Socialiniai tinklai

Statybos

Lietuvoje kuriamas statybininkų UBER

Avatar

Paskelbta

data

“Šiandien mes esame greičiausiai augantis verslas statybų sektoriuje. Augame, nes geriausiai sprendžiame statybininkų problemas” – taip statybų parodoje Vilniuje buvo pristatyta lietuvių sukurta laisvai samdomų statybininkų platforma Valandinis – UBER atitikmuo statybininkams.

“Didžiausios problemos statybų versle kyla dėl prastovų, tai dideli tiesioginiai nuostoliai, o siekiant jų išvengti, verslas eina vabank ir imasi visų iš eilės objektų, tame tarpe ir nuostolingų.” – spaudos konferencijos metu kalbėjo Valandinis plėtros vadovas Jurij Laneckij. Dėl tokio požiūrio, vidutinis statybos įmonių pelningumas Lietuvoje sudaro tik du procentus, kita vertus, Valandinis skaičiavimai parodo, kad pelnui ištirpdyti pakanka vos dviejų-trijų savaičių prastovų.

Įprastai statybų verslai prastovų problemas sprendžia nuolat augdami – didėjant užsakymų kiekiui, darbuotojai pasiskirsto tarp skirtingų statybos objektų ir prastovų rizika sąlyginai sumažėja. Tačiau prastovos vis dėlto įvyksta, o sparčiai didėjant darbuotojų skaičiui, kiekvienos prastovos kaina tampa nepakeliama našta.

“Tai ne tik užburtas nuostolių ratas, pirmiausia, tai didelis ir beprasmis krūvis įmonių darbuotojams. Turime klientą, kurio realių duomenų analizė parodė, kad apie 65% viso įmonės darbo laiko buvo skirta nuostolingiems projektams. O buvo galima tiesiog neapsiimti jų statyti, bet juk reikėjo kažkaip išlaikyti darbuotojus” – problemos mastą atskleidė J.Laneckij.

Valandinis statybose diegia dalijimosi ekonomiką ir taip siūlo spręsti prastovų problemą. Verslui siūloma nustoti auginti savo statybininkų gretas, o kai kuriais atvejais jų skaičių netgi sumažinti. Gavus neplanuotą ar didesnį nei įprasta užsakymą, pelningiau naudoti taip pat laikiną ir lankstų nuomos sprendimą, nei, kad kurti ilgalaikius darbo įsipareigojimus.

“Valandinis neatlieka statybos darbų, mes platforma, t.y. tarpininkai, pardavėjai. Mūsų darbas suvesti rinkos dalyvius – tuos kam trūksta, su tais kas turi per daug.” – patikslino Valandinis direktorius Ignas Marcišauskas. “Mes ne tik parduodame, bet ir perkame darbo valandas iš prastovas patiriančių įmonių. Turime tokių klientų, kurie apskritai visus specialistus perdavė administruoti mums, ir atgal jų darbo valandas nuomojasi tik tada kai reikia.”

Valandinis vadovas patikino, kad vos pusę metų veikianti platforma jau pritraukė gerokai virš šimto statybos specialistų ir toliau stipriai plečiasi – “parduodame dešimtis tūkstančių darbo valandų ir kiekvieną mėnesį paaugame 15%. Šiai dienai jau būtų sunku rasti didesnes statybas, kur mūsų nebūtų. Pvz. Net keturiasdešimt mūsų specialistų padėjo naują Danske biurą, Depo, Lidl, Verslo centrus Arką Kaune ir Burę Vilniuje, ir dar apie 50 kitų didelių objektų”.

Šiuo metu Valandinis kuria ir programėlę telefonams. “Tikimės, kad dar šiemet statybos vadovai galės tiesiog telefone išsirinkti ir užsisakyti jiems reikalingus specialistus, palikti atsiliepimus ir pan. Su šia programėle pradėsime ir tarptautinės plėtros etapą – pirmiausia Vokietija, kur jau ir dabar truputi dirbame, jei seksis – judėsime ir į skandinavijos šalis” – planais pasidalino Valandinis plėtros vadovas J.Laneckij.

UAB “Valandinis” praeitų metų liepą įkūrė J.Laneckij, prieš tai penkiolika metų dirbęs statybos ir IT sektoriuje.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Statybos

Kosmetinis remontas: Kas tai ir kaip jis atliekamas

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Specialistų rekomendacijomis, kas penkerius metus vertėtų atlikti patalpų kosmetinį remontą, jei norite, kad patalpos būtų tvarkingos, estetiškos ir jaukios. Tai gana nesudėtingas remontas, nepriklausantis nuo aplinkos sąlygų (temperatūros) ir apimantis tapetavimą, dažymą, durų, langų ir pan. keitimą. Pasirinkti galite iš dviejų variantų – kosmetinį remontą atlikti savarankiškai arba kreiptis į specialistus, kurie jį atliks profesionaliai ir kokybiškai bet kuriuo metų laiku.

Vis dėlto, kad tinkamai atliktumėte kosmetinį remontą, turite šį tą apie jį išmanyti. Pirmiausia, prieš atlikdami patalpose kosmetinį remontą, pagalvokite apie šio proceso eiliškumą – tinkamai pasirinkite, nuo kurios erdvės (patalpos) pradėsite remonto darbus. Specialistai teigia, kad remonto patalpų seka nėra svarbi, tačiau jei norite remonto metu nepatirti didelio diskomforto, tai nepaverskite visų patalpų vienu metu remonto zona. Iš pradžių kosmetinį remontą atlikite kambariuose, vėliau – virtuvėje, vonioje, prieangyje.

Tai dar ne viskas, ką turėtumėte žinoti apie kosmetinį remontą. Jei nusprendėte jį atlikti, turėtumėte žinoti, kokius konkrečius darbus kosmetinis remontas apims. Pristatome pagrindinius iš jų.

Sienų glaistymas. Prieš atlikdami kosmetinį remontą, pirmiausia turite nuglaistyti sienas. Šis procesas leidžia pašalinti (užglaistyti) po tinkavimo atsiradusius nelygumus, įtrūkimus, nutrupėjimus, įbrėžimus ir kitus defektus. Glaistyti galima tol, kol pasiekiamas norimas sienos lygumas.

Kaip atlikti glaistymą? Pirmas žingsnis – pašalinti sluoksnius, kurie trukdo sukibimui. Antras žingsnis – įgeriančius ir byrančius pagrindus gruntuoti su stipriu giluminiu gruntu, o įgeriančius ir nebyrančius pagrindus gruntuoti su įprastiniu giluminiu gruntu. Trečias žingsnis – užtaisyti (pašalinti) griovelius, išdaužas ir kt., o tuomet pradėti glaistyti. Taip pat svarbu, kad patalpose, kuriose atliekamas kosmetinis remontas, būtų užtikrinta tinkama temperatūra – ir glaistymo, ir glaisto džiūvimo metu. Specialistai nurodo, kad patalpos, kurioje atliekami glaistymo darbai, temperatūra turi siekti 5 ̊C šilumos, o glaistant gipsiniais glaistais – 10 ̊C šilumos. Kai glaistymo darbai atlikti ir glaistas išdžiūvo, tuomet siena turėtų būti nušlifuojama švitriniu popieriumi arba elektriniu šlifuokliu, nuvalomos susidariusios dulkės.

Lubų ir (ar) sienų gruntavimas. Prieš darydami kosmetinį remontą (ypač atliekant dažymo darbus), turite atlikti vieną iš svarbiausių žingsnių, lemsiančių galutinį rezultatą, – lubų ir sienų gruntavimą. Kam to reikia? Tam, kad ant nugruntuoto paviršiaus lengviau liejasi dažai, pagerėja sukibimas ir išryškėja dažų spalva.

Kaip atlikti gruntavimą? Laikykitės rekomenduojamo eiliškumo – pirma nugruntuokite lubas, volelį vesdami statmenai šviesai. Stenkitės nepalikti grunto pertekliaus, kad jam išdžiūvus neliktų nelygumų. Nutekėjus gruntui, nedelsdami jį užvoluokite. Visa tai atlikę teptuku nugruntuokite kampus. Nugruntavę lubas, pereikite prie sienų gruntavimo.

Atliekant kosmetinį remontą, svarbu ne tik tinkamai atlikti gruntavimo darbus, bet ir tinkamai pasirinkti kokybišką gruntą, kuris sulaikytų dėmių skverbimąsi per dažų plėvę. Tai ypač aktualu, jei anksčiau paviršius buvo išmargintas įvairiomis priemonėmis (rašalu, markeriais ar kt.) ar turėjo įvairaus pobūdžio dėmių. Kokybiškomis priemonėmis nugruntuotas paviršius neleidžia prasiskverbti dėmėms per dažų plėvelę. Tiesa, vonios, virtuvės ar kitų drėgnų patalpų sienoms ar luboms naudojami drėgmei atsparūs gruntai, kurie neleidžia sugadinti nudažyto paviršiaus ir apsaugo kitą sienos pusę. Kai gruntas išdžiūsta, galima atlikti dažymo darbus.

Sienų ir lubų dažymas. Tai kosmetinio remonto procesas, kuriam labiausiai reikia profesionalių specialistų, išmanančių savo darbą ir naudojančių kokybiškus įrankius – volelius ar teptukus, dažus, šlifuoklius, popierines lipnias juosteles, reikalingas zonoms, kurias norima apsaugoti nuo dažų.

Kaip atlikti dažymo darbus? Atliekant dažymo darbus, verta pasikliauti specialistų patarimais. Pirmiausia, pasiruoškite dažymui: viską nukabinkite nuo sienų, baldus sustumkite į patalpos vidų ir apdenkite, nuimkite šviestuvus, uždenkite elektros lizdus, apdenkite grindis. Tuomet paruoškite paviršių, kurį dažysite – pirma lubas, paskui sienas, galiausiai, grindis.

Antras dažymo proceso etapas – pasirinkti tinkamus dažus. Atsižvelkite į estetines dažų savybes (matiniai arba blizgūs), į sudėtį ir į kitas savybes, pavyzdžiui, atsparumą plovimui, pralaidumą garams ir pan. Taip pat neužmirškite, kad dažai skirstomi ir pagal mikroklimato sąlygas, todėl juos rinkitės pagal erdvę, kurią planuojate dažyti. Pavyzdžiui, vonios kambariui reikėtų rinktis dažus, pasižyminčius atsparumu drėgmei. Taip pat svarbu tinkamai išsirinkti ir dažymo įrankius – teptukus ir / ar volelius (plačiau apie dažymo įrankius ir jų pasirinkimą galite paskaityti mūsų straipsnyje „Apie dažymo technologijas“).

Atlikdami dažymo darbus turite tinkamai nudažytie kraštus aplink langus ir duris, o tuomet – lubas, sienas. Beje, durų staktas ir langų rėmus, kurie ribojasi su dažoma siena, reikėtų apklijuoti specialia lipnia juostele, kad jų neišteptumėte dažais. Tuomet siauru teptuku turėtumėte kruopščiai apibrėžti rėmus, kad teptuko šeriai brėžtų aiškią liniją prie pat lipniąja juostele apklijuoto rėmo (užtepant truputį dažų ir ant juostelės).

Galiausiai, atlikdami kosmetinį remontą ir dažydami sienas, lubas laikykitės dažų gamintojų reikalavimų – vilkėkite specialius drabužius, mūvėkite specialias pirštines, užsidėkite akinius,

nuolat vėdinkite dažomas patalpas (nes kai kurios dažymo priemonės skleidžia nuodingus garus) ir dirbkite ne tik kruopščiai, bet ir saugiai.

Grindų klojimas, elektros prietaisų montavimas ir kiti smulkūs darbai taip pat atliekami kosmetinio remonto metu. Tačiau norint tai atlikti tinkamai, kokybiškai, vertėtų kreiptis į savo srities specialistus, užtikrinančius kosmetinio remonto darbų ilgaamžiškumą.

Sužinokite daugiau: www.magnesta.lt

Skaityti daugiau

Statybos

Kaip išsirinkti tinkamus dažus fasadui?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Prieš pradedant fasado darbus, reiktų nuspręsti, kokie dažai fasadui bus naudojami, tačiau prieš tai dar svarbu įvertinti:

  1. Dekoratyvines dangos ypatybes – spalvą, struktūrą, blizgumą ir pan.
  2. Technologines dangos ypatybes – patogumą tepti dažus, maskuojamąsias savybes, vienodų sluoksnių užtikrinimą, džiūvimo laiką ir pan.
  3. Eksploatacines dangos ypatybes – atsparumą vandeniui (plovimui), mechaninei apkrovai, įvairių rūšių teršalams, oro sąlygoms ir pan.
  4. Medžiagų ekologiškumą
  5. Ilgaamžiškumą, apsaugines savybes ir pan.
  6. Specialiuosius reikalavimus dangoms ir be abejo – kainą

Atkreiptinas dėmesys, kad svarbiausia fasadų dažų paskirtis – apsaugoti pastatą nuo įvairaus poveikio (ypač aplinkos – kritulių, saulės spindulių ir pan.). Dėl šios priežasties fasadui dažyti turi būti pasirinkti dažai, pasižymintys tam tikromis savybėmis – hidrofobiškumu, atsparumu įvairiems pažeidimams ir mikroorganizmams. Beje, jei norite, kad nesimatytų nešvarumai ar dulkės, specialistai rekomenduoja rinktis blizgius dažus fasadams.

Visi dažai fasadams susideda iš: rišiklio, kuris padeda dažams sukibti su paviršiumi; pigmento, kuris suteikia spalvą; ir skiediklio (vandens arba vaitspirito), kuris atsako už dažų tirštumą. Beje, prieš pirkdami dažus fasadui, turėtumėte žinoti, kad organiniuose dažuose (akriliniuose, alkidiniuose ir lateksiniuose) rišiklis yra polimeras, gaunamas iš naftos produktų ar augalinių aliejų, o neorganiniuose (silikoniniai, silikatiniai) – kalkės, cementas arba silikatas. Neorganiniai dažai populiaresni dėl savo unikalių savybių – paviršiaus neapdengia plėvele, susigeria į pagrindą ir leidžia jam kvėpuoti. Dažų fasadams rūšis ir jų ypatybes vertėtų aptarti plačiau, kad Jums būtų lengviau išsirinkti sau tinkamiausius.

Dažų rūšys ir jų ypatybės

Akriliniai dažai fasadams. Jie skiesti vandeniu arba vaitspiritu, labiausiai tinkami mediniams ir mineraliniams fasadams. Šios dažų rūšies privalumai – ryškių atspalvių, gali būti tonuojami ir, palyginti su kitomis fasadų dažų rūšimis, yra gana nebrangūs. Tačiau turėtumėte žinoti, kad akrilinių dažų spalva gali greitai išblukti, be to, jie prastai praleidžia garus.

Alkidiniai dažai fasadams. Jie skiesti vaistpiritu, labiausiai tinkami mediniams fasadams. Šios dažų rūšies privalumai – itin atsparūs aplinkos poveikiui, nėra brangūs. Tačiau jie turi ir trūkumų – turi polinkį lėtai džiūti, ilgainiui pagelsta, yra degūs ir specifinio kvapo.

Sužinokite daugiau: www.magnesta.lt

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi