Socialiniai tinklai

Menas

Dainų dainelė 2016: Ar Ignė Spulytė taps antrąja Vaida Genyte?

Avatar

Paskelbta

data

Kas paskatino parašyti? Tiesiog socialiniame tinkle pastebėjome į publikacijų topus besiveržiančią Ignės Spulytės (Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykla) atliekamą dainą „Angelas“, kurią kažkada atliko įžymioji „The Kelly Family“ – An Angel... O antrasis motyvas – tai, kad šia publikacija pradedame naują rubriką „Lietuvos žvaigždės“.

Taip, „An Angel“ daug kam kelia sentimentalias emocijas. Galbūt ir straipsnio autoriui … Taip, daugybės Lietuvos žmonių gyvenimas sietinas su „Dainų dainele“, kurios istorija siekia jau 42 metus. Kiek žvaigždžių užaugino „Dainų dainelė“ nuo 1974 metų! Juk dabar tai labai gerai žinomos žvaigždės Vaida Genytė, Monika Linkytė, Liudas Mikalauskas, Vilius Tarasovas, Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Liepa Mondeikaitė, Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė, Sigutė Trimakaitė, Deividas Staponkus, Loreta Sungailienė, Rafailas Karpis, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė, Justinas Lapatinskas, Jurgis Brūzga – tai nedaugelis „Dainų dainelės“ laureatų, šiandien žibančių Lietuvos scenoje.

O kiek dar žvaigždučių? Ne tokių ryškių, ne tokių kaitrių…. Bet juk galaktikos sudarytos iš daugybės mažų ir „eilinių“ žvaigždžių, tokių kaip mus šildanti ir visiems Gyvybę teikianti Saulė – mūsų Žemės žvaigždė.

Na, bet apie daug ką męs dar rašysime. O tuo tarpu labai nustebino, atrodo kaip ir nacionalinės, atrodo kaip ir galingiausios Lietuvos televizijos puslapis http://dainudainele.lt/#balsuok , kuriame net nėra nuorodos į tą koncertą. Arba, jau ilgą laiką stebinantis savo nekokybe ir iškraipytais video formatais LRT YouTube kanalas.

Pažymėsiu, kad ir puslapyje ir YouTube jaučiamas skubotumas ir labai jau lėkštas požiūris į interneto auditoriją. Gal jie nežino, kad kviesdami visus balsuoti internetu už 8-tąjį „Dainų dainelės 2016“ koncertą, vykusį balandžio 3 d. ir nepateikdami jokios informacijos kaip rasti to koncerto įrašą, neranda tos auditorijos, kuriai tai įdomu.

O gal Lietuvos nacionalinis transliuotojas nežino, kad mažiausiai 40 procentų 12- 25 metų amžiaus žmonių daugiausiai žiūri jau senai pasaulyje tapusia alternatyviąja televizija „YouTube“? O gal pinigų trūksta samdyti profesionalų žmogų, gerai išmanantį ir YouTube specifiką ir kitus pagrindinius socialinius tinklus? Ar bent jau tokį, kuris LRT „YouTube“ kanalo įrašuose rašytų be  klaidų… Tiesiog tai jau ne pirmi pastebėjimai.

Na, bet tiek to… Taigi, pažiūrėkite Ignės Spulytės, jau ne pirmą kartą dalyvaujančios „Dainų dainelėje“ įrašą dar kartą, ir tiesiog balsuokite. Mums ji patiko! Padėkime jai. Juk nieko be reikalo nebūna!

>>>  Už praėjusio „Dainų dainelės“ koncerto dalyvius balsuokite čia <<< 

( Balsuoti galima  iki sekančio „Dainų dainelės“ koncerto ateinatį sekmadienį )

Smagaus laisvalaikio su „Dainų dainele“! Prisiminkite ir jūs! Persikelkite į vaikystę ar jaunystę, kai visa Lietuva prilipdavo prie televizijos ekranų ir sirgdavo už kiekvieną dalyvį. Raskite savo favoritą.

Dėkojame, kad skaitote.

Pasidalinkite šia publikacija su savo socialinių tinklų draugais. Dėkojame!

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Menas

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras koncertuos Indijoje ir Tailande.

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Sparčiai plečiantis Lietuvos politiniam ir ekonominiam bendradarbiavimui su Indija bei Tailandu, didėja ir šių šalių kultūros mainų galimybės. Abiem pusėms siekiant stiprinti kultūros ir akademinius ryšius, gastrolių į šias šalis išvyko vienas žymiausių Lietuvos muzikos kolektyvų – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO).

LNSO koncertai Indijoje ir Tailande – tai ambicingų Lietuvos nacionalinės filharmonijos planų kuo plačiau ir kuo aukštesniu lygiu pristatyti Lietuvos muzikos kultūrą pasaulyje dalis. Pasak gastrolėse orkestrą lydinčios filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, naująjį sezoną filharmonija nusiteikusi įvairiapusiškai plėsti koncertinę veiklą, tad įspūdingos orkestro gastrolės į Indiją ir Tailandą yra ryškus žingsnis į dar platesnius tarptautinius vandenis.

„Už galimybę surengti tokio lygio gastroles esame dėkingi partneriams ir rėmėjams – Lietuvos Respublikos ambasadoriui Indijoje Laimonui Talat-Kelpšai, Indijos garbės konsului Lietuvoje Rajinderiui Chaudhary, Turkijos avialinijoms, „Yusuf and Farida Hamied Foundation“, Dr. J. K. Tandonui ir jo įmonei „A&Z Exports International“, Tailando kapitalo įmonei „Indorama“, „Muang Thai Insurance Public Company Limited“ ir Lietuvos Respublikos garbės konsulei Tailande poniai Nualphan Lamsam“, – sako LNF generalinė direktorė R. Prusevičienė.

Spalio 10 d. LNSO mūsų šalį reprezentuos koncerte, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei 25-osioms Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių užmezgimo metinėms. Mumbajaus Vaizduojamųjų menų nacionaliniame centre vyksiančio koncerto klausysis ir Indijoje oficialiu vizitu viešintis LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Indijos užsienio reikalų ministras Mobasharas Jawedas Akbaras.

Mumbajaus nacionaliniame centre LNSO koncertuos du vakarus paeiliui. Koncertų programose skambės Ferenco Liszto, Edvardo Griego, Johanneso Brahmso, Maxo Brucho, Sergejaus Prokofjevo kūriniai, o Lietuvos nacionalinei muzikai atstovaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške“. Orkestrui diriguos meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas. Spalio 11 d. koncerte Maxo Brucho Pirmąjį smuiko koncertą su LNSO solo smuiku grieš kazachų smuikininkas Maratas Besingalievas.

Spalio 14 d. LNSO koncertuos Bankoke. Tai bus XIX tarptautinio šokio ir muzikos festivalio renginys, jis vyks Tailando kultūros centre. Čia orkestras atliks F. Liszto, E. Griego ir J. Brahmso simfoninės muzikos programą.

LNF inf. ir CTL inf.

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi