Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baltarusiai Lietuvą tikisi paversti Europos e.sporto žaidimų centru

Avatar

Paskelbta

data

Vasario pradžioje į Lietuvą pirmą kartą atvyko garsiausios pasaulio e-sporto komandos, kurios dalyvavo „Game Show“ rengtame „Counter Strike: Global Offensive“ (CS:GO) turnyro finale. Į Lietuvą atvykę „Game Show“ įkūrėjai baltarusiai teigia, kad tai – toli gražu ne pirmas tokio masto renginys mūsų šalyje ir ilgainiui viliasi Lietuvą paversti Europos e-sporto žaidimų centru.

Per pastaruosius kelerius metus padaugėjo į Lietuvą persikeliančių IT įmonių iš kaimynių rusakalbių šalių – iš Rusijos į Lietuvą būstinę perkėlė žaidimų kūrimo studija „Game Insigt“, startuoliai „Cula Tech“, „Plague“, „4Talk“ „Planner 5D“, biurą mūsų šalyje atidarė „Tanki Online“ kūrėja baltarusių žaidimų studija „Alternativa“, o šįmet į Vilnių įsikėlė ir žaidimų transliacijas organizuojantys baltarusiai.

Lietuvoje praėjusiais metais įsteigta UAB „Game Show Production“. Įmonės steigėja –  Olandijoje registruota „Game Show Entertainment B.V.“, kurios valdybos nariais paskirti Baltarusijos piliečiai Igantas Bobrovičius, Aleksėjus Burdyko ir Maryia Fisiuk.

Baltarusiai į mūsų šalį atvyko dėl tokių pat priežasčių, kaip ir daugelis – iš Vilniaus kur kas patogiau plėstis į Europos Sąjungos šalis.

Tiesa, „Game Show“ nenoriai kalba apie įmonės baltarusiškas šaknis – Vakarų rinkose norėtų būti matoma kaip žaidimų transliacijų lyderė Nepriklausomos valstybių sandraugos šalyse ir Europoje.

Kompiuterinių žaidimų transliacijų televizija „Game Show“ neseniai paleido visą parą veikiančio žaidimų kanalo bandomąją versiją rusų kalba.

Įmonės biuro Ukmergės gatvėje patalpos nebuvo visiškai parengtos darbui, o jose „Game Show“ suorganizavo pirmą turnyrą –  vasario 4-7 d.  CS:GO varžybose dalyvavo garsiausios pasaulio e-sporto komandos. Tarp jų – „EnVyUs“, „Dignitas“ ir  „Cloud9“ .

„Game Show“ ateityje Vilniuje žada surengti ir daugiau panašių renginių: jau šį pavasarį svarstoma tarptautiniam e-sporto renginiui išnuomoti Kauno „Žalgirio“ areną, tačiau konkrečių planų „Game Show“ kol kas neatskleidžia.

Rekvizitai.lt duomenimis, vasario 17 dieną įmonėje dirbo 9 asmenys. Iki metų pabaigos ketinama įdarbinti apie 40 žmonių iš Lietuvos ir Baltarusijos.

E-sportas – sparčiai populiarėjanti sritis, kuri užsienyje pritraukia vis daugiau investicijų. Pavyzdžiui, vien žaidimo „Dota 2“ tarptautiniam turnyrui pavyko surinkti daugiau nei 18 mln. dolerių prizinį fondą ir atrodo, kad tai tikrai nėra riba.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentaras

Tuščių, bet pelningų amžinų etatų peryklos Lietuvoje

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Tūkstančiai jaunuolių baigę universitetus laimės ieško svetur, nes čia  diktatorių valstiečių ir verslo lobistų šalelėje, kur tik dėdulių ir tetulių vaikai turi gūžteles irštvoje laisvės kvėpuoti nėra ir nebus, pasyvi mūsų visuomenė, bijo streikuoti, mitinguoti.

Prikurta tokių kontorų, kur tik prastumti dienelę be kokybės, kaštų, naudos, o valstybė ar milijardierė yra, kad meta pinigus balon?

1.LRS. 141  narys kiek priima įstatymų, gerina realią situaciją? Sąskaitų suvedimai tik vyksta seimo rūmuose, revanšas- o žmonių interesai nusispjaut, kas trukdo visuomenininkams rinkt parašus ir šios institucijos nereikia, teisi viena jurbarkietė, šveicarams gana 7atstovų, belgai vėl renkasi tik priimti nutarimus, prieškaryje į posėdžius pas mus rinkdavosi agronomai, mokytojai,teisininkai, tik siekia pasipinigauti mūsų ponai su patarėjų tuntais. Kai išgirdau, kad  Krivickas siūlomas žemės ūkio ministru net aiktelėjau, tai aš privalau būti 7universitetų rektoriumi tada?

2.Užimtumo tarnyba. Kavos plampimas ir nesiskaitymas su bedarbiais, paskirtomis aptarnavimo valandomis, jokio individualaus darbo, jei paskirtas laikas 8val. nebūk tikras, kad ir 10val. prieisi, kad šiandien nebus konsultantės nereikia informuoti el.paštu, paskambinti, prie durų prikabinti lapelį- teisūs kraštiečiai tau reik juk darbo-ne jiems, tu ir lankstykis, o į el.laiškus negali atsakinėti, jie siunčiami automatiškai. Kur įdarbinimo procentai, protinio darbo alternatyvos, pasiunčia darbdavys skelbimą, kad reik darbuotojų apatinių gamyboje sutik, kad ir baigei  VDU- KITAIP SKRENDI LAUKAN, DARBO VIETŲ KŪRIMAS INTELEKTUALINĖJE SFEROJE LIETUVOJE NEĮMANOMA MISIJA.

3.LGGRCT.  Suveikė liustracijos įstatymai, kiek jaunų kadrų įdarbinta, praktikantų, atsiprašyta viešai apdergto Sladkevičiaus, Banionio, kur jų viešos ataskaitos, darbai- palikti kaip padalinį prie istorijos instituto- bet ne pastatas su šitokiu išlaikymu už nulinius rezultatus.

4.URM. Jeigu olandai mus laiko latviais, o graikai nežino apie valdovus pasako, kad diplomatija neatlieka savo darbo, kur šalies įvaizdžio koncepcija/?

5.LRT.LT. Jokios demokratijos nerasta, nuomonių pliuralizmo, mokomųjų laidų apie profesinį parengimą, užsienio šalių patirtį, laidų kokybė yra klaikuma.

 6.LKF. Sabonis yra didis krepšininkas- bet tik tiek, nėra portalo atnaujinimo, mokinių rengimo programų, perspektyvų, į rinktines imami treneriai senos pažinties, atviras nusistatymas prie kai kuriuos krepšininkus, kur sporto metodikos leidiniai?

7.LFF. Niekinė kontora su graudumu ir korupcijos neskaidriu kvapuku, kur pinigai stadionui išplauti per šokoladinius batonėlius ir visokius kitokius fintus, per šitiek metų nepapulti į jokį tarptautinį turnyrą yra gėda ir šitas konglomeratas turi būti išardytas   Liubinskui įsikišus rimtai.

Skaityti daugiau

Švietimas

Priminimas tėveliams iš Darbo inspekcijos – dėl Rugsėjo 1-osios šventės

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai, Mokslo ir žinių dienai, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena tėveliams, kad tėvai auginantys vaikus iki 14-os metų, gali pasinaudoti viena iš Darbo kodekse numatytų garantijų.

Šiemet Rugsėjo 1-oji (Mokslo ir žinių diena) bus sekmadienį, tai šia galimybe tėvai galės pasinaudoti rugsėjo 2-ąją, pirmadienį, į kurį nukeliama mokslo metų pradžios šventė.

Tėvams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo (paruošiamoji klasė prieš mokyklą), pradinio ugdymo (nuo 1 iki 4 klasės) ir pagrindinio ugdymo (nuo 5 iki 10 klasės) programas. Pirmąją mokslo metų dieną, suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant vidutinį darbo užmokestį.

Ši garantija netaikoma darbuotojams, jau turintiems teisę į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“ (t.y. auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų).

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi