Kaip gyvena Šiaurės Korėja? Sensacingas video, kurį Šiaurės Korėjoje nufilmavo Lietuvis!

Čia tavo Lietuva
Čia tavo Lietuva
Lietuvis verslininkas Jokūbas Laukaitis iš Šiaurės Korėjos išsivežė nelegalius kadrus: vaizdai plinta po visą pasaulį

Jacob Laukaitis savo video YouTube kanale kalba:

“Prieš keletą mėnesių nuvykau į septynių dienų kelionę po Šiaurės Korėją, kuri žinoma kaip viena uždariausių ir bene keisčiausių šalių pasaulyje, apie kurią sklando daugybė mitų. Kai ten nuvykau, pamačiau, kad realybė visai kitokia. Tai ir atspindėjo mano sukurtame trumpame dokumentiniame filme, kuris visiems laikams užkirto galimybę dar kada nors sugrįžti į šią šalį.

Šiaurės Korėjoje galioja šimtai rašytų bei nerašytų taisyklių, kurias pažeidus (tiek vietiniams, tiek turistams) galioja griežtos bausmės. Pavyzdžiui, likus kelioms savaitėms prieš mano kelionę į Šiaurės Korėją, dvidešimt vienerių metų studentas iš Amerikos buvo nuteistas 15 metų kalėti kalėjime Šiaurės Korėjoje bei dirbti sunkius darbus. Kodėl? Todėl, kad iš viešbučio kambario bandė pavogti ant sienos pakabintą plakatą. Visiškai suprantama, kad bet kokioje valstybėje už tokį dalyką turėtum problemų su viešbučio administracija ar net policija, tačiau sunkiai tikėtina, kad dėl to tektų kalėti net penkiolika metų!

Šiaurės Korėjoje keliauti vienam draudžiama. Reikia vykti į iš karto suorganizuotą kelinę (patvirtintą valstybės), o vietiniai gidai seka kiekvieną keliautojo žingsnį. Vaikščioti vienam bet kokiomis aplinkybėmis yra griežtai draudžiama. Be to, iš karto atvykus į oro uostą, gidai surenka visų turistų pasus ir juos atiduoda tik kelionės pabaigoje, prieš paliekant šalį. Griežtai draudžiama fotografuoti daugelį dalykų Kiekvieną kartą norint padaryti nuotrauką, reikia atsiklausti gidų leidimo. Pakankamai dažnai jie to daryti neleis, arba netgi lieps ištrinti vieną ar kelias padarytas nuotraukas. Pavyzdžiui, fotografuoti darbininkus, policininkus, kareivius, statybas bei daugelį kitų dalykų yra neleidžiama.

Šiaurės Korėjos lyderiai yra laikomi Dievais. Visoje šalyje yra pastatyta bene trisdešimt penki tūkstančiai lyderių statulų, kurios yra laikomos šventomis vietomis. Visos nacionalinės šventės susijusios su lyderių gimtadieniais, pasiekimais ir t.t. Tikima, jog jie atsiųsti iš dangaus, niekada dėl nieko neklysta, absoliučiai viską žino ir yra patys protingiausi, geriausi, išmintingiausi žmonės pasaulyje. Jokių šansų sugrįžti….

Aš suskaičiavau bent tris „pažeistas“ taisyklės, dėl kurių grįžti į Šiaurės Korėją nebegalėčiau:

1. Po kelionės parašiau nemažai straipsnių, kurie buvo publikuoti dideliuose pasaulio portaluose. Vienas iš didesnių užsienio portalų pavyzdžių yra Businessinsider.com. Mano straipsnis jame perskaitytas daugiau nei 150 tūkst. žmonių ir jie jį perpublikavo net septyniose kitose šalyse: Malaizijoje, Indijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Singapūre ir kt. šalyse. Vadinasi, tą straipsnį pamatė dar daugiau žmonių. Turistams, išvykusiems iš Šiaurės Korėjos, užsiimti bet kokia „žurnalistine“ veikla yra draudžiama.

2. Tose publikacijose parašiau savo nuomonę apie Šiaurės Korėjos lyderius, valdžią, žmonių kasdienį gyvenimą ir kitus teoriškai neleistinus dalykus. Nors norėjau žmonėms parodyti ir kitą – pozityvią Korėjos pusę, tai vis tiek yra draudžiama.

3. Po kelionės kelis mėnesius dirbau prie trumpo dokumentinio filmo apie savo kasdienį gyvenimą Šiaurės Korėjoje, kuriame rodau kelis „nelegalius“ kadrus (pavyzdžiui, statybininkus ar policininkus). Taip pat tekstuose atkreipiau dėmesį į šalyje paplitusią propagandą – pavyzdžiui, kai tramvajuose kiekvienoje kabinoje išdėliotos lentelės su lyderių mintimis bei patarimais žmonėms. Tarp mano parsivežtų nuotraukų ir filmuotų vaizdų – gausu detalių, kurių, remiantis Š. Korėjoje galiojančiais įstatymais, viešinti negalėjau.

Žmonės, kurie peržengia Š. Korėjos rėmus, patenka į juodąjį sąrašą – jie automatiškai galėtų būti suimti bei nuteisti, jeigu patektų atgal į šią diktatorišką šalį. Sudėtinga pasakyti, ar mano nusižengimai yra tokie „žiaurūs“, kad ten nuvykęs patekčiau į kalėjimą, tačiau jeigu jie gali penkiolikai metų pasodinti žmogų už bandymą pavogti plakatą, vadinasi, jie gali padaryti absoliučiai viską.

Kitos informacijos apie Korėjos Liaudies Demokratinę respubliką galima rasti čia: (P.S. negalime atsakyti už tos informacijos autentiškumą, nes geopolitinė situacija ideologiškai nukreipta prieš daugumą Azijos valstybių, turinčių ką nors bendro su BUVUSIA valstybe – Tarybų Sąjunga )

Šiaurės Korėjos istorija: https://lt.wikipedia.org/wiki/Šiaurės_Korėjos_istorija

Korėjos karas: https://lt.wikipedia.org/wiki/Korėjos_karas

Jacob Laukaitis: “I’ve always been very interested in North Korea because it seemed to be one of the most unique and mysterious countries in the whole world. This is my day to day life throughout the 7 days that I spent in North Korea. You can never be sure whether things were staged or not in North Korea because you are only shown what they want you to see. You can’t choose where or when you will be going to specific places, they simply tell you to hop on a bus and ask you to get off at one point or another.

That is why I didn’t want to offer my opinion about whether things were staged or not, whether they were good or not, or honest or not. My goal was to show you what my day to day life looked like when I was there and let you make up your own mind and judge for yourself.”

Dėkojame, kad skaitote mūsų tinklaraštį!

Total
0
Dalinasi
Related Posts