Socialiniai tinklai

Įdomybės

Į Lietuvą „atplauks“ didžiausias pasaulyje laivas iš „Lego“ kaladėlių

Avatar

Paskelbta

data

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rugsėjo viduryje bus galima išvysti didžiausią pasaulyje laivą, pastatytą iš „Lego“ kaladėlių. Unikalų laivą iš plastikinių kaladėlių statė 150 metų jubiliejų švenčiančios keltų kompanijos DFDS darbuotojai visoje Europoje. Keltą iš „Lego“ kaladėlių statė ir šioje grupėje dirbantys lietuviai.

Danų kompanija DFDS šiemet mini 150-ąsias įkūrimo metines. 1866-ųjų gruodį danas Carlas Frederikas Tietganas suvienijo tris didžiausias danų garlaivių kompanijas į vieną ir pavadino DFDS (lietuviškai – „Jungtinė garlaivių kompanija“). Iš pradžių danai valdė 19 laivų, vėliau laivynas tik augo.

Iš karto pradėta dirbti dviem kryptimis – Anglijos ir Baltijos jūros. Jau XIX amžiuje keltai su kroviniais ir keleiviais atplaukdavo į Karaliaučių, Liepoją, Sankt Peterburgą, Klaipėdą. Kompanija sparčiai plėtėsi iki Antrojo pasaulinio karo, po karo ryšiai su Lietuvos uostu nutrūko.

Iš Klaipėdos keltais jau plaukė 3,3 mln. keleivių

DFDS į Lietuvą sugrįžo 1996-aisiais, kai įsigijo kompaniją, plukdžiusią keleivius iš Klaipėdos į Frederisiją Danijoje.

naming-of-the-dfds-lego-ship-57c5889b4424e

2001-aisiais DFDS įsigijo Lietuvos laivininkystės kompanijai priklaususią „Lisco Baltic Service“. Ši data laikoma kompanijos „DFDS Seaways“, tik 2011-aisiais gavusios šį pavadinimą, pradžia.

„Tada ir prasidėjo rimtos investicijos į Lietuvą. Ką DFDS duoda Klaipėdai? Per 15 metų buvo išlaikytas ir išvystytas laivynas – investuota į naujus laivus, plaukiojančius su Lietuvos vėliava, čia dirba lietuvių įgulos. Investicijos per 15 metų siekia apie 300 mln. eurų. Vien šiais metais naujiems keltams įsigyti skirta 55 mln. eurų“, – pasakojo „DFDS Seaways“ Komunikacijų ir ryšių su visuomene vadovas Baltijos šalims Vaidas Klumbys. Kompanija įsigijo iki tol nuomotus „Athena Seaways“ ir „Optima Seaways“.

Šiuo metu keltai septynias dienas per savaitę iš Klaipėdos plukdo į Kylį Vokietijoje ir Karlshamną Švedijoje. Į Daniją du kartus per savaitę plukdomi kroviniai. „DFDS Seaways“ dirba 900 žmonių, visoje DFDS grupėje – apie 6700. Skaičiuojama, kad per 15 metų Lietuvos – Švedijos bei Vokietijos kryptimi kursuojantys keltai perplukdė apie 3,3 mln. keleivių. Jei visus pergabentus krovinius sustatytum į vieną eilę, susidarytų apie 30 mln. metrų.

Į bortą daužė butelį iš „Lego“

Jubiliejų DFDS nusprendė paminėti įspūdingai ir drauge su kita garsia danų kompanija „Lego“ nuspręsta pastatyti milžinišką laivą iš kaladėlių. Pakuotės su standartinio dydžio „Lego“ kaladėlėmis buvo išdalintos darbuotojams. Taip į kūrybos procesą įsitraukė visi. Po kelių mėnesių Škotijoje pastatytas didžiulis laivas. Sulipdyti laivą iš atskirų dalių padėjo ir „Lego“ kompanijos darbuotojai. „Pats stačiau plytas iš baltų kaladėlių. Matyt, maniškės atsidūrė viršutiniame sąstate“, – teigė V.Klumbys.

ship-57c588a0f133fLaivo ilgis siekia 12,035 metrus, plotis – 1,67, aukštis – 2,36. Iš viso statiniui panaudota per milijoną kaladėlių ir sveria jis 2860 kilogramų. DFDS keltų kopija tapusiam laivui skirtas „Jubilee Seaways“ vardas. Rugpjūčio 18-ąją laivas pakrikštytas, o per ceremoniją išlaikyta tradicija – į bortą sudaužytas butelis. Tačiau ir jis buvo iš „Lego“ kaladėlių. Šis laivas, kurį bus galima išvysti ir Lietuvoje, pateko į Guineso rekordų knygą.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomybės

Štai ką gali pasakyti apie jus jūsų pirštų ilgis

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Pažiūrėkite į paveikslėlį. Nustatykite, kuris iš trijų variantų – A, B ar C – jūsų. Tikrinti reikia kairę ranką.

1. А – jūs mielas, bet pragmatiškas

Jeigu jūsų bevardis pirštas šiek tiek ilgesnis už smilių, tai reiškia, kad jūs atrodote žavus ir patrauklus daugeliui žmonių.

Tokie žmonės ryžtingi, drąsūs, dažnai rizikuoja. Taip pat ie yra protingi, gali pasigirti aiškiu loginiu mąstymu ir įdomiais samprotavimais.

Tokie žmonės puikiai sprendžia kryžiažodžius, lengvai ir greitai sprendžia bet kokius loginius uždavinius. Dar vienas įdomus faktas – tokie žmonės uždirba daugiau už kitus. Merginoms reikia atkreipti dėmesį į pirštų ilgį, taip pat ar yra ant bevardžio piršto sutuoktuvių žiedas. Ir jeigu jo ten nėra – jūs turite šansų susieti savo gyvenimą su tokiu žmogumi, kurį lydės sėkmė.

Tokie žmonės paprastai tampa geriausiais mokslininkais, inžinieriais ir kariškiais.

Kembridžo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad jeigu bevardis pirštas ilgesnis už smilių, tai rodo didesnį pasisekimą biržoje. Per pusantrų metų trukusį tyrimą jie sugebėjo uždirbti 11 kartų daugiau, negu tie, kurie turi trumpą bevardį pirštą. Šią priklausomybę Kembridžo mokslininkai taip pat sieja su testosterono lygiu.

Tyrimai parodė, kad vyrams, kurių smilius trumpesnis už bevardį pirštą, labiau sekasi meilės reikaluose ir sporte. Ir tai tiesa. Juk testosteronas veikia ne tik agresiją, bet ir vyro poreikį užkariauti, nugalėti, dominuoti moterų draugijoje. O šios savybės būdingos sportininkams ir donžuanams.

Bato (Anglija) universiteto psichologai lygino 7-mečių moksleivių pirštų ilgį ir SAT testo (standartizuotas mokyklinių sugebėjimų testas) rezultatus. Išaiškėjo, kad, kuo ilgesnis bevardis pirštas, tuo geresni matematikos ir erdvinio mąstymo testų rezultatai, ir blogesni – žodinių užduočių.

2. В: Svarbiausia – jūsų ego

Žmonės, kurių bevardis pirštas trumpesnis už smilių, labai dažnai būna arogantiški. Jie yra pilnavertiškos asmenybės, ir gali ramiai mėgautis savo pačių bendrija, būdami vieni. Tokie žmonės nemėgsta, kai juos trukdo. Paprastai tokie žmonės niekada pirmi nieko nesiūlo. Tai galima pasakyti ir apie santykius, ir apie verslą. Bet, nepaisant to, jie vertina dėmesį, teigiamai priima komplimentus ir pagyrimus.

Jeigu vyro smilius ilgesnis už bevardį pirštą, jis turi polinkį į homoseksualumą. Be to, tokie vyrai retai pasiekia aukštumų versle ir sporte.

3. С: Jūsų esminis bruožas – esate nekonfliktiški

Žmonės, kurių toks pirštų ilgio santykis, taikūs ir geraširdžiai, jie nekenčia konfliktų ir visaip stengiasi jų vengti. Tokie žmonės mėgsta tvarką ir yra labai organizuoti. Paprastai jie randa bendrą kalbą su visais, mėgsta bendrauti. Santykiuose labai ištikimi, toks pat jų požiūris į darbą, draugus.

Skaityti daugiau

Įdomybės

11 faktų apie „McDonald’s“ Ar dar norėsite ten lankytis?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Faktas nr. 1

Pagal specialųjį „McDonald’s“ užsakymą išveista vištų rūšis „Misteris MD“ išsiskiria didele krūtine. Iš baltos krūtinėlės mėsos gaminami populiarūs „Chicken McNuggets“. Tai pakeitė visą vištienos gamybos pramonę – ją pradėjo pardavinėti ne visą, kaip prieš 20 metų, o supjaustytą gabalais.

Faktas nr. 2

Psichologo Luiso Cheskino nuomone, auksinės McDonald’s arkos – freidizmo simbolis. Tai didžiulių motinėlės „McDonald’s“ krūtų pora.

Faktas nr. 3

Dviejų trečdalių visų tinklo darbuotojų amžius nesiekia 20 metų. Jie gauna labai mažą atlyginimą už labai paprastų operacijų atlikimą. 1958 metais „McDonald’s“ atsirado pirmoji 75 puslapių instrukcija. Joje buvo išsamus visų veiksmų, kuriuos reikia atlikti gaminant maistą, aprašas ir bendravimo su klientais būdai. Šiandien šioje knygoje yra 750 puslapiai ir ji vadinama „McDonald’s“ biblija.

Faktas nr. 4

Personalo kaita siekia 400 procentų. Tipinis darbuotojas išeina iš darbo jau po 4 mėnesių. Tarp darbuotojų daug paauglių iš nepasiturinčių šeimų ir imigrantų.

Faktas nr. 5

Mažas atlyginimas ir darbo apsaugos nebuvimas pakeičiami komandinės dvasios atmosferos sukūrimu. Jau ilgą laiką „McDonald’s“ vadybininkus moko, kaip tinkamai girti pavaldinius ir sukurti jiems nepriklausomybės iliuziją. Juk tai kainuoja gerokai mažiau, negu didinti atlyginimą.

Faktas nr. 6

Traumų tarp jaunų darbuotojų pasitaiko dukart dažniau nei tarp vyresnių. Kiekvienais metais kavinėje susižaloja iki 200 000 žmonių.

Faktas nr. 7

Jauna darbo jėga mėgsta pajuokauti. Vaizdo įrašai, padaryti Los Andželo greitojo maisto kavinėse, rodo, kad paaugliai čiaudi į maistą, aplaižo pirštus, krapšto nosį, gesina cigaretes į produktus, mėto juos ant grindų. 2000 metais trys paaugliai iš Niujorko „Burger King“ buvo areštuoti už tai, kad maždaug 8 mėnesius spjaudė ir šlapinosi į patiekalus. Maišytuvuose gyvena tarakonai, o pelės naktimis bėgioja per atšilti paliktus mėsainius. Taip pat žinoma, kad daugelis greitojo maisto tinklų darbuotojų nevalgo savo darbo vietoje kitų pagaminto maisto.

Faktas nr. 8

„McDonald’s“ bulvyčių skonis patinka visiems. Anksčiau jis priklausė tik nuo kepti naudojamų riebalų. Daugelį metų tai buvo mišinys, sudarytas iš 7 proc. medvilnės aliejaus ir 93 proc. jautienos riebalų. 1990 metais žmonės sukilo prieš cholesterolį ir greitojo maisto tinklai pradėjo naudoti 100 proc. saulėgrąžų aliejų. Bet juk reikėjo išsaugoti skonį! Jeigu šiandien paprašysite, kad „McDonald’s“ pateiktų jums patiekalo sudėtį, tai ilgo sąrašo pabaigoje pamatysite tokią sudedamąją medžiagą – natūrali kvapioji medžiaga. Tai universalus paaiškinimas, kodėl greitasis maistas toks skanus.

Faktas nr. 9

Bulvių ir mėsainių receptų reikia ieškoti ne kulinarinėse knygose, o darbuose „Maisto pramonės technologijos“ ir „Maisto inžinerija“. Tai, ką ten valgome, per pastaruosius 40 metų pasikeitė labiau nei per ankstesniuosius 40 000 metų. Mėsainių ir kitų patiekalų skoniai ir kvapai gaminami didžiulėse JAV cheminėse gamyklose.

Faktas nr. 10

Bendrovė „International Flavors and Fragrances“ dirba ne tik su „McDonald’s“ patiekalų skoniais, bet ir su 6 iš 10 populiariausių pasaulio kvepalų kvapais, tokiais kaip „Beautiful“ iš „Estee Lauder“ ir „Tresor“ iš „Lancome“. Taip pat su muilo, indų plovimo skysčių, šampūnų ir kt. gaminių kvapais. Visa tai – vieno proceso rezultatas. Skutiesi beveik tuo pačiu, ką valgai vakarienei.

Faktas nr. 11

Didžiulei greitojo maisto mėsmalei skirtos karvės, likus trims mėnesiams iki skerdimo, suvaromos į specialias aikšteles, kur šeriamos grūdais ir antibiotikais.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi