Socialiniai tinklai

Komentaras

Kam naudingi visuomenės klaidinimai istorijos tiesa?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Taip jau įprasta gyvenime, kad kiekvienas dirba ten, kur jaučiasi savo srities žinovu ir profesionalu. Negali žmogus nebaigęs chemijos pilstyti mėginius į menzūrėles, neišmanantis architektūros rengti detaliuosius sklypų planus.

Profanai moderatoriai ir komentatoriai.

Viešojoje erdvėje sutinkame informacijos perteklių ir tik mūsų selektyvus protas ir neužteršta sąmonė sugeba atskirti pelus nuo grūdų. Viskuom tikėti yra naivu ir beprasmiška.

Fb platformoje prikurta daug grupių, puslapių, kurie deklaruoja patriotiškumo, vienybės, žinių pasidalijimo idėjas. Tačiau čia itin dažnai sutiksime gal tik kelis puslapius pervertusius savamokslius, kurie dedasi išmanantys visas temas, problemas, randa atsakymus.  Tokią piliečių kategoriją aš vadinu profanais. Asmenys, kurie neturi kvalifikacijos, bazinio išsilavinimo, užsiimantys demagogijos ir klaidinimo procesu.

Stinga rimtų akademinės bendruomenės narių įsitraukimo į viešas diskusijas, polemikas, neaišku kodėl jie užėmę pasyvios stebėsenos būseną.

Istorijos marginalizavimas- žala jaunajai kartai?

Istorija kaip bet kuri tarpdisciplininė šaka irgi reikalauja aiškumo,  tikslumo, preciziškumo, nuoseklumo. Tu negali bėgioti po temas nežinant chronologijos, įvykių eigos, konjuktūros.

Dabar atvirai ypač ultrapatriotai, savę laikantys viršenybe ir elitu tiražuoja klaikią nesąmonę, kad Vytautas buvo karaliumi ir prieš jo vardą visa Europa privalo lenktis.

Bet kuris paskaitęs netgi klasikinį Šapokos vadovėlį sužinos, jog 1429m.Lucko suvažiavimas sprendė jo karūnacijos klausimą, tačiau klastingas pusbrolis pasistengė pagrobti vežamą karūną ir regalijas karieta. Taip už jo nuopelnus kultūrai, pagalbą kovoje su Ordinu  net čekai, vengrai titulavo jį karaliumi, bet de jure tai nebuvo užanstpauduota, juridiškai apiforminta. Mindaugas išliko vieninteliu teisėtu mūsų karaliumi.

Kitas absurdas publikuojamas netgi garsiųjų mūsų portalų, kuriuos valdo užsienio kapitalas, esą baltai- seniausia Europos valstybė?? Norisi paklausti kokia yra šios valstybės sostinė, lokalizavimas, egzistavimo tarpsnis?

Baltai- lietuviai, latviai, prūsai. Mes valstybę sukūrėme valdant Mindaugui 1253.07.06.aktu, latviai iki pat 20a pr. kentėjo vokiškos hegemonijos priespaudą, prūsai kaip etninė gentis išnyko sulyg Herkaus Manto sukilimo numalšinimu. Tik vėliau Mažvydas, Kleinas tyrinėjo jų kalbą, gramatiką, išliks archeologinis paveldas- bet tai nieko bendro neturi su šia gentimi.

5a.šaltiniai mini gotus,  Kijevą, 500m. ant  Vakarų  Romos imperijos griuvėsių kuriasi frankų imperija-  dabartinė  Prancūzija. Kokius miestus ir valdovus Jūs žinote baltų žemėse iš šio tarpsnio?

Netgi Palemono  legenda  yra tik  insinuacijos ir nedaugiau.

 Baisus žmonių kiršinimas yra gyventojus,  kurie išpažysta evangelikų liuteronų tikėjimą vadinti prūsais, mano krašte stovi jų bažnyčia.

Piliečiai, tik gyvena šios karingos genties žemėse,  bet nieko bendro neturi nei su praeitimi, nei baltų mitologija, pagonybe.

 Viliuosi, kad į šį visuomenės klaidinimo projekto stabdymą įsikiš profesoriai, docentai, magistrai, rengs debatus, kurs draugijas šviesti tautą garbingo istorijos suvokimo dvasia.

 Foto Žydrūno Stančiko. Lietuva nusėta piliakalniais, kalvelėmis. Neapgynus istorinės atminties istorijos klastotojai čia pristeigs naujų Trojų, Herkalanumų. Savo lemiamą žodį, komunikuodami su visuomene, savanorystės pagrindu burdami iniciatyvines grupes tars mokslo tyrinėtojai.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentaras

Kauno Spaudos darbuotoja žemina ir įžeidinėja vaikus

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Kaune, Šiaurės pr., prie prekybos centro „IKI“, vaikui atėjus į spaudos kioską pasipildyti viešojo transporto bilieto ir pateikus neįgaliojo pažymėjimą, darbuotoja pradėjo šaukti, įžeidinėti ir žeminti berniuką. Išvadino jį invalidu, ligoniu. Sakė: „kad jei tu toks, tai kas tada tavo tėvai?“ Vaikas, verkdamas atbėgo pas mamą ir pasakė kaip su juo bendravo moteris iš spaudos kiosko. Mamai paklausus, kodėl ji rėkia ant jos vaiko. Darbuotoja atsakė: „kad tavo vaikas ligonis, nes padavė per daug pinigų, tegu duoda tiek kiek reikia. Ar nemoka skaičiuoti? Aš turėjau iš savo kišenės jam atiduoti grąžą.“ O tai kur tada dingo vaiko duoti pinigai?

Ar gali taip elgtis darbuotoja, sėdinti kioske? Komentuoti apie žmonių sveikatą, šeimą? Jos darbas parduoti spaudą, pildyti viešojo transporto bilietus, pritaikyti nuolaidas pagal pateiktą dokumentą.

Skaityti daugiau

Komentaras

Epušės lapelių spauda

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Internetinė spauda popierinius leidinius sumenkino, išsiurbė, atėmė populiarumą, todėl likę mažatiražiniai valdžios tarnukai tik ir steni iš reklamos, kad neprarastų paskutinio prenumeratoriaus ir valdžios darbai nekvescionuojami.

 Tokie miestai kaip Tauragė,  Jurbarkas sulindę politikams į šakumas be muilo ir ricinos.

2002 – 2004m. kaip atsvara trafaretiniams šlovintojams buvo laikraštis „Jurbarko kronika“, kuris leistas neprašant iš savivaldybės biudžeto nei 1litelio.Bet žinot, esi silpnu- tavę muš, engs per mokesčius ir teko užsidaryti.

Dabar likę 2 oficiozai -„Švies“, „Mūsų laika“ pasukę nesusipykimo su nieko nedirbančio mero ir administracijos klerkų brigada, nerasta jokių diskusijų, debatų, naujų partnerių suradimo, atvirų durų dienų.

 Pirmasis puolė vaikų namų direktorių,net neįsiteisėjus teismo sprendimui, ieško kolegų per biržą, dabartinę užimtumo tarnybą, net nesugebėdami viešai išspausdinti skelbimą, straipsniai tokio ilgumo, kad paskaitęs 120 sakinį,pamirši kas buvo 1 skelbta, jokių interviu, videoreportažų, netgi nesugebėta užsiminti, kad švenčiamas 70 jubiliejus.

Tupi čia 1 veikėjas apie 50metų 1 asmenyje ir direktorius, redaktorius ir svarbu pasiimti liūto dalį, negu orentuotis į skaitytojų skonį,rubrikos niekados nebus keičiamos, visi pilnai žino kokia darbuotoja apsitardavo ką skelbti su buvusiu meru, kaip buvo puolamas buvęs meras  Gudaitis, kiek buvo prašoma manęs rašyti apie sportą,istoriją,bet nei 1 straipsnis nepublikuotas, geriau per visą puslapį obuolių spaudimo paslaugų reklama, negu sporto metodikos įžvalgos ir pan.

 Paliko šią tarybinio raugo  Iskrutę ne 1 solidus profesionalas, nes perspektyva sėdėti toje pačioje balutėje yra bevertė.

2 laikraštėlis dar dar įsileidžia demokratinių gūsių, nemažai vietos skirta jaunimui,renginiams, kultūrai, tačiau vadovė taip pat nesugeba motyvuoti, kodėl atsisakoma publikuoti pabrėžiu nemokamas mano sporto,komunikavimo įžvalgas.

2004m. šis laikraštis dirbo va bank principu, be autorinių sutarčių numesdavo lituką iš obščiakoman ir tiek žinių

Skaityti daugiau

TavoWEB reklama

Jūsų reklama čia

Skaitomiausi