Gera pradžia ne visą laiką baigiasi pergale

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ komanda sužaidė antrąsias rungtynes Eurolygos atkrintamosiose varžybose. Iki 3 pergalių žaidžiamoje ketvirtfinalio serijoje žalgiriečiai susitiko su Pirėjo „Olympiacos“ ekipa. Agresyviai besikovusių žalgirčių jėgų neužteko – šįkart pranašesni buvo aikštelės šeimininkai, pergalę šventę rezultatu 79:68/

Lietuvos čempionams pirmas dvi minutes taškus rinko nesulaikomai krepšio link pranėręs ir nugara tarsi vidurio puolėjas sužaidęs Vasilije Micičius – 4:3. Tuomet deriniui puikiai buvo išvestas tolimą bombą smeigęs Kevinas Pangosas, šeštąjį savo tašką iš vidutinio nuotolio rinko atstumą iki 9:4 padidinęs V.Micičius. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo agresyviai abejose aikštės pusėse darbavęsis Axelis Toupane, tačiau priekyje 13:14 jau buvo varžovai. Ketvirčio pabaigoje kamuolį puolime ėmė Antanas Kavaliauskas, o pirmo kėlinio sirena skelbė neženklų šeimininkų pranašumą – 15:17.

Antrasis kėlinys startavo dviem tolimais „Olympiacos“ šūviais, lengvais taškais iš po krepšio, tad skirtumas tarp komandų išaugo iki 15:25. Po pasitarimo užtikrintumo baudos aikštelėje įnešė A.Kavaliauskas, dvitaškiu apie save priminė atsakomosios varžovų minutės pertraukėlės privertęs prašyti K.Pangosas – 20:28. Ketvirčiui įpusėjus tolimą bombą iš krašto įskraidino Artūras Milaknis, bet savosiomis progomis priartėti kauniečiai nepasinaudojo ir čia pat gavo skaudų Vassilio Spanoulio atsaką iš tolimos distancijos – 23:32. Galų gale taikliomis baudomis taškų kraitį atsidarė pirmųjų rungtynių herojus Brandonas Daviesas, fantastiškai firminį „Žalgirio“ derinį „žemė-oras“ užbaigė V.Micičiaus siųstą kamuolį iš viršau sugrūdęs Aaronas White‘as – 28:34. Nors vienu metu deficitas išaugo iki 28:41, žalgiriečių nuotaikas prieš antrą rungtynių pusę pataisė perimtu kamuoliu ir A.White’o dėjimu pasibaigęs intensyvus spaudimas – 32:41.

Iškart po didžiosios pertraukos šansus iš toli išnaudojo A.Milaknis ir V.Micičius, o atstumą iki 42:45 tirpdė puikius K.Pangoso ir V.Micičiaus rezultatyvius perdavimus taškais pavertęs B.Daviesas. Pirmoje rungtynių dalyje pristabdytas B.Daviesas toliau grėsmingai taranavo Eurolygos vicečempionus, aštriu reidu visą varžovų supjaustė A.Milaknis ir rezultatas jau tapo lygus 50:50. Pačioje ketvirčio pabaigoje kabliu pasižymėjo A.Kavaliauskas, o metimu su sirena rezultatą lygino A.Toupane – 54:54.