Socialiniai tinklai

Aktualijos

ES ir Turkijos susitarimas įsigaliojo, bet migrantai vis dar atvyksta į Graikiją

Avatar

Paskelbta

data

Palaikiai laiveliai, sausakimši migrantų, sekmadienį tebeplaukė iš Graikijos į Turkiją, nors šią dieną įsigaliojo istorinis susitarimas tarp Europos Sąjungos ir Ankaros, turintis pažaboti didžiulio masto antplūdį.

Pagal prieštaringai vertinamą sutartį, įsigaliojusią nuo vidurnakčio, visi migrantai, naujai atplaukę į Graikijos salas, turi būti išsiųsti atgal į Turkiją.

Nors šis susitarimas turi atgrasyti žmones nuo itin pavojingų kelionių, jo įsigaliojimą pažymėjo niūrūs įvykiai: dvi mergaitės buvo rastos nuskendusios, o du sirai pabėgėliai mirė nuo širdies smūgio po to, kai persikėlė per jūrą.

Graikų pakrančių sargyba nurodė, kad maždaug 1–2 metų mergaičių lavonai buvo rasti mažytėje Ro saloje.

Begliai-is-turkijos 2

Tuo tarpu minėti du sirai buvo ištikti širdies smūgio, atplaukę į Lesbo salą, naujienų agentūrai AFP sakė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros atstovas Borisas Češirkovas.

Graikijos tarnybos nurodė, kad praeitą naktį salose išsilaipino 875 migrantai, o vien į Lesbo salą sekmadienį atplaukė jau apie 15 valčių, kuriose buvo maždaug po tuziną migrantų.

Pareigūnai sakė, kad prireiks šiek tiek laiko, kol bus pradėta žmones siųsti atgal, Atėnų atsaką į šią krizę koordinuojanti agentūra SOMP nurodė, kad šimtai atvykėlių, patekusių į šalies teritoriją sekmadienį, neabejotinai bus deportuoti.

„Jie nebegalės palikti salų, o mes laukiame atvykstant tarptautinių ekspertų, kurie pradės jų išsiuntimo atgal procedūras“, – sakoma SOMP pranešime.

Agentūros atstovas Giorgas Kiritsis sakė šeštadienio vakarą, kad reikės laiko įgyvendinti šiam susitarimui, kai skolų prislėgta Graikija stengiasi susitvarkyti su maždaug 47,5 tūkst. migrantų, šiuo metu įstrigusių jos teritorijoje.

„Praktiškai mums reikės parengti struktūras ir personalą, o tai užtruks šiek tiek daugiau negu parą“, – G.Kiritsis sakė AFP.

Pagal naująjį susitarimą ES mainais į kiekvieną Turkijai iš Graikijos grąžinamą migrantą priims vieną sirą pabėgėlį iš stovyklų Turkijos teritorijoje, kur beveik 3 mln. žmonių yra pasitraukę nuo žiauraus pilietinio karo savo šalyje.

Pabėgėlių iš Azijos migravimo keliai

Bėgliu is Azijos migracijos keliai

Pabėgėlių iš Azijos migravimo keliai

ES taip pat įsipareigojo paspartinti seniai įstrigusias derybas dėl Turkijos stojimo į 28 šalių bloką, dvigubai (iki 6 mlrd. eurų) padidinti pagalbą pabėgėliams Turkijoje, taip pat iki birželio įvesti bevizį režimą turkams Šengeno zonoje.

Šios sutarties, tapusios tarptautinės kritikos taikiniu, tikslas – uždaryti maršrutą, per kurį praeitais metais į Europą atvyko apie 850 tūkst. žmonių, bėgančių nuo konfliktų ir skurdo Artimuosiuose Rytuose bei kitose šalyse.

Organizacija „Amnesty International“ pareiškė, kad tas susitarimas yra „istorinis smūgis žmogaus teisėms“, o šeštadienį tūkstančiai žmonių dalyvavo eitynėse Londone, Atėnuose, Barselonoje, Vienoje, Amsterdame ir keliuose Šveicarijos miestuose, reikšdami nepritarimą šiam planui.

Begliai-is-turkijos 7

Tuo tarpu Lesbo saloje siras Gatanas, ką tik atvykęs su savo žmona ir dviem vaikais, sakė nusprendęs nepaisyti perspėjimų dėl naujos tvarkos.

„Turkijoje mums sakė, kad nevyktume į Graikiją, kad mums gresia būti suimtiems policijos“, – jis sakė AFP.

Begliai-is-turkijos 3

Tačiau jis pridūrė: „Mes negalėjom pasilikti Turkijoje. Mes norime vykti į Vokietiją arba Prancūziją.“

Komentaras

Tuščių, bet pelningų amžinų etatų peryklos Lietuvoje

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tūkstančiai jaunuolių baigę universitetus laimės ieško svetur, nes čia  diktatorių valstiečių ir verslo lobistų šalelėje, kur tik dėdulių ir tetulių vaikai turi gūžteles irštvoje laisvės kvėpuoti nėra ir nebus, pasyvi mūsų visuomenė, bijo streikuoti, mitinguoti.

Prikurta tokių kontorų, kur tik prastumti dienelę be kokybės, kaštų, naudos, o valstybė ar milijardierė yra, kad meta pinigus balon?

1.LRS. 141  narys kiek priima įstatymų, gerina realią situaciją? Sąskaitų suvedimai tik vyksta seimo rūmuose, revanšas- o žmonių interesai nusispjaut, kas trukdo visuomenininkams rinkt parašus ir šios institucijos nereikia, teisi viena jurbarkietė, šveicarams gana 7atstovų, belgai vėl renkasi tik priimti nutarimus, prieškaryje į posėdžius pas mus rinkdavosi agronomai, mokytojai,teisininkai, tik siekia pasipinigauti mūsų ponai su patarėjų tuntais. Kai išgirdau, kad  Krivickas siūlomas žemės ūkio ministru net aiktelėjau, tai aš privalau būti 7universitetų rektoriumi tada?

2.Užimtumo tarnyba. Kavos plampimas ir nesiskaitymas su bedarbiais, paskirtomis aptarnavimo valandomis, jokio individualaus darbo, jei paskirtas laikas 8val. nebūk tikras, kad ir 10val. prieisi, kad šiandien nebus konsultantės nereikia informuoti el.paštu, paskambinti, prie durų prikabinti lapelį- teisūs kraštiečiai tau reik juk darbo-ne jiems, tu ir lankstykis, o į el.laiškus negali atsakinėti, jie siunčiami automatiškai. Kur įdarbinimo procentai, protinio darbo alternatyvos, pasiunčia darbdavys skelbimą, kad reik darbuotojų apatinių gamyboje sutik, kad ir baigei  VDU- KITAIP SKRENDI LAUKAN, DARBO VIETŲ KŪRIMAS INTELEKTUALINĖJE SFEROJE LIETUVOJE NEĮMANOMA MISIJA.

3.LGGRCT.  Suveikė liustracijos įstatymai, kiek jaunų kadrų įdarbinta, praktikantų, atsiprašyta viešai apdergto Sladkevičiaus, Banionio, kur jų viešos ataskaitos, darbai- palikti kaip padalinį prie istorijos instituto- bet ne pastatas su šitokiu išlaikymu už nulinius rezultatus.

4.URM. Jeigu olandai mus laiko latviais, o graikai nežino apie valdovus pasako, kad diplomatija neatlieka savo darbo, kur šalies įvaizdžio koncepcija/?

5.LRT.LT. Jokios demokratijos nerasta, nuomonių pliuralizmo, mokomųjų laidų apie profesinį parengimą, užsienio šalių patirtį, laidų kokybė yra klaikuma.

 6.LKF. Sabonis yra didis krepšininkas- bet tik tiek, nėra portalo atnaujinimo, mokinių rengimo programų, perspektyvų, į rinktines imami treneriai senos pažinties, atviras nusistatymas prie kai kuriuos krepšininkus, kur sporto metodikos leidiniai?

7.LFF. Niekinė kontora su graudumu ir korupcijos neskaidriu kvapuku, kur pinigai stadionui išplauti per šokoladinius batonėlius ir visokius kitokius fintus, per šitiek metų nepapulti į jokį tarptautinį turnyrą yra gėda ir šitas konglomeratas turi būti išardytas   Liubinskui įsikišus rimtai.

Skaityti daugiau

Švietimas

Priminimas tėveliams iš Darbo inspekcijos – dėl Rugsėjo 1-osios šventės

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena tėveliams, kad tėvai auginantys vaikus iki 14-os metų, gali pasinaudoti viena iš Darbo kodekse numatytų garantijų.

Šiemet Rugsėjo 1-oji (Mokslo ir žinių diena) bus sekmadienį, tai šia galimybe tėvai galės pasinaudoti rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, į kurį nukeliama mokslo metų pradžios šventė.

Tėvams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo (paruošiamoji klasė prieš mokyklą), pradinio ugdymo (nuo 1 iki 4 klasės) ir pagrindinio ugdymo (nuo 5 iki 10 klasės) programas. Pirmąją mokslo metų dieną, suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant vidutinį darbo užmokestį.

Ši garantija netaikoma darbuotojams, jau turintiems teisę į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“ (t.y. auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų).

Skaityti daugiau

Skaitomiausi