Socialiniai tinklai

Technologijos

Ličio jonų baterijos jau praeitis? Į „kieto būvio“ baterijas investuoja pasaulinio garso gigantas ir prasideda arši kova su superkondensatoriais

technologijos

Paskelbta

data

„Kieto būvio“ baterijų tyrimai ir tobulinimas įgauna rimtą pagreitį. Vis intensyviau stengiamasi padidinti šių baterijų energijos tankį bei sukontroliuoti ar išvengti vis dar atsirandančių problemų. Prie šių baterijų kūrimo nusprendė prisidėti ir „A123 Systems“.

„A123 Systems“ yra pasaulinis lyderis, teikiantis išsamius energijos saugojimo sprendimus, naudojant pažangias akumuliatorių sistemas, skirtas naudoti transporto ir pramonės sektoriuose. „A123 Systems“ siūlo platų pasaulinio lygio produktų asortimentą, kurie užtikrina aukščiausią našumą, patikimumą ir ekonomiškumą.

Dabar „A123 Systems“ savo naujausiame strateginių investicijų plane numato investuoti į „Ionic Materials“, kuriančią unikalias „kieto būvio“ baterijas.

Šios baterijos teoriškai žada didesnį energijos tankį ir mažesnę užsidegimo tikimybę, lyginant su įprastomis ličio jonų baterijomis.

„A123 Systems“ pranešime spaudai teigė, kad „A123 Systems dirbs kartu su Ionic Materials ir sieks pritaikyti savo turimas žinias bei naujoves kuriant naujas medžiagas ir baterijų celių konstrukcijas. Drauge artėsime prie aukštesnio baterijų lygio, kurios būtų naudojamos elektra varomuose automobiliuose. A123 Systems mano, kad Ionic Materials pradėta kurti kieto būvio baterija gali būti komercializuota. Tai padaryti užtikrins turimos A123 Systems žinios bei finansinės galimybės. Šis A123 Systems žingsnis bendradarbiauti su Ionic Materials užtikrina, kad bus siekiama įgyvendinti naujoves energijos taupymo technologijose, kurios užtikrins išskirtinę elektros varomąją jėgą labai konkurencingomis kainomis.“

Pasak „Ionic Materials“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Michael‘o Zimmerman‘o „mes džiaugiamės galėdami dirbti kartu su A123 ir manome, kad jų mokslinis potencialas ir jų turimi ryšiai automobilių sektoriuje, pagreitins mūsų technologijų pritaikymą elektra varomose transporto priemonėse visame pasaulyje“.

Patrick‘as Hurley‘us, vyriausiasis „A123 Systems“ techninis pareigūnas pridūrė: „Mes matome kaip greitai pasaulis juda į priekį ir norime, kad pasaulyje pirmaujantys automobilių gamintojai naudotų kieto būvio baterijas.“

Tai jau nebe pirmasis rinkos senbuvių susitarimas su „Ionic Materials“. Kiek ankščiau buvo pranešta, kad tokie technologijų gigantai kaip „Samsung“ ir „Dyson“, bendrai investavo 65 milijonus dolerių į Masačutsetse įsikūrusią „Ionic Materials“. Tad panašu, jog įprastos ličio jonų baterijos po truputi gali būti pakeistos į gerokai tobulesnes baterijas. Žinoma, to dar teks palaukti.

Tačiau konkurencija tarp naujų elektros energijos kaupimo sistemų kūrėjų tik auga. Pavyzdžiui, „Superdielectrics“ taip pat nesnaudžia ir pranešė, kad pasirašė su „Rolls-Royce“ sutartį dėl superkondensatorių komercializavimo. Tad tai yra itin puikios žinios, kurios leidžia manyti, jog naujų energijos kaupimo technologijų vystymas įgauna pagreitį.

Google

Google maps smogė vėl!

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Nemunas anglų kalboje pagal google maps vadinasi „Neman“.

Googe nuoroda: https://www.google.lt/maps/@54.8901142,23.9074165,15.63z?hl=en norint įsitikinti reikia atsidaryti naršyklėje…

Skaityti daugiau

Technologijos

5 patarimai, kurie gali gerokai pagerinti jūsų „Wi-Fi“ ryšį

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Kampe ar, dar blogiau, spintoje laikomas senas maršrutizatorius, nustatytas veikti tankiai užimtame kanale – tai dažniausios silpno „Wi-Fi“ signalo ir lėto interneto namuose priežastys. Anot specialistų, pastebimai pagerinti situaciją galima atlikus vos kelis paprastus pakeitimus.

„Wi-Fi“ ryšio kokybei ir greičiui įtakos turi daug veiksnių, pradedant įrenginio amžiumi, jo palaikomomis technologijomis ir baigiant fizine maršrutizatoriaus buvimo vieta. Be to, daug žmonių Lietuvoje gyvena butuose, kur papildomų sunkumų gali sukelti kaimynų naudojami įrenginiai. Jei jūsų „Wi-Fi“ nepateisina lūkesčių, metas imtis priemonių“, – sako „Telia“ interneto sprendimų ekspertas Mantas Ažondenis.

Jis pateikia penkis receptus, kaip pagerinti „Wi-Fi“ ryšio kokybę, interneto spartą ir saugumą namuose.

Išrinkite tinkamą vietą.

 „Yra posakis, kad būsto vertei didžiausią įtaką turi trys faktoriai: tai vieta, vieta ir vieta. Tas pat pasakytina ir apie „Wi-Fi“ signalą: kuo geresnę vietą parinksite maršrutizatoriui, tuo geriau namuose veiks belaidis internetas“, – sako M. Ažondenis.

Jis pataria maršrutizatorių laikyti ne buto ar namo pakraštyje, o kuo arčiau centro, kadangi signalas nuo jo sklinda tarsi burbulas, į visas puses. Jei gyvenate bute, geriau maršrutizatoriaus nelaikyti prie sienos, už kurios gyvena kaimynai – jei už jos stovi jų maršrutizatorius, jie vienas kitam tik trukdys.

Pašalinkite kliūtis.

 „Wi-Fi“ ryšiui naudojamos aukšto dažnio radijo bangos, todėl jas gali slopinti net, atrodytų, nedidelės kliūtys. Nelaikykite maršrutizatoriaus spintelėje, tarp sienų ar kolonų. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad signalą atspindi metaliniai paviršiai, veidrodžiai.

Jei gyvenate itin erdviame bute ar name ir kuriame nors kambaryje ryšys yra itin silpnas, problemą gali išspręsti ryšio kartotuvai – į maršrutizatorius panašios, tik mažesnės, dėžutės, skirtos išplėsti ryšio zonas.

Gal metas atsinaujinti?

 Jei jūsų maršrutizatorius yra senesnis nei 5 metai, vertėtų pagalvoti apie jo atnaujinimą. Ypač jei namuose naudojatės itin sparčiu šviesolaidiniu internetu – jo privalumus pajaustumėte ne tik prisijungę laidu, bet ir „Wi-Fi“ ryšiu.

„2013 metais buvo išleistas iki šiol naudojamas 802.11ac standartas, palaikantis dešimteriopai didesnę ryšio spartą nei ankstesnis 802.11n. Viena svarbiausių jo naujovių buvo tai, kad belaidžiam internetui iki tol naudotą 2,4 GHz dažnį papildė naujas, 5 GHz dažnis. Jis užtikrina patikimesnį ir spartesnį interneto ryšį“, – paaiškina M. Ažondenis.

Pasirūpinkite saugumu.

 Kaip telefonams ar kompiuteriams, taip ir ryšio įrangai derėtų skirti dėmesio – atsiųsti programinės įrangos atnaujinimus, atnaujinti slaptažodžius ir, bent retsykiais, tiesiog perkrauti. Adresą, kuriuo valdomi maršrutizatoriaus nustatymai, dažniausiai rasite ant paties įrenginio arba jo instrukcijose, kurias turėjote gauti jį pirkdami. Svarbiausia, nepalikite numatytųjų prisijungimo duomenų (pvz., vartotojas admin, slaptažodis admin, 1234 ar 0000), jais gali pasinaudoti piktavaliai.

Išsirinkite laisvesnį kanalą.

 Šis punktas aktualus gyvenantiems butuose, kur veikia daug kaimyninių „Wi-Fi“ stotelių ir jos vienos kitoms gali trukdyti. Sužinoti, kokiuose kanaluose veikia jūsų ir kaimyninės „Wi-Fi“ stotelės, galite į telefoną atsisiuntę programėlę „WiFi Master“. Jei matote, kad jūsų ir kaimyniniai „Wi-Fi“ tinklai susigrūdę tame pačiame ar gretimuose kanaluose, nors kitur yra laisvos erdvės, prisijunkite prie savo maršrutizatoriaus nustatymų ir rankiniu būdu pakeiskite naudojamą kanalą – tai atlikus internetas veiks stabiliau ir patikimiau, gali šiek tiek padidėti ir jo sparta.

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi