Socialiniai tinklai

Vakarai

Ar Barakas Obama išsigando, kad jį kartu su Erdoganu gali užpulti tetervinas?

Avatar

Paskelbta

data

JAV prezidentas Barakas Obama atsisakė asmeniškai susitikti su Turkijos lyderiu Erdoganu. Pasak „The Wall Street Journal“, pagal Baltųjų rūmų administracijos pateiktą informaciją , JAV vadovas atmetė Erdogano kvietimą prisijungti prie mečetės atidarymo Merilende ceremonijos.

– Sprendimo nesusitikti su Erdaganu jo vizito į Vašingtoną metu nereikia priimti kaip diplomatinį nepaisymą, nes prezidentai susitiko lapkričio G20 aukščiausiojo lygio susitikime Turkijoje ir kalbėjo telefonu vasarį – pranešė Baltųjų rūmų administracija, rašo „The Wall Street Journal“.

Taip pat buvo paaiškinta, kad B. Obama neturi griežto dvišalių susitikimų tvarkaraščio.

– Taigi, tai nereiškia, kad Erdoganas ignoruojamas, – pridūrė į Baltieji rūmai.

Mecetes atidarymo metu Erdogana uzpuole tetervinas

Turkijos prezidentui Erdoganui yra atsitikęs keistas įvykis – jis buvo užpultas tetervino. Pasak leidinio Shoebat, juokinga dalykas atsitiko penktadienį, kai Erdoganas atvyko į naujos mečetės, pastatytos ant kalno Turkijos Qibla Rize provincijoje, atidarymo ceremoniją,. Per inauguraciją, Erdoganas paleido balandžius ir tetervinus, iš kurių vienas nutūpė ant jo galvos. Paukštis mėgavosi prezidento galva, kol sargybiniai neįsikišo, bet jiems nepavyko nuvyti paukščio nuo Erdogano galvos . Leidinys rašo, kad mečetė buvo pastatyta ant kalno prieš du šimtmečius, tačiau ji buvo sunaikinta gaisro 1960-taisiais.

ES

#everysecondcounts Pasaulio žinutė D.Trumpui

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

http://wantstobesecond.eu/

[td_block_video_youtube playlist_title=““ playlist_yt=“0NjkfHbK6BE, yjzUxDhuXig, reuJ8yVCgSM, ryppmnDbqJY, iXU4SFsxhBk, 9Sq-VPDtNK4, ELD2AwFN9Nc, H5q5wTBhGRA,“ playlist_auto_play=“0″]

Skaityti daugiau

Vakarai

D. Trumpas veržiasi į H. Clinton žemes

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Jungtinėse Valstijose aušta priešpaskutinė rinkimų kampanijos diena, abu kandidatai iš paskutiniųjų mėgins užsitikrinti kuo daugiau rinkėjų balsų, laikydamiesi skirtingų strategijų. Hillary Clinton, kurios persvara per pastarąją savaitę ištirpo, siekia įtikinti balsuoti tradicinius demokratų rėmėjus, nes jų aktyvumas kelia nerimo, tuo metu Donaldas Trumpas netikėtai nusprendė ne siekti įtvirtinti savo pranašumą tradicinėse respublikonų tvirtovėse, bet brangų laiką skirti mėginimams gauti balsų valstijose, kur jokiam respublikonui laimėti nepavyko dešimtmečius.

Visa žvaigždžių galia itin svarbioje neapsisprendusioje valstijoje Pensilvanijoje skirta įtikinti balsuoti tuos, kurie dar svarsto, ar verta balsuoti už H. Clinton. Demokratų kandidatė kiekvieną dieną į savo agitacinius mitingus kviečiasi garsenybes, kurios padėtų jai tarp trijų pagrindinių rinkėjų grupių – jaunimo, juodaodžių ir moterų. Vakar vakare tai buvo atlikėja Katy Perry, šį rytą – krepšininkas Lebronas Jsamesas. Bet H. Clinton žodžiuose – ir nerimo atspalvis.

JAV „Kai jus pargriauna, o tai nutinka visiems, svarbu viena – atsitiesti, stoti už tai, kuo tiki, suprasti savo balso galią. Tai gali pakeisti pasaulį, kartą ir visiems laikams įrodykime, kad meilė nugali neapykantą“, – sako JAV demokratų kandidatė į prezidento postą.

Žvaigždžių galia – ir Floridoje, kuri visoje šioje kovoje pati svarbiausia, nes į kiekvieno kandidato kraitę atneša daugiausiai rinkikų balsų. Jon Bon Jovi groja kartu su H. Clinton kandidatu į viceprezidentus. Tai visa kariauna – H. Clinton turi gausybę agitatorių: mitingus rengia vyras Billas, dukra Chelsea, prezidentas Barackas Obama ir viceprezidentas Jo Bidenas.

Prieš juos visus Donaldas Trumpas savo rėmėjams dar ryškiau išsiskiria kaip vienišas kovotojas su sistema – šaiposi neturintis nei gitaros, nei pianino, tik save. Dar jis turi žmoną Melania, kuri, nepaisydama naujos informacijos, jog pati Amerikoje kurį laiką dirbo nelegaliai, sako retą agitacinę kalbą auditorijai, kurią tiesiog užveda tradiciniai jo šūkiai statyti sieną ir uždaryti H. Clinton į kalėjimą. Amerikos rinkimai niekad nebuvo labai mandagūs, bet Trumpas sau leidžia pasipiktinimą skatinti tiek, kiek joks kitas kandidatas.

„Kaip žinote, buvau priešingoje viso šito pusėje. O jei nežinojote – gyvenau puikų gyvenimą. Bet myliu ir savo šalį, ir tai buvo lengvas sprendimas. Buvau pati tikriausia sistemos dalis, o tapau tokiu pašaliniu, kokio niekas dar nematė. Mums taip gerai sekasi – tai jau judėjimas, toks, kokio niekas dar nematė“, – tikina JAV respublikonų kandidatas į prezidento postą.

Todėl, sako Trumpas, šalis jau poryt vakare sulauks savojo „Brexit“ – kurio jokios apklausos negalėjo nuspėti.

D. Trumpas toks tikras laimintis svyruojančiose valstijose, kad šiandien kai kiekviena minutė jau tampa aukso vertės, agituoti skris ne tik į raudonas valstijas, kur jo užduotis įkvėpti kertinį savo elektoratą, bet ir tokias valstijas, kuriose joks respublikonas nelaimėdavo dešimtmečius. H. Clinton agitacinis grafikas veikiau atspindi tai, kad jai dabar svarbu neišleisti iš rankų tų į demokratų pusę krypstančių valstijų, kurios galėtų atnešti jai pergalę netgi tuo atveju, jei Trumpui pralaimėtų didžiąsias svyruojančias valstijas.

Per pasirodymą Nevadoje, kuri pastarosiomis dienomis, sprendžiant iš apklausų, irgi pakrypo į D. Trumpo pusę, keistas vyras pirmosiose eilėse privertė slaptąją tarnybą skubiai išvesti kandidatą. Bet netrukus įtariamasis paleistas, o Trumpas grįžo su žodžiais, kad jo niekas nesustabdys.

Skaityti daugiau

Reklama

Skaitomiausi