Ką mobilieji telefonai nustumia į užmarštį?

Technologijų gamintojai daug dėmesio skiria įrenginių daugiafunkciškumui bei skirtingų prietaisų sujungimui tarpusavyje. Vis daugiau kalbama apie daiktų internetą, o išmanusis telefonas pretenduoja tapti kasdienės veiklos visrakčiu. Taigi, kokius daiktus telefonas jau keičia ar pakeis netolimoje ateityje?

Pinigai ir lustinės kortelės

Išmaniesiems telefonams tobulėjant bei didinant jų saugumo galimybes, jie po truputį tampa ir atsiskaitymo priemone. Pasak Simono Skupo, „Samsung Electonics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovo, vienas iš to įrodymų tai, kad Pietų Korėjoje ir JAV žmonės jau gali atsiskaityti už pirkinius naudodamiesi „Samsung Pay“ mobiliųjų sprendimu. „Mokėjimas telefonu vyksta labai greitai. Reikia aktyvuoti mokėjimo programėlę, pridėti telefoną prie terminalo ir patvirtinti mokėjimą nuskaitant savo piršto atspaudą. Beje, tai nėra alternatyva tradicinėms mokėjimo ir kreditinėms kortelėms, bet jų integravimas į išmanųjį įrenginį, kaip ir visų kitų nuolaidų ar narystės programų kortelių. Be abejonės, šis sprendimas jau pakeliui ir į Europą“, – pasakojo S. Skupas.

Televizoriaus pultelis

„Išmanusis telefonas jau šiandien gali tapti puikiu pakaitalu televizoriaus pulteliui – ši galimybė atsirado, telefonuose integravus galimybę siųsti infraraudonųjų spindulių signalą“, – sakė S.Skupas. Anot jo, jau šiandien žmonės gali sujungti savo išmanųjį telefoną su televizoriumi, turi galimybę transliuoti telefone esantį vaizdą televizoriaus ekrane ir atlikti kitas funkcijas, o ilgainiui kažkur pasiklydusio distancinio pultelio paieškos galbūt jau ir nebebus toks dažnas reiškinys.

Automobilio rakteliai

Prieš savaitę vykusioje technologijų parodoje „Mobile World Congress 2016” buvo pristatyta dar viena nauja išmaniojo telefono funkcija – nuo šiol šis įrenginys galės pakeisti ir automobilio raktelius. Bendradarbiaudama su kompanija „Samsung“ ir „SAP“, automobilių kompanija „SEAT“, parodė, kad nuo šiol išmaniosios technologijos leidžia užvesti automobilį arba perduoti virtualų „leidimą“ („raktą“) kitam žmogui, nebūnant šalia, o paprasčiausiai naudojantis išmaniuoju telefonu.

Seat nuotr./„Seat“ ir „Samsung“ išmokė „Leon“ užsivesti nuo išmanaus telefono

Virtualios realybės įrankis

Šiandien išmanusis telefonas tampa įrenginiu, padedančiu kurti ir mėgautis virtualios realybės turiniu. Šių metų naujausi didžiųjų technologijų flagmanai suderinami kartu su virtualios realybės prietaisais ir netgi 360 laipsnių aprėptimi filmuojančiomis kameromis. „Šie sprendimai žmonėms leis kurti tikrovišką turinį dar paprasčiau bei dalintis juo su kitais, nes vaizdo įrašai nufilmuoti, naudojat 360 kamerą, iš karto atsiranda telefone, kur juos galima redaguoti, o taip pat sukurtu turiniu, dalintis, pavyzdžiui, Facebook“, – sakė S. Skupas.

Total
0
Dalinasi
Related Posts