Socialiniai tinklai

Programinė įranga

Google gražina patobulintą Google žemėlapių buvimo vietą.

Avatar

Paskelbta

data

Google žemėlapių programėlėse atsiras galimybė pasidalinti savo buvimo vieta su draugais.

Savo vietos nurodymo procesas yra visiškai paprastas: atidarykite navigacijos meniu, paspauskite mygtuką „Share Location“. Programėlė jūsų paprašys leidimo dalintis šiais duomenimis su kuriuo nors iš „Google“ kontaktų arba persiųsti nuorodą per susirašinėjimo programėlę. Galėsite pasirinkti, kaip ilgai ši nuoroda bus aktyvi – ribotą laiką ar nuolatos.

Visi asmenys, gavę jūsų buvimo vietos duomenys, pamatys „Google Maps“ pranešimą (angl. notification) ir galės pamatyti jūsų buvimo vietą programėlėje išmaniajame telefone arba naršyklei skirtoje „Google Maps“ versijoje kompiuteryje. Taip pat atsiras ir „Pasidalinti kelione“ mygtukas, kuriuo galima pasinaudoti susiplanavus kokios nors kelionės maršrutą – pasidalinus šia informacija, jos gavėjas žemėlapyje matys, kaip judate.

Prieš daugelį metų toks tarp draugų ir šeimos narių populiarus funkcionalumas „Google Maps“ žemėlapiuose jau buvo – jis buvo vadinamas „Google Latitude“. Bet dėl nelabai suprantamų priežasčių „Google“ jį pašalino ir iškėlė į nelabai sėkmingo socialinio tinklo „Google+“ projektą, kur šia galimybe naudojosi dar mažiau žmonių, nei apskritai naudojasi „Google+“. Dabar vietos dalijimosi galimybė grįžo tiksliai ten, kur jos ir tikimasi.

Kol kas „Google“ tinklaraštyje skelbiama, kad šis funkcionalumas yra „pradėtas platinti visame pasaulyje“. Redakcijos kolegų telefonuose šios funkcijos dar nėra, tačiau neprarandame vilties ir laukiame.

Android

Sukūrta programėlė, kuri padės nebegaišti laiko automobilio priežiūrai ir remontui

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

„Automobilis, kaip ir bet kuris kitas buitinis prietaisas, – tai daiktas, turintis palengvinti žmogaus gyvenimą, o ne atimti iš jo brangias valandas“, – teigia Linas Grigaliūnas, programėlės „Auto asistentas“ sumanytojas ir įmonės „Autoadministratorius“ įkūrėjas. Jo plėtojamas naujasis įrankis suteikia galimybę, naudojantis vien tik išmaniuoju telefonu, tvarkyti su automobilio priežiūra bei remontu susijusius veiksmus negaištant tam savo laiko, darbus deleguojant profesionaliam automobilių konsjeržui.

Pasak L. Grigaliūno, automobilio priežiūra ar remontas dažnai tampa priežastimi, dėl kurios žmonės atsiprašo iš darbo, negali praleisti tiek laiko, kiek norėtų, su šeima ar tiesiog netenka progos patinginiauti savo malonumui. Mąstydamas apie tokius ir panašius atvejus, verslininkas inicijavo programėlės sukūrimą. Tam prireikė 8 tūkst. EUR investicijos.

„Didžiausia šios programėlės vertė – jos integracija į mūsų įmonės teikiamų paslaugų procesus. Tai leidžia automobilių savininkams kur kas greičiau gauti norimą paslaugą ir pamiršti laiko švaistymą sėdint automobilių serviso priimamajame ir laukiant. Pasitelkus programėlę galima užregistruoti automobilio gedimą, pridedant aprašymą ir nuotraukas, užsisakyti padangų keitimo ar techninės patikros paslaugą, nurodant tikslią datą ir laiką, bei nurodyti kitus automobilio priežiūros darbus, kuriais pasirūpins mūsų specialistai. Priėmus užsakymą, pas klientą atvažiuoja asistentas, kuris paima automobilį ir grąžina jį jau sutvarkytą. Prireikus asistentas klientui gali pristatyti ir pakaitinį automobilį“, – aiškino pašnekovas.

Viena įdomiausių programėlės funkcijų – galimybė sekti automobilio remonto istoriją, gauti priminimus apie artėjančius įvykius (techninę apžiūrą, padangų, tepalų keitimą it pan.). Be to, prireikus galima išsikviesti ir techninę pagalbą realiuoju laiku. Programėlė kviečiančiojo buvimo vietą nustato pasitelkusi GPS signalą.

„Auto asistento“ programėlė gali būti naudinga dar ir todėl, kad ja naudojantis paslaugas galima užsakyti  nepriklausomai nuo laiko ir vietos. Jeigu dieną nepavyko rasti laisvų kelių minučių, tai galima atlikti ir vėlai naktį.

Pasak L. Grigaliūno, kol kas „Auto asistento“ paslauga teikiama tik Vilniuje, tačiau ateityje planuojama ją plėsti ir į kitus didžiuosius Lietuvos miestus.

Paklaustas apie kainas, naujos paslaugos kūrėjas tikino, kad kiekvienas užsakymas turi savo specifiką, todėl nuolatinio kainoraščio nėra. Vienintelis nekintantis skaičius įmonės darbe – valandinis įkainis, kuris siekia 20 EUR.

Nors „Auto asistento“ programėlė pradėjo veikti visai neseniai ir iki šiol dar niekur aktyviai nebuvo reklamuojama, pirmieji klientai jau naudojasi ja. Didelė dalis jų sugrįžta. L. Grigaliūnas neslepia optimizmo, jo manymu, Lietuvoje yra potencialas tokiam verslui.

„Valstybės įmonės „Regitra“ administruojamo Kelių transporto priemonių registro duomenimis, šiuo metu mūsų šalyje yra registruota 1,2 mln. lengvųjų automobilių (M1 kategorija). Ir visiems jiems juk reikia priežiūros, visi jie kartais genda. Turint galvoje tai, kad lietuviai vis labiau tampa panašesni į vakariečius ir vis mieliau perka paslaugas, kurios juos išlaisvina nuo nemėgstamo darbo ir leidžia vietoje to maloniai praleisti laisvalaikį, sakyčiau, mūsų perspektyva yra gana šviesi“, – tikino L. Grigaliūnas.

Apie paslaugą

Bendrovė „Autoadministratorius“ savo veiklą pradėjo prieš pusantrų metų. Per tą laiką įmonė išgrynino teikiamų paslaugų spektrą ir dabar žengia didelį žingsnį pirmyn, savo veikloje pritaikydama informacinių technologijų suteikiamas galimybes. „Auto asistento“ programėlę į savo išmanųjį telefoną galima atsisiųsti iš „Apple Store“ ir „Google Play“ el. parduotuvių.

Skaityti daugiau

Microsoft

Norite tapti „Excel“ guru? 40 greitųjų „Excel“ komandų, kurias būtina žinoti

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Beveik visi naudojasi programa „Excel“, tačiau daugelis bereikalingai išeikvoja galybę laiko bandydami atlikti tam tikrus veiksmus, kuriems yra kur kas trumpesnis kelias.

Norėdami pagelbėti jums visa tai atlikti greičiau, pateikiame 40 patogiausių „Excel“ komandų, kurias žinoti tikrai verta:

F2: redaguoja pasirinktą langelį;

F4: pakartoja paskutinį redagavimą;

F9: apskaičiuoja visus darbalapius;

F11: atidaro naują diagramą;

ALT: galima pasirinkti formules;

Alt+=: galima automatiškai pasirinkti SUM();

Alt+Enter: sukuria naują eilutę tame pačiame langelyje;

ALT+O-C-A: automatiškai nustato stulpelio dydį;

PG+UP/PG+DOWN: pereina į paskesnį/ankstesnį darbalapį;

Ctrl+`: parodo ekrane formules;

Ctrl+Backspace: parodo aktyvų langelį;

CTRL+SHIFT+#: pakeičia datos formatą į: diena, mėnuo, metai;

Ctrl+K: įterpia hipersaitą;

CTRL+SHIFT+$: pritaiko valiutos formatą pasirinktam langeliui;

CTRL+SHIFT+&: apibrėžia langelį rėmeliu;

Ctrl+B: paryškina;

Ctrl+I: pakreipia kursyvu;

Ctrl+U: pabraukia;

CTRL+SHIFT+~: įprastas skaičių stilius;

CTRL+SHIFT+$: valiutos skaičių stilius;

CTRL+SHIFT+%: procentinis skaičių stilius;

CTRL+SHIFT+^: mokslinė žymėjimo sistema;

CTRL+SHIFT+#: datos stilius;

CTRL+SHIFT+@: laiko stilius;

CTRL+SHIFT+!: numerių stilius;

Ctrl+F12: atidaryti;

Ctrl+tarpelis: pasirinkti visą stulpelį;

Ctrl+[: atrinkti visus langelius, nurodytus pagal formules;

Ctrl+;: įterpti datą į aktyvų langelį;

Ctrl+:: įterpti laiką į aktyvų langelį

Ctrl+A: pažymėti viską;

Ctrl+Shift+J: pateikti konstantas;

Ctrl+D: nukopijuoti lygtis žemyn;

Ctrl+F: ieškoti;

Ctrl+H: ieškoti ir pakeisti;

Ctrl+rodyklė į dešinę: perkelti į dešinę;

Ctrl+rodyklė į kairę: perkelti į kairę;

Ctrl+rodyklė aukštyn: perkelti į viršų;

Ctrl+rodyklė žemyn: perkelti į apačią;

Ctrl+Enter: tie patys duomenys keliose langeliuose;

Shift+tarpelis: pasirinkti visą eilutę;

Shift+F3: ieškoti ankstesnio.

Pradžioje susigaudyti šioje krūvoje „Excel“ komandų gali pasirodyti painu, tačiau ilgiau panaudojus, nebegalėsite be jų išsiversti. Sėkmės taupant laiką ir energiją!

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi