Socialiniai tinklai

Sportas

Efemeriška Lietuvos sporto politika ir vadyba

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Lietuva pasaulyje žinoma tik sporto pasiekimais, užsispyrimu, atletų valingumu, nes korupcija, bedarbystė, emigracija, skurdas niekada nebus panaikintas, kol valdžioje tupės vertelgos ir sukčiai.

Bet šios mintys ne apie valstiečių viražus…

Lietuvos sporto politika, vadyba, vizijos yra deja ne pasyvios visuomenės diskusijų ir pritarimo reikalu, bet saujelės ponų prie pinigėlių susitarimo reikalu.Čia mažiausiai vietos yra metodikai, straipsniams, jaunimo ugdymui, jeigu sėdi ant milijoninių maišų šlamančiųjų.

LFF kogero yra paslaptingiausia federacija Europoje su savo dėsniais, taisyklėmis, kadrais ir reikiamos info negausi, pasiaiškinimų, dokumentų.Atviras karas senųjų vilkų prieš jaunus vaikinukus su savo teisiniu suvokimu ir baugu čia net ką komentuoti, lysti.

Personaliai buvo minčių  Jurbarko futbolą padaryti pritraukiančiu faktoriumi, tačiau buvo ir kalbų ir replikų, kad neverta kištis, kur nepriklauso ir niekam nepaslaptis, kad pačiame sporte trinasi treninguoti vyrukai su nevisai jau puikiausia reputacija, o kad ten verda aistros, konkurencinė kova žinojau net 1993m.Todėl natūralu, kad rinktinė visada buvo minų lauke ir tai rezultatams naudos neduoda.

Kur Šiaurės Airija, Islandija atsidūrusi ir ar prieš 10metų jie buvo pavojingi elitinėms šalims?

Krepšinio suvokimas provincijoje yra paliktas pačių mokytojų valioje.Jeigu akademinei bendruomenei svarbu specialistai, jaunųjų talentų skatinimas privalu kurti metodinę, nuoseklią jų rengimo bazę.Man nevisiškai priimtina, kad treneriai keikia žaidėjus už prastus pasirodymus, kada jie yra kolektyvo dalis, su jais turi dirbti, pažinti kaip asmenybes.

Kiek patys treneriai geba mokinti krepšinio intelekto atletus? Jav žaidėjas turi po 13trenerių išdirbti kiekvieną judesį,pas mus traukiamos virvės, lakstoma po kaitras ir poto norima iškarto rodyti lygį, pasiekimus.

Buvau 1krepšinio mokykloje, kur vaikai mokomi krepšinio su muzika, improvizacija, todėl šios įstaigos pasiekimų nerasta,vaikai į sportą žiūrėdami kaip šou realiai nepajus prakaito skonio.

Kiek Lietuvoje turime sporto metodinių kūrėjų, literatūros, radijo, tv, internetinių laidų?Tai nepaklausu, nėra reitingų, savanorių?

Man pasakyta buvo, kad sportas elito reikalu ir visokie mėgėjukai tegul nedrumsčia vandens.

Todėl kam įdomu parašyti įdomų metodinį straipsnį rankinio, tinklinio, motokroso tematika, išjuoktas buvau Šilutėje, Šiauliuose, jiems tas pats kad važinėju už savo lėšas, svarbu kokius resursus gali duoti pats, mažiausiai įdomus apsiskaitymas.Kvedaras kiek yra parašęs tarkim futbolo tematika?

Sporto psichologija didelio palaikymo neturi, valstiečių ministrė komptencijos tiek neturi įsigilinti, uždaryti, sujungti, spjaunant ant universitetų autonomijos.

Šiai dienai pokyčių sporto vadyboje nematau, neprivalo savivaldybės remti privačių klubų, tai rinkodaros, verslo reikalas.

Kiek turime lauko tualetų mokyklose, aptriušusių aikštynų? Į tai koncentruotųsi valdžia, o negelbėdama milijoninius Rytus, ŽALGIRIUS, KURIE PRIDĖTINĖS VERTĖS ŠALIES PRAMONEI DEJA NEDUODA.

Sportas

Jurbarko RKL su šypsenos ir vienpusiško melo akcentais.

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Labai ironiškai žvelgiu į atletus, kurių mąstymas,veikla paremta tik standartine nuomone,1 tiesa kaip tarybiniais laikais.
Tiesiog Eloną Pokanevič laikiau itin teisingu,argumentuotu vyruku, tačiau kai man fb parašė, kad tavo metodika netinkama,pasiteisino tik vadovo Vladislovo Razumnovo sprendimai- užsinorėjau kvatotis ilgai, griausmingai.

Niekados nesu sakęs, kad esu treneriu, mano sistema nebuvo pristatinėjama nei live, nei seminare, apie kokią metodiką galima nusišnekėti?

JKL, ypač „Vilkas“ visada deklaravo, kad yra chebros komanda ir man čia vietos net nebuvo skirta, nei 2015, 2016m?
Kur Dobrovolskis, Gudaitis, tempę ekipą iki pergalių?
RKL portale paimtas interviu iš vadovo, kur nepažystant ekipos, iš lizdo iškritus sakyčiau „rojus žemėje“.
Žinoma, kiek piliečių, tiek nuomonių, bet ne Jurbarko sporto platformoje.

Turėjome kelias rungtynes ir nelaimėjome didele persvara.Įvardinkite vadove su kuo? Žalgiris 3, Šakiai buvo neutralizuoti triuškinamai.
Nuo atminties sutrikimo tinka vitaminai, riešutai, varškė.
Galima selektyviai rūšiuoti vaisius, daržoves, prekes, bet ne atletus. Jeigu interviu minimi kauniečiai, kur panevėžietis, šakiškis? Ar čia asmeninių simpatijų buketas?

Komplektuojant komandą buvo žiūrima į charakterius. Man teko pasiklausti rimtų sporto specialistų, ar ekipoje vieta žaidėjui, kuris viešai vaiposi iš vyr. trenerio Demeniaus, kad girtas treneris prasitarė, kitas mega asas rašo „myžau nx“.

Su protingu administravimu, atsakingumu esantis klubas skirtų įspėjimus, nuobaudas, netgi suspendavimus, deja savų draugų mieste tai neegzistuoja? Vadovas tyli ir atsiriboja nuo komentavimų. IQ, erudicija trykšta fontanais.

Toliau prieštaravimai logikai… Jurbarke yra nemažai žaidėjų, kurie atitinka RKL lygį, bet jie nelabai nori lošti???

Kur ekipoje Andriuška, Kazėnas, kodėl nematyti Undraičio?
Ar viskas čia kaip tepalu sutepta, kai 1mėnesį užteko stebėti vyksmą?
Kaip ten su konfliktu stadione, kai atletai pasidalino į 2 stovyklas? Dalis norėjo manę matyti – kiti ne… gal reikėjo pakviesti, padiskutuoti, pastebėti, ką daro kiti miestukai?

Vadinau rašyti įžvalgas, kartu eiti pas rėmėjų, savivaldybėn – reakcija, kaip po uragano, tyla.
11, 12 – okai anot profesionaliausio planetoje vadovo neatitinka ekipoje RKL normų?? Kiek metų buvo Franckevičiui, kai jis pavadintas peržiūrai, kuo neįtiko komandai, jeigu vis kalbama apie jaunimo ugdymą, trampliną karjeros kilimui.?
Ar be Jurbarko nėra kitų miestelių atrankai??? Nėra gabių jaunuolių Skirsnemunėje, Eržvilke, Vadžgiryje, Seredžiuje?
Yra, bet kam vadinti, jeigu supyks tie, kur seniai rezervuota vieta?
Kur senasis treneris, kodė lpo varžybų nėra vyr. treneriu video interviu, kur asistentas, ekipai nereikia fizoterapeuto, masažuotojo?
Kodėl gerbiamas ir jaunimo gerbiamas už kebabus vadovas Razumnovas sąmoningai pamiršta 2016vasarą, kuomet manęs buvo prašoma užsiimti jo ekipos patreniravimu, pats paprašiau be falšyvinimo, pasidavimo 1 prieš 1 sužaisti krepšinį ir buvau palaužtas tik paskutiniu metimu žaidėjo, apie kurį rašė rajoninė spauda, lošęs Jonavoje, net Serbijoje.

Jeigu perspektyvus NKL asas vos palaužia 41metų senį, kuomet tokių metų jau visi kabina kedus, gal jis ir nėra 
nupiepęs?
Liudininkai stadione Mikšys, Jonušas?
Čia ir yra pagrindinė yda šio miesto mega grandų, kad jie apart savo akiračio nieko nemato, neskaito, nesidomi, nes jeigu jau virš galvos dangus – ką besieksi.
Tiesiog gaila, kad pompastika nusveria karčią tiesą…
Mantas Stankevičius yra geriausias krepšinio reginys, ką esu matęs, kartu truputį pažaidęs. Kiek iš Jurbarko krepšininkų įsitvirtino užsienyje?? Elonui Pokanevič – tai nieko gero iš jo nėra, kai Rkl kūrė video, Italijoje pelno ir 28tšk.


Kiek domėjotės juo??? Man gaila be savigarbos kraštiečiais ir tiek…

Skaityti daugiau

Sportas

Dievinu vieną sporto šaką. Ar privalau įtraukti įvairesnių pratimų?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Reguliariai sportuojant į rutiną įsitraukiama visiškai nejučia. Nors sportas — puikus įprotis, nuolat užsiimant ta pačia sportine veikla, kad ir kokia mėgiama ji būtų, po kurio laiko užsiėmimai praranda efektyvumą tiek fizine, tiek ir emocine prasme. Kad galėtum to išvengti, „Gym Plius“ pateikia keletą priežasčių, kodėl verta išmėginti naują sporto rūšį ar pratimus:

Lavinami įvairesni raumenys

Nepriklausomai nuo kasdienės treniruotės intensyvumo, kūnas laipsniškai adaptuojasi prie gaunamo fizinio krūvio. Nauja sporto rūšis — puiki proga pagerinti esamą kūno būklę ir įgyvendinti išsikeltus sportinius tikslus, į darbą įtraukiant papildomas raumenų grupes. Specialistų teigimu, sportuojant turėtų kisti tiek sporto intensyvumas, tiek ir atliekamų pratimų rūšys, todėl rekomenduojama kasdienes treniruotes papildyti jėgos, tempimo, pusiausvyros ir aerobiniais pratimais.

Lengviau siekti užsibrėžtų tikslų

Kai kurie žmonės pastebi, jog, nepriklausomai nuo jų dedamų pastangų, po kurio laiko siekti sportinių tikslų tampa žymiai sunkiau nei buvo iš pradžių. Pavyzdžiui, metant svorį, jis nebekrenta, nors laikomasi mitybos režimo ir aktyviai judama. Dėl to taip pat galima kaltinti atsiradusią rutiną. Kūnas pripranta prie gaunamų ir išeikvojamų kalorijų normos, todėl svoris tampa stabilus. Šiuo atveju rekomenduojama keisti treniruočių intensyvumą ir išbandyti naujas sporto šakas (pavyzdžiui, vandens sportą) tam, kad raumenys gautų daugiau krūvio ir greitėtų medžiagų apykaita.

Socializacija

Nesvarbu, ar esi visiškas individualistas, ar manai, jog jau atradai artimą komandinę sporto šaką — esame tikri, jog dar liko daugybė sporto rūšių, kurias vis dėlto vertėtų išbandyti. Nauja fizinė veikla — puiki proga plėsti akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis ir netgi išbandyti patį save. Kad ir ką pasirinktum — linksmąjį boksą, lėkščiasvydį ar fechtavimąsi — gali pagaliau išmėginti tai, apie ką seniai svajojai ir net neabejojame, kad nauja veikla suteiks daugiau įkvėpimo ir pasitikėjimo savimi.

Ilgaamžiškumo paslaptis

Kad ir kaip būtų keista, naujos fizinės veiklos mokymasis — visų pirma — mankšta smegenims! Moksliniais tyrimais pagrįsta, jog įvairi fizinė veikla ne tik padeda išlaikyti gerą fizinę formą, bet ir apsaugo nuo senstant atsirandančių sveikatos sutrikimų, tokių kaip koordinacijos stoka ar pablogėjusi atmintis.

Daugiau energijos ir geros nuotaikos

Iš pradžių gali atrodyti, jog intensyvi sportinė veikla vargina, tačiau ilgainiui pastebėsi, jog reguliariai atliekamos naujų pratimų grupės padeda geriau sutelkti dėmesį, suteikia daugiau ištvermės ir netgi papildomos energijos. Kasdienėse sporto treniruotėse nebeliks vietos niūrioms mintims ir nuoboduliui, todėl jausiesi žymiai žvaliau ir pozityviau!

Skaityti daugiau

Reklama

Reklama

Skaitomiausi