Socialiniai tinklai

Aktualijos

„Apple“ jau 70 kartų padėjo FTB atrakinti „iPhone“ telefonus

Avatar

Paskelbta

data

„Apple“ šią savaitę sulaukė nemažai pagyrų už atsisakymą paklusti JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reikalavimui atrakinti San Bernardino žudiko „iPhone 5C“ telefoną. Tačiau jau buvo dešimtys panašių atvejų, kuomet „Apple“ FTB padėjo gauti prieigą prie duomenų. Tiesa, pastarieji įrenginiai veikė su senesnėmis „iOS“ versijomis.

„Apple“ vadovas Timas Cookas viešai išplatintame laiške teigė jaučiantis, kad JAV valdžios reikalavimas yra galių viršijimas, todėl jie jo nevykdys. Be to, esą net „Apple“ fiziškai negali atrakinti telefono.

Tačiau technikos gigantas ne visada buvo toks principingas. Anot panašios 2015 m. Niujorke nagrinėtos bylos prokuroro, „Apple“ nuo 2008-ųjų mažiausiai 70 kartų pareigūnams padėjo atrakinti „iPhone“ telefonus, skelbia „The Daily Beast“. „Apple“ šio skaičiaus byloje neginčijo.

„The Daily Beast“ žurnalisto Shane’o Harriso teigimu, todėl panašu, kad dabartinis atsisakymas atrakinti žudiko telefoną yra toli gražu ne tik noras apginti savo klientų privatumą – tai ir viešųjų ryšių žaidimas.

2015 m. byloje kaltinamasis buvo narkomanas. „Apple“ tuomet pripažino, kad jie galėtų patekti į įkalčiu byloje esantį telefoną, kuriame įdiegta 7 operacinės sistemos versija. Du technologijų ekspertai „The Daily Beast“ teigė, kad tai įmanoma ir San Bernardino žudynių tyrimo atveju. Šaulys Syedas Rizwanas Farookas turėjo 5C modelį, o jame įdiegta 9 operacinės sistemos versija.

Tiesa, techcrunch.com pabrėžia, kad „Apple“ ankstesniais atvejais teisėsaugos pareigūnams neatrakino telefonų, o tik padėjo išgauti duomenis iš įrenginių, kol šie vis dar buvo užrakinti. Tokiose kaip Niujorko bylose vyriausybė niekuomet nesakydavo, kad „Apple“ atrakino įrenginius: ji tik perduodavo raktą, kuris padeda išgauti informaciją.

Esminis skirtumas – kad Kalifornijos byloje įrenginiuose įdiegta „iOS 9“ operacinė sistema. Nuo „iOS 8“ versijos „iPhone“ telefonuose šifravimas susietas su slaptažodžiu, o ne technine įranga. Todėl „Apple“ teigia jokiais būdais negalinti išgauti duomenų, nes visi jie yra šifruoti.

Niujorko byloje, kaip ir dėl San Bernardino, „Apple“ atsisakė atrakinti telefoną argumentuodama, kad tai pakenktų jų prekės ženklo reputacijai. Ji neaiškino, kodėl anksčiau tai nebuvo kliūtis padėti FTB.

Korupcija

Lietuvos policijai bankrotas negresia – padengs įbaugintieji…

Ruslanas Baranauskas

Paskelbta

data

Dar viena institucija, kuri kiaulės šnipą įsistačiusi turėtų nemaldauti valdžios pinigų, priedų – mele ir burbulinėje prevencijoje besimurkdanti policija, ypač kelių dirigentai.

Jau koktu žiūrėti, kaip stabdo mikroautobusus, žmogus stovi priekyje išlipti- baudžia kodėl neprisegęs diržo.

Atsiverti jų veiklos programą – padėti, patarti, įspėti. Tik pajunta pinigučio kvapą ir jėgos kultą – ypač Marijampolės asabos – palauk nėra.

 Jokių diskusijų nerasta, įspėjimų, iš karto protokolas,  su taisyklėmis, turiniu ir pirmyn į banką ar terminalą susimokėti baudos.

Kas paradoksaliausiai, kad patys važinėja ratais, plepa mobiliaisias – nėra pažeidimas, vairuotoją sustabdo – 60eurų bauda bus berods.

Nusitaikyta į riedlentininkus, kas turi keturračius, 10km/h viršysi greitį bauda,tuo tarpu ant dviračio trasų užstačius transporto priemones  Skirsnemunėje prie kapų kažkaip nematyti, kad mašinos būtų nuvilktos, patrauktos.

Vilniuje policijos nerasta. Stotyje dienos metu narkomanas su  šunimi sėda į autobusą, pasakius, kad šuo turi antsnukį- išdarko, pasiunčia.

Stotis lyg ir vieša vieta, rūkyk, gerk – čia angelai sargai nelenda, nes bijo patys gauti pliauskų, o štai kelyje visada vairuotojas bus su bašliumi, juk limonado į baką nepilsi.

Tokie reideriški metodai tik kelia atmetimo reakciją ir kyla klausimas-kur pilietinės visuomenės balsas?

Skaityti daugiau

Kaune

Kaune iškilo didžiausias futbolo maniežas Lietuvoje

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Praėjusį savaitgalį Kauno horizontą papildė neįprastas statinys –  110 metrų ilgio, 80 metrų pločio ir net 25 metrų aukščio kupolas, dengiantis naująjį futbolo maniežą. Milžiniška konstrukcija – vienintelė tokia Lietuvoje. Apleistą Kelininko stadioną pakeitęs statinys pirmuosius sportininkus priims vasaros pabaigoje.

Į  apleistą Kelininko stadioną Jovarų gatvėje keletą pastarųjų dešimtmečių paridinėti kamuolį užklysdavo tik pavieniai futbolo mėgėjai. Šiandien brūzgynais apaugusią pievą pakeitė įspūdingų matmenų baltos spalvos kupolas, moduliniai konteineriai su rūbinėmis, tualetais, dušais ir administracinėmis patalpomis.

„Per kelis paskutinius metus atnaujinome 26 prie mokyklų esančius stadionus, kur vaikai gali žaisti futbolą vasarą. Bet iki šiol Kaune trūko erdvių, kur būtų galima treniruotis šaltuoju metų laiku. Naujasis futbolo maniežas padės spręsti šitą problemą“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Kupolas sudarytas iš 9 atskirų dalių, kurios sujungtos varžtų sistemomis. Viena dalis sveria 2-3 tonas. Dabar, kuomet kupolas pripūstas, jam nebaisūs jokie vėjai. Milžiniškai konstrukcijai suteikta 20 metų garantija“, – sakė darbus vykdančios bendrovės „HSC Baltic“ projektų vadovas Jonas Valiulis.

Neįprastą slėginį kupolą sudaro du vinilinio audinio sluoksniai, tarp kurių kompresoriais tiekiamas suspaustas oras palaiko stogo formą.

Baigiamieji maniežo įrengimo darbai kelias artimiausias savaites dar vyks tiek statinio viduje, tiek išorėje. Pasak Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vadovo Vigimanto Abramavičiaus, statybininkai dar turės specialiai paruošti maniežo dirbtinę dangą, įrengti 100 vietų tribūnas, vidaus apšvietimą, pastatyti suoliukus bei futbolo vartus.

„Išorėje liko pabaigti montuoti tvoras, sutvarkyti gerbūvį, dalyje teritorijos dar nepasėta veja. Svarbiausi ir didžiausi darbai padaryti, o likę turi būtų baigti iki šio mėnesio pabaigos“, – patikino V. Abramavičius.

Futbolo maniežas miestui atsiėjo 1,8 mln. eurų. Įgyvendinant projektą įrengtas drenažas, vandentiekis, išasfaltuota ir apšviesta į kompleksą vedanti gatvė, įrengti pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelė.

Per kelis pastaruosius metus Kaunas rekonstravo 26 prie mokyklų esančius stadionus. Dar 10 aikštynų laukia savo eilės.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi