lustas leidžia vartotojams sąveikauti su kamuoliu, naudojantis savo išmaniuoju telefonu. Prisijungimo metu kiekvienam kamuoliui sugeneruojamas unikalus identifikatorius, suteikiantis naudotojui prieigą prie išskirtinio turinio ir informacijos. Prisijungus ne tik parodomi personalizuoti ir su vietos informacija susieti konkretūs kiekvieno kamuolio duomenys, bet ir suteikiama prieiga prie iššūkių, kurie kamuolio savininkui padės patobulinti įgūdžius ruošiantis Pasaulio taurei.

„Pirmasis „Telstar“ kamuolys buvo vienas įsimintiniausių per visą futbolo istoriją. Jis visiems laikams pakeitė kamuolio dizaino sampratą, todėl projektuoti šiuolaikišką „Telstar 18“, kartu liekant ištikimiems originaliam modeliui, mums buvo išties jaudinantis iššūkis. Nauja kamuolio dangos struktūra ir integruotas NFC lustas pakėlė futbolo kamuolių inovacijas ir dizainą į naują lygį, suteikdami tiek futbolo mėgėjams, tiek profesionaliems žaidėjams visiškai naują patirtį“, – sakė adidas Futbolo įrangos produktų kategorijos direktorius Roland Rommler.

Naująjį kamuolį galės įsigyti ir futbolo mėgėjai Lietuvoje – renginio metu „Sportland“ pradėjo šių kamuolių prekybą.

FIFA pasaulio futbolo čempionatas vyks 2018 metų birželio 14 – liepos 15 d. Rusijoje.

Skaityti daugiau

Reklama

Reklama

Skaitomiausi