Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kaip kultūrinė spauda mausto Spaudos, radijo ir tv rėmimo fondą?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Kodėl pasišoviau rašyti šį straipsniuką?

Visokie VŠĮ, ir kiti panašaus žanro veikėjai ištiestom rankom duoneliauja pinigus iš valstybinių fondų, kuriuos išlaiko ir paprasti žmonės – kaip tu lopysi skyles nuolankiųjų valstybėje nenuskausminus savo liokajus.???

Per 1 paskaitą pabėdavota, kad trūksta viešo prieinamumo kultūrinei spaudai prekybos vietose, o žymus žiniasklaidininkas, 15min.priemonės kūrėjas Balžekas protingai replikavo 1 leidinio redaktoriui, kad reiktų patiems ieškoti kas parems žurnalus, galbūt verslininkai, mecenatai, diferencijuoti turinį, kad būtų aišku – kas ko imasi.Tai „Naujasis židinys – aidai“ redaktorius būk tai su jais komunikavo, nėra atsipirkimo naudos ir pan.

Ok… Pritariu, kad mieliau remiami bulvariniai niekalai, kuriuos skaityti, regėti nereikia didelio smegenų įtempimo, apsiskaitymo, nes tarkim straipsniui apie reformatus būtinas tavo paties sąmoningumo kontekstas, kita vertus kas pirks sunkaus turinio knygas po 20 ir daugiau eurų, jaunimas emigruoja, renkasi pdf formatą internete.

Tačiau yra ir niuansų… Kur atviri kvietimai savanoriauti, rašyti, dėtis kartu keliauti pas verslininkus paramai, kiek šalyje tokių entuziastų kaip aš?

Tai anot Balžeko nori užeiti į 6 kultūrinių leidinių paskyras internete, netgi nemeta gmailo, kaip tu išreikši nuomonę, pastabas.Vadinasi esame uždaru klanu, gauname pinigėlių,juos pasidaliname tik saviems autoriams pagal honorarus ir tiek žinių. Man „Šiaurės atėnai“ redaktorė Giedrė Kazlauskaitė mandriai atrašė, kad tik ji nustato ką, kada,kaip spausdinti ir remiasi profesionalais. Nelabai sugebėjo paaiškinti, kur ta takoskyra tarp mėgėjo, profesionalo, ar tai, kad išmanau istoriją, bet neturiu galimybės viešai publikuotis esu menkesniu už kitus, nes nepriklausau elitui?

Beje pastarasis leidinys užsiima laviravimu, gudravimu ir iš kur bus pinigų pedagogų algoms,bibliotekoms, jeigu apie pusę milijono skirti kultūriniams leidiniams išsidalinami neblogai ir efektyviai.

Štai minėtas leidinys gauna iš fondo 63000 eurų paramą, tiražas virš 1000 vienetų, tad per metus gali kelis tūkstančius ir susikrapšto iš pardavimo, tačiau dirba  tik 6 žmonės, už 1rašinį 1 doktorantei iš  Prancūzijos sumokėjo net 100 eurų, kai jį parašyti užtrunka 1 val, medžiaga paimta iš verstinės literatūros.

Vilniuje gyvenimas brangus, tad nereik sakyti, kad redakcija tenkinasi po 200 eurų avansiukais, tikrai paima ir po 1000 eurų galbūt, mano paskaičiavimu apyvartinių lėšų lieka ne 1000

 ir man būtų gėda duoneliauti kasmet dėl paramos, bet tokie bezdelninkai ir taikosi į ne jų pačių sukurtą produkciją, projektus.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Anonim

    2019 balandžio 1 at 13:58

    Tokia psichodelinė rašliava, kupina pykčio ir pagiežos viskam. Nesuprantu, kaip šis portalas gali eisti publikuoti tokius tekstus?

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentaras

Ar CTL. apžvalgininkas Ruslanas Baranauskas nustatė skundikus savo adresu?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tik debilai ir idiotai išsiduoda ką yra suplanavę ir žaidžia atviromis kortomis, nesislapsto, savo veiksmais parodo tikrąjį veidą, dar labiau suteikia peno mano populiarumui, iškelia podiumui.Dirbu savo darbus istorijos srityje ir nesiekiu tapti žvaigždūnu- man to nereikia…Tačiau dvasios liumpenai patys to nežinodami daro iš savęs pajuoką, manę savo pačių baimės įkaitu.Jie gyvena netoli -mano Skirsnemunės miestelyje .Žiemą laikydami klešnėse kišeninio biliardo rutuliukus, absoliučiai dėję skersą ant užpustyto pagrindinio kelio, sustojo pieninės aptarnavimas, laidotuvių procesijos, žmonės neapsikentę komentavo rajoninėje spaudoje- dabar pradėjo pabusti iš komytės.Buvo ir smėlio, žvyro, pajėgų atlikti visiems darbams, bet esant ūkvedžiu tokiam Juozuliui, kuris prie ruselio srutukes traktoriuku stumdė- dabar tapo ministeriu, muštruojančiu pašalpinius-kam to reikia? Pūslaitės ant delnų užaugs nuo fizinės veiklos.Jurbarke jau didžiausia bedarbystė šalyje ,Skirsnemunėje nėra vaistinės ,kirpyklos, viešo toleto, nieko, seniūnijoje murksoma bele valdiškai prastumti dieną ir namo. Trūkus kantrybei kreipiausi į Jurbarko administraciją ir miestelio Stachanoviečiai sukruto prieš rinkimus kaip reikalas, barstyta, atsirado grederiukas prie Juozulio traktoriuko. Bet Skirsnemunės seniūnija herojų nepamiršo, skundo autorius gmailu žinomas darbo spartuoliams ir ūkinių prekių parduotuvėje Juozuliukas pasiteiravo kas man moka, užsako skundus.Juozukas nenešioja kostiumuko ir kortelės ant švarko, profesoriams tai nelygis, o miestelyje yra visų dirbančių už pašalpos pajuokos subjektu, taip lazdavojamo žmogaus nemačiau, nes neturi nei tolerancijos nei etinių postulatų.Tad galimai aišku ,kas po mano fb skelbimo dėl rašto darbų per fake anketą man ėmė grasinti, bauginti prisidengus teismo sekretorės pavarde. Gordijaus mazgą man nesunku išrišti.

Skaityti daugiau

Komentaras

Kam naudingi visuomenės klaidinimai istorijos tiesa?

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Taip jau įprasta gyvenime, kad kiekvienas dirba ten, kur jaučiasi savo srities žinovu ir profesionalu. Negali žmogus nebaigęs chemijos pilstyti mėginius į menzūrėles, neišmanantis architektūros rengti detaliuosius sklypų planus.

Profanai moderatoriai ir komentatoriai.

Viešojoje erdvėje sutinkame informacijos perteklių ir tik mūsų selektyvus protas ir neužteršta sąmonė sugeba atskirti pelus nuo grūdų. Viskuom tikėti yra naivu ir beprasmiška.

Fb platformoje prikurta daug grupių, puslapių, kurie deklaruoja patriotiškumo, vienybės, žinių pasidalijimo idėjas. Tačiau čia itin dažnai sutiksime gal tik kelis puslapius pervertusius savamokslius, kurie dedasi išmanantys visas temas, problemas, randa atsakymus.  Tokią piliečių kategoriją aš vadinu profanais. Asmenys, kurie neturi kvalifikacijos, bazinio išsilavinimo, užsiimantys demagogijos ir klaidinimo procesu.

Stinga rimtų akademinės bendruomenės narių įsitraukimo į viešas diskusijas, polemikas, neaišku kodėl jie užėmę pasyvios stebėsenos būseną.

Istorijos marginalizavimas- žala jaunajai kartai?

Istorija kaip bet kuri tarpdisciplininė šaka irgi reikalauja aiškumo,  tikslumo, preciziškumo, nuoseklumo. Tu negali bėgioti po temas nežinant chronologijos, įvykių eigos, konjuktūros.

Dabar atvirai ypač ultrapatriotai, savę laikantys viršenybe ir elitu tiražuoja klaikią nesąmonę, kad Vytautas buvo karaliumi ir prieš jo vardą visa Europa privalo lenktis.

Bet kuris paskaitęs netgi klasikinį Šapokos vadovėlį sužinos, jog 1429m.Lucko suvažiavimas sprendė jo karūnacijos klausimą, tačiau klastingas pusbrolis pasistengė pagrobti vežamą karūną ir regalijas karieta. Taip už jo nuopelnus kultūrai, pagalbą kovoje su Ordinu  net čekai, vengrai titulavo jį karaliumi, bet de jure tai nebuvo užanstpauduota, juridiškai apiforminta. Mindaugas išliko vieninteliu teisėtu mūsų karaliumi.

Kitas absurdas publikuojamas netgi garsiųjų mūsų portalų, kuriuos valdo užsienio kapitalas, esą baltai- seniausia Europos valstybė?? Norisi paklausti kokia yra šios valstybės sostinė, lokalizavimas, egzistavimo tarpsnis?

Baltai- lietuviai, latviai, prūsai. Mes valstybę sukūrėme valdant Mindaugui 1253.07.06.aktu, latviai iki pat 20a pr. kentėjo vokiškos hegemonijos priespaudą, prūsai kaip etninė gentis išnyko sulyg Herkaus Manto sukilimo numalšinimu. Tik vėliau Mažvydas, Kleinas tyrinėjo jų kalbą, gramatiką, išliks archeologinis paveldas- bet tai nieko bendro neturi su šia gentimi.

5a.šaltiniai mini gotus,  Kijevą, 500m. ant  Vakarų  Romos imperijos griuvėsių kuriasi frankų imperija-  dabartinė  Prancūzija. Kokius miestus ir valdovus Jūs žinote baltų žemėse iš šio tarpsnio?

Netgi Palemono  legenda  yra tik  insinuacijos ir nedaugiau.

 Baisus žmonių kiršinimas yra gyventojus,  kurie išpažysta evangelikų liuteronų tikėjimą vadinti prūsais, mano krašte stovi jų bažnyčia.

Piliečiai, tik gyvena šios karingos genties žemėse,  bet nieko bendro neturi nei su praeitimi, nei baltų mitologija, pagonybe.

 Viliuosi, kad į šį visuomenės klaidinimo projekto stabdymą įsikiš profesoriai, docentai, magistrai, rengs debatus, kurs draugijas šviesti tautą garbingo istorijos suvokimo dvasia.

 Foto Žydrūno Stančiko. Lietuva nusėta piliakalniais, kalvelėmis. Neapgynus istorinės atminties istorijos klastotojai čia pristeigs naujų Trojų, Herkalanumų. Savo lemiamą žodį, komunikuodami su visuomene, savanorystės pagrindu burdami iniciatyvines grupes tars mokslo tyrinėtojai.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi