Socialiniai tinklai

Internetas

Įspėja dėl didesnės saugumo spragos, nei KRACK

Avatar

Paskelbta

data

WPA2 protokolas buvo laikomas saugiu beveik 13 metų. Bent jau iki šio savaitgalio, kai šiame protokole buvo atrastos kelios saugumo spragos, dėl kurių programišiai gali stebėti visą informacijos srautą tarp „Wi-Fi“ maršrutizatorių ir prie jų prijungtų įrenginių. Pažeidžiamumas buvo pavadintas KRACK vardu (angl. Key Reinstallation AttaCK).

Pasak išmanios namų ugniasienės „Cujo“ kūrėjų, interneto vartotojams neverta nerimauti – tereikia imtis kelių svarbių dalykų, kad apsaugotų savo duomenis.

 

Vartotojams patariama:

  • Nesijungti prie neapsaugotų viešų „Wi-Fi“ tinklų;
  • Saugiam prisijungimui naudoti VPN;
  • Lankytis tik svetainėse, kurių adresas prasideda https://
  • Atnaujinti maršrutizatorių programinę įrangą;
  • Įdiegti visų išmaniųjų įrenginių, įskaitant išmaniuosius telefonus, naujinimus – šiuos jau išleido „Microsoft“ ir „Apple“;
  • Po įrenginių sistemų atnaujinimo rekomenduojama pakeisti „Wi-Fi“ slaptažodžius į sudėtingesnius – slaptažodžių pakeitimas neištaisys pažeidžiamumo, tačiau tai rekomenduojama kaip papildoma apsauga;
  • Patikrinti, ką siūlo pažeidžiamo maršrutizatoriaus gamintojas. WPA2 protokolo spragas turinčių įrenginių gamintojų sąrašą galima rasti čia: https://www.kb.cert.org/vuls/byvendor?searchview&Query=FIELD+Reference=228519&SearchOrder=4

Tuo tarpu „Microsoft“, „Lenovo“, „Google“ ir kiti gamintojai įspėja savo klientus apie panašią saugumo spragą ROCA (angl. Return of Coppersmith’s Attack). Pasak saugumo ekspertų, ROCA yra blogiau nei KRACK pavadintas WPA2 protokolo pažeidžiamumas.

ROCA pažeidžiamumas gali apsimesti RSA raktų savininku, iššifruoti duomenis, įterpti kenkėjišką programą ar kitaip pažeisti asmeninius bei finansinius vartotojų duomenis. Iš esmės, ši saugumo spraga yra susijusi su SSL sertifikato, kuris papildomai saugo vartotojų privatumą internete, rakto „nulaužimu“.

Pasak programinės įrangos platintojos „Baltimax“, ROCA saugumo spraga gali būti panaudota globaliu mastu, tuo tarpu WPA2 pažeidžiamumas tėra vietinės reikšmės.

„SSL sertifikato spraga leidžia programišiams iššifruoti privačius susirašinėjimus, el. laiškus ir kitą šifruojamą komunikaciją internete. Nors šiuo metu tokiam rakto nulaužimui prireiktų ne vienerių metų, tai yra tik laiko klausimas, kada programišiai pasitelks galingesnius resursus“, – komentuoja „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Programinės ir techninės įrangos gamintojai rekomenduoja vartotojams nedelsiant atnaujinti naudojamus įrenginius susidiegiant kritines saugumo spragas ištaisančius naujinimus.

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google

Google maps smogė vėl!

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Nemunas anglų kalboje pagal google maps vadinasi „Neman“.

Googe nuoroda: https://www.google.lt/maps/@54.8901142,23.9074165,15.63z?hl=en norint įsitikinti reikia atsidaryti naršyklėje…

Skaityti daugiau

Internetas

Sportbačių pirkimas internetu: 5 kriterijai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį

Avatar

Paskelbta

data

Elektroninė komercija pastarąjį dešimtmetį išgyveną tikrą pakylėjimą. Vis daugiau prekių yra nuperkama internetu. Ne išimtis ir sportiniai batai. Nemaža dalis žmonių, ieškant sportbačių, renkasi fizines parduotuves. Esą, perkant internetu batų negali pačiupinėti, apžiūrėti gyvai ir pasimatuoti. Šie žmonės sako tiesa, mes išties negalime to padaryti. Visgi, sportbačių pirkimas internetu įmanoma ir netgi visiškai reali ir daug kur paplitusi praktika. Tiesiog ne visi asmenys yra gerai su ja susipažinę ir ne visi žino į kokius motyvus reikėtų atkreipti dėmesį perkant avalynę internetinėje parduotuvėje. Kviečiame susipažinti su šiais kriterijais!

1. Pasirinkite tinkamą elektroninę parduotuvę

Pirmas veiksmas, kurį reikėtų atlikti, tai tinkamos elektroninės parduotuvės pasirinkimas. Internete galite rasti gausybę tokio pobūdžio parduotuvių, tačiau ne visos jos yra legalios. Geros elektroninės sportbačių parduotuvės savo kontaktinius duomenis talpina aiškiai matomoje vietoje. Jūs taipogi galėsite rasti daugybę teigiamų atsiliepimų apie tokio tipo kompanijas. Peržvelkite ką kiti žmonės kalba apie konkrečius platintojus ir jeigu jų komentarai pasirodys teigiami, tai toks ženklas suponuos mintį, jog pastaroji internetinė sportinių batų parduotuvė yra patikima.

2. Perskaitykite įmonės įsipareigojimus

Įvertinkite įmonės įsipareigojimus. Kiekviena internetinė parduotuvė yra paskelbusi šiuos duomenis: kiek maždaug laiko gali užtrukti prekių pristatymas ir kokios yra grąžinimo sąlygos. Kaip jau minėjome, perkant sportbačius internetu, mes jų negalime iš karto gyvai apžiūrėti, tad visiškai normalu, kad gavę batus ir pamatę, kad jie mums ne visai tinka, mes norėsime juos grąžinti arba pakeisti į kitą dydį. Tai yra visiškai normali praktika. Jeigu matote, kad kažkokia elektroninė sportbačių parduotuvė tokių įsipareigojimų neskelbia, reikėtų susirūpinti jos patikimumu.

3. Pirkite iš tų, kurie talpina originalias prekių fotografijas

Batų nuotraukos. Realios sportbačių nuotraukos yra vienas iš pagrindinių elementų perkant internetu. Kaip kitaip Jūs galėsite išsirinkti avalynę? Prieš pirkdami sportinius batelius, įsitikinkite, kad tinklalapyje eksponuojamos jų nuotraukos būtų tikros, o ne paimtos iš kokios kitos internetinės svetainės. Internete galite rasti daugybę pamokų kaip susekti nuotraukos ar paveikslėlio kilmę.

4. Ieškokite išsamių prekių aprašymų

Visada skaitykite prekių aprašymus ir žiūrėkite, kad perkamų batų medžiagos būtų kokybiškos. Patikimi sportbačių gamintojai ar profesionalūs platintojai tikrai noriai dalinasi visa turima informacija apie gaminių sudėtį. Jeigu šios informacijos elektroninės komercijos svetainėje nerandate, vertėtų susimąstyti ar tikrai verta pirkti produktą būtent iš šio tinklalapio.

5. Nebijokite grąžinti prekių ir bandyti naujų dydžių

Geros internetinės sportbačių parduotuvės dažniausiai pateikia išsamias dydžių lenteles. Visgi, suprantama, kad pirmas Jūsų užsakymas greičiausiai bus testinis. Nesijaudinkite, tai suvokia ir batų pardavėjas. Nebijokite grąžinti ir užsakinėti iš naujo skirtingų dydžių batų. Juk Jums svarbu išsirinkti tinkamą dydį, o pardavėjui svarbu, kad jo klientas galų gale liktų patenkintas. Toks jau tas minusas perkant internetu. Tai gali užtrukti. Visgi, tai tuo pačiu yra ir tam tikra loterija, nes kartais batai tinka iš pirmo karto, o kartais tenka šiek tiek daugiau padirbėti, kad gauti idealią sportbačių porą.

Parengta pagal batuskveras.lt

Skaityti daugiau

Skaitomiausi