Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kaip kultūrinė spauda mausto Spaudos, radijo ir tv rėmimo fondą?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Kodėl pasišoviau rašyti šį straipsniuką?

Visokie VŠĮ, ir kiti panašaus žanro veikėjai ištiestom rankom duoneliauja pinigus iš valstybinių fondų, kuriuos išlaiko ir paprasti žmonės – kaip tu lopysi skyles nuolankiųjų valstybėje nenuskausminus savo liokajus.???

Per 1 paskaitą pabėdavota, kad trūksta viešo prieinamumo kultūrinei spaudai prekybos vietose, o žymus žiniasklaidininkas, 15min.priemonės kūrėjas Balžekas protingai replikavo 1 leidinio redaktoriui, kad reiktų patiems ieškoti kas parems žurnalus, galbūt verslininkai, mecenatai, diferencijuoti turinį, kad būtų aišku – kas ko imasi.Tai „Naujasis židinys – aidai“ redaktorius būk tai su jais komunikavo, nėra atsipirkimo naudos ir pan.

Ok… Pritariu, kad mieliau remiami bulvariniai niekalai, kuriuos skaityti, regėti nereikia didelio smegenų įtempimo, apsiskaitymo, nes tarkim straipsniui apie reformatus būtinas tavo paties sąmoningumo kontekstas, kita vertus kas pirks sunkaus turinio knygas po 20 ir daugiau eurų, jaunimas emigruoja, renkasi pdf formatą internete.

Tačiau yra ir niuansų… Kur atviri kvietimai savanoriauti, rašyti, dėtis kartu keliauti pas verslininkus paramai, kiek šalyje tokių entuziastų kaip aš?

Tai anot Balžeko nori užeiti į 6 kultūrinių leidinių paskyras internete, netgi nemeta gmailo, kaip tu išreikši nuomonę, pastabas.Vadinasi esame uždaru klanu, gauname pinigėlių,juos pasidaliname tik saviems autoriams pagal honorarus ir tiek žinių. Man „Šiaurės atėnai“ redaktorė Giedrė Kazlauskaitė mandriai atrašė, kad tik ji nustato ką, kada,kaip spausdinti ir remiasi profesionalais. Nelabai sugebėjo paaiškinti, kur ta takoskyra tarp mėgėjo, profesionalo, ar tai, kad išmanau istoriją, bet neturiu galimybės viešai publikuotis esu menkesniu už kitus, nes nepriklausau elitui?

Beje pastarasis leidinys užsiima laviravimu, gudravimu ir iš kur bus pinigų pedagogų algoms,bibliotekoms, jeigu apie pusę milijono skirti kultūriniams leidiniams išsidalinami neblogai ir efektyviai.

Štai minėtas leidinys gauna iš fondo 63000 eurų paramą, tiražas virš 1000 vienetų, tad per metus gali kelis tūkstančius ir susikrapšto iš pardavimo, tačiau dirba  tik 6 žmonės, už 1rašinį 1 doktorantei iš  Prancūzijos sumokėjo net 100 eurų, kai jį parašyti užtrunka 1 val, medžiaga paimta iš verstinės literatūros.

Vilniuje gyvenimas brangus, tad nereik sakyti, kad redakcija tenkinasi po 200 eurų avansiukais, tikrai paima ir po 1000 eurų galbūt, mano paskaičiavimu apyvartinių lėšų lieka ne 1000

 ir man būtų gėda duoneliauti kasmet dėl paramos, bet tokie bezdelninkai ir taikosi į ne jų pačių sukurtą produkciją, projektus.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Anonim

    2019 balandžio 1 at 13:58

    Tokia psichodelinė rašliava, kupina pykčio ir pagiežos viskam. Nesuprantu, kaip šis portalas gali eisti publikuoti tokius tekstus?

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentaras

Tuščių, bet pelningų amžinų etatų peryklos Lietuvoje

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tūkstančiai jaunuolių baigę universitetus laimės ieško svetur, nes čia  diktatorių valstiečių ir verslo lobistų šalelėje, kur tik dėdulių ir tetulių vaikai turi gūžteles irštvoje laisvės kvėpuoti nėra ir nebus, pasyvi mūsų visuomenė, bijo streikuoti, mitinguoti.

Prikurta tokių kontorų, kur tik prastumti dienelę be kokybės, kaštų, naudos, o valstybė ar milijardierė yra, kad meta pinigus balon?

1.LRS. 141  narys kiek priima įstatymų, gerina realią situaciją? Sąskaitų suvedimai tik vyksta seimo rūmuose, revanšas- o žmonių interesai nusispjaut, kas trukdo visuomenininkams rinkt parašus ir šios institucijos nereikia, teisi viena jurbarkietė, šveicarams gana 7atstovų, belgai vėl renkasi tik priimti nutarimus, prieškaryje į posėdžius pas mus rinkdavosi agronomai, mokytojai,teisininkai, tik siekia pasipinigauti mūsų ponai su patarėjų tuntais. Kai išgirdau, kad  Krivickas siūlomas žemės ūkio ministru net aiktelėjau, tai aš privalau būti 7universitetų rektoriumi tada?

2.Užimtumo tarnyba. Kavos plampimas ir nesiskaitymas su bedarbiais, paskirtomis aptarnavimo valandomis, jokio individualaus darbo, jei paskirtas laikas 8val. nebūk tikras, kad ir 10val. prieisi, kad šiandien nebus konsultantės nereikia informuoti el.paštu, paskambinti, prie durų prikabinti lapelį- teisūs kraštiečiai tau reik juk darbo-ne jiems, tu ir lankstykis, o į el.laiškus negali atsakinėti, jie siunčiami automatiškai. Kur įdarbinimo procentai, protinio darbo alternatyvos, pasiunčia darbdavys skelbimą, kad reik darbuotojų apatinių gamyboje sutik, kad ir baigei  VDU- KITAIP SKRENDI LAUKAN, DARBO VIETŲ KŪRIMAS INTELEKTUALINĖJE SFEROJE LIETUVOJE NEĮMANOMA MISIJA.

3.LGGRCT.  Suveikė liustracijos įstatymai, kiek jaunų kadrų įdarbinta, praktikantų, atsiprašyta viešai apdergto Sladkevičiaus, Banionio, kur jų viešos ataskaitos, darbai- palikti kaip padalinį prie istorijos instituto- bet ne pastatas su šitokiu išlaikymu už nulinius rezultatus.

4.URM. Jeigu olandai mus laiko latviais, o graikai nežino apie valdovus pasako, kad diplomatija neatlieka savo darbo, kur šalies įvaizdžio koncepcija/?

5.LRT.LT. Jokios demokratijos nerasta, nuomonių pliuralizmo, mokomųjų laidų apie profesinį parengimą, užsienio šalių patirtį, laidų kokybė yra klaikuma.

 6.LKF. Sabonis yra didis krepšininkas- bet tik tiek, nėra portalo atnaujinimo, mokinių rengimo programų, perspektyvų, į rinktines imami treneriai senos pažinties, atviras nusistatymas prie kai kuriuos krepšininkus, kur sporto metodikos leidiniai?

7.LFF. Niekinė kontora su graudumu ir korupcijos neskaidriu kvapuku, kur pinigai stadionui išplauti per šokoladinius batonėlius ir visokius kitokius fintus, per šitiek metų nepapulti į jokį tarptautinį turnyrą yra gėda ir šitas konglomeratas turi būti išardytas   Liubinskui įsikišus rimtai.

Skaityti daugiau

Švietimas

Priminimas tėveliams iš Darbo inspekcijos – dėl Rugsėjo 1-osios šventės

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena tėveliams, kad tėvai auginantys vaikus iki 14-os metų, gali pasinaudoti viena iš Darbo kodekse numatytų garantijų.

Šiemet Rugsėjo 1-oji (Mokslo ir žinių diena) bus sekmadienį, tai šia galimybe tėvai galės pasinaudoti rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, į kurį nukeliama mokslo metų pradžios šventė.

Tėvams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo (paruošiamoji klasė prieš mokyklą), pradinio ugdymo (nuo 1 iki 4 klasės) ir pagrindinio ugdymo (nuo 5 iki 10 klasės) programas. Pirmąją mokslo metų dieną, suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant vidutinį darbo užmokestį.

Ši garantija netaikoma darbuotojams, jau turintiems teisę į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“ (t.y. auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų).

Skaityti daugiau

Reklama

Reklama

Skaitomiausi