Socialiniai tinklai

Sveikata

Kodėl manome, kad gydymas vaistažolėmis yra homeopatija?

Avatar

Paskelbta

data

Kaip teigia LSMU farmakognozijos katedros profesorė, biomedicinos mokslų daktarė Nijolė Savickienė, homeopatinius ir fitoterapinius preparatus painioja daugelis žmonių. Vieni mano, kad augalinė terapija niekuo nesiskiria nuo homeopatijos, o kiti apskritai nežino, kas tai yra.

Profesorės manymu, trūksta išsamaus domėjimosi šiais gydymo metodais ne tik tarp visuomenės, bet ir tarp gydytojų. „Įprastiniu būdu nuėjus pas gydytoją, paskiriamas Lietuvoje patvirtintas algoritminis gydymas – tam tikri sintetiniai vaistai, pasireiškus tam tikrų ligų simptomams. Situacija pamažu gerėja, nes gydytojai vis daugiau informuojami apie augalinių vaistų vartojimo ypatumus, o klinikinė fitoterapija jau įtraukiama ir į gydytojų podiplominių studijų programas“, – pokyčiais džiaugiasi N. Savickienė.

Homeopatija ir fitoterapija galėtų būti kaip papildomi gydymo įrankiai gydytojų praktikoje. Tačiau, anot N. Savickienės, visiems svarbu žinoti pagrindinius šių alternatyvių gydymo metodų skirtumus – skirtingi veikliųjų medžiagų kiekiai ir naudojamos medžiagos preparatų gamybai bei veikimo principai.

Skirtinga koncentracija ir sudėtis

Profesorės teigimu, homeopatijos principas – mažos vaistų dozės. Homeopatiniai preparatai turi daug mažesnę biologiškai aktyvių medžiagų koncentraciją nei augaliniai vaistai. Ruošiant homeopatinį vaistą i skiedžiamašimtus kartų, kol pasiekiamas reikiamas praskiedimo lygis.

Homeopatijos pradininkas Samuelis Hahnemannas prieš 200 metų savo pacientus iš pradžių gydė nepraskiestomis terapinėmis dozėmis, bet tai sukeldavo stiprias reakcijas – ligos simptomai paūmėdavo, pacientų savijauta pablogėdavo, todėl jis šias medžiagas ėmė skiesti iki visiško praskiedimo.

„Homeopatiniuose preparatuose veikliųjų medžiagų yra tiek mažai, kad net instrumentinės analizės būdu neįmanoma nustatyti, kiek ir kokių biologiškai aktyvių junginių yra, nes nelieka apčiuopiamų medžiagų molekulių. Tuo tarpu augaliniuose vaistuose yra daug daugiau veikliųjų medžiagų, kurias galima kiekybiškai įvertinti ir nustatyti. Veikliųjų medžiagų koncentracija augaliniuose vaistuose yra daug didesnė, ir paprastai poveikis greičiau jaučiamas“, – sako N. Savickienė.

Profesorės teigimu, tiek homeopatinių, tiek fitoterapinių preparatų gamybai naudojamos natūralios žaliavos. Tačiau skirtumas tas, kad fitoterapijoje naudojami tik augalai, o homeopatijoje naudojamos augalinės, gyvūninės ir mineralinės kilmės žaliavos.

Kaip homeopatinių vaistų pagrindas gali būti naudojami gyvūnų išskiriamas sekretas, gyvačių nuodai, vorai, aukso, sidabro, fosforo ar net arseno ir gyvsidabrio junginiai. Atrodytų, kad tai pavojingos medžiagos, tačiau praskiedus daug kartų, jų lieka tiek mažai, kad tampa nekenksmingos – nebelieka apčiuopiamų junginių molekulių.

Homeopatijos lėtesnis efektas

Augalinio vaisto gydomasis poveikis yra greitesnis. Vartojant homeopatinius vaistus, norint pasiekti efektą, preparatą reikia vartoti ilgesnį laikotarpį. Tačiau N. Savickienė atkreipia dėmesį, kad homeopatiniai preparatai yra saugesni vartoti rizikingoms vartotojų grupėms, pavyzdžiui, nėštumo, žindymo metu.

„Fitoterapinių vaistų skirtumas nuo homeopatinių yra tas, kad jie turi stipresnę koncentraciją, labai platų poveikių spektrą ir veikia ne tik simptomus, bet, priešingai nei sintetiniai vaistai, ir ligų priežastis. Jie suranda negalavimo šaltinį ir „grąžina“ organizmą į stabilią būklę be simptomų. Augaliniai vaistai suaktyvina kraujotaką, mobilizuoja imunitetą, veikia endokrininę sistemą, hormonus“, – sako biomedicinos mokslų daktarė N. Savickienė.

Profesorė primena, kad tiek homeopatiniai, tiek augaliniai preparatai yra vaistai, kuriuos vartoti reikia atsakingai, nepaisant to, kad jie laikomi natūraliais gydymo būdais. Kuris iš jų geriausiai tinka vienu ar kitu atveju, atsakyti gali tik gydytojas specialistas, atsižvelgdamas į individualią situaciją.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Sveikata

KAIP IŠGYDYTI VĖŽĮ, NE TIK PASIKLIAUJANT TRADICINĖS MEDICINOS METODAIS?

Laura Bernotienė

Paskelbta

data

Netikėtai užklumpantis ir klastingas organizmo susirgimas vėžiu sukrečia mus ir mūsų pasaulį. Ši liga dažnai priverčia gyvenimą pakeisti iš pagrindų, atsisakyti ar pakeisti darbą, gyvenimo tempą, hobius, keičiasi ir draugų, artimųjų ratas. Prasideda domėjimasis, gydymas ir kova su šia klastinga liga.

Vėžys tai sudėtingas susirgimas, dvasiniu lygmeniu tai vadinama proto, kūno ir dvasios liga, viso to disbalansas. Pradėjus vėžio gydymą tradicinės medicinos pagalba, bei domintis ir bendradarbiaujant su prižiūrinčiais gydytojais, galite padaryti taip, kad jiems būtų lengviau kovoti su jūsų liga ir imtis visų įmanomų papildomų netradicinės medicinos priemonių, kad vėžys būtų nugalėtas.

Meditacija. Sakoma, kad visos ligos atsiranda dėl streso, mūsų neramaus proto, nerimo. Turime tiek daug įvairių traumų, problemų likusių nuo ankstyvos vaikystės, kurios mus kankina iš vidaus ir jei to nepaleidžiame, tai sargdina mūsų kūną. Galime suteikti sau pagalbą ir nuraminti mintis per meditaciją. Jei esame pradedantieji, patiems savarankiškai tinkamai įvaldyti šį metodą gali būti per daug sudėtinga, todėl geriausia kreiptis į specialistus, kurie išmokys šios praktikos. Jei meditacijos neužtenka, naudinga būtų imtis ir emocijų paleidimo technikos, kurios pagalbą galime iškelti įsisenėjusias problemas į paviršių ir paleisti jas.

Akupunktūra. Šis gydymas adatomis saugus ir derantis su kitais gydymo būdais, padeda gyti ir sumažina šalutinius vaistų ir chemoterapijos poveikius. Taip pat galime net būdami namie praktikuoti tam tikrų taškų kūne spaudymą, kuris padeda nusiraminti ir sveikti. Tai vadinama tapingu, psichologine akupunktūros versija, tik be adatų. Kitas būdas, kurį lengvai galime atlikti namie, tai taškinis plaštakų ir pėdų masažas, vadinamas “sudžok”, kuris taip pat padeda nuo tam tikrų susirgimų.

Mankšta, judėjimas, sportas būtini norint išvengti susirgimo vėžiu, pagerinti sergančio vėžiu prognozes ir sumažinti riziką pakartotiniam susirgimui. Mankšta stiprina mūsų imuninę sistemą ir sportą reikia padaryti savo gyvenimo prioritetu greta kitų svarbių dalykų. Konsultuojantis su sporto treneriais ir jus prižiūrinčiais gydytojais reikėtų pasirinkti tinkamą sporto programą. Tai gali būti greitesni pasivaikščiojimai gamtoje, jogos, pilateso, kalanetikos užsiėmimų lankymas ar aktyvesnės jėgos, ištvermės, kardio treniruotės. Mankštos pasirinkimų yra labai įvairių ir tai galime rinktis individualiai pagal asmenybę ir sveikatos galimybes.

Mityba. Tai yra vienas svarbiausių dalykų suteikiančių mums gerą sveikatą, arba mus sargdinančių. Vėžines ląsteles maitina cukrus, tai jo atsisakymas turėtų būti ne tik sergančio, bet ir sveiko žmogaus dėmesio centre. Taip pat produktai, rūgštinantys organizmą turėtų būti pakeisti produktais tinkamais organizmo šarminimui. Daugelio ligų priežastis yra sutrikdyta šarmų ir rūgščių pusiausvyra organizme. Ir žinoma, kuo daugiau daržovių ir vaisių padedančių valytis
žarnynui.

Kiekvieno žmogaus organizmas skirtingas ir skirtingai reaguoja į įvairius gydymo metodus ir būdus. Šiais laikais vis daugiau informacijos ne tik apie vėžio gydymą, bet ir kaip gyventi, kad rizika susirgti vėžiu būtų mažesnė. Turėdami begalinį norą pasveikti žmonės griebiasi visų įmanomų priemonių.

Skaityti daugiau

Sveikata

3 naujienos, kurias nuo kovo turi žinoti kompensuojamų vaistų pirkėjai

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Nuo kovo 1 dienos įsigaliojo kelios naujienos kompensuojamų vaistų sistemoje. Kadangi pokyčiai liečia tuos, kuriems kompensuojami vaistai išrašomi pirmą kartą, pasak vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininko Rimvydo Blyno, pacientai turėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Ką turėtų žinoti pacientas, gaunantis pirmą kartą kompensuojamo vaisto receptą ir rinkdamasis vaistinę?

Naujas recepto ženklinimas

Remiantis naujuoju reglamentu, pokyčiai vykdomi išduodant receptą. Nuo šiol pirmą kartą skirdamas kompensuojamą vaistą gydytojas privalės receptą paženklinti. Naujasis ženklinimas parodys vaistininkui, kad kompensuojamas preparatas pacientui yra skiriamas pirmą kartą, todėl vaistininkas turės vadovautis nauja tvarka.

„Pagrindinis pokytis yra tas, kad jeigu pacientui išrašomas vaistas yra naujas ar skiriamas po ilgesnės nei 6 mėn. pertraukos, gydytojas tokį kompensuojamų vaistų receptą pažymi „pirmo paskyrimo“ ženklinimu.

Pamatęs šį ženklinimą vaistininkas nuo šiol turės neklausdamas ir nesiūlydamas pacientui kito, išduoti tą vaistą, kuris jam paskirtų vaistų grupėje (pagal veikliąją medžiagą) yra pigiausias“, –receptų žymėjimo taikymą komentuoja R. Blynas.

Šiuo ženklinimu pacientams siekiama parodyti, kad vaistai nepriklausomai nuo jų kainos, pakuotės ar pavadinimo taip pat gali būti efektingi.

Skirtumo nepajaus

Iš esmės siūlyti pigiausią kompensuojamo vaisto preparatą vaistinės įpareigotos jau kuris laikas. Tačiau šiuo atveju pagrindinis pokytis įvyksta pirmą receptą gaunantiems. Ne pirmą kartą perkantys kompensuojamus vaistus ir toliau galės rinktis iš viso ekrane nurodyto tos grupės kompensuojamų vaistų asortimento.

„Vykdant kompensuojamų vaisto pardavimą ir perkant vaistus ne pirmą kartą – galimybės nepasikeičia. Pacientas ir toliau galės pasirinkti preparatą iš jam pasiūlomo viso monitoriaus ekrane kompensuojamų preparatų sąrašo, užtikrinančio galimybę įgyti pigiausią preparato variantą“, – patikina vaistininkas.

Papildoma alternatyva

Atsisakiusieji preparato pagal „pirmą paskyrimą“, nuo šiol turi kitą alternatyvą. Pageidaujant kito vaisto, norimą preparatą vaistininkai galės parduoti pagal turimą kompensuojamo vaisto receptą.

Tik tokiu atveju pacientai kompensacijos nebegauna ir nekompensuojamą vaistą reikės pirkti už visą jo kainą. Todėl pacientams svarbu įsivertinti nekompensuojamų vaistų prieinamumo galimybes. O keičiant produktą, dėl jo tinkamumo, naudingumo ir pigumo pacientą visuomet pakonsultuos vaistininkas.

„Atsisakius pigiausio „pirmo paskyrimo“ varianto, galios tas pats kompensuojamo produkto receptas ir vaistininkas galės parduoti kitą tos pačios kompensuojamo vaisto grupės preparatą, kurio pageidauja pacientas. Tik svarbu pabrėžti, jog tokiu atveju pacientas kompensacijos nebegauna ir turi mokėti pilną produkto kainą. Todėl prieš einant į vaistinę, pacientai turėtų įsivertinti nekompensuojamų vaistų įsigijimo prieinamumą.

Pageidaujantiems kito preparato mūsų specialistai visuomet pakonsultuos dėl jo suderinamumo su maistu, su kitais preparatais ar vartojimo dažnumo. Kaip didelis vaistinių tinklas galime pasiūlyti alternatyvas ir nekompensuojamų vaistų prieinamumą palankesnėmis kainomis.

Juk farrmacinės rūpybos paslaugos yra neatsiejama mūsų darbo dalis, todėl pageidaujantiems kito preparato visuomet rasime sprendimą“, – konsultavimosi galimybę su vaistininku primena R. Blynas.

Skaityti daugiau

Reklama

Reklama

Skaitomiausi