Socialiniai tinklai

Įdomybės

Ar žinote, jog per visą žmonijos istoriją nebuvo geresnio meto gyventi nei dabar, tačiau kas mūsų laukia 2017 metais?

Avatar

Paskelbta

data

Amerikiečių transliuotojas CNN įsitikinęs, kad 2017-ieji – ypatingi metai, nes pasaulis renkasi naują kryptį. Pavyzdžiui, lig šiol neaišku, kokia bus JAV politika, kaip pasikeis Jungtinė Karalystė, ko tikėtis iš Vokietijos, Olandijos ir Prancūzijos. Vis dėlto ekspertai mano, kad per visą žmonijos istoriją nebuvo geresnio meto gyventi nei dabar: gyvename pačiu taikiausiu per visą žmonijos istoriją laikotarpiu, dar niekada taip gerai nebuvo užtikrintas išsilavinimas, o dėl medicinos pažangos – žmonių sveikata.

Nuspėti, kokia bus JAV politika, sunku

Amerikiečių transliuotojas CNN tvirtai įsitikinęs, kad 2017-ieji taps metais, kurių įvykiai nuguls istorijos vadovėliuose. Savaime suprantama, kad neišpranašausime, kas per artimiausius 12 mėnesių nutiks pasaulyje, tačiau, žvelgiant į praėjusių metų įvykius, galima bent šiek tiek pasvarstyti, kuria kryptimi pasaulis žengs šiemet.

Donaldas Trumpas oficialiai prezidento pareigas pradės eiti sausio 20 d., kai bus inauguruotas 45-uoju JAV prezidentu. Politologai kol kas sutaria, kad per anksti ir per sudėtinga spręsti, ko galime tikėtis iš D. Trumpo, panašu, kad jis pats dar nežino, koks prezidentas ketina būti.

Vytauto Didžiojo universiteto politologė Gerda Jakštaitė sako, kad, žvelgiant į tai, kas vyksta šiuo pereinamuoju laikotarpiu, darosi aišku, kad D. Trumpas sieks daryti įtaką visai JAV politikai. Anot jos, anksčiau buvo keli galimi scenarijai ir daug kas tikėjosi, kad politinė aplinka D. Trumpą suvaldys ir darys jam didelę įtaką. Bet dabar atrodo, jog naujasis prezidentas dės visas pastangas, kad įgyvendintų pažiūras, kurias reiškė per rinkimų kampaniją.

„D. Trumpas yra kalbėjęs ir apie tai, kad JAV turi trauktis iš svarbių tarptautinės prekybos susitarimų, dėl kurių derybos yra pradėtos. Buvo išreikštos nuostatos, kad JAV vėl turėtų gerokai didinti savo karines pajėgas […]. Matau šiek tiek pavojų dėl to, kad pastaruoju metu svarbi ne tik karinė galia, bet ir „švelnioji galia“: informacijos naudojimas, strateginė komunikacija. Taigi JAV nesusitelks tik į karinę galią“, – mano politologė.

G. Jakštaitė taip pat pastebi, kad nerimą kelia ir neslepiama D. Trumpo simpatija Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bei į valstybės sekretoriaus postą siūlomas buvęs naftos magnatas, V. Putino draugas: „Jei toks žmogus bus valstybės sekretoriaus poste, Baltijos šalims, ko gero, bus dėl ko nerimauti. Bet kaip atrodys santykiai su Rusija, prognozuoti gana sunku, nes D. Trumpas reiškia vienokias nuotaikas, o Kongrese daugumą turi respublikonai, kurie paprastai laikosi daug griežtesnės pozicijos Rusijos atžvilgiu. Tad šiuo atveju prognozuoti sunku.“

Nuotaikos Jungtinėje Karalystėje ypač pesimistiškos

Jungtinės Karalystės šiemet laukia daug iššūkių. Šalies premjerė Theresa May kovo pabaigoje pagaliau turėtų paskelbti apie šalies išstojimą iš Europos Sąjungos ir pradėti derybas dėl tolimesnių santykių su Bendrija.

Nors naujausias tyrimas skelbia, kad nuotaikos Jungtinėje Karalystėje dėl ateinančių metų yra vienos pesimistiškiausių visoje Europoje. Paulius Kaliačius sako, kad verčiau reikėtų teigti, jog britai kol kas apimti nežinios, nes dar vis labai neaišku, kokios bus išstojimo pasekmės, o šalies ekonomikai gresia nuosmukis.

„Ekonomika po „Brexito“ atsilaikė gana gerai dėl smukusio svaro kurso, kuris padidino turizmą, vartojimą bei užsienio investicijas, bet ekspertai teigia, kad oficiali derybų dėl išstojimo iš bendros rinkos pradžia suduos dar vieną skaudų smūgį svaro kursui. Nors ekonomikos krizę kol kas pranašauja tik itin pesimistiškai nusiteikę pavieniai ekspertai, ekonomikos augimas tikrai mažės“, – kalba P. Kaliačius.

Pasak jo, vyriausybė, bandydama susigrąžinti gyventojų pasitikėjimą, kels atlyginimą iki 7,5 svaro už valandą. Be to, visuomenėje vyrauja teigiamos nuotaikos – nors pabrango užsienio kelionės, žmonėms atrodo, kad Didžiosios Britanijos ekonomika stipri kaip niekad.

„Bet nereikia pamiršti, kad šalis vis dar skilusi pusiau. Neseniai atliktų tyrimų duomenys rodo, kad žmonės vėl balsuotų panašiai kaip prieš pusę metų vykusiame referendume“, – teigia P. Kaliačius.

Ko tikėtis iš Vokietijos, Olandijos ir Prancūzijos

Jungtinei Karalystei nusprendus skirtis su Europos Sąjunga, panašių iniciatyvų banga gali kilti ir šiemet. Ekspertai išskiria rinkimus Vokietijoje, Olandijoje ir Prancūzijoje. Šiose šalyse valdžios siekia kraštutinės dešiniosios partijos, kurios rinkėjus vilioja referendumų pažadais. Politologė Rima Urbonaitė sako, kad nuotaikų pokyčiai Europoje buvo pastebimi jau senokai, o vieningos Europos idėjos palaikymas pradėjo smukti jau nuo XX a. paskutinio dešimtmečio.

„Kas lėmė tokį slydimą nuo kalno žemyn? Besijungiant vis daugiau valstybių narių, vis didėjo takoskyros, atsirado vis daugiau pozicijų. Senosios valstybės narės, kurios tikrai turėjo naudos iš integracijos, staiga tapo donorėmis ir nauda jau nebebuvo tokia apčiuopiama. Kai kurie politikai tai išnaudodavo ir formuodavo viešąją nuomonę“, – primena R. Urbonaitė.

Jos teigimu, šios tendencijos tik aštrėjo: XX–XXI a. sandūroje tokių ryškių tendencijų dar nematėme, bet po 2000 m. euroskepticizmas ėmė vis didėti. Be to, ir euroskepticizmą, ir balsavimą už kraštutinius dešiniuosius veikia ir situacija dėl migracijos.

Pažvelkime į padėtį Vokietijoje. R. Urbonaitė sako, kad, nors kanclerė Angela Merkel turėtų būti perrinkta, partijos „Alternatyva Vokietijai“ palaikymas šalyje auga: „Alternatyva Vokietijai“ programą pradeda teiginiu, kad reikia puoselėti ypatingą Vokietijos kultūrą. Vadinasi, koncentruojamasi į pačią Vokietiją, kuri, jų teigimu, turi būti suvereni. O tai reiškia išstojimą iš euro zonos. Be to, jų nuomone, […] šaltasis karas pasibaigęs ir sankcijos Rusijai yra bereikšmės, kaip tik reikia su ja draugauti.“

Dar vieni artėjantys rinkimai – Olandijoje, kur pokyčius siekia įnešti kraštutinės dešinės Laisvės partijos lyderis Geertas Wildersas.

„Alternatyva Vokietijai“ labiau krypsta ta nacionalizmą, o G. Wildersas Olandijoje pasirinkęs paprastesnį kelią. Jo prioritetas – eiti prieš islamą, tai reiškia ,,susigrąžinkime Olandiją Olandijai‘‘. G. Wilderso galimybės laimėti 35–40 vietų iš 150 yra nemažos. Tik ekspertai atkreipia dėmesį, kad G. Wildersui gali būti sudėtinga sudaryti koaliciją“, – pastebi politologė.

Pasak jos, nors ir neužtikrinta, bet tikimybė yra, kad prezidento rinkimus šiemet balandį Prancūzijoje gali laimėti prieš imigraciją pasisakanti „Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen. Be to, primena R. Urbonaitė, bendra Prancūzijos ir Rusijos istorija paliko savo pėdsaką, tad prancūzai mato galimybę rasti dialogą, bet vargu ar įvertina realias grėsmes.

„Bet Marine Le Pen žada referendumus, o prancūzų euroskepticizmas jaučiamas. Žinoma, Marine Le Pen pergalė neprognozuojama. Į antrą turą ji išeis, bet antrame ture pergalė prognozuojama Francois Fillonui. Bet kokiu atveju, ir vienas, ir kitas Europai, kaip tam tikram dariniui, gali kelti problemų“, – mano R. Urbonaitė.

Pasak R. Urbonaitės, politinis elitas, jei nenori likti nuošalyje, turi pradėti galvoti, kaip atliepti visos visuomenės lūkesčius.

Praėjusiais metais Europą sukrėtė teroro išpuolių banga. Kad šiemet gyvensime ramiau, pasak ekspertų, neverta tikėtis. Juolab kad 2017 m. pasitikome kruvinu išpuoliu Stambule, kur žuvo 39 žmonės, o atsakomybę už išpuolį prisiėmė „Islamo valstybė“. Pastaroji per praėjusius metus prarado daugiau nei ketvirtadalį savo kontroliuotos teritorijos ir strategiškai svarbių miestų, bet, nors tai svarbios pergalės, net šios teroristinės grupuotės sunaikinimas nepradangins įsisenėjusių problemų Artimuosiuose Rytuose.

Galime šiek tiek atsikvėpti dėl pabėgėlių krizės, kuri, analitikų manymu, bent iš dalies suvaldyta ir nuo neramumų bėgančių žmonių srautas šiemet neturėtų augti.

Laukia nenuspėjami metai

Nors šie metai nežada leisti atsikvėpti, vertėtų pažvelgti ir į šviesiąją ateities pusę. Per visą žmonijos istoriją nebuvo geresnio meto gyventi nei dabar – su šiuo teiginiu sutinka daugelis pasaulį stebinčių įvairių sričių ekspertų.

JAV prezidentas Barackas Obama tvirtina, kad gyvename pačiu taikiausiu per visą žmonijos istoriją laikotarpiu. Dar niekada taip gerai nebuvo užtikrintas išsilavinimas, dėl medicinos pažangos – žmonių sveikata.

JAV prezidentas Lyndonas Johnsonas prieš pusę amžiaus sakė, kad paveldime pasaulį, kuriam gresia didžiausias pavojus, kuriame daugiausia sunkumų, bet kurio ateitis yra daugiausia žadanti per visą istoriją.

O žvelgiant į ateitį konkrečiau, 2017 m. žada naujovių, apie kurias tikrai norite išgirsti. Per kasmetę technologijų parodą JAV pristatomos naujausios inovacijos, kurios, jei išpopuliarės, pakeis ir mūsų kasdienybę.

Susipažinsime su pirmuoju išmaniuoju plaukų šepečiu, kuris, įvertinęs jūsų plaukų būklę, pasiūlys, kaip ją pagerinti. Kasdienybę senyviems žmonėms palengvinti žada išmanioji lazda, kuri perspės artimuosius apie traumą.

NASA žada pargabenti naujos informacijos iš Saturno, kur 12 metų planetą tyrinėjęs zondas šiemet užbaigs savo misiją. Taip pat laukiama svarbių pasiekimų tiriant žmogaus kūne esančias bakterijas ir virusus. Fizikai tikisi, kad būtent 2017-ieji taps metais, kai kvantiniai kompiuteriai galės atlikti skaičiavimus, neįmanomus net patiems geriausiems klasikiniams kompiuteriams.

Pirmajame šių metų amerikiečių žurnalo „Time“ numeryje žurnalistas Joelis Steinas tekstą „Spėjimai apie spėjimus“ baigė žodžiais, kad jau nebetiki prognozėmis, kurios pagrįstos praeities įvykiais, tad vienintelis dalykas, kurį tvirtai prognozuoja 2017 m., yra tai, kad šiemet žodžių junginį „neturintis precedento“ girdėsime precedento neturintį skaičių kartų. Kitaip tariant, laukia nenuspėjami metai.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įdomybės

Štai ką gali pasakyti apie jus jūsų pirštų ilgis

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Pažiūrėkite į paveikslėlį. Nustatykite, kuris iš trijų variantų – A, B ar C – jūsų. Tikrinti reikia kairę ranką.

1. А – jūs mielas, bet pragmatiškas

Jeigu jūsų bevardis pirštas šiek tiek ilgesnis už smilių, tai reiškia, kad jūs atrodote žavus ir patrauklus daugeliui žmonių.

Tokie žmonės ryžtingi, drąsūs, dažnai rizikuoja. Taip pat ie yra protingi, gali pasigirti aiškiu loginiu mąstymu ir įdomiais samprotavimais.

Tokie žmonės puikiai sprendžia kryžiažodžius, lengvai ir greitai sprendžia bet kokius loginius uždavinius. Dar vienas įdomus faktas – tokie žmonės uždirba daugiau už kitus. Merginoms reikia atkreipti dėmesį į pirštų ilgį, taip pat ar yra ant bevardžio piršto sutuoktuvių žiedas. Ir jeigu jo ten nėra – jūs turite šansų susieti savo gyvenimą su tokiu žmogumi, kurį lydės sėkmė.

Tokie žmonės paprastai tampa geriausiais mokslininkais, inžinieriais ir kariškiais.

Kembridžo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad jeigu bevardis pirštas ilgesnis už smilių, tai rodo didesnį pasisekimą biržoje. Per pusantrų metų trukusį tyrimą jie sugebėjo uždirbti 11 kartų daugiau, negu tie, kurie turi trumpą bevardį pirštą. Šią priklausomybę Kembridžo mokslininkai taip pat sieja su testosterono lygiu.

Tyrimai parodė, kad vyrams, kurių smilius trumpesnis už bevardį pirštą, labiau sekasi meilės reikaluose ir sporte. Ir tai tiesa. Juk testosteronas veikia ne tik agresiją, bet ir vyro poreikį užkariauti, nugalėti, dominuoti moterų draugijoje. O šios savybės būdingos sportininkams ir donžuanams.

Bato (Anglija) universiteto psichologai lygino 7-mečių moksleivių pirštų ilgį ir SAT testo (standartizuotas mokyklinių sugebėjimų testas) rezultatus. Išaiškėjo, kad, kuo ilgesnis bevardis pirštas, tuo geresni matematikos ir erdvinio mąstymo testų rezultatai, ir blogesni – žodinių užduočių.

2. В: Svarbiausia – jūsų ego

Žmonės, kurių bevardis pirštas trumpesnis už smilių, labai dažnai būna arogantiški. Jie yra pilnavertiškos asmenybės, ir gali ramiai mėgautis savo pačių bendrija, būdami vieni. Tokie žmonės nemėgsta, kai juos trukdo. Paprastai tokie žmonės niekada pirmi nieko nesiūlo. Tai galima pasakyti ir apie santykius, ir apie verslą. Bet, nepaisant to, jie vertina dėmesį, teigiamai priima komplimentus ir pagyrimus.

Jeigu vyro smilius ilgesnis už bevardį pirštą, jis turi polinkį į homoseksualumą. Be to, tokie vyrai retai pasiekia aukštumų versle ir sporte.

3. С: Jūsų esminis bruožas – esate nekonfliktiški

Žmonės, kurių toks pirštų ilgio santykis, taikūs ir geraširdžiai, jie nekenčia konfliktų ir visaip stengiasi jų vengti. Tokie žmonės mėgsta tvarką ir yra labai organizuoti. Paprastai jie randa bendrą kalbą su visais, mėgsta bendrauti. Santykiuose labai ištikimi, toks pat jų požiūris į darbą, draugus.

Skaityti daugiau

Įdomybės

11 faktų apie „McDonald’s“ Ar dar norėsite ten lankytis?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Faktas nr. 1

Pagal specialųjį „McDonald’s“ užsakymą išveista vištų rūšis „Misteris MD“ išsiskiria didele krūtine. Iš baltos krūtinėlės mėsos gaminami populiarūs „Chicken McNuggets“. Tai pakeitė visą vištienos gamybos pramonę – ją pradėjo pardavinėti ne visą, kaip prieš 20 metų, o supjaustytą gabalais.

Faktas nr. 2

Psichologo Luiso Cheskino nuomone, auksinės McDonald’s arkos – freidizmo simbolis. Tai didžiulių motinėlės „McDonald’s“ krūtų pora.

Faktas nr. 3

Dviejų trečdalių visų tinklo darbuotojų amžius nesiekia 20 metų. Jie gauna labai mažą atlyginimą už labai paprastų operacijų atlikimą. 1958 metais „McDonald’s“ atsirado pirmoji 75 puslapių instrukcija. Joje buvo išsamus visų veiksmų, kuriuos reikia atlikti gaminant maistą, aprašas ir bendravimo su klientais būdai. Šiandien šioje knygoje yra 750 puslapiai ir ji vadinama „McDonald’s“ biblija.

Faktas nr. 4

Personalo kaita siekia 400 procentų. Tipinis darbuotojas išeina iš darbo jau po 4 mėnesių. Tarp darbuotojų daug paauglių iš nepasiturinčių šeimų ir imigrantų.

Faktas nr. 5

Mažas atlyginimas ir darbo apsaugos nebuvimas pakeičiami komandinės dvasios atmosferos sukūrimu. Jau ilgą laiką „McDonald’s“ vadybininkus moko, kaip tinkamai girti pavaldinius ir sukurti jiems nepriklausomybės iliuziją. Juk tai kainuoja gerokai mažiau, negu didinti atlyginimą.

Faktas nr. 6

Traumų tarp jaunų darbuotojų pasitaiko dukart dažniau nei tarp vyresnių. Kiekvienais metais kavinėje susižaloja iki 200 000 žmonių.

Faktas nr. 7

Jauna darbo jėga mėgsta pajuokauti. Vaizdo įrašai, padaryti Los Andželo greitojo maisto kavinėse, rodo, kad paaugliai čiaudi į maistą, aplaižo pirštus, krapšto nosį, gesina cigaretes į produktus, mėto juos ant grindų. 2000 metais trys paaugliai iš Niujorko „Burger King“ buvo areštuoti už tai, kad maždaug 8 mėnesius spjaudė ir šlapinosi į patiekalus. Maišytuvuose gyvena tarakonai, o pelės naktimis bėgioja per atšilti paliktus mėsainius. Taip pat žinoma, kad daugelis greitojo maisto tinklų darbuotojų nevalgo savo darbo vietoje kitų pagaminto maisto.

Faktas nr. 8

„McDonald’s“ bulvyčių skonis patinka visiems. Anksčiau jis priklausė tik nuo kepti naudojamų riebalų. Daugelį metų tai buvo mišinys, sudarytas iš 7 proc. medvilnės aliejaus ir 93 proc. jautienos riebalų. 1990 metais žmonės sukilo prieš cholesterolį ir greitojo maisto tinklai pradėjo naudoti 100 proc. saulėgrąžų aliejų. Bet juk reikėjo išsaugoti skonį! Jeigu šiandien paprašysite, kad „McDonald’s“ pateiktų jums patiekalo sudėtį, tai ilgo sąrašo pabaigoje pamatysite tokią sudedamąją medžiagą – natūrali kvapioji medžiaga. Tai universalus paaiškinimas, kodėl greitasis maistas toks skanus.

Faktas nr. 9

Bulvių ir mėsainių receptų reikia ieškoti ne kulinarinėse knygose, o darbuose „Maisto pramonės technologijos“ ir „Maisto inžinerija“. Tai, ką ten valgome, per pastaruosius 40 metų pasikeitė labiau nei per ankstesniuosius 40 000 metų. Mėsainių ir kitų patiekalų skoniai ir kvapai gaminami didžiulėse JAV cheminėse gamyklose.

Faktas nr. 10

Bendrovė „International Flavors and Fragrances“ dirba ne tik su „McDonald’s“ patiekalų skoniais, bet ir su 6 iš 10 populiariausių pasaulio kvepalų kvapais, tokiais kaip „Beautiful“ iš „Estee Lauder“ ir „Tresor“ iš „Lancome“. Taip pat su muilo, indų plovimo skysčių, šampūnų ir kt. gaminių kvapais. Visa tai – vieno proceso rezultatas. Skutiesi beveik tuo pačiu, ką valgai vakarienei.

Faktas nr. 11

Didžiulei greitojo maisto mėsmalei skirtos karvės, likus trims mėnesiams iki skerdimo, suvaromos į specialias aikšteles, kur šeriamos grūdais ir antibiotikais.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi