Socialiniai tinklai

Imigrantai

Ar Lietuva taps 901-uoju Europos „neįžengiamu“ imigrantų getu?

Avatar

Paskelbta

data

Europoje yra per 900 „neįžengiamų“ imigrantų getų, rašo Versijos.Lt.

   Nesenai savo straipsnyje rašėme apie nenumaldomą ir Europos Sąjungos inspiruojamą pabėgėlių srautą iš Rytų šalių. Kaip jis atsiranda? Pabrėšime tik tai, kad pabėgėlius skirstome į 2 kategorijas.

  Pirmoji – žmonės NATO bombardavimų Jugoslavijoje, Irane, Irake, Libane, Libijoje, Sirijoje ar Ukrainoje netekę savo namų ir pragyvenimo šaltinio bėga kuo toliau nuo karo zonos, ir tai yra natūralu. Taip buvo visais laikais laikais.

  Antroji – dirbtinai kuriamas srautas, kai įvairios džichadistinės teroristinės gerai paruošos grupuotės integruojamos į natūralių pabėgėlių srautą, ir jau nuo Jugoslavijos ir Tarybų Sąjungos sunaikinimo laikų 1991 – 2000 metais aprūpinamos taktine ir strategine ginkluote, kad būtų galima valyti visos Europos, Vidurio ir Rytų teritorijas, naikinti nepageidautinas rases, tautas ir valstybes.

  Taigi, Europoje yra daugiau negu 900 „neįžengiamų“ rajonų, kuriuose gyvena gausios imigrantų bendruomenės. Vengrijos vyriausybė aštriu tonu paskelbė, kad sieks užsitikrinti didesnį palaikymą savo pozicijai, nukreiptai prieš Europos Sąjungos planus perskirstyti migrantus Bendrijos šalyse.

  Tų teritorijų, kuriose gyvena „daugybė imigrantų“ – pavyzdžiui, Danijoje, Prancūzijoje, Londone, Stokholme arba Berlyne – vietos valdžia „beveik arba visiškai nekontroliuoja“, o „šalies šeimininkės normų ten beveik nepaisoma“, sakoma viename tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Begliai-is-turkijos 2

   Paklaustas, koks buvo tos informacijos šaltinis, Vengrijos vyriausybės atstovas Zoltán Kovács (Zoltanas Kovačas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad pranešimas pagrįstas „internete viešai prieinamais duomenimis“, bet daugiau detalių nepateikė.

   Tame pačiame tinklalapyje, įkurtame visai nesenai, artėjant Vengrijoje antroje šių metų pusėje vyksiančiame referendume dėl ES migrantų perskirstymo kvotų plano, taip pat buvo „įmontuotas“ tiksintis laikrodis, rodantis, kad į Europą kas 12 sekundžių atvyksta naujas migrantas.

   „Privalomos Europos kvotos didina terorizmo grėsmę Europoje ir kelia pavojų mūsų kultūrai, – sakoma tinklalapyje. – Neteisėti migrantai nevaldomai plūsta per sienas, todėl mes nežinome, kas jie tokie ir kokie jų ketinimai. Nežinome, kiek jų yra užsimaskavę teroristai.“

Europoje-yra-per-900-neįžengiamų-imigrantų-getų

   Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano vyriausybė rugsėjį balsavo prieš ES planą paskirstyti 160 tūkst. prieglobsčio ieškotojų Bendrijos šalyse pagal kvotų sistemą, o gruodį palaikė Slovakijos pateiktą teisinį ieškinį.

   Iki šiol ES perkėlė tik 1,1 tūkst. pabėgėlių, o Vengrija nepriėmė nei vieno iš jų. Jeigu pasitvirtins prognozės, kad Vengrijos rinkėjai referendume atmes ES kvotas, tai bus dar vienas skaudus smūgis šiai stringančiai schemai.

Imigrantai

Europos Parlamentas pradės tyrimą dėl britų valdžios diskriminuojamų ES piliečių

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Europos Parlamentas pradės tyrimą dėl Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės galimai diskriminuojančio elgesio su Europos Sąjungos (ES) piliečiais, siekiančiais įgyti JK nuolatinio gyventojo statusą arba britišką pilietybę.

Europos Parlamente (EP) liberalų grupei atstovaujanti Sophie in ‘t Veld ketina suformuoti tarppartinę grupę, kuri tirtų JK gyvenančių ES piliečių, siekiančių įteisinti savo satusą ir susidūrusių su biurokratinėmis kliūtimis, atvejus.

Pavyzdžiui, pateikiamas Nyderlandų pilietės Monique Hawkins atvejis. M. Hawkins JK gyveno 24 metus, yra ištekėjusi už brito, su kuriuo augina du vaikus. JK Vidaus reikalų ministerija atsiuntė M. Hawkins laišką, kuriame patarė jai pasirengti išvykimui iš šalies, nes ji nepridėjo visų reikiamų dokumentų, kai pateikė prašymą nuolatinio gyventojo statusui įteisinti.

EP pradės tirti JK vyriausybės sudaromas biurokratines kliūtis iškart po to, kai britų premjerė Theresa May inicijuos „Brexit“ derybų pradžią („Brexit“ derybos turėtų prasidėti iki šių metų kovo pabaigos).

JK atstovą ketinama iškviesti į Briuselį, kur jis privalės pasiaiškinti dėl savo vyriausybės elgesio su ES piliečiais. Britanijos vyriausybė kol kas nesuteikė jokių garantijų ES piliečiams dėl „Brexit“, o jų galutinis teisinis statusas priklausys nuo JK ir ES derybų eigos.

Nuo praėjusių metų birželį įvykusio „Brexit“ referendumo iki praėjusių metų rugsėjo JK gyvenančių ES piliečių prašymų suteikti nuolatinio gyventojo statusą padaugėjo 50 proc. (nuo 36 555 iki 56 024 prašymų).

Skaityti daugiau

Aktualijos

ES ir Turkijos susitarimas įsigaliojo, bet migrantai vis dar atvyksta į Graikiją

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Palaikiai laiveliai, sausakimši migrantų, sekmadienį tebeplaukė iš Graikijos į Turkiją, nors šią dieną įsigaliojo istorinis susitarimas tarp Europos Sąjungos ir Ankaros, turintis pažaboti didžiulio masto antplūdį.

Pagal prieštaringai vertinamą sutartį, įsigaliojusią nuo vidurnakčio, visi migrantai, naujai atplaukę į Graikijos salas, turi būti išsiųsti atgal į Turkiją.

Nors šis susitarimas turi atgrasyti žmones nuo itin pavojingų kelionių, jo įsigaliojimą pažymėjo niūrūs įvykiai: dvi mergaitės buvo rastos nuskendusios, o du sirai pabėgėliai mirė nuo širdies smūgio po to, kai persikėlė per jūrą.

Graikų pakrančių sargyba nurodė, kad maždaug 1–2 metų mergaičių lavonai buvo rasti mažytėje Ro saloje.

Begliai-is-turkijos 2

Tuo tarpu minėti du sirai buvo ištikti širdies smūgio, atplaukę į Lesbo salą, naujienų agentūrai AFP sakė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros atstovas Borisas Češirkovas.

Graikijos tarnybos nurodė, kad praeitą naktį salose išsilaipino 875 migrantai, o vien į Lesbo salą sekmadienį atplaukė jau apie 15 valčių, kuriose buvo maždaug po tuziną migrantų.

Pareigūnai sakė, kad prireiks šiek tiek laiko, kol bus pradėta žmones siųsti atgal, Atėnų atsaką į šią krizę koordinuojanti agentūra SOMP nurodė, kad šimtai atvykėlių, patekusių į šalies teritoriją sekmadienį, neabejotinai bus deportuoti.

„Jie nebegalės palikti salų, o mes laukiame atvykstant tarptautinių ekspertų, kurie pradės jų išsiuntimo atgal procedūras“, – sakoma SOMP pranešime.

Agentūros atstovas Giorgas Kiritsis sakė šeštadienio vakarą, kad reikės laiko įgyvendinti šiam susitarimui, kai skolų prislėgta Graikija stengiasi susitvarkyti su maždaug 47,5 tūkst. migrantų, šiuo metu įstrigusių jos teritorijoje.

„Praktiškai mums reikės parengti struktūras ir personalą, o tai užtruks šiek tiek daugiau negu parą“, – G.Kiritsis sakė AFP.

Pagal naująjį susitarimą ES mainais į kiekvieną Turkijai iš Graikijos grąžinamą migrantą priims vieną sirą pabėgėlį iš stovyklų Turkijos teritorijoje, kur beveik 3 mln. žmonių yra pasitraukę nuo žiauraus pilietinio karo savo šalyje.

Pabėgėlių iš Azijos migravimo keliai

Bėgliu is Azijos migracijos keliai

Pabėgėlių iš Azijos migravimo keliai

ES taip pat įsipareigojo paspartinti seniai įstrigusias derybas dėl Turkijos stojimo į 28 šalių bloką, dvigubai (iki 6 mlrd. eurų) padidinti pagalbą pabėgėliams Turkijoje, taip pat iki birželio įvesti bevizį režimą turkams Šengeno zonoje.

Šios sutarties, tapusios tarptautinės kritikos taikiniu, tikslas – uždaryti maršrutą, per kurį praeitais metais į Europą atvyko apie 850 tūkst. žmonių, bėgančių nuo konfliktų ir skurdo Artimuosiuose Rytuose bei kitose šalyse.

Organizacija „Amnesty International“ pareiškė, kad tas susitarimas yra „istorinis smūgis žmogaus teisėms“, o šeštadienį tūkstančiai žmonių dalyvavo eitynėse Londone, Atėnuose, Barselonoje, Vienoje, Amsterdame ir keliuose Šveicarijos miestuose, reikšdami nepritarimą šiam planui.

Begliai-is-turkijos 7

Tuo tarpu Lesbo saloje siras Gatanas, ką tik atvykęs su savo žmona ir dviem vaikais, sakė nusprendęs nepaisyti perspėjimų dėl naujos tvarkos.

„Turkijoje mums sakė, kad nevyktume į Graikiją, kad mums gresia būti suimtiems policijos“, – jis sakė AFP.

Begliai-is-turkijos 3

Tačiau jis pridūrė: „Mes negalėjom pasilikti Turkijoje. Mes norime vykti į Vokietiją arba Prancūziją.“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi