Socialiniai tinklai

Kelionės

Kopenhaga – ką pamatyti per tris valandas

Laura Bernotienė

Paskelbta

data

Jei planuojate, ką nuveikti savaitgalį ar laisvą dieną nuo darbų, norite kažkur trumpam išvykti, pakeisti aplinką, ar tiesiog išgerti kavos ir grįžti į namus tęsti darbus? Vienas iš variantų – nuskristi Kaunas – Kopenhaga – Kaunas ir per laisvą 3 valandų laiką pasivaikščioti po Kopenhagos miesto centrą, užsukti į kavinukę pusryčių ir kavos, nusifotografuoti prie žymiojo Nyhavn kanalo, pasigrožėti rytiniu bundančiu miestu ir pasikrovus energijos, pakeitus aplinka, sugrįžti namo.

Tokios kelionės biudžetas nedidelis, nes skrydžiai į Kopenhagą prasideda nuo 10 eur, kartais ir mažiau. Skrydžius reikia stebėti ir pasirinkti geriausią variantą ryanair.com puslapyje. Man pavyko įsigyti bilietus pirmyn ir atgal už 20 eur. Papildomos išlaidos: taksi automobiliu nuvykimas iki orouosto, metro bilietai Kopenhagoje iš oro uosto į centrą ir pusryčiai kavinėje. Pagal poreikį ir norus, Kopenhagos oro uosto parduotuvėse taip pat yra kur išleisti dalį pinigų. Tad galutinis tokios kelionės biudžetas priklauso nuo jūsų, bet toks trumpas ir smagus trip‘as Jums gali kainuoti apie 50 eur. Ar ne tiek išleidžiat penktadienio vakarą išėjus į naktinį miestą? Jei penktadienio vakarą praleisite namie, o šeštadienio rytą atsikelsite 4:30 val, nes skrydis 6:25, nukeliausite į nuostabų Danijos miestą, papusryčiausite ir po pietų būsite sugrįžę namo – išlaidos tos pačios, o patirtis visiškai kitokia.

Tad apie viską detaliau:

SKRYDIS: Ryanair iš Kauno į Kopenhagą skraidina kasdien. Tas pats lėktuvas 06:25 – 06:50 ryte nuskrenda į Kopenhagą ir po pietų 12:15 – 14:50 grįžta į Kauną. Kadangi Kopenhagos oro uostas yra labai netoli, 15 min kelio nuo centro, tad laisvo laiko lieka 3 valandos. O tiek laiko pasivaikščioti po miesto centrą ir papusryčiauti pilnai užtenka. Žinoma mieste yra tiek daug ką pamatyti, kad galima ir savaitę turistauti, tačiau jei patiks miestas per tas kelias valandas pasivaikščiojimo, pasiplanuosite ateityje ir ilgesnę kelionę.

NUVYKIMAS IŠ ORO UOSTO Į MIESTO CENTRĄ: Oro uostas nuo Kopenhagos centro yra nutolęs 8km. Oro uoste reikia susirasti metro, jis yra virš 3 terminalo, tad neišeinant į lauką, reikia eiti iki trečio terminalo, kur rasite aparatus nusipirkti metro bilietams (kaina 5 eur) ir tuomet reikės kilti į viršų laiptais, kur bus nuorodos, kaip pasiekti metro (M). Metro važiuoja kas 5 minutes. Įsėdus į M2 linijos metro, per 13-15 min pasieksite miesto centrą. Išlipti reikės Kgs. Nytorv stotelėje. Išlipus gerai įsiminkite vietą, kad grįžtant nebereikėtų klaidžioti ir ieškoti metro. Grįžtant lygiai taip pat, nusileisite į metro, nusipirksite bilietą ir grįšite į oro uostą per 15 min.

MARŠRUTAS: Išlipus iš metro Kongens Nytorv stotelėje atsiduriate pačiame miesto centre. Danijos laiku tuo metu bus apie 07:30 val. Parduotuvės dar nedirbs, tačiau dalis kavinukių su pusryčių meniu atsidaro 7:30 – 8:00 val. Tad kavos galima pasiimti bet kur pakeliui. Šalia metro stovi Magasin du Nord prekybos centras ir aikštelė pilna populiariausių transporto priemonių – dviračių. Tokių aikščių mieste tikrai ne viena, apskritai dviračių pilna visur aplink. Perėjus gatvę ir naudojantis navigacija vos už 200 metrų atsidursite prie fotogeniškiausios Kopenhagos vietos – Nyhavn kanalo. Šį kanalą supa ryškiaspalviai 18 a. nameliai. Pasivaikščiojus palei kanalą, apėjus ratu ir nusifotografavus galima judėti toliau link centrinės miesto aikštės. Amagertorv viena seniausių Kopenhagos aikščių, nuo kurios driekiasi Stroget, ilgiausia prekybos ir pėsčiųjų gatvė, pilna įvairių parduotuvių. Ji tęsiasi iki pat pagrindinės miesto aikštės – Rotušės aikštės, kurioje stovi barokinio stiliaus 20 a. pradžioje pastatyta rotušė. Tęsiant pasivaikščiojimą centre, perdaug nenutolstant, galima ištyrinėti gatveles, aplankant seniausią Gammeltorv aikštę, Kopenhagos katedrą (Church of Our Lady, Vor Frue Kirke), Gråbrødretorv aikštę su žaviais spalvotais nameliais ir kavinukėmis, Kultorvet aikštę, kurioje vasarą vyksta koncertai, praeiti 17 amžiaus apvalųjį bokštą ir jame esančią seniausią Europoje veikiančią observatoriją – The Round Tower (Rundetaarn). Apvaikščiojus centrines gatveles išsirinkti ir užsukti kavos ar pusryčių į jaukią kavinukę. Keletą jų parekomenduosiu.

KAVINĖS: Labai rekomenduoju apsilankyti Cafe Norden kavinėje, kuri įsikūrusi centrinėje Amagertorv aikštėje ir pro kurios langus atsiveria puikus vaizdas į pačią aikštę. Kavinė išsidėsčiusi per du aukštus, tad vaizdas gražiausias iš antro aukšto. O esant šiltam orui, kavinė turi staliukus ir lauke. Nuo šios kavinės grįžti iki metro užtrunka 10 minučių, tad galima sėdėti ir ilsėtis, iki kol ateis laikas važiuoti atgal į oro uostą. Ši kavinė nėra pigus variantas, joje kava kainuoja 8 eur. Kitas variantas, centre išsidėsčiusios jaukios Espresso House kavinės, viena jų visai prie pat Kongens Nytorv metro stotelės, apie 250 metrų.

ORO UOSTAS: Po pasivaikščiojimo, apie 10:30 val, galima eiti į metro ir važiuoti atgal į oro uostą. Oro uoste išlipus iš metro, atsiduriame 3 terminale. Skrydžiai pigiomis oro linijomis, tokiomis kaip Ryanair, jei skrisite jomis, vykdomi iš 2 terminalo. Jei laiko oro uoste neturite daug, o matote, kad imate klaidžioti, geriausia sutikto personalo paklausti, kad nurodytų kryptį, kur Jums eiti. 2 terminale reikės kilti į viršų ir iki vartų eiti ilgais koridoriais. Numatykite tam laiko, ypač jei sugalvosite pasivaikščioti po parduotuves. Nes nuo parduotuvių 2 terminale iki reikiamų vartų apie 10-15 minučių ėjimo.

Dalindamasi šia informacija, tikiuosi, kad baimės ir abejonės Jus aplenks, ir jei turite troškimą keliauti, kuo daugiau pamatyti, imsite ir padarysite tai. Jei ne trijų valandų kelionė į Kopenhagą, tai savaitgalio, savaitės ar mėnesio kelionė į kitą Jūsų svajonių šalį. „Keliavimas, tai ne vien vaizdų matymas. Tai ilgalaikė pasaulėžiūros reforma.“ (Miriam Beard). Jei norėtumėte paskaityti daugiau apie keliones, kviečiu apsilankyti FACEBOOK puslapyje Aplink Pasaulį: https://www.facebook.com/ikvepimaskeliauti/ Ten rasite blog‘us ir straipsnius daugybės drąsių lietuvių, kurie pavieniui arba šeimomis keliauja per pasaulį ir dalinasi savo nuotykiais, įspūdžiais, patarimais.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kelionės

VAIKŲ SVAJONIŲ PILDYMAS – LEGOLENDAS

Laura Bernotienė

Paskelbta

data

Europoje turime ne vieną pramogų parką, kuriame yra ką veikti ir vaikams, ir suaugusiems. Safario parkai, vandens parkai, atrakcionų, teminiai parkai, tokie kaip Disneilendas ir žinoma Lego gerbėjų pramogų parkas – Legolendas. Jis įkurtas trijuose Europos miestuose – Bilunde Danijoje, Guenzburge Vokietijoje ir Vindsore, Didžiojoje Britanijoje, visai netoli Londono. Kadangi lankėmės būtent šiame parke, tai daugiau informacijos bus apie jį.

KURĮ LEGOLENDĄ PASIRINKTI: priklauso nuo to, autobusu, lėktuvu ar automobiliu planuojate keliauti, ir kokiais tikslais, ar aplankant įvairius pramogų parkus pakeliui, ar planuojant daugiau dienų praleisti kažkuriame konkrečiame Legolende. Galima rinktis kelionių agentūrų teikiamus pasiūlymus, autobusu aplankant ne vieną Europos parką. Galima skristi savarankiškai į Bilundą tiesioginiu reisu iš Lietuvos ir aplankyti ten įkurtą Legolendą. Kitas variantas, kurį pasirinkome, pramogauti Legolende, esančiame 100 km nuo Londono, Vindsoro mieste, tuo pačiu aplankant ir Londoną – vieną spalvingiausių ir didžiausių Europos miestų.

KAIP NUVYKTI: Pasirinkus pigių oro linijų paslaugas, skrydžiai iš Lietuvos į Londoną gali kainuoti nuo 10 eurų. Gegužės mėnesį kelionė pirmyn ir atgal lėktuvu į Londono Lutono oro uostą žmogui kainavo 50 eur. Pasiekti Windsor miestą iš Londono yra keli būdai: galima rinktis kelionę traukiniais iš Londono Padingtono stoties, su vienu persėdimu Slough stotyje, arba vykti Green Line 702 numerio autobusais iš Victoria stoties. Šis variantas pigesnis, tačiau lėtesnis.

LEGOLENDAS. Windsor Legolende galima apsilankyti kovo – lapkričio mėnesiais. Parkas padalintas į 11 teminių erdvių ir turi 55 atrakcionus, bei labiausiai tinkamas vaikams nuo 2 iki 12 metų. Šiame parke rekomenduojame lankytis daugiau nei vieną dieną, tačiau, jei tiek laiko skirti negalite, prieš atvykstant reikėtų pasiplanuoti veiklą parke. Legolendo internetiniame puslapyje galima rasti parko planą ir jau iš anksto išsirinkti norimus aplankyti atrakcionus. Taip pat, atsižvelgiant į vaiko amžių ir ūgį, pasitikrinti, ar į visus atrakcionus bus galima įeiti. Būnant parke taip pat patartina turėti jų programėlę telefone, kurioje prie kiekvieno atrakciono parašytas laukimo eilėje laikas, bei kaip nueiti iki konkretaus atrakciono. Mums lankantis gegužės mėnesį, darbo dieną ir ne vaikų atostogų metu, prie atrakcionų vistiek teko laukti nuo 20 iki 40 minučių. Taigi, vasarą, atostogų metu, eilės bus daug ilgesnės, tad geriausia apsilankymui pasiruošti iš anksto. Laiko pasilikite ir Minilendo miniatiūrų parko lankymui, po kurį galima pasivaikščioti prieš užsidarant Legolendui. Kai atrakcionai jau nebeveiks, iš parko lankytojų neskubama išprašyti, tai dar bent pusvalandį galima ramiai vaikščioti ir grožėtis Minilendo statiniais, kuriems pastatyti panaudota apie 40 milijonų Lego detalių.

KAINOS:  Legolendo darbo laikas yra nuo 10 – 18 valandos. Įėjimo kainos priklauso nuo dienos, ar tai darbo diena, ar savaitgalis, taip pat nuo sezono ir tuo metu vykstančių akcijų. Taigi bilietą pigiausiai galima įsigyti dienai vienam žmogui nuo maždaug 30 eurų. Tiek bilietai kainavo mums gegužės mėnesį, už tiek galima įsigyti ir dabar, vasarą, nes šiuo metu puslapyje perkant internetu taikomos nuolaidos. Legolendo parke yra keletas restoranų, tačiau į parką galima atsinešti savo užkandžių ir pavalgyti tam skirtose vietose.

KUR APSISTOTI: Legolendas turi keletą viešbučių pasirinkimų, su išėjimu tiesiai į parka, bei nuostabiais interjerais, kuriuose dominuoja Lego tema, statiniai, baldai. Kainos tokiuose viešbučiuose nemažos, tačiau įspūdžiai nepakartojami. Jei planuojama į Legolendą užsukti dienai, o apsistoti ir turistauti Londone, tai nakvynių pasirinkimas Londono mieste tikrai nemažas. Kainos nėra itin žemos, tad geriausia viešbučio kambarį ar apartamentus ieškotis iš anksto. Taip pat galima apsistoti ir Windsor mieste, bei aplankyti nuostabią čia esančią Windsor pilį.

LONDONAS: Londonas didelis, tačiau gana kompaktiškai išdėstytas, ir pagrindinius objektus galima apeiti pėsčiomis. Jei vaikai maži, ir didelių atstumų eiti nenorite, patogu visur važinėti metro. Įeiti ir išeiti iš metro linijos galima tiesiog priglaudus prie aparato kreditinę banko kortelę. Jei per dieną pasiekiama 8 svarų suma, daugiau važiavimai tą dieną nebekainuoja. Tarp daugybės Londono lankytinų objektų, mažiesiems labai patiks didžiulė, per kelis aukštus įrengta Lego parduotuvė, taip pat šalia esanti ir M&M’s parduotuvė. Ir žinoma muziejai, kurie įspūdingi ir kaikurie nemokami: gamtos istorijos muziejus, mokslo muziejus ir kiti.

Dalindamasi šia informacija, noriu palengvinti planavimą ir keliavimą su vaikais. Noriu, kad baimės ir abejonės Jus aplenktų, ir jei turite troškimą keliauti, kuo daugiau pamatyti, imsite ir padarysite tai.  Ar su šeima, vaikais, draugais, tėvais, ar tai būtų savaitgalio, savaitės ar mėnesio kelionė į Jūsų svajonių šalį.  „Keliavimas, tai ne vien vaizdų matymas. Tai ilgalaikė pasaulėžiūros reforma.“ (Miriam Beard). Jei norėtumėte paskaityti daugiau apie keliones, kviečiu apsilankyti FB puslapyje Aplink Pasaulį: https://www.facebook.com/ikvepimaskeliauti/ Ten rasite blog‘us ir straipsnius daugybės drąsių lietuvių, kurie pavieniui arba šeimomis keliauja per pasaulį ir dalinasi savo nuotykiais, įspūdžiais, patarimais.

Skaityti daugiau

Kelionės

Kelionė į Paryžių: ką būtina pamatyti?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Dažniausiai į Paryžių keliaujama savaitgalio ar kelių dienų, romantiškoms atostogoms. Bet viename labiausiai lankomų miestų galima pamatyti ne tik tradicinius lankytinus objektus, bet atrasti ir kultūrinių, kulinarinių naujovių. Įsimylėjėlių mieste vietos ir veiklos galima rasti ir saldžioms porelėms, šeimoms su vaikais, draugų kompanijoms. Ir jei jau teko aplankyti šį įvairialypį miestą, nebijokite jo pažinti iš kitos pusės.

Jei tradicinės, Paryžiaus simboliais tapusios vietos Jūsų nedomina, atraskite kitokį Paryžių. Kad ir centre esančią, bet paslėptą ir apleistą La Petite Ceinture metro liniją. 32 kilometrų ilgio juosta buvo naudota keleiviams nuo 1862 metų. Tai maršrutas, nepažymėtas turistų lankstinukuose, todėl verta pasiruošti patogią avalynę, prožektorių. Jei senasis menas nedomina, užsukite į Grevino vaško muziejų. Ten yra virš 300 įžymybių, sportininkų vaškinių, realaus dydžio skulptūrų. Atraskite mažas kavines, išsidėsčiusias po visą miestą ir pajuskite, kodėl Prancūzijoje joms skiriama tokia svarba. Užsisakykite puodelį puikiai paruoštos kavos su šviežiu kruasanu ir pajuskite miesto ritmą.

Kelionės su vaikais taip pat gali būti smagios ! Neabejotinai daugiausiai įspūdžių tiek jūs, tiek jūsų mažieji patirs Disneyland nuotykių parke. Tai yra visa karalystė, pilna stebuklingų personažų, pilių, bei įvairiausių pramogų. Ypatinga atmosfera įtraukia ne tik jaunuosius lankytojus, bet ir juos lydinčius. Nesvarbu ar vaikystėje žiūrėjote Liūtą Karalių, o vaikai dievina Marvel personažus, čia rasite visus.  Kada paskutinį kartą tikėjote pasakomis ? Jei nuspręsite gyventi Disneilande, galėsite pasirinkti iš 15 ten esančių viešbučių. Parko teritorijoje rasite daug įvairiausių maitinimo įstaigų. Skrydžio į Paryžių bilietai čia. Skirkite laiko ir neužmirškite įamžinti džiugiausias akimirkas !

Sugrįžkime prie klasikos. Jeigu dar neteko aplankyti Paryžiaus simbolių, reikėtų tai apsvarstyti ! Nusifotografuokite prie Triumfo arkos. Pajausti šio statinio didybę geriausia stovint šalia. Nuotrauka prie arkos ar Eliziejaus laukų tikrai nedarys gėdos. Persikelkite laiku vaikščiodami po Versalio rūmus. Šis prabangių rūmų, prižiūrėtų sodų ir terasų junginys negali palikti abejingų. Kita puiki vieta pasivaikščiojimams – Liuksemburgo sodai. Tikriausiai net nereikia minėti Luvro muziejaus bei Eifelio bokšto.
Paryžius – visuomet gera idėja. Nesvarbu ar šį kartą suplanuosite kelionę detaliai, o gal tiesiog pasileisite gatvėmis be konkretaus tikslo. Skrendu.lt galite rasti skrydžius į Šarlio de Golio oro uostą, esantį arčiausiai miesto centro arba kiek toliau esantį Bovė oro uostą.

Skaityti daugiau

Reklama

Reklama

Skaitomiausi