Socialiniai tinklai

Laisvalaikis

Į kelionę su vaiku: ko tikėtis ir kam ruoštis?

Avatar

Paskelbta

data

Vaikams kelionės atneša daug džiaugsmo, o tėvams – neretai ir rūpesčių, kai jų atžalos kelionės metu suserga ar patiria traumą. Draudikai skaičiuoja, kad praėjusiais metais 17 proc. visų vaikų žalų buvo užfiksuota rugpjūtį – suintensyvėjus keliautojų srautams. Kokios vaikų traumos ir susirgimai dažniausiai apkartina kelionių įspūdžius?

Kaip rodo ilgametė statistika, per keliones traumas kur kas dažniau patiria vaikai iki 12 metų. „Kelionėse vaikai dažniausiai patiria traumas pargriuvę arba nuo ko nors nukritę. Dėl to pasitaiko minkštųjų audinių sužalojimų, raiščių patempimų ir kaulų lūžių, kurie gali ne tik sutrukdyti kelionę dėl vizitų pas gydytojus, bet netgi priversti ją nutraukti ir grįžti namo. Šie atvejai gali sukelti ne tik nemažai rūpesčio tėvams, bet ir patuštinti tėvų piniginę – priklausomai nuo patirtos traumos sudėtingumo bei šalies, gydymo kainos gali svyruoti nuo 50 iki kelių tūkstančių eurų“, – sako „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.

Tuo tarpu pačių mažiausių keliautojų atostogas dažniau apkartina ne traumos, o įvairūs susirgimai. Statistika rodo, kad dėl pasikeitusių klimato sąlygų, ne visuomet švaraus vandens ar neįprasto maisto vaikams iki 5 metų dažnai atsiranda skrandžio negalavimai, o dėl intensyvesnės saulės ar vabzdžių įgėlimų – alerginės reakcijos.

Į keliones užsienyje – vis daugiau vaikų

Kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ duomenimis, pakankamai dažnai į atostogų keliones leidžiamasi kartu su atžalomis – net 30 proc. keliaujančiųjų į Turkiją sudaro būtent vaikai. „Organizuodami keliones siekiame ne tik patenkinti skirtingus atostogautojų lūkesčius, tačiau ir užtikrinti jų saugumą. Kelionėse ypač svarbi grupė yra vaikai, kurie jautresni aplinkos pokyčiams, todėl rekomenduojame rinktis šeimoms su mažamečiais pritaikytus viešbučius, kuriuose visa infrastruktūra ir paslaugos pritaikyti mažiesiems – yra negilūs baseinai atsigaivinimui, skėčiai nuo saulės, taip pat mažiesiems tinkamas maistas ir gėrimai, kai kur viešbučio teritorijose yra ir gydytojų kabinetai“, – sako Kristina Prieskienytė, „Kidy Tour“ pardavimų vadovė.

Pasak K. Prieskienytės, kelionių organizatorius taip pat stengiasi visada tėvams priminti svarbiausius saugumo kelionėje principus, nes visų pirma jie yra atsakingi už savo mažylių sveikatą. Atostogoms renkantis Turkiją ar Egiptą bene svarbiausia prisiminti, kad nemažai laiko vaikai praleis saulėje, todėl reikia užtikrinti, kad dėvėtų kepurę ir gertų daugiau vandens. Kadangi viena iš pagrindinių pramogų yra maudynės, svarbu susitarti, kad į vandenį bristi galima tik įspėjus suaugusiuosius, o maudantis jūroje būti atsisukus veidu į bangas. Kadangi aplinka vaikui nauja, reikia ne tik jį nuolat stebėti, tačiau ir susitarti, kaip reikėtų elgtis pasimetus – viešbutyje turėti susitikimo vietą, o išeinant iš jo pasiimti vizitinę kortelę su kontaktais.

Tendenciją keliauti su vaikais pastebi ir „Compensa Vienna Insurance Group“ draudikai, kurie daugelyje turistų pamėgtų šalių fiksuoja vis daugiau vaikų patirtų žalų. „Šiltuose kraštuose daugiausia atvejų, kai dėl kaitrios saulės vaikams atsiranda alergija. Dėl to svarbiausia keliaujant su vaikais paimti apsaugos nuo saulės priemonių – kepures, akinius, kremus, pasirūpinti, kad vaiko pečius dengtų marškinėliai. Taip pat rekomenduojama dar prieš kelionę pasitarti su gydytoju dėl individualios vaistinėlės sudarymo, kuri pagelbėtų atsiradus traumoms, alergijoms ar kitiems susirgimams“, – pataria M. Balinskas.

Laisvalaikis

Dėvėti drabužiai: ar verta? O gal ir pigūs gali būti kokybiški?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Kol vienos moterys džiaugiasi, kad internete galima rasti puikios kokybės drabužius, tuo tarpu kitos vis dar perka dėvėtus, kadangi galvoja, jog tai vienintelis būdas nepermokėjus džiaugtis kokybe. Tikimasi, jog gerų prekinių vardų drabužiai puikiai tarnaus, skoningai atrodys, galiausiai, nebus labai brangūs. Lyginant šias dvi alternatyvas – vienareikšmiškai drabužiai pigiau yra internete. Juk papildomas privalumas, kad jie yra visiškai nauji, tad tuo pačiu spalvinė gama bus kur kas sodresnė, neteks susidurti su įplyšimais arba sagų trūkumu. Šios smulkmenos – svarbios ir reikšmingos, o juk kiekvieną dieną norisi vilkėti gražius ir patogius drabužius, su kuriais kasdieninis buvimas bus neatsiejamas nuo patogumo ir stiliaus.

Pigūs drabužiai internetu

Dėvėti drabužiai nėra kokybiški ir daugelis pergyvena, kad įsigijus maikutę už 5 eurus tenka ją greitai išmesti, kadangi siūlės paprasčiausiai išėjo. Tuo tarpu nauja maikutė gali kainuoti vos 7 eurus, tad šiuo atveju labai verta pagalvoti, ar ne geriau sumokėti šiek tiek daugiau, tačiau džiaugtis drabužiu, kuris padės labai greitai atpirkti tuos kelis eurus.

Drabužiai pigiau internetu suteikia galimybę rasti pigią kokybę. Siūlome įvertinti tai, kas internete yra kur kas paprasčiau pamatyti akcijas ir nuolaidas, tad įsigyti kokybiškus drabužius kur kas pigiau. Štai todėl visada verta užsiprenumeruoti naujienlaškį ir sekti info, o sulaukus žinutės, kurioje yra Jums tinka info – pasinaudoti tokia galimybe ir įsigyti kokybiškus drabužius patraukliomis kainomis. Įvertinkite tai, džiaukitės kokybe, galiausiai, vertinkite atviras galimybes, kurios suteikia šansą pigiai rasti tai, ko Jums labiausiai reikia.

Kur rasti geros kokybės pigius rūbus internete?

Kadangi šiuo metu internetinių prekybos vietų gaus labai plati, natūralu, kad daugeliui kyla klausimas – kurias variantas yra pats geriausias. Trumpai nurodysime pačius svarbiausius niuansus, kuriuos įvertinus ir apgalvojus galite jaustis rami,  kad radote tai, kas Jums labiausiai tinka ir patinka.

  • Būtinai skaitykite kitų žmonių atsiliepimus apie konkrečią prekybos vietą.
  • Siūlome įvertinti ir tai, kad perkant internetu atveriamos galimybės rasti tokias prekybos vietas, kurios suteikia prekių grąžinimo garantiją.
  • Taip pat reikia nepamiršti pasižiūrėti pardavimo sąlygas, kad pavyktų paprasčiau rasti tai, kas Jums labiausiai tinka.
  • Susipažinkite su info, ar galima netikusias prekes grąžinti.
  • Žinoma, tuo pačiu reikia pasidomėti, kokiu būdu prekės yra pristatomos.

Neverta skirti net ir mažų sumų tokioje sferoje, kuri ilgai Jums netarnaus. Štai pigūs drabužiais net ir nauji, tad koks tikslas mokėtis beveik tokią pat sumą už tokią aprangą, kuri jau nebeatrodys taip puikiai. Juk galima taupyti daugelyje sferų, tačiau drabužiai yra viena tų, kuriai tenka skirti kiek didesnę investiciją. Paprasčiausiai, tai puiki galimybė atrodyti gražiai, tinkamai save reprezentuoti ir tuo pačiu savimi pasitikėti.

Skaityti daugiau

Laisvalaikis

5 Svarbūs patarimai, kaip teisingai pasirinkti lauko baldus savo terasai

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Lauko baldai – kokius rinktis, kad netektų PAVYDŽIAI ŽVILGČIOTI į kaimyno terasą ir GAILĖTIS dėl pasirinkimo?

 

Kokie pinti lauko baldai tinkamesni mano terasai: kedės, foteliai, pietų stalas ar minkštų baldų komplektas? Šis klausimas kamuoja beveik visus, kurie renkasi lauko baldus.

Esu girdėjusi ne vieną atvejį, kuomet šeimos nariai niekaip negalėjo apsispręsti, kokie baldai labiau tiktų jų terasai. Pavyzdžiui, vieni žmonės buvo susipykę, nes žmona norėjo baldų su minkšta dalimi, o vyras – trūks plyš su aukštu pietų stalu (kad būtų patogu valgyti šašlyką).

Buvo atvejų, kai žmonės jau ketino pirkti pietų baldų komplektą, tačiau persigalvojo ir pasirinko sofą su žemu staliuku, nes ne taip jau dažnai pietauja terasoje. Ir atvirkščiai, – iš pradžių ketinę įsigyti minkštą komplektą, savo terasai pasirinko stalą su foteliais, nes nutarė, kad kepsnių sezonas svarbiau už viską!

Žinoma, jei terasa didelė arba jos yra dvi – galima įsigyti abu komplektus ir problema išspręsta! Tačiau dažniausiai tenka pasirinkti kažkurį vieną variantą. Taigi, kaip suprasti, kurio reikia būtent jums?…

Pasidalinsiu savo asmenine patirtimi… Įsigydami savo pirmąjį lauko baldų komplektą buvome šventai įsitikinę, jog visą šiltąjį sezoną gyvensime terasoje: vaišinsime svečius kepsninės patiekalais, patys pietausime, vakarieniausime… Tad nesvarstydami įsigijome didelį stalą su 6 foteliais.

 

Po pirmojo sezono padarėme tokias išvadas:

 

–> Neįvertinome vėjo.

Mūsų terasa atvira, tik su stogeliu, aplink gana atvira teritorija, tad vėjas siaučia visu smagumu. Kol atnešami patiekalai, vėjas juos akimirksniu atvėsina. Nežinau, kaip Jūs, bet aš mėgstu karštas bulves prie šaltibarščių :).

–> Neįvertinome atstumo iki virtuvės.

Kol keliskart padengėme stalą: sunešiojome indus, įrankius iš virtuvės ir po to viską nurinkome, entuziazmas baigėsi. Mūsų virtuvė tikrai per toli nuo terasos.

–> Neįvertinome širšių.

Per šį sezoną sužinojome, kad rugpjūčio viduryje mus gausiai užpuola širšės! Tad apie stalo padengimą terasoje tuo metu negali būti nė kalbos…

–> Neįvertinome savo pačių poreikių.

Mes dažnai pagalvojame apie tai, kaip priimsime svečius, kaip smagu bus susėsti prie bendro stalo. Tačiau ar susimąstome, ką patys norime veikti savo terasoje kasdien? Žinoma, pasibuvimai su draugais visuomet smagu. Tačiau, pavyzdžiui, aš po kurio laiko  supratau, kad mėgstu terasoje ištiesusi kojas pagulinėti ir paskaityti knygą. Kasdien. Po truputį. Tad mano terasoje turi būti vieta, kur galėčiau patogiai įsitaisyti.

 

Pirmasis pasirinkimas                                                           Galutinis rezultatasLauko baldai

 

 

 

 

 

Rezultatas.

su didžiuoju stalu ir foteliais teko atsisveikinti – juos pardavėme ir įsigijome komplektą, kurį sudaro sofa, foteliai ir kavos stalas. Šis tarnauja jau šešerius metus ir 100% tenkina mūsų poreikius: pagulėti, paskaitinėti knygas, išgerti arbatos… Labai norint, galima ir pavalgyti, tačiau, kaip jau žinote, mums tai pavyksta gana retai :).

Beje, jei renkatės „sofos“ variantą – neapsigaukite dėl dydžio! Būtinai atkreipkite dėmesį į matmenis ir savo ūgį: minkšta dalis turi būti patogi maloniai įsitaisyti ir ištiesti kojas, t.y. ne per maža. Nesuklysite pasirinkę trivietę sofą, nes įsigijus per mažą, tiesiog negalėsite patogiai prigulti (ypač, jei šeimininkas yra aukštesnio ūgio 😉 )

 

Tačiau mano patirtis toli gražu nėra taisyklė.

Štai vieni mūsų klientai jau ne vienerius metus savo terasoje turėjo medinius baldus ir puikiai žinojo savo įpročius – pusryčiauti, pietauti ir vakarieniauti terasoje šeimai buvo kasdienybė. Jų terasos ypatumai:

Su stogeliu ir vienos sienos užuovėja.

Stogas ir siena apsaugo nuo skersvėjų, tad nebelieka problemos dėl atvėsusių bulvių prie šaltibarščių :). Dar geriau, jei terasa turi kokias nors tvirtas užuolaidas nuo vėjo ar net stiklo konstrukcijas (kurias jie vėliau ir įsitaisė).

Virtuvė netoli – viskas ranka pasiekiama pro terasos langą.

Tobulas sprendimas dažnai valgantiems terasoje.

Išspręstas poreikis „ištiesti kojas“

Šeima yra įsigijusi gultus ir kabantį krėslą, tad poreikis jaukiai paskaitinėti ir pagulėti patenkinamas su kaupu.

Rezultatas.

Šeima įsigijo stalą su 6 foteliais ir jau ketvirtą sezoną mėgaujasi savo sprendimu. Terasoje įsitaisė židinuką ir neatsidžiaugia gražiais foteliais bei patogiu valgyti stalu.

Na, o jeigu vis tik vienoje terasoje norisi ir stalo, ir minkštos dalies, galima suderinti „du viename“. Tai taip pat puikus variantas, jei argumentai tikrai nenusveria nei vieno prieš tai aprašyto atvejo naudai.

 

Prieš priimant galutinį sprendimą, kviečiu perskaityti patarimus, aprašytus žemiau, kurie tikrai padės išsirinkti

Tačiau susipažinkime ir su „du viename“ variantais:

 

Kampas: ir sotūs pietūs ir patogus poilsis         Sofa, pietų stalas ir foteliai: garatuotas komfortas

pinti lauko baldai

 

 

 

 

 

 

 

Taigi, patariame, kaip sudėti visus taškus ant „i“, išsaugoti ramybę šeimoje ir iškart įsigyti būtent Jūsų poreikius atitinkantį lauko baldų komplektą. 

 

5 SVARBŪS PATARIMAI renkantis lauko baldus savo TERASAI:

1.

Įvertinkite, ar jūsų terasa visiškai atvira, ar turi stogą, o gal bus įstiklinta. Tai svarbu vertinant, kaip dažnai joje valgysite, t.y. ar nepūs vėjas, ar nelis lietus tiesiai ant kepsnio :). Tai taip pat labai svarbu sprendžiant, kur dėsite minkštas pagalvėles – ypač jei nuspręsite įsigyti minkštą baldų komplektą. Jeigu jūsų terasa be stogo, reikės pagalvoti apie saugią dėžę pagalvėlėms susidėti.

2.

Kokiu atstumu nuo terasos yra virtuvė. Vėlgi, tai labai svarbus argumentas sprendžiant, ar dažnai dengsite stalą terasoje. Tai padės suprasti, ar jums reikalingas komplektas su aukštu pietų stalu patogiam valgymui.

3.

Tai ypač svarbu! Išmatuokite savo terasą ir nusipieškite ją popieriaus lape. Gali atrodyti, kad komplektas puikiai telpa į jūsų terasą, tačiau įvertinkite, kad fotelius bei kėdes reikia atsistumti kylant nuo stalo, tad erdvė turi būti didesnė nei komplekto matmenys. Jei terasos plotis 3 metrai, žemiau pavaizduotas komplektas turėtų tilpti, tačiau didesnis jau vargiai. Beje, atkreipkite dėmesį, kad komplektui su apvaliu stalu visuomet reikės daugiau vietos, nei su stačiakampiu. Tai pat atkreipkite dėmesį į sėdimos dalies patogumą: jeigu tektų rinktis – balsuočiau už pietų komplektą su foteliais, o ne su kėdėmis. Tikrai patogiau.

4.

Savo terasos schemoje pasižymėkite, kur yra langai ir durys. Tai labai svarbu renkantis baldus. Juk nenorite, kad baldai užstotų vitrininius langus ar praėjimą. Tai taip pat labai svarbu renkantis kampines sofas. Reikia pamatuoti, kurioje pusėje bus ilgesnė komplekto dalis, o kurioje trumpesnė, nes nusipirkus priešingą variantą turėsite problemą – baldas gali netilpti.

5.

Na, o įvertinę oro sąlygų įtaką bei techninius parametrus, pasidarykite puodelį arbatos ir su sprendimo teisę turinčiais šeimos nariais padiskutuokite:

– kiek laiko šiltuoju metų sezonu praleidžiate terasoje ir ką ten mėgstate veikti?

– kaip dažnai šiltuoju sezonu terasoje priimate svečius (svarbu numatant sėdimųjų vietų skaičių)?

– kaip dažnai patys valgote terasoje?

– ar mėgstate tiesiog „ištiesus kojas“ pailsėti ant sofos?

– gal mėgstate skaityti, žaisti stalo žaidimus?

– tiesiog mėgaujatės gamtos grožiu, šviežiai nupjautos žolės kvapu?

Kai atsakysite į visus šiuos klausimus, tikrai suprasite, koks baldas terasoje JUMS yra tinkamiausias.

 

SVARBIAUSIA!

Visi aukščiau išvardinti patarimai yra labai svarbūs, tačiau, svarbiausia yra baldus pirkti SAU, o ne svečiams. Juk būtent JŪS gražiausias vasaros akimirkas praleisite savo terasoje! Taip, kartais su svečiais, bet dažniau su SAVIMI ir SAVO šeimos nariais gerdami kavą ryte ar palydėdami saulę vakarais. Būtent JUMS turi būti smagu, gera ir patogu!

 

Su šiltais linkėjimais,

www.ekoseses.lt

P.S. Na, o jeigu vis tik liko neatsakytų klausimų arba kilo naujų, visada galite su mumis susisiekti – mielai pakonsultuosime. Mūsų kontaktus rasite čia: http://ekoseses.lt/kontaktai/

Tekstą ruošė: Inga Skirmantienė

Redagavo: Saulė Skirmantienė­­­­­­­­­­­­­

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi