Socialiniai tinklai

Verslas

Kam reikalingas verslo vertinimas?

Avatar

Paskelbta

data

Plėtojant savo verslą susiduriama su daugybe įvairių iššūkių, kuriems įveikti reikalingi specifiniai gebėjimai, bet jei verslas yra vykdomas teisingai, komanda visuomet sugeba susidoroti su esamomis problemomis ir net gauti iš to naudos. Net jei viskas klostosi gera linkme, visuomet ateina momentas, kai norima apibendrinti nuveiktus darbus, apžvelgti ne tik metinį pelną, bet ir suprasti, ko yra vertas verslas šių dienų dinamiškoje aplinkoje. Ir jei visai nesunkiai galime įvertinti gryną pelną per tam tikrą laikotarpį ar įmonei priklausantį materialųjį turtą, daug sunkiau būna, kai norime įvertinti nematerialųjį turtą, kaip licencijas, patentus ar prekės ženklus. Žinoma, būna atvejų, kad jei nenorite būti apgauti, turtą įvertinti tiesiog būtina.

Visų pirma, būtina suprasti, ką suteikia išsamus verslo vertinimas. Atlikę verslo vertinimą, sužinosite, kiek yra vertas verslas konkrečiu momentu. Kartais atrodo, kad per pusmetį beveik niekas nepasikeitė verslo viduje, bet jo rinkos vertę gali stipriai įtakoti įstatymų pakeitimai, sektoriaus nuosmukis, naujų rinkų įvedimas, gauti patentai ar vystymosi planai. Nors materialaus turto pokytis nėra labai didelis, stipri įtaka vertei gali būti padaryta dėl vidinių ar išorės veiksnių. Tik įvertinę visų veiksnių visumą, nepriklausomi vertintojas.lt vertintojai pateikia išsamų vertinimą, kiek verslas vertas konkrečiu metu. Žinoma, kartais sudėtinga įvertinti net ir seniai turimą turtą, tokį kaip nekilnojamasis turtas, nes aplinka keičiasi, galbūt šalia įmonės įsikūrė stipri tarptautinė kompanija, o gal atsirado potvynio ar kitas pavojus, visa tai turi būti įvertinta.

Atvejų, kada reikalingas vertinimas gali būti įvairių. Dažniausiai vertinimas reikalingas, kai planuojami dideli savininkų, bendrasavininkių pasikeitimai, verslas planuojamas parduoti ar laukia stiprūs pokyčiai. Stambaus ar smulkaus verslo vertinimas yra griežtai apibrėžtas ir vertintojai tos metodikos laikosi, bet kiekvienas verslas, kaip ir kiekvienas iš mūsų, kad ir turi panašumų su kitais, bet yra visiškai individualus ir nepakartojamas. Juk nerasime dviejų tokių pačių verslų, kurie niekuo nesiskirtų. Vertintojų komanda teikia įvairias paslaugas. Gali būti atliktas turto vertinimas Kaune, Vilniuje ir visoje Lietuvoje bei užsienyje.

Galima tik palinkėti, kad visuomet pelnas augtų, plėstųsi stipri profesionalų komanda, problemos pasitaikytų išsprendžiamos, atmosfera įmonės viduje būtų darbinga, o aplinka palanki. Jei viskas seksis ir vyks palankiai, tai verslo vertinime tikrai atsispindės. Deja, kartais būna ir nenumatytų atvejų, tais momentais svarbiausia nepasimesti.

Verslas

„Lidl Lietuva“ suteiktas pasaulyje pripažintas geriausio darbdavio sertifikatas

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Geriausio darbdavio apdovanojimą prekybos srityje 2017 m. pelniusi „Lidl Lietuva“ sulaukė dar vieno pripažinimo. Ši kartą bendrovei suteikti prestižiniai „Top Employer 2019 Lietuva“ ir „Top Employer 2019 Europe“ sertifikatai, kuriuos reglamentuoja „Top Employers Institute“. Geriausio darbdavio sertifikatai suteikiami vieneriems metams.

„Top Employer“ sertifikatus bendrovės gauna už aukštus žmogiškųjų išteklių standartus bei išskirtinai geras darbo sąlygas organizacijoje. Sertifikatas ne tik suteikia svertą organizacijų prekiniam ženklui bei stiprina įvaizdį, bet ir leidžia gerąja praktika dalintis su kitomis sertifikuotomis ir įvertintomis organizacijomis. Šiuo metu „Top Employers Institute“ savo pasauline sertifikavimo programa vienija geriausias 1500 organizacijų daugiau nei 118 pasaulio šalių.

„Džiaugiamės šiuo įvertinimu, nes tai reiškia, jog augame ir tobulėjame teisinga linkme. Vertingiausias mūsų įmonės turtas yra darbuotojai, kuriems suteikiame galimybes siekti profesinio ir asmenybės augimo. Mums svarbiausia, kad darbuotojai jaustųsi įvertinti ir turėtų galimybes tobulėti. Stengiamės sukurti draugišką ir profesionalią aplinką, investuojame į darbuotojų gerovę. Šis sertifikatas tik dar labiau paskatina tęsti praktiką, kurią sėkmingai vykdome nuo pat pirmos savo veiklos pradžios dienos Lietuvoje“, – sako „Lidl Lietuva“ direktorius Radostin Roussev-Peine.

Šis sertifikatas tik dar labiau paskatina tęsti praktiką, kurią sėkmingai vykdome nuo pat pirmos savo veiklos pradžios dienos Lietuvoje

Organizacijoms – aukščiausi atrankos standartai

„Top Employers Institute” yra nepriklausoma Nyderlanduose įsikūrusi organizacija, kuri nominuoja geriausius darbdavius visame pasaulyje. „Top Employer“ sertifikatą gali gauti tik tos kompanijos, kurios savo darbuotojams, nepriklausomai nuo pareigybių statuso, suteikia geriausias darbo bei tobulėjimo sąlygas. Visos sertifikuojamos bendrovės yra vertinamos pagal aukščiausius tarptautinius „HR Best Practices Survey“ standartus.

„Mes tikime, kad 2019 metais sertifikuotos organizacijos demonstruoja išskirtines sąlygas darbuotojams ir skatina šios praktikos augimą, daugiausiai dėmesio skiriant žmonėms. Šios kompanijos padeda praturtinti darbo rinką savo išskirtiniu požiūriu žmogiškųjų išteklių valdymo kokybei ir būtent todėl jos yra pripažįstamos kaip geriausias darbdavys“, – teigė „Top Employers Institute“ vadovas Davidas Plinkas.

Tyrime dalyvaujančios įmonės turi atitikti griežtus talentų valdymo strategijų kūrimo, darbuotojų poreikio planavimo, naujų darbuotojų integravimo, mokymosi ir tobulėjimo programų, atlyginimų bei priedų sistemų sudarymo ir lyderystės ugdymo sritims taikomus kriterijus.

„Top Employers Institute” ypač aukštai įvertino „Lidl Lietuva“ talentų valdymo strategiją, darbuotojų poreikių planavimą, darbuotojams sudaromas karjeros sąlygas ir lyderystės projektus. Iš kelių etapų sudaryta pažangi „Lidl Lietuva“ talentų ugdymo programa užtikrina nuolatinį darbuotojų tobulėjimą. 2018 metais net 15 proc. „Lidl Lietuva“ darbuotojų buvo pakelti į aukštesnes pozicijas.

Darbuotojų gerovės užtikrinimui – išskirtinis dėmesys

Siekdamas ir toliau išlaikyti geriausio darbdavio statusą bei palankiausias sąlygas savo darbuotojams, „Lidl“ nuo Naujųjų metų reikšmingai padidino atlyginimų biudžetą bei pristatė kitas naujoves, skirtas darbuotojų motyvacijai ir gerovei užtikrinti. Nuo sausio 1 d. visų pardavėjų ir logistikos centro darbuotojų – ne vadovų – algos pakilo 7 proc., nepriklausomai nuo darbo stažo. Maža to, visi „Lidl“ darbuotojai turi galimybę kilti karjeros laiptais įmonės viduje arba siekti tarptautinės karjeros užsienyje.

„Lidl“ savo darbuotojams suteikia ir kitas motyvuojančias privilegijas. Nuo sausio mėnesio „Lidl“ visus savo darbuotojus apdraudė papildomu sveikatos draudimu. Šis papildomas, įmonės lėšomis apmokamas sveikatos draudimas, suteikia galimybę apdraustiems darbuotojams naudotis privačių sveikatos priežiūros įstaigų paslaugomis: gydytis pasirinktose klinikose, lankytis pas gydytojus specialistus, atlikti įvairius tyrimus, pirkti vaistus, naudotis kitomis sveikatos stiprinimo paslaugomis. Itin darbuotojų sveikata besirūpinantis „Lidl“ kasmet kviečia darbuotojus nemokamai skiepytis nuo gripo, pasirūpina arbata ir vaisiais darbo vietoje, suteikia galimybes sportuoti.

Skaityti daugiau

Energetika

Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinėje planuoja diegti vieno megavato galios energijos kaupiklį

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė

Įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti bendrovė „Lietuvos energijos gamyba“ Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinėje planuoja diegti vieno megavato galios energijos kaupiklį. Sėkmingai įgyvendinus hidroelektrinės ir kaupiklio sinergijos projektą, tai būtų pirmoji tokio tipo inovacija, o kaupiklis – vienas didžiausių Baltijos šalyse.

Veikdamas pagal unikalų algoritmą, kaupiklis leistų palaikyti stabilų elektros tinklo dažnį ir subalansuoti trumpalaikius hidroagregato galios pokyčius. Šiuo metu dažnio reguliavimo paslaugą Baltijos šalims daugiausiai teikia posovietiniame energetikos sistemos BRELL žiede veikiančios Rusijos elektrinės, rašoma „Lietuvos energijos“ pranešime spaudai.

„Kaupiklio projektas yra svarus žingsnis Lietuvai užsitikrinant nepriklausomą dažnio reguliavimo paslaugos tiekimą šalies viduje – Lietuvai ši paslauga taps itin aktualia 2025 m., Baltijos šalims atsijungus nuo BRELL žiedo ir prisijungus prie kontinentinės Europos tinklų. Sėkmingai įgyvendintas hidroelektrinės ir kaupiklio sinergijos projektas galėtų būti puikiu pirminio rezervo šaltiniu ir leistų pasiūlyti perdavimo sistemos operatoriui kokybišką paslaugą“, – teigia „Lietuvos energijos gamybos“ gamybos direktorius Darius Kucinas.

Nors mūsų regione vieno megavato galios energijos kaupiklio diegimas taptų pilotiniu projektu, didelės galios (20 megavatų ir daugiau) ličio jonų energijos kaupikliai jau spėjo išpopuliarėti JAV, Australijoje ir dalyje Vakarų Europos šalių. Augant sisteminių paslaugų poreikiui Baltijos šalyse, ateityje energijos kaupiklio technologiją būtų galima pritaikyti daug galingesniems Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės agregatams.

„Pridėtinė vertė Lietuvai, investicijos į inovacijas ir teikiamų paslaugų kokybę yra svarbiausi mūsų prioritetai – šie tikslai numatyti ir „Lietuvos energijos“ grupės strategijoje 2030. Kaupiklio technologija leistų modernizuoti Kauno HE ir praplėsti Lietuvoje jau veikiančios infrastruktūros galimybes bei prisidėti prie Baltijos šalių elektros sistemų stabilumo įgyvendinant sinchronizacijos su Kontinentinės Europos tinklais projektą. Tikimės, kad į projektą aktyviai įsitrauks ir kitos suinteresuotos šalys – perdavimo sistemos operatorius bei energijos rinką reguliuojančios institucijos“, – pasakoja „Lietuvos energijos“ Infrastruktūros ir plėtros direktorius Dominykas Tučkus.

Kaupiklio ir hidroagregato sinergijos projektas vykdomas kaip „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro Atviros kultūros iniciatyvos dalis. Iniciatyva suteikia galimybę grupės viduje dirbantiems specialistams siūlyti ir įgyvendinti inovatyvias idėjas ir pritraukia potencialių idėjų iš išorės įvairių renginių, pavyzdžiui, hakatonų metu.

Viešųjų pirkimų konkursą energijos kaupiklio įrangos įsigijimui „Lietuvos energijos gamyba“ planuoja paskelbti artimiausiu metu.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi