Socialiniai tinklai

Google

„Google“ paieška, užbaigianti mūsų sakinius, atskleidžia primityvią sąmonę

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Jungtinių Tautų (JT) atlikto tyrimo duomenimis, net XXI a. tokie seksistiniai šūkiai yra gana dažnai vartojami visuomenėse.

Tyrimo šaltinis? „Google“ paieška ir sakinio „Moterys neturėtų….“ joje siūlomos pabaigos, – skelbia BBC.

„Google Instant“ yra paslauga, kuri automatiškai siūlo savo variantus (angl. autocomplete), pradedant raidėmis, baigiant ištisais sakiniais. Tai daroma remiantis duomenimis, surinktais iš tūkstančių panašių paieškų.

JT ekspertų nuomone, šie algoritmai yra tarsi žvilgsnis į kolektyvinę sąmonę ir tai, kokia ji vis dar primityvi. Tačiau ar tai gali būti tiesa?

Kaip ir kitos sėkmingos technologijos, „autocomplete“ sėkmė yra tai, kaip mažai mes ją pastebime.

Kuo geriau ji dirba, tuo labiau atrodo tarsi natūralus mūsų veiksmas. Jeigu norite sužinoti, ką apie kokį dalyką galvoja dauguma, pradėkite „Google“ paieškoje rašyti sakinį ir leiskite pačiai sistemai pateikti galimus sakinio ar žodžio baigties variantus.

Variantai parenkami remiantis daugybe skirtingų faktorių. Pradedant jūsų geografine vieta, baigiant kalba, laiku, cenzūra ar net jūsų pačių paieškų istorija. Kitaip tariant, tai, ką jums siūlo „Google“ nėra tiesa, o labiau variantus, kuris remiantis algoritmais, atrodo jums labiausiai tinkantis.

Būtent dėl to taip kritikuojamas anksčiau minėtas JT tyrimas, dėl kurio buvo netgi sukurta socialinė kompanija.

Kaip rašo BBC, sunkiausia dabar nepadaryti taip, kad „Google“ paieškos sistema ne tik nesuformuotų nuomonės, kad „visi taip ir galvoja“, bet dar ir ją pakeistų, net jeigu teisybė yra priešinga. Leisdami algoritmui baigti mūsų mintis, prisidedame prie neteisingų rezultatų ne tik savo paieškose, bet ir kitų vartotojų.

google-paieska-54662320ce26e

Vienas pavyzdys – japonas, kuris metų pradžioje nusprendęs savo vardą suvesti „Google“ paieškoje, pamatė, kad jis siejamas su kriminaliniais nusikaltimais. Jis kompaniją padavė į teismą ir laimėjo: buvo pašalinti visi tokie variantai. Ši byla buvo precedentas, kurį vėliau panaudojo teismai Australijoje ir kitose šalyse.

Tuo metu „Google“ inžinieriai teigia, kad įžvelgti blogų kėslų „autocomplete“ paslaugose tikrai nereikia. Jų nuomone, tokia interakcija tarp robotų ir žmonių yra labai naudinga. O galimi spėjimai yra tik elementari pagalba vartotojams.

Jeigu visgi „autocomplete“ paslaugos atrodo nereikalingos, galite jas labai paprastai išjungti savo naršyklėse. Instrukcijas rasite čia.

Google

Google maps smogė vėl!

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Nemunas anglų kalboje pagal google maps vadinasi „Neman“.

Googe nuoroda: https://www.google.lt/maps/@54.8901142,23.9074165,15.63z?hl=en norint įsitikinti reikia atsidaryti naršyklėje…

Skaityti daugiau

Google

„Google Play“ nustatytos 35 fiktyvios apsaugos programėlės

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Ne visos „Google Play“ randamos apsaugos programėlės suteikia siūlomą apsaugą. Neseniai šioje programėlių parduotuvėje buvo nustatytos 35 programėlės, kurios vietoj žadamos apsaugos vartotojams tik rodė nepageidaujamas reklamas.

Pasak nepriklausomos testavimo laboratorijos „AV-Comparatives“, šiuo metu vartotojams prieinamos saugumo programėlės teikia skirtingo lygio apsaugą. Deja, net pačios prasčiausios aplikacijos, bandytos „AV-Comparatives“ tyrėjų, yra kur kas geresnės nei „Google Play“ aptiktos fiktyvios apsaugos programėlės.

ESET saugumo tyrėjai išanalizavo visas šias programėlės. Be to, kad jos vartotojams rodė nepageidaujamas ir erzinančias reklamas, dalis programėlių imitavo apsaugos funkcijas: legalias programėles žymėjo kaip kenksmingas ir ragino vartotojus jas pašalinti.

„Blogiausia, kad fiktyvios apsaugos programėlės sukuria vartotojams pasitikėjimą, kad jie yra saugūs, todėl šie gali leistis į rizikingas veiklas: naršyti užkrėstuose puslapiuose, drąsiai diegti nežinomas programėles. Juo labiau, kad fiktyvios apsaugos programėlės nenustato kenkėjų ir kelia grėsmę vartotoju duomenų saugumui“, – komentuoja ESET saugumo sprendimus platinančios „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Remiantis „Google Play“ statistika fiktyvios apsaugos programėlės buvo atsisiųstos ir įdiegtos virš 6 milijonų kartų. Tiesa, dalis šių diegimų galėjo būti fiktyvūs – dažnai programišiai naudoja botus, kurie atsisiunčia programėles, tokiu būdu dirbtinai keldami jų reitingus tarp kitų aplikacijų. Šiuo metu fiktyvios programėlės yra pašalintos.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja vartotojams naudoti apsaugos programėles „Android“ įrenginiuose, tačiau ragina vartotojus atkreipti dėmesį, kad ne visos programėlės, turinčios pavadinimą „security“ ar „antivirus“, turi apsaugos funkcijas. Patariama rinktis tik patikimų ir gerai žinomų gamintojų siūlomas apsaugos programėlės.

Raginame pasitikrinti, ar nesate įdiegę šių fiktyvių apsaugos programėlių:

„Virus Cleaner Antivirus 2017 – Clean Virus Booster“;

„Super Antivirus & Virus Cleaner (Applock, Cleaner)“;

„hAntivirus – Security“;

„Antivirus Security free“;

„Antivirus 2018“;

„Antivirus Clean“;

„Security Antivirus 2018“;

„Max Security – Antivirus&Booster &Cleaner“;

„Antivirus Cleaner – Virus Scanner And Junk Remover“;

„Antivirus Security Free“;

„Antivirus Cleaner For Android & App Locker Pattern“;

„Antivirus Security“;

„Smadav antivirus for android 2018“;

„Antivirus Free : Process Virus“;

„TV Antivirus Free + Applock“;

„Antivirus Virus Cleaner – Security Applock 2017“;

„Super Security-Anti Virus, Phone Cleaner & Booster“;

„Antivirus Free + Virus Cleaner + Security App“;

„Antivirus Pro – Virus Cleaner – Boost Mobile free“;

„Virus Clean Antivirus – Cpu Cooler & Ram Master“;

„360 Secure Antivirus“;

„Antivirus Cleaner Booster“;

„Antivirus Android 2018“;

„Antivirus & Virus Remover 2018“;

„Antivirus Free 2018“;

„Kara Security Manager Antivirus“;

„Security Antivirus 2018“;

„Antivirus & Virus Cleaner & Security“;

„Master Antivirus Booster App Lock“;

„Virus Cleaner – Antivirus,Booster,Security&AppLock“;

„Smart Security Antivirus & Applocker & Cleaner“;

„Antivirus 2017 & Virus Removal“;

„Energy Antivirus Cleaner“;

„Antivirus Master-Applock Pro“;

„AntiVirus Mobile Security for Android – Free“.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi